Bardzo rzadko z Ubera korzystam. Faktycznie tak jest, że swoimi przejazdami kolesie finansują tanie przejazdy laskom? Czy to z d⁎⁎y przykład ktoś wrzucił?
Perpetuum kukoldeum by było.
#hydepark #uber #rownouprawnienie

Bardzo rzadko z Ubera korzystam. Faktycznie tak jest, że swoimi przejazdami kolesie finansują tanie przejazdy laskom? Czy to z d⁎⁎y przykład ktoś wrzucił?
Perpetuum kukoldeum by było.
#hydepark #uber #rownouprawnienie

@kitty95 k⁎⁎wa opie.
Kierowca dostaje procent od kwoty za przejazd. Więc w tym przypadku babka z ostatniego przejazdu dostanie 2-3 razy mniej niż pozostali.
A czemu jest o tyle mniej? Uber czy bolt automatycznie ustalają ceny na podstawie popytu i podaży. Sprawdź na przykład cene przejzdu o godzinie 16.00 w deszczowy dzień a potem w super pogodę o 12.00. Ceny mogą różnic się kilkukrotnie.
W tym przypadku dochodzi fakt, że jest nieporównywalnie mniej kobiet korzystających z taksówek. Z resztą stąd idea uber by women, aby znaleźć więcej klientów wśród kobiet.
Ja jeżdżę bardzo często takim środkiem transportu, a moja żona boi się sama wsiadać do taksówki, nawet jak jej oferuje że zapłacę.
Małe zapotrzebowanie - uber obniża cene przejazdu
Zaloguj się aby komentować
Chlip, chlip mam konika, jak mi ciężko, muszę się spłakać na eksperckim portalu hejto.
A ja mam i mi nie ciężko, wręcz przeciwnie za⁎⁎⁎⁎ście się cieszę.
W krajach ościennych do Wielkiej Bolski w niemalże każdej wsi ludzie konie trzymają pod wierzch, a popularność jeździectwa jest 1000x większa niż w kraju nachlanej husarii, która wszak, jak wszyscy dobrze wiedzą, na psach popierdalała, nie na koniach. O tym że to w Europie wielomiliardowy biznes i rynek na różne produkty, nawet nie wspomnę bo i po co.
Dla polskiego przeciętnego husarza jedynym słusznym sportem jest pierdzenie gruzem na rondzie po nocy, ewentualnie napierdalanie ciężarów na siłce. I nie, nie dlatego że go nie stać na nic innego. Dlatego, że w głowie i gaciach mało, co widać, słychać i czuć na każdym kroku.
Hejtoekspertów nie pozdrawiam.
#hydepark #sport #jezdziectwo
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dziś na Wisłostradzie dwie spierdoliny wjechały czołowo w motocyklistę z 13-letnim chłopakiem. I spierdolili z miejsca wypadku. Ojciec zginął, syn walczy o życie.
Coraz więcej fajnobydełka na drogach.
#hydepark #warszawa #wypadki
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pojechałem do Szczecina w delegacje. Zarezerwowali mi inną lokalizację hotelu niż zamawiałem ale jest za to drożej. Widok średni. Do tego mam gniazdko jaskółek nad łóżkiem przy oknie. Przynajmniej żadne komary i muchy nie wlatują do środka bo ptaszki zasuwają na 2 etaty po okolicy. To czarnobiałe w dziurze to łepek młodego.
Mimo perypetii Szczecin mi się podoba. Ma przyjemny klimat i poznałem już sporo osób które były miłe.
Jak zostanie mi trochę czasu to poszukam gdzie sprzedają granulat dla Bartków555.
#hydepark #szczecin



Zaloguj się aby komentować
Czy górnictwo zdewastuje oceany #dzialzagraniczny
Górnictwo oceaniczne kontra ekologia
#podkasty #polskiepodcasty #ekologia #gornictwo #ciekawostki #hydepark
@PlatynowyBazant20 @cebulaZrosolu @AdelbertVonBimberstein @Sweet_acc_pr0sa
Przesluchalem i mam sporo przemyslen i sprostowan.
1. Wyrzut tej wody, ktora jest zassana dna nie jest na 1000m pod woda, tylko 1500
2. Ta babka, ogolnie za bardzo opiera zie na jednym czlowieku i jego zdaniu. Co ma za znaczenie, ze znamy dno w niewielkim stopniu? Interesujacy obszar znany jest doskonale, bo TMC (the metals company) bada je bodajze od 10 lat i wiele bylo juz kampanii badawczych z roznego rodzaju sprzetem. Obszar jest doskonale zmapowany, co do kamyczka, trust me, widzialem.
3. Kominy hydrotermalne tam nie istnieja, pomieszanie tematu. Te kominy to sa np. Na wodach norweskich.
4. Szelf kontynentalny nie ma “ok 200 mil” bo tyle ma strefa ekonomiczna. Szelf moze miec 20km, a moze miec 1000.
5. Nie, japonia nie prowadzi testow. Jesli japonia bedzie testy prowadzily to uwierzcie mi, ze bedziecie o tym wiedziec ;)
6. International Seabed Authority stworzyla zasady i terminy, z ktorymi teraz sami walcza. Oczywiscie, ze za panstwami, ktore chca wydobywac stoja firmy, co w tym dziwnego? Z ropa jest inaczej? Z diamentami?
7. Sa panstwa, ktore chca pauzy. Ale czy one rzeczywiscie maja w intencji ochrone srodowiska? TMC wyslali terabajty danych sprzed, w trakcie i rok po testach. Doskonale widac zmiane srodowiska. Jest zadna. Te panstwa, wedlug mnie chca spowolnic proces, bo zostana z tylu. A niektore, sa przeciwko, tak jak chile, boo? No bo chile ma ogromne ilosci kopalni miedzi.
8. Ogolnie bylo tego jeszcze troche, ale to tak na szybko z pamieci.
9. Aha, najwiekszym wyzwaniem aktualnie nie jest wydobycie tylko transport tego wszystkiego.
10. Jakby TMC mialo w d⁎⁎ie srodowisko to juz by rok temu zaczeli dzialac, bo minely 2 lata od czasu aplikacji, wiec ISA, ktora od 10 lat nie moze stworzyc kodeksu, moglaby robic machajacego papaja.
@LeniwaPanda słucham od lat tego podcastu. Z biegiem czasu, przynajmniej wg mnie, widoczne jest powiększające się odchylenie w lewo jeśli chodzi o światopogląd. Jakoś mi to nie przeszkadza, bo słucham również bardziej prawicowych podcastów i staram się na podstawie wszystkiego wyrobić swoje zdanie ale autorzy Działu Zagranicznego Nie Tyle fałszują rzeczywistość, co dobierają materiał żeby udowodnić swoją tezę.
@bartek555 jako fachura ma rację. Podcast odsłucham w niedzielę w drodze na lotnisko ale akurat jemu nie mam powodów nie ufać. Dział zagraniczny nie raz już kierunkował materiały. Podobnie było z RPA I tym, że biali nie są dotknięci morderstwami bardziej niż czarni. Pracuje z gościem z RPA i ma zgoła Inne zdanie na ten temat.
Zaloguj się aby komentować
#hejtorangi #hydepark
JESTĘ FENO-MAN! Super-bohater, którego nie potrzebowaliście, a jednak dostaniecie! W komentarzach możecie podpowiedzieć jakież to super moce wiążą się z tą jakże zjawiskową, rangą ;)

Zaloguj się aby komentować
Buehehe. Byłem ciekaw kiedy się korposy zesrają z bezpieczeństwem pożarowym po pożarze w Ząbkach. Długo nie trzeba było czekać. Nawet ćwiczenia na cito organizują.
#hydepark #pozar #bezpieczenstwo

Zaloguj się aby komentować
Tak tylko wrzucę, gdyż nie chcę psuć nastroju prosperity (wśród wybranych grup zawodowych).
#hydepark #gospodarka #lekarze #prosperity

Ktoś tu czegoś nie rozumie, bo jest proste jak ruchanie (w sumie to wykopek pisał).
Limity są po to, żeby im pracy nie odbierali. Przecież praca w 10 miejscach to norma u lekarzy. Do 15 na nfz, po 15 w tym samym gabinecie prywatnie. Przyjdzie 10 na jego miejsce i co wtedy? Zatem zrobili sobie limity żeby im koryta nie zabrali. Teraz nagle brakuje ludzi, bo ci co wprowadzili limity zaczynają zdychać z przemęczenia. Nakręcili sami na siebie karuzele spierdolenia. Jest jeszcze jedna mocno podobna kasta, która zrobiła to samo.
W temacie lekarzy jest sporo problemów i patologii.
Mało miejsc na studiach
Łączenie praktyki prywatnej z publiczną lub pójście całkowicie w prywatne praktyki np. medycynę estetyczną.
Grube nadgodziny które obniżają jakość pracy.
No i sama organizacja pracy placówek gdzie lekarz wykonuje obowiązki które mógłby wykonywać ktoś inny.
Zaloguj się aby komentować
Zastanawiam się jak nazwać taką autorską przesałatkę?
Sałaty różne z rukolą, grilowany tuńczyk, pomidor, mozarella, grilowane pieczarki, oliwki, świeży czosnek, sos sojowy, sos tatarski, przyprawy, oliwa z oliwek.
#hydepark #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
W końcu znalazłem czas żeby poprzerabiać elektrykę na fest. Zmotywowało mnie poniekąd wkurwiające wyłączanie prądu "na chwilę", które nie wiedzieć czemu często się od miesiąca czy dwóch zdarza.
Anyway wszystko hula tak jak sobie zaprojektowałem, słoneczko świeci, a prund się robi za darmo. W przyszłym sezonie jedynie czeka dokładka paneli i wymiana falownika i banku energii na większe.
Moc potrzebna do zasilania obciążeń "jałowych" budynku (wentylacja, lodówka, alarm, wajfaj, laptop) to nieco ponad 200W, czyli tyle co nic, ale w skali miesiąca parę złotych się zbiera. Po doliczeniu obciążeń chwilowych (podgrzew, czajnik, mikrofala, etc.) obciążenie nie powinno przekraczać 4 kW czyli swobodnie w zakresie mocy ciągłej falownika. No ale przede wszystkim elektrownia może se teraz wyłączać prąd, powodzenia.
#hydepark #budujzhejto #budowadomu #elektryka #oze


Zaloguj się aby komentować
Czekam już czwarty tydzień na żółtą karteczkę potwierdzenia odbioru pisma wysłanego do U.S. za pomocą Poczty Polskiej i chyba się nie doczekam.
Usluga kosztowała całe 12 pln.
I tak sobie myślę, że ostatni raz w życiu z usług PP skorzystałem. Powinni to wszystko zaorać, a na koniec spuścić bombę atomową na centralę tego gówna.
#hydepark #pocztapolska
Zaloguj się aby komentować
Poczucie prosperity i prestiżu zaczyna się od temperatur powyżej 30°C i wilgotności 80%.
Wszystko poniżej to biedackie lato niegodne urlopu, bo wiadomo żeby było dobrze, to trzeba się dobrze spocić.
#hydepark #pogoda
Zaloguj się aby komentować
Samotność w związkach
Żona jest na mnie zła, bo niewiele mówię o swoich emocjach. A ja wycofuję się, milknę. Rzucam w wir pracy, w sport, w hobby. Nie umiem być romantyczny, ale nie dlatego, że nie chcę, ale dlatego, że zostanę odrzucony. I nie mam słów na to, jak to wyjaśnić.
Piotr: - Oglądałem w sieci taki film. Ankieter pytał kobiety z długim stażem małżeńskim o związek. W pewnym momencie pyta kobietę, czy jest szczęśliwa. Ta odpowiadała, że owszem, tak.
Następne pytanie dotyczy męża: czy ona myśli, że on jest szczęśliwy? - Nie wiem, chyba tak. Gdyby był nieszczęśliwy, to chyba by ode mnie odszedł - odpowiedziała.
Pomyślałem wtedy najpierw, że jak można tego nie wiedzieć! Potem próbowałem sobie przypomnieć, kiedy moja żona zapytała mnie o to, czy jestem szczęśliwy. Kompletna pustka. Jeśli o to pytała, to musiało być wiele lat temu.
- A jesteś szczęśliwy?
- Momentami.
- Odczuwasz samotność?
- Chyba częściej niż szczęście.
Samotność nie jest brakiem kontaktów społecznych, ale brakiem bliskości - mówi mi prof. dr hab. Tomasz Szlendak z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. - Jednak sieć wsparcia u kobiet jest dużo większa niż u mężczyzn. One przeprowadzają rozmowy pozwalające rozładować problemy. U mężczyzn nie ma prawie w ogóle takich rozmów, jest wymiana informacji, ale nie rozmowy emocjonalne - podkreśla socjolog.
- Mężczyźni nie są nauczeni, by takie rozmowy z siebie wyrzucać, nie ma takiego obyczaju nawet. I przez to cierpią bardziej. Do tego proszę zwrócić uwagę, że dziś o samotności mężczyzn częściej czyta się w prasie kobiecej, a nie męskiej.
#hydepark #spoleczenstwo #zwiazki
Link do pełnej wersji artykułu z GW:
@Hoszin a po czym poznałeś że szczęśliwa? Jak bywaliśmy u mojego kuzyna, to też kapało szczęśliwością, a potem okazało się że kuzyn miał problem z alkoholem, źona zdradzała i ten w efekcie zapił się ns śmierć.
Ludzie na zewnątrz pokazują zawyczaj maski, takie jak chcą żeby ich ktoś widział. Nie wiesz co tam się dzieje za zamkniętymi drzwiami na codzień.
Nie twierdzę że szczęśliwych nie ma, ale trzeba uważać z ocenami wedle tego, co się widzi.
Poza tym tu nie chodzi o poczucie szczęścia jako takie, tylko bliskość emocjonalną j zainteresowanie drugiej strony twoimi emocjami i odczuciami.
@kitty95 - zaznałem w życiu prawdziwego szczęścia i ono mi się dzisiaj przyśniło - było tak namacalne, że zostało ze mną po obudzeniu - to wspomnienie prawdziwego szczęścia - nawet teraz jestem w stanie to uczucie przywołać - ale wiem, że przez noc to wspomnienie uczucia wygaśnie
Nie to, że jestem nieszczęśliwy - ale tak intensywnego szczęścia nie czułem dawno - wspaniałe uczucie (nawet jeśli była to tylko swoista re-kreacja we śnie)
Zaloguj się aby komentować
Tak wygląda kara boska za grzechy.
#hydepark #heheszki #pogoda

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zachęcony tym, że panuje powszechne prosperity, a kolejki chętnych na Lambo przekraczają już 1,5 roku, stwierdziłem że chcę też poczuć te prosperity i wstąpiłem do lokalnej cukierenki. Co prawda to nie Lambo, ale też słodko na duszy się robi.
#hydepark #heheszki #paragonygrozy

Zaloguj się aby komentować
Hej hej @splash545 czy dostałeś dm ode mnie? #hydepark
Zaloguj się aby komentować