Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#motocykle #cfmoto #chińczyk
Czy ktoś z Was miał już opcję przejechać się tymi nowymi chińczykami? Na testach raczej nie wskazują wad, ale prasie i jutubowi motocyklowemu nie ufam, bo to to wszystkie sponsorowane #spiseg
Tak se myślę, że w przyszłym sezonie będę się rozglądać za czymś turystycznym, asfaltowym, ~800 pojemności I 80-100 kucy wystarczy mi w zupełności. I w sumie to czemu by nie wziąć nówki zamiast kilkuletniej używki?
Na pewno będę jeszcze brał na testy różne maszyny, ale póki mam czas, to zbieram opinie, zasięgam języka.

@Rafau to ten chińczyk co to ma piec z KTM'a? Tam się wałki rozpuszczały od patrzenia na nie. Ponoć coś poprawili, ale... W Kove zdaje się ten sam piec jest, ale mogę się mylić. Tutaj jak to wygląda w środku po ~30tkm https://www.youtube.com/watch?v=tSIOxorNHDU
Zaloguj się aby komentować
Nooo, drugie w tym sezonie torowanie z moim instruktorem od pitków. Jak nawet przy mało rozsądnych 57 stopniach pochylenia nie mogłem znaleźć kolana, tak ten mnie dzisiaj poustawiał i co? I cyk, przy 52 stopniach elegancko wchodziło. Bo to ja mam jechać praktycznie obok motorka, a nie składać go prawie do poziomu. Pozycja i luz na moto to podstawa.
Zasnę dziś spełniony.
#motocykle #torowanie #kawasaki #chwalesie

@Shagwest Ale wiesz że to tylko miedź brzęcząca i cymbał grzmiący?
Valdi #50 (z którym kiedyś pracowałem w jednej firmie) tłumaczył mi że duży zwis nic nie wnosi i miejsce środka d⁎⁎y jest gdzieś na krawędzi wewnętrznej siodełka, reszta to tylko zbyteczne męczenie mięśni, więcej wnosi równoległość tułowia itede itepe.
Oczywiście jak można mieć przytarte slajdery to fajniej je mieć niż ich nie mieć ale królowa jest tylko jedna i nazywa się prędkość na wyjściu.
Gx
Zaloguj się aby komentować
#ciekawostkimotoryzacyjne #motocykle #prl
WSK Barron czyli WSK z włoskim silnikiem montowana w UK.
https://motogen.pl/legendy-prl-wsk-barron-125-nieznany-brytyjski-epizod/
Zaloguj się aby komentować
Weekend przyszło mi spędzić dość dużo jeżdżąc po Bieszczadach. W ciągu 2 dni widziałem 3 motocyklistów wyciąganych z rowów.
Po obserwacjach ich stylu jazdy, dziwię się że tylko 3... Przychodzi do głowy kilka pytań do tych co lubią #motocykle :
Co trzeba mieć pod czaszką zeby:
- jechać prawie w bagażniku poprzedzającego samochodu?
- wyprzedzać całą kolumna kilka samochodów na raz?
- powyższe wyprzedzanie oczywiście na wzniesieniach czy zakrętach z podwójną linią ciągłą?
- kończyć wyprzedzanie metr przed maską samochodu?
- na zakrętach składać się tak blisko linii środkowej że kierowcy jadacy z przeciwka muszą się odsuwać?
Ja rozumiem że ładna pogoda, ładne widoki, kręte drogi, motocykle i adrenalina to świetne połączenie.
Jest też jednak dużo rodzin z dziećmi które chcą po prostu bez stresu i tej adrenaliny dojechać do celu.
A uwierzcie, 4 latek w foteliku z tyłu, będąc świadkiem "near miss" może być trudny do uspokojenia, i na długo zapadnie mu on w pamięć...
Motocykliści, życzę szerokiej i bezpiecznej drogi, i trochę więcej wyobraźni i szacunku do innych.
Na szczęście nie #wakacyjnewypadki
@NieMamZdania ale się ulało :) I słusznie xD to teraz i mi się uleje. Użytkuję I samochód i motocykl i mogę z czystym sumieniem uspokoić że to nie kwestia środku transportu, ludzie to jebane zwierzęta które żyją tylko dla siebie i w d⁎⁎ie mają innych. Wracając z Bieszczad w sobotę widziałem samochód (oczywiście ze bmw xD) zatrzymany na drodze ekspresowej na poboczu na światłach awaryjnych a obok ludzie z rozłożonym kocykiem na trawie cieszący się słońcem xD No k⁎⁎wa. I motocykliści którzy na serpentynach schodzą na kolano tylko zapominają przechylić motocykl xD Umiesz myśleć? Musisz też za innych.
Zaloguj się aby komentować
Dobra podsumowanie;
już teraz naprawdę ostatni raz jadę z d⁎⁎y na wycieczkę XD
pierwszego dnia jeszcze mi się “udało” znaleźć miejsce do “spania”, chociaż nazywać tą spelunę “Malibu” w miejscowości Szypliszki hotelem nazwać nie można, ale za to było drogo i nie chcieli dać paragonu XD ani za hotel ani za jedzenie, nawet kasy nie mieli tylko kasa w szufladę więc dziwi mnie że to jeszcze funkcjonuje, ogólnie Suwalszczyzna piękna drogi kręte i dużo jest nowych odcinków, ciężko poszaleć bo dużo gruzu z pobocza leżało na asfalcie, Podlasie trochę rozczarowanie mimo że słyszałem, że drogi są “proste” to aż śmiesznie na mapie wyglądało, czasami 5/6 km nawet łuku nie było. Na plus to na co czekałem najbardziej- małe wsie i cerkwie ( robi wrażenie), ludzi pełno ale można się było spodziewać, niestety niesie to ze sobą to że przynajmniej kilka sytuacji było ze majtki do zmiany bo komuś się z d⁎⁎y z naprzeciwka wymyśliło że wyprzedzi i na trzeciego na mnie…. Wczoraj od rana szukałem spania i tak sobie cziluje w Hajnówce o 17 i zdałem sobie sprawę że już nie znajdę noclegu xd więc mając już przejechane 350km bardzo turystycznie czyli długo to jechałem, uznałem ze wracam na strzał do domu- jak ktoś mi powie że jechać tyle na moto jest przyjemne to ;)))) Trzcianka- wioska otwartych okiennic- piękna ale radzę się spieszyć bo po koleji remontują te domki i tracą klimat. Łącznie 1200km w dwa dni, z czego 390 pierwszego dnia, a byłem jeszcze w białym stoku nawet podjechałem pod dom Konona, miasto bardzo ładne , zdziwiło mnie ile to ma obwodnic. Pozdrawiam was serdecznie
a i motocykl spisał się świetnie, on serio tylko na takie podróże się nadaje bo na codzień na miasto średnio przyjemnie tym klocem się bujać
#motocykle #podroze
Zaloguj się aby komentować
Wczoraj odwiedziłem Tor Ułęż z Jeju Jeju Racing Team. Raczej mało popularne miejsce na mapie motocyklowego torowania, choć bardzo ciekawe.
Jest to teren polotniskowy. Grube kilometry bardzo dobrze klejącego asfaltu, dookoła mnóstwo trawy i jeszcze więcej asfaltu. Około 2300-metrowa nitka wytyczona tak, że większość zakrętów jest nieobowiązkowa - jak przestrzelisz i nie wyhamujesz przed zakrętem, to możesz lecieć prosto, bo tam jest drugie tyle asfaltu lub ewentualnie trawa, gdzie się na spokojnie zatrzymasz. Dwie długie proste, gdzie bez problemu można pod 200 km/h pociągnąć.
Ale. Brak jakiejkolwiek dłuższej patelni, gdzie taki amator jak ja może się wykładać i udawać, że schodzi na kolano. Asfalt, mimo iż klejący, to w wielu miejscach mocno dziurawy. Trzeba się dobrze zapoznać z torem, by się z nim polubić. Znaleźć tę optymalną nitkę, w której nie będziemy testować możliwości zawieszenia. W zakręcie 90 stopni między dwiema prostymi jest nawet jakiś betonowy znacznik lotniczy (chyba) zatopiony w asfalt, po którym oczywiście się jeździ, ale raczej unikamy odkręcania na nim gazu. Zwłaszcza, że metr za nim jest mała górka. No i oczywiście na nitce w prawo są zupełnie inne dziury w asfalcie, których nie ma na nitce w lewo.
Wczoraj było bardzo kameralnie, może z 15 motocykli. Raczej ten tor odstrasza większość ludzi, choć było kilku wyjadaczy (i jedna wyjadaczka) z całym tym torowym majdanem, którym najwidoczniej takie warunki odpowiadają. Przez pierwsze trzy godziny jeździliśmy w prawo (w sesjach po 15 minut), zrobiłem wtedy 52 okrążenia i na każdej z 6 sesji poprawiałem swój czas, a najlepszy ustanowiłem na dokładnie ostatnim okrążeniu (1:19,60) i był on tylko o 0,2 sekundy gorszy niż mój czas optymalny (czyli taki złożony z najlepszych czasów w każdym z sektorów). Rzadkie zjawisko, bo po takim czasie wchodzi już mocne zmęczenie. Kolejne dwie godziny w drugą mańkę, tu doszedłem do (1:23,76) - i tu było zdecydowanie trudniej, bo najfajniejszy zakręt z porannej części, w tę stronę okazał się być dramatycznie dziurawy i na wejściu, i na wyjściu. A inny lekki łuk pokonywany z przednim hamulcem swoimi dziurami dwukrotnie prawie wyszarpał mi kierownicę z rąk, zanim znalazłem na nim lepszą linię.
Przez cały dzień zrobiłem na torze prawie 190 km, czyli ze dwa razy więcej, niż robię na takim Słomczynie czy Jastrzębiu. Ekipa z Jeju Jeju przesympatyczna, w dodatku mają za⁎⁎⁎⁎ste motorki do torowania.
#motocykle #kawasaki #torowanie
A, i pamiętajcie o #codziennepiciu. Jednemu panu trawa przy torze zdecydowanie się przydała. Kończę ostatnie okrążenie, patrzę, a kolega pyrka sobie powoli przez trawę. Nie wiem o co chodzi, jaja sobie robi i skrótem do padoku jedzie? Okazało się, że go odcięło. Z tego co później opowiadał, najpierw ogarnął z zaskoczeniem, że jest na długiej prostej, choć nie pamięta poprzedniego sektora. Po chwili zaczęła mu głowa i lewa ręka opadać, to stwierdził, że jedzie bez gazu w te trawę i tam najwyżej pacnie. Akurat udało mu się zatrzymać, zejść z motorka i pacnąć obok niego. Na szczęście. Torowanie w takim upale to nie rurki z kremem.




Zaloguj się aby komentować
Jutro zrobię podsumowanie wyjazdu z d⁎⁎y xd #motocykle #podroze
Zaloguj się aby komentować
#motocykle #spierdotrip #camping
Już w domu. Zamek w Czersku całkiem spoko, akurat nie było dużo ludzi. Bonus z powrotu w komentarzu.



Zaloguj się aby komentować
#motocykle #spierdotrip #camping
Szpej spakowany spadam stąd. Zajadę jeszcze do zamku w Czersku, wrzucam też screen z lokalizacją, polecam miejscówkę bardzo przyjemna. Nie polecam za to straży wędkarskiej bo to chuje i budzą po nocy ( ͡° ʖ̯ ͡°)



Zaloguj się aby komentować
Mały update z prac nad FJ1200:
- czasza pospawana i polakierowana bezbarwnym, czeka na montaż
-licznik działa, diody LED zamontowane i sprawdzone
- sprzęgło wymienione, spod uszczelki nie cieknie więc chyba git
- niestety fakap z wysprzeglikiem - ten, który regenerowałem - puszcza przez tłoczek - niestety już jest wyrobiony
Przezornie kupiłem nowszy od FJR1300, zapieczony, ale za 40 zł z wysyłką to jak za darmo. Po całym dniu pryskania szuwaxem tłoczek udało się sprawnie wyciągnąć, chodzi równo i ciasno więc po założeniu uszczelki będzie pracować i wiele lepiej niż mój obecny. W poniedziałek składam wszystko zusammen do kupy i zobaczymy czy przejdzie przegląd xD
#motocykle #diy #majsterkowanie





Zaloguj się aby komentować
#motocykle #spierdotrip #camping
No elo w namiocie k⁎⁎wa a gdzie (obudziła mnie je ana straż wędkarska czy jak im tam zwą. Powiedziałem że nie łowię i nawet nie mam wędek i poszli w pizdu)
Zdjęcie z wieczora, bo z namiotu nie wyłaże.
(węzły do tarpa finalnie były na szybko ogarniane z yt xD)

Xdd mnie za lebka w nocy zalapali, ale ze bylem z blokersowym wojkien karolkiem aka miniu i jakimis ziomkami jego ( 3 doroslych typow nacpanych weedem ktory palli z kolanka miedzianego, wzieli
Mnie maluchem na ryby tak kolo 2giej rano jak mialem z 9 lat i zajawke a ryby) poziedzieli typowi ze ma spierdalac albo zaraz nim zanenca jeziorko i wziol i pojechal xd nic nie zlowilem ale lekcja na calezycie
Zaloguj się aby komentować
#motocykle #spierdotrip #camping
Wypierdalam nad rzekę elo
Namiot spakowany, będą też testy nowego tarpa I pewnie jak zwykle będę robił węzły na linkach z tutorialem z yt xD

Zaloguj się aby komentować
Kurła, tak dziś przy tej temperaturze asfalt lepił na Słomczynie, że mi przednią oponę na patelniach w prawo zjadło. Jest rant taki na prawej stronie, że linijkę można przyłożyć.
Za miesiąc wymieniam gumy na Battlaxy S23. Mam nadzieję, że dotrwają do tego czasu
#motocykle #kawasaki

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #motocykle

Zaloguj się aby komentować
Moje harlejkowe hobby ewoluuje w zbieractwo (części na pewno się pozbędę, choć zastanawiałem się nawet, czy nie zrobić jakiejś wypożyczalni w przyszłym sezonie dla tych paru sztuk, których mi nie szkoda;)) no i tak sobie pomyślałem jakiś czas temu, że fajnie byłoby jeszcze ustrzelić do kolekcji FAT BOYA ale takiego w starym wydaniu z lat 90, co na nim jeździł SZWAJCENEGER w Terminatorze 2. Raz, że dość kultowy sprzęt a dwa, że silnik siedzi tam inny i na biegu jałowym pracuje jakby koń biegł:
https://www.youtube.com/watch?v=OMat4_oQPZs
Nie jest łatwo, bo to już stara maszyna i specjalnie często na licytacjach się nie pojawia, a jeśli już jest w dobrym stanie to ceny potrafią osiągnąć poziom zbliżony do o wiele nowszych motocykli. Ale chyba jakieś święto w Stanach mieli albo po prostu w wakacje nikomu nie w głowie sprawdzanie aukcji, bo oto za relatywnie niewielką kasę wylicytowałem takiego sprzęta - co prawda nie jest czarny jak w Terminatorze, ale model ten sam. I do tego śmieszne uszkodzenia po low sidzie - gmol, kierunkowskaz, kanapa (która i tak jest brzydka i do wymiany) oraz możliwe że kierownica. Gotowiec w PL na olx/facebooku zwykle w okolicach 35k chodzi, to jak na szybko liczyłem mi powinno wyjść trochę więcej jak połowa tego. Not bad.
#motocykle #harlejekzusa

Zaloguj się aby komentować
Znowu z d⁎⁎y wybieram się na wyjazd motocyklowy, to że z d⁎⁎y to już jakaś tradycja, wczoraj na szybko sprawdzałem booking to było coś tam dostępne to myślę czill, rano wstaje nic nie ma xD (o przy okazji, może jakaś osoba ma nawet altankę na Podlasiu bo wyrzuciłem namiot a pod gołym niebem średnio spać
Zaloguj się aby komentować
Sie smiga na tym moto xDdd rok prod 2020
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
Co do ostatnich zmian od września badań technicznych, bardzo będzie się opłacało robić je w terminie (przykład zwykłej osobówki)
#samochody #motocykle #przeglad
jeżeli komuś umknął news:

Zaloguj się aby komentować