
Kościoły przekształcają w mieszkania. Nowy trend na rynku i jeden powód. Liczby robią ogromne wrażenie
Mam nadzieję że ten trend szybko zagości i u nas

Mam nadzieję że ten trend szybko zagości i u nas
ISKK czyli Instytut Statystyczny Kościoła Katolickiego opublikował nowy raport:
Kościół w liczbach 2024
Kilka wybranych faktów z raportu:
1. W roku 2024 KK przybyło 247168 wiernych - tyle chrztów udzielono
2. W przypadku noworodków czyli dzieci do 1. roku życia - 86,9% z nich zostało ochrzczonych
3. Udział procentowy ślubów kościelnych w stosunku do ślubów ogółem spadł do 50,4% (10 lat temu było to ponad 70%)
4. Wskaźnik dominicantes (wierni uczestniczący w niedzielnej mszy) wyniósł średnio 29,75%
5. Wskaźnik communicantes (wietni uczestniczący w mszy i przyjmujący ciało chrystusa) wynisół średnio 14,64%
6. Oba powyższe to nieznaczny wzrost, ale wynika on z lat 'pocovidowych', ale sam trend jest wyraźnie spadkowy
7. Kobiety stanowią 59% wiernych uczestniczących we mszach świętych
8. Średnio w parafiach wiejskich we mszach uczestniczy 51% wiernych, dla parafii miejskich jest to 29%
9. Procent uczniów uczęszczających na lekcje religii spadł do wartości 75%
#ciekawostki #religia #statystyki #wiara #kosciol #kosciolkatolicki trochę #mapy i #mapporn #chrzescijanstwo




Zaloguj się aby komentować
#filmy #kino #kosciol Byłem wczoraj na Ministrantach, tegorocznym filmie docenionym na festiwalu w Gdyni. Historia grupk dzieciaków, które autentycznie wierzą i szczerze chcą czynić dobro, ale zderzają się ze zwykłym polskim kościołem. Pół żartem pół serio można powiedzieć że ten film to polska odpowiedź na Stranger Things, tylko zamiast eksperymentów i potworów z innych wymiarów, jest bieda i twój stary pijany.
A na serio, może to kwestia tego, że sam byłem ministrantem w małym miasteczku i wszystko w nim wydawało się strasznie mi bliskie i autentyczne, ale film niesamowicie przetyrał mnie emocjonalnie.
Kilka razy jakiś ninja kroił cebulę, kilka razy nie mogłem patrzeć na ekran, ale też zdarzyło się kilka bardzo śmiesznych scen.
W każdym razie film na bardzo przyzwoitym poziomie; dzieciaki grające główne role siłą rzeczy nie mogą być profesjonalnymi aktorami, a naprawdę wypadają autentycznie i przekonująco. Polecam, 9/10, sam nigdy nie chciałbym oglądać go drugi raz.

Zaloguj się aby komentować

W polskim prawie może dojść do ważnych zmian, które dotyczą pochówku zmarłych. Do Senatu trafiła petycja poszerzająca obecne zasady, a Ministerstwo Zdrowia już dało zielone światło, stwierdzając „brak zagrożenia epidemiologicznego”. Ale Kościół, choć złagodził swoje stanowisko w jednej kwestii,...
Jeszcze nie przycichła afera związana z działką pod CPK, którą kupiła Dawtona a już młoda Wielgomasowa musiała zrobić kolejny szum wokół siebie.
A co robią podrzędne gwiazdki, którymi nikt się nie interesuje? Pokazują d⁎⁎y, cycki albo p⁎⁎dę
#luna #dawtona #afera #kosciol #bezazidiotek

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Seria kilkunastu skandali w diecezji sosnowieckiej, w tym orgia w Dąbrowie Górniczej, trup w mieszkaniu księdza rezydenta będącego pod wpływem mefedronu czy wreszcie zatrzymanie dwóch księży pod zarzutem molestowania jedenaściorga dzieci, tak wstrząsnęła wiernymi, że w 2024 r. uczniowie masowo...
#niedziela #kosciol #humorobrazkowy Ubrani odświętnie? Wypachnieni przemysławką? No to:

Zaloguj się aby komentować

CBA zatrzymało 12 osób podejrzanych o przestępstwa podatkowe, w tym proboszcza z powiatu mińskiego. Według śledczych fikcyjne darowizny na parafię przyniosły Skarbowi Państwa straty ponad 2,6 mln zł. Jak poinformowało w piątek CBA, funkcjonariusze delegatur z Łodzi, Warszawy, Lublina, Katowic i...
LOL.
Świątynia Opatrzności Bożej w 3 sezonie serialu Fundacja.
#fundacja #architektura #chrzescijanstwo #wyciskarkacytryn #kosciol



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Z konta parafii św. Jadwigi Śląskiej w Żorach-Baranowicach zniknął blisko milion złotych. Środki były przeznaczone na remont świątyni. Proboszcz przeprosił parafian podczas mszy. - Proszę o modlitwę za mnie, ja, zagubiony kapłan - mówił.
#kosciol #wiadomoscipolska

Obywatelska petycja w sprawie wprowadzenia podatku od wiary w Polsce trafi wkrótce pod obrady senackiej komisji. Projekt wzorowany jest na niemieckim systemie Kirchensteuer, ale nowe wyliczenia pokazują, że faktyczne obciążenia byłyby znacznie niższe, niż początkowo przedstawiano w debacie...
#pracbaza #kosciol patrzcie co narobiliście!
miał rację @Cybulion we wpisie
https://www.hejto.pl/wpis/i-co-narobiliscie-siedliscie-na-skorpion-za-dzielo-jego-szkraba-swoja-droga-pozn
zdjęcie potwierdzające zaistniały przypadek!

Zaloguj się aby komentować

Ponad 272 miliony złotych – tyle rząd planuje przeznaczyć na Fundusz Kościelny w 2026 r. Milionowe wsparcie kościoła budzi ogromne emocje. Sprawdzamy, na co dokładnie idą te pieniądze i dlaczego fundusz kościelny wciąż ma się bardzo dobrze.
W przekazanym do Rady Dialogu Społecznego projekcie ustawy...
121 lat temu.. Brzmi znajomo?
"Ksiądz Wincenty Pixa, spowiednik kościoła Najświętszej Panny Maryi w Krakowie, powołując się na wielu lekarzy (takich jak: dr. med. Stowell, dr. med. Roser, dr. med. Suero, dr. med. Mayntzer),przestrzega przed szkodliwością szczepień przeciwko ospie, powodujących bardzo poważne skutki uboczne, takie jak m.in.: weneryzm, zepsucie moralne młodzieży szkolnej (onanizm),wyschnięcie gruczołów mlecznych u dziewcząt, słabość żołądka u dzieci, degeneracja rodu ludzkiego (powodująca zmniejszenie liczby młodzieńców w wieku poborowym)... A to tylko nieliczne przykłady straszliwej szkodliwości szczepień przeciwko ospie. Cytując zatem autora: "Każdy, kto ma swój zdrowy rozum, rozsądnie rzecz bierze, i umie logicznie myśleć, łatwo pojmie, że szczepienie ospy [...], niczem innem nie jest, jak zabobonem lekarskim. ".
#antyszczepionkowcy #bekazszurow #kosciol

Zaloguj się aby komentować
@razALgul jak PiS i Konfa będą rządziły w nowym parlamencie to będziesz płacić myto proboszczowi za niestawiennictwo na obowiązkowych zdrowaśkach w każdą niedzielę nieparzystą co 2 miesiące. Single będą miały dowalone bykowe, bez rozróżnienia płci.
Jak widzę jęki medialne episkopatu na tematy polityczne to mi się niedobrze robi.
Zaloguj się aby komentować
Chyba jeszcze nie było. Nie zostawiam komentarza, bo na usta ciśnie się zbyt wiele słów i nie są to bynajmniej słowa pochlebne.
#rosja #watykan #putinowskapolska #kosciol #polityka #ambasador

Zaloguj się aby komentować