Jaki rozmiar monitora FHD najlepszy do biurka?
Mam 24" i mnie wkurwia bo wszystko jest za duże i widzę piksele
Z kolei w domu mam 32" 4K bo chciałem zaoszczędzić miejsce i w ogóle nie potrafię się odnaleźć
#komputery #pracbaza
Jaki rozmiar monitora FHD najlepszy do biurka?
Mam 24" i mnie wkurwia bo wszystko jest za duże i widzę piksele
Z kolei w domu mam 32" 4K bo chciałem zaoszczędzić miejsce i w ogóle nie potrafię się odnaleźć
#komputery #pracbaza
Zaloguj się aby komentować

Jest to historia życia założyciela firmy Optimus, która przez ponad dekadę była jednym z głównych producentów komputerów w Europie. Dziś aż ciężko uwierzyć, że kiedyś w Polsce mieliśmy tak potężną firmę komputerową. Nie są to jednak wszystkie osiągnięcia Romana Kluski, więc aż prosi się, by bliżej...
akurat przyszło z jakiegoś numeru spamerskiego to moge pokazac. Cos im nie pyklo w tym liquid design
#apple #komputery

Zaloguj się aby komentować
No i ch.. im w ...
Po update systemu chrome wstał bez opcji włączenia uBlocka. Po wielu latach to chyba koniec mojej przygody z przeglądarką od googla.
Witaj Brave, zobaczymy czy razem wytrzymamy
#chrome #komputery #przegladarki #informatyka

Zaloguj się aby komentować
117-1=116
Tytuł: Fantasy General II
Developer: Owned by Gravity
Wydawca: Slitherine Ltd.
Rok wydania: 2019
Gatunek: strategia turowa
Użyta platforma: PC
Półeczka: HEKSAGONALNA KLASYKA
Jak ktoś lubi strategie na heksach, to ten tytuł powinien mu się spodobać.
Mamy tutaj wszystko, co tego typu grze jest wymagane. Mapy z różnymi biomami, różne typy jednostek, bohaterowie, drzewko rozwoju, levelowanie jednostek, trochę magii, jakąśtam historię, przedmioty zmieniające statystyki.
Jak dla mnie plusem jest to, że misje nie trwają po dwa dni grania, ale dosyć szybko możemy sobie jedną misję przejść i zając się czymś innym.
Mechaniki nie są trudne, nie jesteśmy zalewani tysiącem parametrów każdej jednostki - jest ich dosłownie kilka. I to jest dla mnie plusem, bo nie muszę przez godzinę czytać co dana jednostka potrafi.
"AI" gra nawet sensownie - lubi wykańczać osłabione jednostki, ucieka kiedy może zginąć, poprawnie wybiera cel ataku. Trzeba pokombinować, żeby wygrać przy jak najmniejszych stratach.
Ja bawiłem się dobrze
#gry #komputery #rozrywka #półeczkawstydu

Zaloguj się aby komentować
#elektronika #komputery #laptopy #technologia mam pytanie i prośbę o pomoc w wyborze laptopa poleasingowego, chce wydać max 4k ale chciałbym żeby sprzęt był dobry, szczerze jestem elektronicznym analfabetą a używam laptopa żony który ma już z 10lat i boje się że zaraz padnie i będę musiał bujać się z odzyskiwaniem danych, powiem szczerze że i w jakiegoś wiedźminka bym na nim chciał pyknąć ale nie jest to priorytet, będę wdzięczny o jakiekolwiek wskazowki
@Botana za ok. 4k to już kupisz nowego przyzwoitego lapka. Na przykład, trochę ponad budżet i Windowsa trzeba skołować (np. jak masz na starym nalepkę z kluczem do siódemki to dziesiątka ci go łyknie) ale pograsz na tym we wszystko (a w przyszłym roku będzie ciekawy remaster Gothica), masz gwarancję itp. Jeśli chcesz PC no to też w tym budżecie można złożyć coś nowego. Jeśli używka to szukałbym taniej, niekoniecznie stacji roboczej :P
Zaloguj się aby komentować
#kartygraficzne #amd #komputery #gry
Ej, chyba spoko cena jak za 9070?
Zastanawiam się czy brać, bo mam do wymiany RX 6700XT, też Asusa

Zaloguj się aby komentować
#windows #windows11 #komputery
Wracając do tematu z aktualizacją z 10 na 11 Udało mi się to zrobić. Nie muszę zmieniać sprzętu
@BiggusDickus Jeszcze raz dziękuje za pomoc
https://www.hejto.pl/wpis/gownowpis-windows-komputery-czyli-co-mam-se-nowego-lapka-kupic-pojebalo-ich-unam


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #smieszneobrazki #humorinformatykow #kryptowaluty #komputery

Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #komputery #retro To był sztos. Ale widziałem jedynie w biurach. Tylko po c⁎⁎j zamykać?

Zaloguj się aby komentować
Nawiązując do poprzedniego wpisu, po długich bojach i kilometrach zrobionych góra <-> dół udało się. Żeby wymusić 4k i 120Hz musiałem olać Steam Linka. Na TV zainstalowałem Moonlight a na komputerze Sunshine. No i wbrew nazewnictwu gadają ze sobą. Do tego musiałem doinstalować wirtualny pulpit o rozdzielczości 4k i na potrzeby gry ustawić go jako główny. Dopiero to oszukało MK11. Gra chodzi płynnie i mam wrażenie, że nawet lepiej niż przez Steam Link.
Chyba sporo popsuł mój monitor, mający proporcje 16:10, co nie podobało się sterownikowi graficznemu i nie pozwoliło stworzyć 16:9 jako custom resolution. Rozwiązanie nie jest jakieś super eleganckie, ale działa.
#komputery #gry #steam



Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj schodzi embargo i pojawiły się już pierwsze recenzje/pierwsze wrażenia odnośnie Lenovo Legion Go 2. Sam czekałem na oficjalne ogłoszenie tego sprzętu, bo pierwszy Switch okazała się dla mnie z jednej strony cudownym wynalazkiem, a z drugiej strony uzmysłowiłem sobie, że nie lubię gier od Nintendo i szukałem jakiegoś update'u, ale już w formie PC handhelda.
Zapowiadało się super, bo ekran oled, Z2E i 32 gb ramu zwiastują świetny performance, jak na przenośny sprzęt...
Tylko te 1 kg wagi i cena na poziomie 5,4 kPLN (1099 funtów) to chyba jednak deal breaker
#steam #steamdeck #gry #komputery
Zaloguj się aby komentować
No nareszcie, lepiej późno niż później. Szanuje chłopa.
https://video.twimg.com/amplify\_video/1963775036382134272/vid/avc1/1280x720/N78U9-\_SRtAArY7i.mp4
#windows #microsoft #heheszki #komputery
Zaloguj się aby komentować
#gownowpis #windows #komputery Czyli co mam se nowego lapka kupić? Pojebało ich?

Zaloguj się aby komentować
No dobra, chwaliłem się dwoma kontrolerami i wygląda na to, że bez problemu działają
Teraz pasowałoby kupić jakiś bezawaryjny switch, do podziału sieci na TV i dekoder. Polecicie coś? Miałem raz dwuportowy i padł bardzo szybko.
Zostaje też wymuszenie na grze rozdzielczości 4K. Dobrze rozumiem, że majac AMD mogę skorzystać z Radeon Super Rosolution, żeby oszukać grę i dało się wybrać 4K? Rozdzielczość steama już przełączyłem w opcjach.
Aa no i widziałem opcjach ustawienia połączenia - ustawić na bezpośrednie czy auto?
#gry #komputery #steam #siecikomputerowe


Da się grać online w fpsy na necie lte/5g z pingiem minimum 40-80 ms? Dotychczas zawsze miałem światłowód, gdzie ping był w okolicy 20ms i nie mam żadnego porównania.
#komputery #gry
@KierownikW10
Zależy jakie 5G.
Od pół roku siedzę na 5G/LTE mając 2 BTSy jakieś 400m od siebie i prawie optyczną widoczność: dwa bloki z jednej strony, z czego tylko jeden rzeczywiście zasłania całą ścieżkę, całe moje mieszkanie z drugiej strony i umiarkowanie czystą ścieżkę (drzewa) z drugiej.
Przez 90% czasu odczucia prawie jak na szrokopasmowym: ping jest nieco wyższy, ale wciąż w akceptowalnych zakresach, na twitch-momenty wpływa na pewno, ale ogółem wpływ pomijalny, takie Rivalsy pograłem sobie w zasadzie bez przeszkód, może z 1 gra na 100 z dyskomfortem jak niżej.
Czasem, zdarza się że pojawiają się jakieś zauważalne przycięcia (zwłaszcza w trakcie często streamowanych eventów). Przy dynamicznych grach może to być problemem, przy spokojniejszych w zasadzie tylko zauważasz przycięcie.
Skrajnie rzadko mam rzeczywiście konretne problemy z łącznością (większy lag, zerwanie na moment).
Jak dla mnie, w 100% satysfakcjonujące efekty (choć przy transferowaniu jakichś obrazów sprzętu czy VM'ek jadę do firmy) jak na zysk w postaci płacenia 10zł/miesiąc. O transfer też się nie martwię, połowa prepaidów aktualnie ma coś w stylu "500GB w pierwszym miesiącu", najwyżej wydam dychę ten tydzień wcześniej
TLDR: Sprawdź kogo masz najbliżej w okolicy, kup sobie prepaida i przetestuj. https://beta.btsearch.pl/
Zaloguj się aby komentować
Dziś miałem małe zdziwko, a wręcz przeżyłem lekki szok..
Dziewczyna, zaraz po szkole, mająca pracować biurowo z komputerem - nie potrafiła pisać na klawiaturze :v
W sensie klikała w nią po literce jak naście lat temu stara baba na poczcie, którą zmusili do korzystania z komputera.
Za 'moich' czasów, jak komputery już do szkół trafiły
Przekonany byłem, że kolejne pokolenia będą w tym jedynie lepsze, a tu takie rzeczy..
Chyba nic bardziej przydatnego niż praca z komputerem i język angielski obecnie szkoły nie uczą
Z ciekawości zrobiłem sobie taki test po latach
60 WPM - chyba nie jest źle, a jak jest u was? Średnia liczba słów na minutę na 10fastfingers to 42 WPM. Liczba ta została uzyskana w wyniku analizy 14 milionów testów w 41 językach.
https://10fastfingers.com/share-badge/9_BI <- zapraszam do #glupiehejtozabawy i rywalizacji
#szok #zalesie #komputery #pracbaza #okboomer #zetki #szkola #mlodziez


Zaloguj się aby komentować
#komputery #pokazbiurko też tak macie że do szybkiego komputera potrzebujecie jeszcze kalkulator?

Zaloguj się aby komentować