Karawan dla prawdziwego motocyklisty xD
#motocykle



Karawan dla prawdziwego motocyklisty xD
#motocykle



Zaloguj się aby komentować
A ja się wczoraj zastanawiałem co to tyle wuesek jeździło po okolicy a to święto w Świdniku było.
@Z_buta_za_horyzont @skorpion
#motocykle #klasycznamotoryzacja
https://www.dziennikwschodni.pl/swidnik/wueski-dzis-rzadza-w-swidniku,n,1000366311.html
@cebulaZrosolu znam temat ale mam za daleko
Zaloguj się aby komentować
Obrażenia- efekt zmiażdżenia : odma opłucnowa , połamane żebra 1-7, oraz 12 po stronie prawej, złamanie żeber od 2 do 12 po stronie lewej, ,złamany obojczyk prawy , złamanie wyrostka poprzecznego L5 , złamanie części odcinka kręgosłupa lędźwiowego i miednicy typu VS ( złamanie obu kości łonowych- gałęzi dolnych, złamanie kości krzyżowej po stronie lewej, Denis 1-2) , usunięta śledziona -splenektomia , urazów obejmujące liczne okolice ciała.
Wdało się zapalenie płuc.
Duszności są do tej pory , leżąc wiele tygodni czekając na zrost następował zanik mięśni.
Natomiast część chciałabym dorzucić do nowego motocykla .
https://zrzutka.pl/powrot-do-zdrowia-i-pasji
#zrzutka #motocykle

Zaloguj się aby komentować
Sobota, popołudnie i humor gotowa! Połatałem komarem rekreacyjnie i po sklepach a na koniec do najlepszej lodziarni na południu DC! #zyciejestdobre
#motocykle
#czarnaowca



Zaloguj się aby komentować
II Milicki Zlot Jednośladów Zabytkowych.
#wsk125 #motoryzacjaprl #motocykle #klasycznamotoryzacja




Zaloguj się aby komentować
#wiadomoscipolska #motocykle #lubelskie
WueSKa, o WueSKa
W tej maszynie wszystko gra
Bo podoba się dziewczynie

Zaloguj się aby komentować
300km pękło. Wiatr nie pomagał, spalanie wywalone w kosmos i głupek w kijance który mnie prawie skasował w okolicy węzła Nałęczów na S17.
Nie lubię tej trasy, zawsze mocno wieje w twarz.
Pasikonik dał radę, ale dalej uważam że jest za lekki i odrobinę za słaby na dłuższą trasę.
Prezenty dla bratanic dotarły, kawa i miła rozmowa z @cebulaZrosolu była świetnym pitstopem. Pszemo nawet pozwolił zaparkować moto na swoim VIP-owskim miejscu pod blokiem xD
Fajnie ( ͡o ͜ʖ ͡o)
#motocykle #podrozujzhejto



Ogólnie jazda motocyklem po ekspresówce/autostradzie to udręka, nuda i większe zagrożenie trafienia na jakiegoś Gersdorf czy Majtczak. Obcje tą wybieram tylko jak nie chce mi się jeździć a trzeba się przemieścić i oszczędzić czas. Plus korku w uszach must have.
Zakładam że jechałeś z Warszawy w stronę Lublina, polecam jechać przy Wiśle do Dęblina. Trzeba się trochę przemęczać do 50 ale później trasa zaczyna być kręta i zazwyczaj mało ruchliwa. W Dęblinie są trzy opcje: wrócić na S17, na Puławy (nudna trasa, odcinkowy pomiar prędkości) lub po drugiej stronie Wisły przez Gniewoszów do Puław (więcej kilometrów ale przyjemna kręta droga). Będąc w Puławach ma się chyba tylko trzy opcje na Lublin: powrot na ekspresówkę, na Konskowole (ruchwila, nudna droga) lub Parchatka też ruchliwa z masą wysepek ale później po drodze jest Nałęczów przez który lubię przejeżdżać.
Teraz se tak myślę, że w okolicy Puław można też spróbować na chwilę wjechac na S12 by minąć uciążliwe fragmenty jak skrzyżowanie w Górze Pulawskiej czy odcinek Puławy - Końskowola.
Zaloguj się aby komentować
#motocykle #spierdotrip #triciakmotoruje
Podsumowanie wycieczki
Dzień 3 (ostatni):
Dąbrowa Górnicza->Tomaszów Mazowiecki->Warszawa
Pobudeczka o 4 rano i ogień na górkę Borową - cel: Wschód słońca nad Wielką Hutą. Cel osiągnięty ale spanko było potężne.
I ciekawostka że w Dąbrowie są piekarnie 24h, nigdy nie widziałem a za⁎⁎⁎⁎sta sprawa, opierdoliłem se muffina i wróciłem dospać do 10 po tej morderczej pobudce.
12:00 Wyruszyłem, zjechałem jeszcze pod główną bramę Huty Katowice a następnie ogień na północ
Traska widokowa, Żarki, Złoty Potok, Olsztyn k.Częstochowy. Fajne drózki, górki i ładne widoki, tylko co chwilę jakaś pielgrzymka do wyprzedzenia xD
W Olsztynie za⁎⁎⁎⁎sty zamek, widoczki i mógłbym tam spędzić dużo więcej czasu, ale tego niestety nie miałem zbyt dużo przez mój późny wyjazd.
Wskoczyłem na autostradę i ruszyłem na północny wschód do Tomaszowa Mazowieckiego. Mają tam most kolejowy co w 4 pancernych był i taras widokowy na kopalnię "Biała Góra".
Koło 17:30 przez Spałę ruszyłem na Inowłódz aby zobaczyć kolejny zamek i pojawił się problem - most w spale zamknięty, objazdy daleko, na szczęście kładka dla pieszych otwarta, zobaczyłem że sporo ludzi przeprowadza tamtędy swoje jednoślady, więc i ja mój motocykl powolutku przeprowadziłem. A zamek w Inowłodzu okazał się klapą, od 18 zamknięty, więc musiałem obejść się smakiem. Potem już prosto do Warszawy, do domu. Po 20 dojechałem na chatę i padłem jak trup.





Zaloguj się aby komentować
Maly update z tripu po Norwegii bez planu.
Wbrew temu co twierdzi @AdelbertVonBimberstein zmieniło się. Skałki urosły w góry, a jeziora zamieniły się we fiordy. Cały czas uciekamy na północ przed deszczem i nawet się to udaje. Szukamy noclegów w darmowych hytta, ale często nie da się do nich dojechać, bo są pomyślane dla tych co łażą, a nie jeżdżą. Mimo wszystko namioty do tej pory były tylko raz na samym początku, zawsze się udaje coś znaleźć, nawet wysoko w górach, chociaz czasem trzeba umyć się w zimnej gorskiej rzece, a czasem trzeba zapłacić conieco. Byliśmy w Bergen, pięknie miasto ale uciekliśmy stamtąd - zbyt tłoczno.
Dzisiaj udało się wjechać na Dalsnibba - najwyżej położony punt z widokiem na fiord (Geiranger), oraz drogę troli (Trollstiga) która zrobiła na mnie mega wrażenie.
Co do CF Moto - daje rade. Nadąża spokojnie za Transalpem 750 i Sztormiakiem 1050, szutrowki robi bez problemu, a łatwiej nim wykręcić. Jedynie muszę napiąć tylny amor bardziej, bo d⁎⁎a mu tak siadła, że świece ludziom po oczach. Niestety nie mam klucza hakowego i muszę coś wykombinować, pewnie młotek pójdzie w ruch. Chciałbym też żeby miał dwie tarcze z przodu, ale tu pewnie cena miała coś do powiedzenia.
W każdym razie ja jestem zadowolony.
LwG #motocykle i #podroze dla zasięgu
Więcej zdjęć w kom.





Zaloguj się aby komentować
Varta czyli najbardziej przehajpowana marka akumulatorów. Mechanik kupił mi taki bo nic innego nie było na szybko. To było 2,5 roku temu. Aktualnie idzie na śmietnik - zwarcie w jednej celi. Aku z płynnym elektrolitem i otwieranymi celkami (kontrola elektrolitu itp).
Kupiłem żelowy AGM, w drugim moto śmiga od 2019 roku.
Z rzeczy fajnych - zrobiłem przegląd, z rzeczy niefajnych przejechałem całe 100 metrów i chyba w gaźnikach jest syf bo silnik nie wchodzi powyżej 2k obrotów.
Ech....
#motocykle #majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować
#motocykle #spierdotrip #triciakmotoruje
Podsumowanie wycieczki
Dzień 2:
Kielce->Zwiedzanie->Dąbrowa Górnicza
Pobudeczka o 6, śniadanko, pogaduchy z ekipą z namiotu obok i o 10 wyruszyłem.
Na dzień dobry niespodzianka - wjechałem w piaskownicę i troszkę się wkleiłem, zawróciłem i objechałem feralną drogę dookoła.
Pogoda trochę ryzykowna, chmury się zbierały ale nie ma lekko - lecimy dalej.
Zjechałem zwiedzić pałac Moesa, niesamowicie klimatyczne miejsce - na foto ten bardziej zarośnięty.
Potem pałac w Pilicy ale bardzo krótko - zaczynało trochę kropić. Sam pałac ładny ale nie bardzo dało się wejść i widać że zaniedbany.
Ciekawe wrażenie sprawia tabliczka "wejście na własne ryzyko" gdy całe miasto prowadzi marketing właśnie tym pałacem.
Parę zawijasów po górkach, stara cementownia do której nie udało się wejść - grupa meneli strzegła wejścia i zjechałem do DG na spotkanie z przyjaciółmi i nocleg.
Poniżej linkacz do filmiku z mej podróży tego dnia:





Zaloguj się aby komentować
Zostałem wczoraj zaatakowany przez dwójkę dzieciaków i odpowiedziałem na około 2000 pytań o #motocykle. Od "dlaczego to jest zielone" przez "a gdzie ma hamulec" i "a jaki kolor miał ten co wygrał wyścig" po "a dlaczego nie kupił pan szybszego?". Niektóre pytania mnie pokonały
Jak na stacji benzynowej podchmielony Sebek czy Karyna zaczynają wywody o tym, że szwagier miał motór i umar, to uciekam zanim się rozkręcą. A z takimi to sama przyjemność. Chociaż i tak skończą na hulajnogach.
Zaloguj się aby komentować
#motocykle #spierdotrip #triciakmotoruje
Podsumowanie wycieczki
Dzień 1:
Warszawa->Wir->Kielce
Punkt 12:00 wyleciałem z Warszawy na południe eską. Minąłem Grójec po czym musiałem zjechać aby przepakować graty. Mam nowy plecak z poduszką powietrzną i włożyłem do niego zdecydowanie za dużo rzeczy, po znacznym odchudzaniu go zrzucając wszystko do torby na siedzeniu było znacznie lepiej.
Po zjeździe z eski przejechałem się po malowniczych wioskach za cel mając miejscowość Wir. Jako prawdziwy adept #sztukasprawiedliwa I #konkursnanajbardziejgownianymemznosaczem musiałem odbyć tam pielgrzymkę. Skromnie choć nasrane.
Potem zjechałem na zalew w Jagodnie na przerwę (foto). Następnie kierunek Kielcr, po drodze miał być urbex ale nie wyszedł (komentarz), a następnie na nocleg pod Kielcami "nad rzeczką opodal krzaczka". Na miejscu już kampingowała sympatyczna ekipa więc przynajmniej było do kogo gębę otworzyć. A no i trochę uspokajała ich obecność, bo w razie czego by pomogli - wjazd był przez straszny piach. Dla moto z oponami które nie są typowo szosowe to byłby żaden problem, ale ja walczyłem o życie żeby się nie wy⁎⁎⁎ać i nie zakopać xD
Jednak te motocykle adventure mają swoje plusy...
W każdym razie potem spanko i rano odjazd w kierunku Dąbrowy Górniczej, śmigając przez różne ciekawe miejsca po drodze.
Kolejny dzień w następnym wpisie :)





@lactozzi kamizelka mnie odrzuciła bo nie mogłem na niej mieć właśnie plecaka.
HELITE H-Moov w wersji mechanicznej. Zamówiłem w marcu i dostałem 2 tygodnie temu, także trochę trzeba się naczekać, od ręki praktycznie niedostępna. Liczę że samej poduszki nie będę musiał testować ale plecak jako plecak jest za⁎⁎⁎⁎sty, naprawdę przemyślane ma Komory i czuć że sprzęt premium. Używam na codzień nawet jak jadę autem i nie potrzebuję poduszki powietrznej, sam w sobie spoko plecak
https://kamizelkiochronne.pl/plecak-z-poduszka-powietrzna-helite-h-moov
I bardzo spoko recenzja:
Zaloguj się aby komentować
#motocykle #pokazkota
Dzisiejsza towarzyszka wymiany płynu hamulcowego

Zaloguj się aby komentować
No elo w Dąbrowie k⁎⁎wa a gdzie?
CHWAŁA WIELKIEJ HUCIE
Będę wrzucać jakieś podsumowanie kolejnych dni, bo już 3 dni jeździłem, jak wrócę na chatę i posortuje zdjęcia to powrzucam po wpisie za każdy dzień. Ale dziś musiałem wam wrzucić Wielką Hutę bo to naprawdę potężne bydle.
Jak pytałem znajomego to powiedział abym po prostu podążał za torami tramwajowym. Ale w którą stronę? W lewo czy w prawo? "Bez różnicy, to pętla, wszystkie tramwaje jadą do Huty" xD
A fota wschodu słońca robiona z górki borowej, widoczek top, tylko pobudka o 4 bolała
#motocykle #spierdotrip #dabrowagornicza
I zakładam tag:
#triciakmotoruje - będę wrzucać tu moje moto przygody w jednym miejscu, może kogoś zainteresują me perypetie ;D


Zaloguj się aby komentować
W końcu udało mi się znaleźć trochę wolnego czasu i pojeździć. Pierwszego dnia zgubiłem jedna śrubkę od osłony łańcucha, po jeździe w garażu dokręciłem kilka luźnych śrubek i uzupełniłem brakującą. Drugiego dnia zawiesił się pływak w gaźniku, mimo filtra paliwa po rozkręceniu ukazało się sporo syfu, więc rozkręciłem i wyczyściłem cały
#motocykle #wsk125


Zaloguj się aby komentować
Jeziora, lasy, konie, jeziora, sokoły, skały, czerwone domki, jeziora, owce i krowy. I zakręty. Miliony zakrętów.
A to dopiero była Szwecja.
#motocykle #podroze

Zaloguj się aby komentować
Idem patrzem a tu uuuuu taka pieknosc,
Wiadomka ze zagwizdalem na nia. ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)
#motocykle #gownowpis #tagowanietomojapasja


Zaloguj się aby komentować
Wspaniały to był piąteczek. Wracając z toru zgubiłem klucze od domu. Gdy podjechałem do biura po zapasowe, przy okazji odebrałem pocztę, a w niej mandat z Austrii. Na koniec przy otwieraniu bramy garażowej przewróciłem motorek na siebie i sąsiad musiał mnie ratować z opresji. Dodatkowo dwa razy mi telefon z rąk wyleciał. Wieczorem na siłowni robiłem nogi - przed treningiem spisałem ostatnią wolę, bo nie byłem pewien, czy wrócę do domu. Bałem się do toalety iść, bo jeszcze bym co urwał.
Jakby co, to przy 78 stopniach pochylenia już trze się silnikiem
#motocykle #zycie

Zaloguj się aby komentować
Jak do tego doszło nie wiem.
Wczoraj załadowałem co się dało na grzbiet chińczyka i pognałem na północ. Dzisiaj oglądam brzeg Szwecji. Wiem że cel to Norwegia przez kolejne dwa tygodnie, ale co i jak dokładnie to się samo okaże. Mam tylko nadzieję że pozostali dwaj towarzysze wiedzą co robią, bo ja nie bardzo.
LwG #motocykle



Zaloguj się aby komentować