Myślicie, że ma sens pójść do szpitala żeby odnaleźć lekarza, który zapomniał mi przyklepać pieczątki na opisie? Czy lepiej poczekać do przyszłego tygodnia?
#lekarz #medycyna #szpital
Myślicie, że ma sens pójść do szpitala żeby odnaleźć lekarza, który zapomniał mi przyklepać pieczątki na opisie? Czy lepiej poczekać do przyszłego tygodnia?
#lekarz #medycyna #szpital
Zaloguj się aby komentować
Dlaczego te wszystkie operacje itd. są takie drogie? Nie wnikam już w to jakie są rokowania, szanse powodzenia itp. i czy jest sens je robić, bo dla rodziców wiadomo, że tak, ale czemu to aż tyle kosztuje, za co jest ta kwota?
Cena operacji w USA jest powalająca: ponad 2,6 mln dolarów! I to po 50% rabacie..
#pytanie #medycyna

Zaloguj się aby komentować
Oczko się odlepiło tej narracji
Smacznej kawusi
#aborcja #polska #bekazlewactwa #wydarzenia #polityka #medycyna

Zaloguj się aby komentować
Aborcja nie powinna mieć limitu czasowego
#aborcja #cotusieodpierdala #medycyna #polska #polityka

Zaloguj się aby komentować
Jak to "wstrzymuje"? Przecież mówili, że USA w ogóle nie sponsorowało tego instytutu XDDDD
#covid #medycyna #polityka

Zaloguj się aby komentować
Taką wiadomość dostałem nie wiem skąd mam to wziąć oprócz pojechania do przechodni, da się to jakoś przez neta załatwić? "Proszę załączyć dokumentację z rozpoznaniem od lekarza prowadzącego i zaleceniami i poprzednią receptę. W przypadku braku dokumentacji recepta może nie zostać wystawiona." #medycyna #zdrowie
Zaloguj się aby komentować
Dziwne, pierwszy raz o wzięciu tramadolu mam uderzenia gorąca i nie mogę spać pomimo klimy i 21 stopni w pokoju.
Zawsze spałem jak dziecko po tramadolu.
Chyba się już z bardzo przeterminował.
#ehhhhhhhhhhhhhhhhhh #leki #medycyna
Zaloguj się aby komentować
Oksymel, mieszanka miodu i octu, była stosowana w tradycyjnej medycynie od dawna jako środek leczniczy. Według nowych badań opublikowanych w czasopiśmie **Microbiology **może być on stosowany we współczesnej medycynie celem leczenia infekcji, nawet tych spowodowanych złożonymi systemami bakteriowymi jak biofilmy ściśle przylegające do powierzchni, na przykład do ciała w przypadku rany.
Tu artykuł po polsku:
#medycyna #ciekawostki #mikrobiologia
Zaloguj się aby komentować
Alkohol nie jest wskazany nigdy, kiedy przyjmujemy leki – zarówno przewlekle, jak i doraźnie. Skutki uboczne takiego połączenia mogą być katastrofalne.
#medycyna #narkotykizawszespoko
@Utylizejszyn Alkohol wogole nie jest wskazany. To taki sam narkotyk jak Opio, Benzo, Amfetaminy i ich pochodne. To że w polsce jest kult picia alkoholu (bez umiaru) jest naszą ogromna bolączką. Słowiańska kultura przerabiania wszystkiego na spirol nam nie pomaga.
Alkohol łączony z lekami to jest już osobna kategoria bo:
- niektore leki wzmacnia
- niektore osłabia/niweluje ich dzialania
- w polaczeniu z niektorymi niszczy wątróbke w zastraszającym tempie
- w polaczeniu z niektorymi może nas szybciutko pozbawic oddechu i wysłać na druga strone.
Alkohol to syf
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#medycyna kto wystawia L4 lekarzowi? Xd
Zaloguj się aby komentować
Mam pytanie do eksperta, jakby znalazł się jakiś lekarz sportowy albo inny psycholog to tez super.
Chciałbym załatwić sobie pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich albo sportowych, żeby odwiedzajac strzelnice z różową mieć swoją broń. Sama procedura jest mi znana i do ogarnięcia, ale pojawia się „ale”. Jakieś 4-5 lat temu byłem u Pana psychiatry z lekkimi stanami depresyjnymi / lękowymi. Przejawiało się to brakiem chęci do wstania z łóżka albo paraliżującym stresem przed podjęciem działania. Temat załatwiony dość szybko bo zjadłem smaczne tabletki przez 3 miesiące i pomogło. Nigdy nie miałem napadów agresji czy myśli samobójczych. Stan był wywołany raczej czynnikami środowiskowymi (rodzina średnio miła)
No i tutaj pytanie. Czy w świetle prawa jestem osobą zdrową / wyleczoną czy z zaburzeniami afektywnymi co dyskwalifikuje mnie do przejścia badań lekarskich? Nie znalazłem żadnej interpretacji ustawy w tym kierunku.
W ustawie widziałem tez coś o tarczycy. Mam niedoczynność przez posiadanie taktycznego bebecha.
#strzelectwo #medycyna #prawo #bron #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
Od dwóch lat miewam osłabienia np. po bólu gardła, szklanych oczach lub lekkim katarze.
Obecnie po jednym dniu bólów mięśni i temperatury, które wystąpiły dwa miesiące temu, miewam zawroty głowy (jakby z windy), męczę się, jednak w niektóre dni to nie występuje i nawet wybrałem się na siłownię i biegałem na bieżni.
Wcześniej też miewałem lekkie zawroty głowy, które próbowano zdiagnozować: MRI (artefakty bo aparat), TK, jeszcze badanie błędnikowy zostało ale szkoda mi było kasy, gdyż widziałem że sport pomaga i może za bardzo się przejmuję.
Co jeszcze : niedoczynność tarczycy (leczona, przeciwciała i wyniki w normie, usg będzie w sierpniu), ciśnienie w domu mam to z niższych 107/65, płuca spoko w sensie zdjęcie (miałem kiedyś kontakt z azbestem ;D), spirometria nieudane badanie, pewnie przez to że nie biegałem, małe płuca się zrobiły, komplet badań od lekarza, wątroba, mocz, kał w normie. Lat 24.
Covid czy coś innego? Kiedyś tak to sobie tłumaczyłem. Znacie jakiegoś mądrego lekarza pierwszego kontraktu albo coś innego możecie polecić ?
#medycyna #wroclaw
Dzięki za odpowiedzi. Teraz jestem u rodziców, w miasteczku to mogielnik tańszy ;D
Nie robili mi poziomu żelaza, bo krwinki były w normie, crp w normie, raz mchc wyszło minimalnie wyżej - 36,5 g/dl.
Hmm, aparat jest niklowy ale wyprysków nie mam. Jeszcze do końca roku go noszę. Czy alergolog to droga zabawa?
Nie mogłem dokończyć spirometrii, bo mój wydech był za krótki. Ukończyłem 76% tej fazy a raz 99%.
Ekg w spoczynku było. Dzisiaj zrobiłem 20 przysiadów i musiałem się położyć.
@jiim
Ogólnie to w życiu miałem dwa kleszcze (te w widocznej postaci), ostatnio 6 lat temu, złapany w lesie. Nadmienię, iż pracowałem przy koszeniu obwodnic trzy tygodnie, w długich spodniach i skarpetach na nie naciąganych, też 6 lat temu. I wtedy zrobiłem test ELISA, przeciwciała wyszły bardzo, bardzo małe, wg. norm - brak zakażenia.
Ostatnio w związku z objawami zrobiłem znowu test ELISA ale tylko igG. Też negatywne.
Jakie jeszcze badania polecasz ? Trójka tarczycowa w normie, przeciwciała tarczycowe też, glukoza i insulina na czczo-ok.
Zaloguj się aby komentować

Według nowych badań, stosowanie konopi indyjskich u pacjentów z rakiem nie tylko zmniejsza ból i poprawia sen, ale zdaje się również z czasem poprawiać funkcje poznawcze. Badanie, jedno z pierwszych oceniających efekty produktów z konopi indyjskich dostępnych bez recepty, odkryło, że regularne...

Paulina Sikora usłyszała od ginekolog oraz lekarzy lubartowskiego szpitala, że jej płód obumarł, dostała tabletkę poronną, ale jej nie połknęła. Wyniki kolejnych badań wskazywały, że ciąża przebiega prawidłowo. Pani Paulina urodziła zdrowe dziecko. Mimo stwierdzonych nieprawidłowości, śledztwo w...
Język 64-letniego mężczyzny z Ohio, który stał się przedmiotem opublikowanego 6 lipca w New England Journal of Medicine artykułu. Przeistoczył się w widoczny na zdjęciu owłosiony, zielony organ wkrótce po zakończeniu kuracji antybiotykowej klindamycyną z powodu infekcji dziąseł. Przy okazji był nałogowym palaczem. Okazało się, że to przypadłość określana jako czarny włochaty języki (lingua villosa nigra), spowodowana gromadzeniem się martwych komórek skóry na częściach języka, w których znajdują się kubki smakowe (brodawki). Wskutek gromadzenia się keratyny brodawki stają się dłuższe niż normalnie ("owłosione"), a ich nieprawidłowe funkcjonowanie może prowadzić do przebarwień na różne kolory.
#ciekawostki #medycyna #usa

Zaloguj się aby komentować
Chcącemu nie dzieje się krzywda. Z tego zapewne powodu #konfederacja proponuje by znieść recepty na leki i każdy mógł kupować co chce, bo to jest jego sprawa czy chce sobie zaszkodzić czy nie.
Tymczasem wydana została właśnie książka "Imperium bólu" opisująca jak chciwość koncernu farmaceutycznego doprowadziła do śmierci prawie pół miliona amerykanów.
Choć koncern dobrze wiedział, że oferowany Oxycodin jest silnie uzależniający, dwa razy bardziej od morfiny i powinien być przeznaczony właściwie do leczenia tylko terminalnie chorych nowotworów, reklamowali go jako... bezpieczny lek na zwykłe bóle głowy.
Proces firmy się jeszcze nie zakończył. Właściciele by wykpić się z pójścia do więzienia zaoferowali ugodę w wysokości 12 miliardów USD. Czy im się to uda? Nie wiadomo, na razie sąd odrzucił tę propozycję.
#farmacja #medycyna #wolnyrynek #ekonomia
Linki:
https://en.wikipedia.org/wiki/Oxycodone#Opioid_epidemic
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5067611/imperium-bolu-baronowie-przemyslu-farmaceutycznego
#polityka
Inna książka w temacie epidemii opioidów: https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/dreamland
Zaloguj się aby komentować
#archeologia #historia #ciekawostki #medycyna
"Madame Dimanche, znana również jako Wdowa Niedziela, była Francuzką mieszkającą w Paryżu na początku XIX wieku. W wieku 76 lat z czoła praczki zaczął wyrastać róg skórny. W ciągu następnych sześciu lat urosła do długości 24,9 cm (9,8"), zanim została z powodzeniem usunięta przez francuskiego chirurga Br. Josepha Souberbeille'a. "
*translatorowane

Zaloguj się aby komentować

Tak naprawdę rekomenduje karmienie "klatką piersiową", gdyż słowo "pierś" widocznie jest obraźliwe. Oczywiście nie zająknie się ani słowem, o tym, że mleko takie nie prawidłowych wartości odżywczych i jest napakowane hormonami, które mogą zaszkodzić dziecku... taki drobiazg...
Peru ogłosiło stan wyjątkowy z powodu nadmiaru przypadków zespołu Guillaina-Barrégo.
Ktoś pamięta co wywoływało tę chorobę?
#bekazcovidian #medycyna #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować