Skąd na hejto tyle osób mylących GĘSI z KACZKAMI?
#kiciochpyta #zwierzaczki #zwierzeta #heheszki

Skąd na hejto tyle osób mylących GĘSI z KACZKAMI?
#kiciochpyta #zwierzaczki #zwierzeta #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Czy na apce Hejto działają Wam filmiki? Mi od czasu aktualizacji niestety nie...
#hejto #hejtoaplikacja #aplikacja #adminpomocy #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
U nas dalej jest normalnie zatoka meksykańska, prawda, nic się nie zmieniło? To po cholerę w google mapsach są dwie nazwy?
#pytanie #kiciochpyta #googlemaps


Zaloguj się aby komentować
Pytanie o #izrael
Czy technicznie można niemalże na poziomie synonimów używać terminów Izrael i żydzi?
Bo mam wrażenie, że to jest na zasadzie "niby tak, ale nie do końca". No bo jak inaczej nazwać, że jest to po prostu uwieńczenie syjonizmu i sam Netanyahu mówi, że jest to "Nation-State Of The Jewish People And Them Alone"
Więc nie wiem na ile to jest kłótnia o semantykę, a kwestia stanu faktycznego. Bo tu jeszcze kłótnia kto jest żydem, a kwestia dwunastu plemion, powrotu mesjasza, demografii państwa.
#polityka #kiciochpyta
Czy technicznie można niemalże na poziomie synonimów używać terminów Izrael i żydzi?
Można Izrael i Żydzi, bo "Żydzi" odnoszą się do członków narodu (jak "Polacy"), a "żydzi" do wyznawców religii (jak "chrześcijanie").
Co prawda na tej stronie https://chidusz.com/dlaczego-zyd-piszemy-zawsze-wielka-litera/ Żydzi albo żydzi
Zaloguj się aby komentować
@LeniwaPanda czy do #kacikmelomana można dodać więcej niż jedną propozycję w danej edycji?
#kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Ktoś wie jak długo można przechowywać w lodówce sok wyciśnięty z kiszonej kapusty?
#kiciochpyta #gotujzhejto
Zaloguj się aby komentować
Mam na działce kominek w formie wkładu z komorą ponad nim i radiatorem na kominie. Coś jak to na zdjęciu z liroja.
Dom jest raczej nie do ruszenia w kwestii wstawienia skrzynki z mechanicznym nawiewem i rozprowadzeniem kanałami po pomieszczeniach. Z resztą, parter jest zrobiony tak, że można biegać w kółko. Kominek jest w centralnej części saloonu o wysokości obu kondygnacji.
Zastanawiałem się czy wrzucenie wentylatorów w kratki wywiewu z komory dałoby jakiś sensowny przyrost w tempie nagrzewania i oszczędność w drewnie. Obecnie jest wykorzystywana jedynie konwekcja.
#macmajster #budujzhejto #kominek #wentylacja #diy #zrobtosam #kiciochpyta #pytaniedoeksperta

Zaloguj się aby komentować
Co mogło być nie tak z tymi preclami w czekoladzie "że zjedzenie produktu „Alpenfest Precle w czekoladzie, 140g” z datą minimalnej trwałości 31.05.2025 i numerem partii 8537 może spowodować uczucie pieczenia w ustach oraz bolesność języka i jamy ustnej."? wtf , lubię precle w czekoladzie ale takie rzeczy kto to widział
żródło lidl.pl
#kiciochpyta #pytanie #lidl


Zaloguj się aby komentować
#pytanie #pkp
Jak kupiłem bilet pociągowy na konkretną godzinę przez apke to mogę wskoczyć we wcześniejszy pociąg czy musi być ten konkretny?
Domyślam się odpowiedzi ale a nóż czegoś niż jestem świadom.
#kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Witajcie, moje kitku prawdopodobnie ma fip.
Jutro ostatnie testy ale staram się przeliczyć ile by kosztowała terapia. Czy jest ktoś kto sprowadzał lek i mógłby podrzucić legitną strone?
Ps. Akurat jak kasa będzie potrzebna to dostalem premie w postacic vouchera amazon, jak ktoś nie boi się handlować lurkowiczem to zapraszam.
Uszko chorowitka jako #pokazkota ku przestrodze, tak wyglada kitku z żółtaczką.
#fip #koty #pokazkota #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Eh, kupiłem lagune III 2.0 dci a teraz przyjrzałem się jeszcze lepiej na silnik jak dojechałem w domu i zauważyłem że jest trochę ubrudzony w oleju po lewej stronie i została mi plamka mała, taka cm na cm na kostce. Ciekawe co mnie czeka kurła
#kiciochpyta #laguna #motoryzacja #samochody
Zaloguj się aby komentować
Jako, że mam 50 komentarzy do zapiorunowania, to biorę po pisiont zł od każdej z drużyn i słucham państwa:
Drukarka 3D - tak, czy nie?
Powiedzmy, że mogę spokojnie wywalić kasę na jakieś P1P, K1C, czy co tam się teraz kupuje. Widziałem projekty różnych figurek, wieszaków, stojaków i pokrywek, raczej wątpię, żeby zmieniły moje życie - wygeneruję sporo plastikowych śmieci, to na pewno. Więc nie widzę za bardzo innego sensu zakupu oprócz tego, że mógłbym to poznać i się uczyć. Tylko znowu - coś sobie podłubię, zrobię łódkę i uchwyt na telefon, może się nauczę trochę w to 3D i co dalej?
#druk3d #technologia #kiciochpyta

mam już kilka lat, zmieniłem też w tym czasie drukarkę na lepszą. Na pewno naprodukujesz plastiku, szczególnie na początku sprawdzając co i jak. Jeśli lubisz robić rzeczy to na pewno Ci się przyda. Jeśli nie zamierzasz poświęcić sporo czasu to nie warto. Na pewno nie opłaca się do drukowania głupot - te, za grosze, wydrukują Ci inni użytkownicy drukarek.
@Nemrod jeśli lubisz coś manualnie robić i masz na spokojnie kasę żeby sobie kupić taką drukarkę, to ja bym kupił. Teraz te drukarki są łatwe w obsłudze, więc nie powinieneś dużo czasu i nerwów stracić na ustawianie drukarki.
Rzeczy do drukowania jest naprawdę sporo w internecie, od głupot po całkiem przydane rzeczy. I owszem naprodukujesz plastiku tak jak inni piszą, ale myślę że będziesz miał frajdę. A jeśli jednak stwierdzisz że to nie dla ciebie, to raczej bez problemu sprzedasz taką drukarkę
@Nemrod dostałem od żony na urodziny. Nie te ostatnie. Stała nieużywana półtora roku XD Teraz jak rozbudowuje warsztat to mam 3 i nie stygną. Zależy czym się zajmujesz ¯\_(ツ)_/¯ u mnie klepią detale potrzebne do fabrykacji, niestandardowe wieszaki np na flexa, blokady rozrządów, centrowniki sprzęgieł. Póki co chyba około 15 kg filamentu. Jak do figurek to kup żywiczną, znacznie lepsze detale osiągniesz
Jeśli tylko do nauki i podstawowych rzeczy to kup jakiś anycubic refurb za 500 zł i będzie stykać. Dopóki nie ma się drukarki to też tak naprawdę nie wiesz co możesz na niej zrobić
Zaloguj się aby komentować
#komputery #windows #microsoft #win10 #kiciochpyta
Tomeczki, planuje zakup nowego kompa w tym roku. Jak dotąd używałem prawie wyłącznie win10 i szczerze mówiąc wolałbym żeby tak zostało.
Są aktualnie opcje żeby jeszcze legalnie kupic licencję win10?
Na ile powinienem się przejmować perspektywą zakończenia wsparcia na win10?
Zaloguj się aby komentować
Niektórzy powiedzą „niedziela wieczur i humor zepsuty”.
Ja jednak powiem „niech zadziała hejtoefekt” i „szukam pracy”
Jeśli komuś, gdzieś, mignęła oferta albo u niego/niej w pracy szukają mnie, to ja chętnie porozmawiam
Moje CV w skrócie:
1. Mam dyplomy magistra, inżyniera i technika elektroniki.
2. Projektuję schematy i płytki w KiCAD oraz (wcześniej) Eagle, robię całą dokumentację (>6 lat). → HW
3. Jestem w stanie sprawnie poruszać się i rysować w SolidWorks oraz Fusion. Robię mechanikę, np. pasowanie elementów w obudowie (ok. 5 lat). → mechanika
4. Programuję w C (3 lata), potrafię zrobić program komunikacyjny w Qt (C++ ze wstawkami C), kiedyś trochę robiłem w Pythonie i bashu. Firmware piszę w stylu bare metal, poznałem STM32CubeIDE (biblioteka HAL), choć wcześniej pisałem także w czystym notatniku i tylko z CMSIS. → FW
5. Lutuję elementy THT i SMD (do 0402), umiem posługiwać się przyrządami pomiarowymi do elektroniki i mechaniki.
Lubię tworzyć, ale też optymalizować. Sprawia mi to przyjemność. W pracy cenię spokój, możliwość zajęcia się projektem, jasne założenia i cele. Fajnie byłoby mieć jakiegoś mentora, bo zdaję sobie sprawę z potrzeby ciągłej nauki.
Pracy szukam:
na zachodnim brzegu w Warszawie i okolicach, w promieniu 15 km od Woli jeśli stacjonarnie,
w promieniu do 20 km od Woli jeśli hybrydowo,
dowolnie jeśli zdalnie*,
może być jak dotychczas pełny konstruktor, sam hardware, sam firmware.
Z hobby chyba nikogo nie zaskoczę: #macmajster # maluch # prestizowygruz2 # majsterkowanie # diy
‘* - praca zdalna to będzie dla mnie wyzwanie, bo mam tendencję do długiego spania jeśli nigdzie się nie spieszę
#praca #pracait #pracawit #pracarnd #rnd #pracbaza #pytanie #kiciochpyta #szukampracy #hejtoefekt #warszawa

Zaloguj się aby komentować
Czy Was też zastanawia dlaczego YouTube umieścił w swoim odtwaraczu symbol Wehrmachtu, gdy sie da na pełny ekran?
#przemysleniazdupy #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Czy jest obecnie sposób by oglądać Canal + Sport 3/4 oraz Motowizję u jednego dostawcy streamingowego? Wcześniej miałem pakiet w Polsat Box Go za 40 PLN, ale od jakiegoś czasu wykasowano mi kanały z Ekstraklasą. Mogę płacić i więcej, chciałbym jednak mieć Ekstraklasę + Motowizję (Nascar) w ramach jednego pakietu, przebijanego co miesiąc, a nie wiązać się z kablówką na rok czy coś. Zupełnym cudem by było, jeżeli można cofać transmisję choćby o te 4-5 godzin.
#kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Zastanawiam się nad powrotem na rower więc mam pytanie jakie marki są warte uwagi? Celował będę w jakąś używkę w kwocie 1500 złotych. Rower raczej do jazdy po mieście czasem w plener po polnych drogach.
Na co zwracać uwagę przy kupnie używki?
#rower #kiciochpyta #gownowpis
Jeżdżę wyłącznie rekreacyjnie i do pracy. Cały rok. Przebiegi różne. Często mam sakwy mocno obciążone. Korzystam z roweru trekkingowego kross trans 2. Za nówkę dałem 1200zł pięć lat temu. W trakcie ponad 6000km przebiegu wymieniłem tylko mostek. Fabryczny był z plasteliny. Chyba mogę zaryzykować i go polecić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
Halo #warszawa ,
Gdzie w okolicy Stodoły (lub w kierunku centralnego), można wbić z ekipą na piwo (góra 8 ) po koncercie w sobotę?
Koniec koło 21 zapewne, a zachciało nam się pociągiem, na który musimy poczekać do około drugiej (╯°□°)╯︵ ┻━┻
#tomekpyta #kiciochpyta #stolica #zalesie #pomocy

Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś z Was wie, czy gdzieś w #tatry (raczej w slowackich, w polskich na to nie liczę) jest możliwość noclegu w schronisku bez rezerwowania pół roku wcześniej?
Ostatni raz gdy interesowałem sie tym tematem, to spanie na glebie było uważane za standard, więc mam mocno nieaktualne info :P
#noclegi #kiciochpyta #gory

Zaloguj się aby komentować
#kiciochpyta #moderacja to normalne tutaj ze posty ot tak sie usuwa bez zadnego powiadomienia ? Poprostu mody kasuja ?
Zaloguj się aby komentować