Bycie wiernym klientem w obecnym świecie jest kiepskim pomysłem, z każdym dniem utwierdzam się w tym przekonaniu. Dzwonił konsultant z Play w sprawie mojej umowy na internet (wcześniej UPC). W zeszłym roku moja umowa przeszła u nich na czas nieokreślony, teraz płacę 45zł za 150MB/s.
W sumie więcej mi nie potrzeba, telewizora nie posiadam, YT działa płynnie, a na ściągnięcie jakiejś dużej gry na steam mogę poczekać. Propozycje które pan konsulat przedstawił to 600MB za 65zł, 300MB za 55zł. Dodatkowo dowiedziałem się że 150MB już nie ma u nich w ofercie bo to antyk. Na moje pytanie dlaczego mam zapłacić więcej za coś czego realnie nie wykorzystam nie miał dobrej odpowiedzi.
Sytuacje w której ktoś zadzwoniłby i powiedział: "cieszymy się że jest pan naszym klientem od x lat, dlatego zrównamy panu prędkość do obecnie standardowej bez podnoszenia rachunku" można włożyć między bajki. Pewnie gdybym wypowiedział umowę to ktoś z działu utrzymania klienta zadzwoniłby i okazałoby się że jednak się da, ale nie chce mi się z nimi użerać.
No tak żeby było wesoło jeszcze bardziej, a też mam w play umowę która przeszła juz na czas nieokreślony, to te nowe proponują na dwa lata z tymi trikami co kiedyś, na rabat, który przy wypowiedzeniu przed upływem dwóch lat trzeba by zwrócić i wychodzi jakąś kwota z kosmosu. Dodatkowo zabezpieczyli sie juz na takich co biorą raz promocje i zostają ja czas nieokreślony: cena co roku po zakończeniu zoobowiazania +10zl/miesiąc. Zastanawiam się jaka mają skuteczność przedłużeń z tymi warunkami, bo te umowy to poważne cyrografy jak dawniej.
@vizharan ja w orange z 3 lata temu dostałem umowę z tym +10zl po przejściu na nieokreślony. I tak jest taniej niż to co obecnie proponują nowym, bo nie płacę za utrzymanie łącza światłowodowego w domku jednorodzinnym.
Albo takie orange które dzwoniło do mnie z ofertą zmiany umowy internetu z 60zł/czas nieokreślony na 85zł/2 lata bez podwyższenia realnej prędkości bo się nie da. Po wspomnieniu im o tym paradoksie, zawsze dawano mi propozycję zrobienia sobie combo internet + nowy numer telefonu. Nie wiem kto tam u nich pracuje, ale na szczęście już nie mam u nich umowy
Jest jakaś przeglądarka na androida na której da się odpalić yt w tle, zainstalować dodatek anti translate wyłączający te zjebane automatyczne tłumaczenia i gdzie jest normalna jakość a nie tylko 360p? Bo ta oficjalna aplikacja praktycznie nie nadaje się do użytku jak ogląda się treści w co najmniej dwóch językach...
Jak mnie to wkurwia. Zrobiłem "opt-out" z tych wszystkich googlowych usług AI, ale i tak mi się te tłumaczenia włączają. Gdyby tylko tytuły, to j⁎⁎ać ich, ale randomowo mi się upiera lektora AI włączać. Szlag mnie trafia. Wyobraźcie sobie, jak puszczacie filmik ASMR i dostajecie w tle maszynowy debilny głos po polsku/angielsku xDD Widziałem już takie coś - przecież to rujnuje prowadzącemu kanał.
Ostatnio się uparło, żeby mi tłumaczyć filmy wędkarskie i nie idzie tego wyłączyć.
Co ciekawe, po kilku dniach mam filmiki już dostępne w oryginale.
ten komentarz jest z d⁎⁎y totalnie, bo po pierwsze ta brexitowa retoryka nie wychodzila ze strony partii pracy, ktora wlasnie teraz wprowadza te inwazyjne zmiany.
po drugie suwerennosc i wplyw obcych panstw w tym kontekscie ma niewiele do rzeczy
@radek-piotr-krasny 13 września jest organizowany Free Speech rally w Londynie. Podobno w poprzednich latach przewalało się nawet 200k uczestników chociaż wiadomo, zależy którego rabina zapytasz... Ciekawe ile będzie w tym roku. Oczywiście organizowany jest też antymarsz pod hasłami "Say no to racism" czy coś w ten deseń xD
Tak że może być ciekawie, oczywiście media milczą na ten temat.
Od kilku lat widzę niezbyt mainstreamowy, ale wyraźny trend wśród zachodnich nie-progresywniaków, by tak traktować Polskę. Jednym z głównych place, Poland propagandzistów jest Amerykanin polskiego pochodzenia Jack Posobiec, którego posty nie raz łapały spore zasięgi jak tu:
No ale to tylko 1 chłop. Co z resztą? Jak rozumiem to robota tych słynnych, polskich trollowni? No nie do końca. Na pewno przyczynili się do tego (nieświadomie) rodacy leczący kompleksy i klikający jak głupi w filmiki jak na screenie, generując im zasięgi i zachęcający resztę, by gadali o tym kraju. Jeden youtuber Where's Wes? na moich oczach dosłownie się wybił gadając jak mu się żyje w Krakowie/Polsce.
Stoi to w mocnym kontraście do tego typu treści https://www.youtube.com/watch?v=FkA_iKKonyw i mamy coraz więcej losowych osób mówiących, że może by wybrali Polskę jako miejsce do życia, jak np Hikaru Nakamura, który zapytany, gdzie mógłby żyć jakby nie w Kalifornii powiedział Szwajcaria, albo Polska, ale Polska raczej nie bo jest brzydko w zimie xD Skąd wie? Siedział tu ponad 2 tygodnie zamknięty w hotelu, bo dostał Covida xD
Mam wrażenie, że to nie zarobki najbardziej odstraszają ludzi, a pogoda no i przede wszystkim język, inaczej mogło by się tu zacząć robić tłoczno.
@TRPEnjoyer powtórzę to co napisałem wcześniej- jest to typowa pogoda dla wszystkich krajów środkowej europy oraz północy. Jako przykład: moje zimowe zdjęcia z Finlandii
Tu nie chodzi o ochronę tylko o kontrolę władzy której nie chcą stracić.
Zawsze posługują się wzniosłymi hasłami a jedynie kogo chronili to gwałcicieli a z takimi uprawnieniami nie będą musieli czekać aż ktoś się wypowie publicznie tylko zawczasu będą mogli do⁎⁎⁎ać np. za rasizm
Potrzebuję coś gdzie będę mógł ustawić VL'any na każde urządzenie LAN i wifi, oglądać logi z "nieudanych połączeń" do mojej sieci wifi, długie updaty itd
@Marchew Gdzie chcesz trzymać te logi? W pamięci RAM, zapisywać w pamięci NAND routera czy będziesz je wysyłać do jakiegoś sieciowego zbieracza logów? Pytam bo ax^2 nie ma portu USB, a zarówno ax^2 i ax^3 mają po 128MB pamięci NAND.
Na początku próbowałem konfigurować z różnych tutoriali i nawet pytałem o różne tematy na forum mikrotika. Niby trochę jestem techniczny, ale z sieciowych tematów tak średnio ogarniam i z forum wyniosłem, że najlepsza konfiguracja, to ta domyślna
Jedyne co, to:
pozmieniałem nazwy sieci,
poustawiałem hasła,
oprócz 2,4GHz, włączyłem jeszcze 5GHz,
dorzuciłem serwer dns.
Wszystko przez winboxa, którego dość fajnie się używa.
Router chyba z 2018 roku, a wciąż dostaje aktualizacje co 1-2 miesiące. Dla mnie dość dziwny jest sposób instalacji aktualizacji. Pierw trzeb zaktualizować RouterOS, restart, później zrobić upgrade RoterBOARD, restart i dopiero wtedy jest aktualne.
Do tego samo urządzenie jest wizualnie dość ładne i widać, że nie jest wykonane z najtańszych materiałów. Z minusów, to ciągle jest dość ciepłe, ale działa poprawnie od kilku lat.
Podsumowując, kupiłbym drugi raz, bo jestem zadowolony.