Tosie i Tomki, co chwilę w mediach słyszy się o zatruciu tlenkiem węgla i o pożarach. Polećcie jakiś dobry czujnik wykrywający dym i czad do domu
EDIT: Gazu też. Istnieją jakieś porządne 3w1?
#kiciochpyta

Tosie i Tomki, co chwilę w mediach słyszy się o zatruciu tlenkiem węgla i o pożarach. Polećcie jakiś dobry czujnik wykrywający dym i czad do domu
EDIT: Gazu też. Istnieją jakieś porządne 3w1?
#kiciochpyta

Pierwsze co kupiłem jak się wprowadziłem do starej kamienicy z ogrzewaniem gazowym. Czujka stoi koło grzejnika, mimo iż jest nowoczesny z zamkniętą komorą spalania. Lepiej dmuchać na zimne😉 ja mam taki jak na zdjęciu, ale ponoć już nieprodukowany, są nowsze modele. Weź sobie coś od nich - dobra jakość i cena. https://www.eura-tech.eu/czujniki-czadu-dymu-i-gazu-czujniki-czadu,2,66

@Whoresbane konkretnego modelu 2 w 1 czy 3 w 1 nie podam, ale 9 lat temu robiłem głęboki research po zaczadzeniu nastolatki w mojej okolicy. Bez zarzutu były dwie firmy: Kidde i bodajże Fire Angel. Zdecydowałem się na Kidde w wersji z wbudowanym akumulatorem wytrzymującym 10 lat. Przez ten okres jest bezobsługowy. Producent rekomenduje tylko wykonywać test przyciskiem raz na miesiac.
Najpierw kupiłem 3 sztuki. Później dokupiłem kolejne 3. W przeciągu tych 9 lat 3 z 6 aktywowały się przynajmiej raz.
Przy researchu korzystałem m. in. z raportów UOKiK i opinii strażaka PSP. Nie wiem jak zmienił się rynek, ale na tamte czasy mnóstwo marketowych czujników nie spełniało norm dot. maksymalnego czasu zadziałania przy danym stężeniu. Różnice w cenie pomiędzy Kidde (120 zł/10 lat), a marketowym, była marginalna.
Zaloguj się aby komentować
Hej Hejtoferajna!! jak już wiecie albo nie wiecie, to wybieram się na trasncarpathia rally pod koniec stycznia. i tu mam do Was wszystkich prośbę/pytanie. Ja wiem że w tym terminie jest też #hejtopiwo nad czym bardzo ubolewam, że mnie tam nie będzie. ale jeśli ktoś z Was się nie wybiera i mieszka w okolicy Jastrzębia Zdroju to czy była by możliwość przenocowania nas, czyli mnie i juniora( młody lvl16) pod dachem w garażu, szopie itp. ewentualnie jęsli macie jakąś fajna miejscówkę w tej okolicy to dajcie namiar. termin to 30/31 stycznia, chcemy wyruszyć w piatek dojechac jak najbiżej granicy i w sobotę rano ruszyc juz na start rajdu. a fajnie by było sie przed startem kimnąć w ciepłym( czyt. powyżej 0) a juz na pewno w bezpiecznym miejscu skąd nikt nas nie wygoni, bo nie widzi mi sie szlajać po nocy za miejscówką do tego zimą w nieznanym terenie. Drugą opcje mamy taką, że jedziemy na Ślowację i śpimy na campingu, za który będzie trzeba zapłacic w ojrosach, a ja jestem biedakiem cebulakiem i wyprawa jest mocno budżetowa. Także jeśli mieszkacie w okolicy naszej trasy lub znacie jakieś fajne miejsce na nocleg w tej okolicy to dajcie znać, a jeśli nie, to dajcie chociaż (żebro)pioruna żeby post gdzieś tam wskoczył w gorące.
Będę bardzo wdzięczny!!!
trzymajcie sie cieplutko!
#podroze #podrozujzhejto #offroad #nivaznegdziedroga #kiciochpyta #pomagajzhejto #rajdy #polska #slowacja #gownowpis #zebropioruny #niewiemjaktootagowac #przygoda

Zaloguj się aby komentować
Troche #gorzkiezale troche #kiciochpyta
po 5 latach pracy, kupiony za zawrotne 350zl ilife padł... [*]śpij słodko aniołku
w zwiazku z tym szukam godnego następcy, może ktoś ma coś do polecenia?
chinskie opcje bardzo mile widziane :)
#odkurzacz #agd #sprzatanie

Zaloguj się aby komentować
Wysłałem generator pary (tak teraz na żelazko mawiają) do serwisu wskazanego przez ubezpieczyciela. Po prawie miesiącu od wysyłki (były świetą więc ok) wróciło do mnie z info, że jest nienaprawialne. To jeszcze może bym przeżył ale wróciło z rozwaloną obudową, niedziałającym przyciskiem "spustu", a zostało wysłane do naprawy ze względu na fakt, że para uciekała z wężyka i nie było odpowiedniego ciśnienia.
Mam zdjęcia z godziną i datą kiedy pakowałem urządzenie. Serwis wysłał mi fotki wg nich z dnia odbioru, gdzie są już te uszkodzenia, z jakimi wróciło do nas ale te zdjęcia są bez timestamp'a więc mogli zrobić je w sumie kiedykolwiek. Oni twierdzą, że przyjechało "roztrzaskane" (zdjęcia z naklejką cena), a ode mnie wyjechało bez tych uszkodzeń. Dodatkowo twierdzą, że żelazko nie działa, co jest nie prawdą bo partnerka sprawdziła i woda się grzeje, para dalej ucieka na lewo i dodatkowo jest zniszczona obudowa no i ten "spust" zablokowany.
Na pytanie, czemu nie informowali mnie o uszkodzeniach zaraz po odbiorze i czy zgłaszali kurierowi lub przy kurierze otwierali nie odpisują.
Firma PowerToolService wskazana przez ubezpieczyciela WAGAS ma mega słabe oceny w google i podobne historie na koncie.
Ktoś może odpowie na #pytanie #pytaniedoeksperta bo #kiciochpyta jak ugryźć ten temat. Jest na sali jakiś ekspert od #ubezpieczenia #agd
Nie mam jeszcze dostępnego uzasadnienia odmowy od ubezpeczyciela.




Zaloguj się aby komentować
Czy w tym roku zostanie założona #hejto skarbonka na #wosp?
#kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Witam wszystkich. Z racji tego ze WIN11 nie nadaje sie juz nawet do przegladania stron internetowych, nie mowia juz o graniu , chce zmienic to dziadostwo na linux'a, Jaki system polecacie do grania w World of Tanks, steam?
#linux #kiciochpyta #windowstochujipedal
@jakub-krol no to ja, w kontekście mojego powyższego postu, polecę Zorin. UI schludne, przyjemne, przystępne dla windosowcow, stery do NVIDIA instaluje się z systemem, wspomniany steam/proton/lutris działa jak ta lala. System to fork Ubuntu, wiec to chyba największe wsparcie jakie oferuje społeczność linuksowa
To https://zorin.com/os/ albo Linux Mint. Z tym, ze według ProtonDB to akurat WoT ma tylko status gold więc może nie działać perfekcyjnie bez grzebania.
Ale najpierw to bym się porządnie zastanowił czy na pewno chcesz zmieniać system. W sensie o ile można wiele zarzucić najnowszej odsłonie Windowsa, to jego podstawowe funkcje działają normalnie. Jeśli udało ci się zaorać system tak bardzo, że nie startuje ci twoja ulubiona gra i przeglądarka to obawiam się, że Linuxa też będziesz potrafił tak zaorać xD. Weź może zacznij od przeinstalowania Windowsa i jak dalej nie będzie działać to sprawdź czy nie masz jakiś problemów sprzętowych albo ze sterownikami.
Zaloguj się aby komentować
Kochani, gdzie się znajduje dziewczyny, które lubią siadać chłopakom na twarzy? :c
#zwiazki #rozowepaski #pytanie #zapytajhejto #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Powiedzcie mi jaki jest sens pryskania reflektorów płynem za każdym razem jak chce umyć szybę? To jest tylko marnowanie płynu
Ale, że pytanie było o sens, to chyba tutaj jest lepsza odpowiedź. Może sam poszukasz, poczytasz więcej, aby zgłębić tę tajemnicę i się z nami tu podzielisz? https://youtu.be/rh8kYt_2C6E?si=dD-t_RUkG4nFIoGc
Spryskiwacze wysokociśnieniowe reflektorów w nowszych samochodach aktywują się co np. 5 użycie spryskiwacza do szyby przedniej. Montowane są wraz z układem samo poziomowania w lampach, których strumień świetlny przekracza 2000 lumenów. Ponadto są niemalże bezobsługowe, nie wymagają wymian np. piór, a o kosztach produkcji nawet nie wspomnę. Kolejna sprawa - czyszczenie mechaniczne spowodowałoby szybkie zmatowienie klosza lampy, gdyż szklane klosze zostały zastąpione przez tworzywo sztuczne z dwie dekady temu.
Zaloguj się aby komentować
Czy tak opalone deski będą się nadawać na dach? #diy #kiciochpyta #wedzenie #ogrodek



Zaloguj się aby komentować
Czas na coroczny rewatch #wladcapierscieni i tu pytanie czy ktoś z szanownych Hejtusiów wie w którym serwisie vod mogę kupić zremasterowaną (nie z prime video), rozszerzoną wersję trylogii?
Póki co znalazlem tylko fizyczne wydania na blu-ray za 350 cebulionów. O ile cenę jestem w stanie przełknąć tak moim jedynym odtwarzaczem BR jest PS5 i obawiam się, że napęd mi film zagluszy.
#filmy #pytanie #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Na jakich przewodach (przekroj) powineniem wykonac okablowanie tej skrzynki? Jakie inne elementy moga mi sie przydać. Mało się znam, ale chcę się nauczyc. Zasilacz jeszcze tu się zmieści na 24v 150W (juz do mnie jedzie). Ta skrzynka będzie służyć do zasilania podświetlenia schodów LEDami. Prosze o porady :) #elektronika #elektryka #diy #kiciochpyta #budujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Ech, prawie miesiąc temu chłop mi wjechał w d⁎⁎ę i nie było przyjemnie https://www.hejto.pl/wpis/ehhhh-uwazajcie-czego-sobie-zyczycie-bo-za-kare-sie-spelni-xd-mialem-na-tylnej-k
Samochód w serwisie stał całe święta, aż do Trzech Króli, aż ludzie w końcu wrócili z urlopów i się nim zajęli. Wczoraj dostałem wyrok: szkoda całkowita XD
Oczywiście, że zaniżyli wartość mojego gruza, bo policzyli go jak jakąś bieda wersję. W wyposażeniu dosłownie są oczywistości jak 4 fotele, radio, kierownica. Będę się odwoływał, mniejsza z tym. To chyba czas na nowy, lepszy gruz. Tylko nie wiem co, dlatego chciałbym trochę pozbierać opinii Mototomków.
Szukam gruza do 45k (nie mniej niż 30), no, ewentualnie 50k, ale nie mam chęci dokładać te 5k, więc musi być naprawdę warto xd
Założyłem że chcę silnik benzynowy, żeby wjechać do Krakowa (xD), ale zaakceptuję też diesla, jeśli sam samochód mnie przekona. Rocznik najchętniej powyżej 2018, na pewno nie starsze niż 2016. Hatchback lub kombi. Przebieg miło by było poniżej 150k, najlepiej w okolicach 100. Jeżdżę zarówno po mieście jak i dłuższe trasy, w ostatni rok w ogóle przejechałem ponad 30 tys.
Sprawdzałem do tej pory Skody, Seaty, Fordy, Kie, Hyundaie, Nissany. Odrzucam Francuzy, Ople i Focusy 2018 i starsze xD
Mam wrażenie, że Focusy z 2019 są najlepszą opcją (bogactwo wyposażenia + w miarę nowy, a ceny u Niemca są dużo lepsze niż polskie - a mam możliwość obniżenia sobie kosztów operacji ściągania samochodów z Niemiec), znalazłem sobie takiego z ecoboostem 1.5 i 1.0 ale mhev. Ktoś miał do czynienia z nimi?
Myślę też wziąć w leasing coś całkiem nowego. Ale mam nadzieję że gruz będzie korzystniejszy finansowo.
#samochody #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Tak sobie ostatnio myślę, żeby wziąć kozę i spróbować polatać po sniegu na polnych dróżkach w okolicy. Może ktoś próbował? W skali 1-5 jak głupi to jest pomysł?
Kapeć jak na obrazku.
#motocykle #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
#hejtozabawa #kiciochpyta #sztucznainteligencja
Wymień w komentarzu trzy ostatnie użycia AI, nie ważne w jaki sposób.
Wygenerowanie Springowego klienta dla Dellowej macierzy PowerStore w celu zbudowania narzędzia do monitorowania i analizy zdarzeń na wielu urządzeniach w SANie.
Poprawienie błędów bo do modeli nie dociera, że PowerStore nie używa wprost formatu daty ISO8601.
Poprawienie błędów po poprawie błędów (ten krok był powtórzony kilka razy)
Pierdolnięcie tym całym AI i napisanie tych 15 klas ręcznie 3x szybciej niż zajęło wcześniej debugowanie
Zaloguj się aby komentować
Z ciekawości, czy każdym swoim posiadanym samochodem (niektórzy na pewno mają kilka) według nowych zasad SCT możecie wjechać bez opłacenia wizyty w strefie SCT Krakowa?
Samochody które mogą na luzie wjechać do strefy to:
Benzyna: Norma emisji spalin Euro 4 lub wyprodukowany co najmniej w 2005 roku
Diesel: Norma emisji spalin Euro 6 lub wyprodukowany co najmniej w 2014 roku
za starsze/mniej "eko" od 01.01.2026 powinno się zapłacić według cennika na niżej dodanym obrazku.
#sct #krakow #ankieta #kiciochpyta #samochody


Zaloguj się aby komentować
Czy jest na sali trener personalny?
#kiciochpyta #silownia #hejtokoksy

@ErwinoRommelo @AdelbertVonBimberstein @bartek555 @saradonin_redux @rogi_szatana @jedikk
Dzięki za odpowiedzi. No ogólnie to klasyk - chłop się zasiedział trochę nad innymi sprawami i się przytyło... i to dość znacznie, bo obecnie jest 95 kg przy 185 cm wzrostu. Jeśli chodzi o dietę - dość typowa w Polsce. Ale chyba jem za dużo, bo jak przestaję się ruszać to przybieram na wadze. Mam kreatynę, białko i beta-alaninę w szafce.
Chodzę raz w tygodniu na boks (dużo cardio i lekkie, techniczne sparingi). No może chodziłem przez 8-10 miesięcy, ale od jesieni niestety nie miałem na to czasu. Planuję wrócić do tego. Mam w zasięgu 5 minut jazdy samochodem dostęp do siłowni 24/7, która jest bardzo dobrze wyposażona, tj. ma fajną część ciężarów wolnych i maszyn oraz ma dużą salę do ćwiczenia sztuk walki (worki, mata, hantelki, ketle, skakanki, boxy, oktagony, ringi). Chodziłem tam przez ~2 miesiące ok. 4 razy w tygodniu... do jesieni, kiedy to - patrz wyżej. Ani boks ani ta siłownia nie odpadły z uwagi na słomiany zapał tylko z racji na 100% poświęcenie kilku tematom i zwyczajnie zabrakło doby. Ale chodziłem na jedno i drugie bardzo chętnie i mocno się nakręcałem na kolejne treningi. Mogę sobie pozwolić na około 4 treningi tygodniowo po 1-1,5 h. Raczej w późnych godzinach (po 20), jeśli to ma jakieś znaczenie.
Cel jest taki żeby mieć estetyczną sylwetkę, a za takową uznaję niewielką masę tłuszczową i jako-tako (w porównaniu do Was) widoczne mięśnie. Pozwólcie, że na tym poprzestanę żeby nie musieć wrzucać fot Brada Pitta z Fight Clubu i innych takich. Szanujmy się. Fajnie jakby przy okazji rozwinąć eksplozywność i wytrzymałość pod boks, ale jestem pusty, więc estetyka jednak na pierwszym miejscu. Szczególnie, że boks to tak amatorsko, 4 fun i na w razie czego.
Nie chcę rushować, jakichś cudów nie oczekuję i raczej powinienem się trzymać tego, co mi napiszecie, tj. nie mam problemu z regularnością i motywacją. Ot z różnych przyczyn bywam zabiegany.
@PositiveRate Nie rozpiszę ile powtórzeń bo uważam, że trzeba dźwigać ciężko. Ja mam taką zasadę, że jak zrobię 8 powtórzeń to znaczy, że trzeba dołożyć ciężar. ćwiczę w zakresie 4-8 powtórzenia. Ty jak jesteś w słabszej formie to te parę treningów zrób lżejszych, żeby organizm przypomniał co to znaczy dźwigać.
propozycja treningów na 4 razy w tygodniu.
Ogólnikowo ale myślę ze załapiesz o co chodzi. Trochę własnej pracy musisz też włożyć, żeby sobie przygotować rozpiskę pod siebie. Ja nie ćwiczę na komercyjnej siłowni to wiem jakie teraz są maszyny. wiadomo rozgrzewka przed, a po treningu jakieś kardio 15minut. Lepiej krócej i ostrzej niż chodzić na bieżni w nieskończoność.
przysiady 4-5 serii
uginania na maszynie 4 serie
prostowanie na maszynie 4 serie
ja lubię robić uginania i prostowania w super seriach. Oszczędzam na tym sporo czasu, który ucieka na przysiadach. Jak masz dobre serducho to dasz radę. Nie zaniedbuj treningu nóg. Nie musisz robić mega ciężko ale rób. Od chodzenia same się nie zrobią.
ćwiczenie na tylne aktony 3-4 serie
ćwiczenie na boczne aktony 3-4 serie
ćwiczenie na przednie przednie aktony
3 ćwiczenia po 3 serie na biceps i triceps
ogólnie ćwiczeń na barki jest sporo. To samo zrobisz hantlami jak i sztangą. możesz zamieniać ćwiczenia, dołożyć wyciskanie itd. Bica i trica robię w superserii. Dobrze wchodzi.
ściąganie nachwytem 4 serie
ściąganie podchwytem wąsko 4 serie
przyciąganie na wyciągu dolnym 4 seri4
martwy ciąg 4 serie
kaptury na sztandze lub suwnicy 4 serie
Plecy to ciężki trening. Dostosuj liczbę serii do możliwości i do aktywności następnego dnia. Ja zawsze po plecach mam dzień regeneracji.
Ogólnie dostosuj sobie trening pod siebie i boks. Na przykład nie rób treningu barków dzień przed boksem bo nie będziesz miał siły boksować. Możesz sobie zrobić na przykład klatkę.
Wszystko to tylko przykład jednej drogi, których jest mnóstwo. Przy odrobienie samozaparcia i poświęconego czasu sam jesteś w stanie wszystko ogarnąć. Zagranicznych youtuberów Ci nie polecę bo nie oglądam i nie znam się na hipertrofiach i rozkładach komórkowych, masa wiedzy jest na sfd w rozmowach Karnowskiego i Słodkiewicza. Poza tym dobrze się tego słucha.
Dźwigać nie podjadać i robić progres.
To nie była porada inwestycyjna.
Zaloguj się aby komentować
Nosz kurwór. Zgubiłem kanał na yt. Kiedyś oglądałem typa który remontuje auta. On był chyba Białorusinem. Między innymi przedłużył podajże tavrie i wdupił tam napęd i silnik z Subaru. Nie potrafię go znaleźć. Ktoś coś kojarzy? #pytanie #kiciochpyta #motoryzacja #ciekawostki #youtube
Zaloguj się aby komentować
Siema,
kupował ktoś z was ten smak białka niedawno? Postanowiłem, że wrócę sobie do diety po paru latach i pamiętam, że miałem mój jeden ulubiony, który miał mi zabijać chcice na słodkie i czekolade a poza tym sam był spoko do picia.
Kupiłem go niedawno i jest totalnie obrzydliwy. Bardzo słodki na tyle, że w ogóle nie czuć czekolady. Mam poczucie, że czuje też taką "starość" a kupiłem w sklepie stacjonarnym w Olimpie. Kiedyś pare lat temu uważałem, że jest najlepszy na rynku a teraz zastanawiam się czy wywalić i nie kupić nowy xD. Pojebało mi się czy faktycznie taki jest i to "double chocolate" to jest double fake? Pije tylko z wodą jak coś.
#dieta #kiciochpyta #hejtokoksy

@JakTamCoTam białko biorę zawsze neutralne smakowo i "dosmaczam" samodzielnie. Kakao, banan, jagody, mango - zależy na co mam ochotę danego dnia.
Podejrzewam, że smak się spierdolił ze względu na globalne ceny kakao, prawdopodobnie producent uznał, że lepiej zejść z jakości niż mieć niekonkurencyjny cenowo produkt.
Zaloguj się aby komentować
Ehhhh
Kochani, bo mam taki problem (no dobra, nie wiem czy aż problem, ale na pewno sprawę). Wiecie, no bo jakoś mam tak, że ciągnie mnie do starszych kobiet. Mam te całe 21 lat i no jakoś dwa lata temu, mając 18 albo 19 lat, zaprosiłem na randkę panią aptekarkę lat ~24/25. Byłem w dwóch związkach z 7 lat ode mnie starszą babą (opisywałem ją już w miarę szczegółowo tutaj, ci którzy może pamiętają to pewnie też pamiętają że to była chodząca kolekcja zaburzeń (i może też chorób) psychicznych i uzależnień opętana na punkcie minerałów (i ich "magicznych" właściwości), zodiaków, magii, okultyzmu i małolatów (autentycznie dla niej potencjalny partner MUSIAŁ być młodszy od niej, co najmniej 4 lata, a im młodszy tym lepszy). No i ugułem to jakoś ciągnie mnie do pań starszych ode mnie. N-no i njewię czy coś z tym zrobić (i jeśli tak to co), skąd to się wzięło, co to oznacza i wugule. No i, emmm, nie wiem co więcej powiedzieć. Znaczy no ugułem to bym bardzo chciał znowu być w związku, ale no jeszcze desperacja aż tak mnie nie bierze żeby znowu rzucić się na byle jaką chętną na mnie patusiarę w stylu tej, przed którą niedawno uciekłem. No ale no jakoś chciałbym wiedzieć skąd u mje się wzięła ta preferencja starszych. :c
Pomożecie?
#kiciochpyta #pytanie #zwiazki #rozowepaski #hejtoswatki (tak, wiem, ten ostatni tag umar śmiercią prawie naturalną razem z Ciocią Moll [celowo z dużej])

Zaloguj się aby komentować
#diy #remontujzhejto #budujzhejto #elektronika #kiciochpyta
Hej, Żona zażyczyła sobie efekt fali w nowych schodach, wiec poszukałem i znalazłem Ledy COB 24v łącznie 18 x 1m paski 5W. Mam tez zasilacz widoczny na zdjęciu obok sterownika kupionego z allegro: https://allegro.pl/oferta/sterownik-schodowy-fala-uniwersalny-sterownik-led-13941791288
Prawdopodobny schemat połączenia na drugim obrazku (z oferty allegro) Wszystko chce schować w malej skrzynce z szyna DIN natynkowej w garażu. Nie robiłem tego nigdy, ale nie wygląda skomplikowanie. Pytania:
1. Jakie jeszcze elementy potrzebuje aby to zrobione według dobrych praktyk? Jakiś wyłącznik/bezpiecznik? Jeśli tak, to jaki?
2. Jakim elementem połączę wszystkie plusy na szynie (na schemacie prawy dolny róg)?
3. Biorąc pod uwagę punkt 1, jaką skrzynkę montażowa polecacie z szyna DIN? Jaki rozmiar, zapewne z wizjerem/szybką na froncie?
4. Na co uważać przy montażu tego? Jakaś kolejność, która jest istotna?
5. Jakieś filmy na YT polecacie aby się dokształcić? Jakieś konkretne kanały?
Dzięki za rady.
Zawołam znanego @myoniwy


@Marcowy_Kot a jeżeli chodzi o połączenie zasilanie ledow to szukaj jako blok rodzielczy na szynę Din, pytanie ile tych przewodów masz, i czy linka czy drut i jakiego przekroju. Przykład na 2.5mm https://eltron.pl/zlacza_instalacyjne-phoenix_contact-ptfix_6_18x2_5_ns35a_gy-1_2xmpzt
Zaloguj się aby komentować