Naszła mnie taka rozkmina. Że do jajek to ja chyba powinienem mieć oddzielną gąbkę. Często są brudne zabardzo nawet nie wiem czym choć się domyślam i tą samą gąbką nie chciałbym myć naczyń. Z kolei po łazienkowej nie chciałbym tych jajek jeść. A wy jak to widzicie? Ile macie gąbek to oddzielnych kategorii?
#gotowanie #higiena
Zaloguj się aby komentować
Świńskie żebra w sosie Smoky BBQ, ziemniory potłuczone z masłem i śmietaną oraz sałatka typu coleslaw (taka sama jak wczoraj bo mi zasmakowała).
Zapraszam do
#jedzenie #gotowanie #gotujzhejto

Zaloguj się aby komentować
#gotowanie
Podobno kula to idealna figura geometryczna, dlatego dziś idealny obiadek. Ziemniaczki kuleczki, szwedzkie klopsiki i brukselka. Jako dodatek była żurawina, a do popicia wino z czarnej porzeczki. Mogłem jeszcze na deser dać pączka, ale chyba zmieniłbym się w Olinka Okrąglinka, więc nie ma co przesadzać.

Zaloguj się aby komentować
Obiady na 3 dni odwalone. Pieczony łosoś z ryżem i warzywami, polane sosem teriyaki. Około 680 kcal na pudło 😁 Napracowaliśmy się na jakieś 21,37%, 40 minut i po robocie i zmywaniu.
#jedzenie #gotowanie #dieta

Zaloguj się aby komentować
Jak nie zapiorunujesz steka toś weganin
Stek jest wysmażony na medium gdyż tak sobie zażyczyła konsumująca go osoba.
Stek to Sirloin z irlandzkiej krowy - został podany z sosem pieprzowym, podsmażoną cebulką, podsmażonymi pieczarkami, ziemniaczkami pieczonymi i surówką typu coleslaw - wszystko przygotowane na świeżo.
Wiem z pierwszej ręki, że bardzo smakował
Więcej zdjęć nie ma bo trzeba było robić następny a nie myśleć o lansowaniu się na Hejto
#jedzenie #gotowanie #gotujzhejto


Zaloguj się aby komentować
Pizza!
#gotujzhejto #gotowanie #jedzenie #jedzzhejto #pizza



Zaloguj się aby komentować
Dzisiejszy zakup kompulsywny. Sos BBQ Jack Daniel's. Fajnie się zapowiada, taki nie za słodki. Pożyjemy, pojemy, zobaczymy.
#jedzenie #jedzzhejto #gotowanie #alkoholizm

Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry,
Owsianka na rozpoczęcie dnia. Z borówkami, jeżynami, orzechami włoskimi i cynamonem. Około 610 kcal
Trzeba się podładować, zaraz sporo mocnego biegania się szykuję (papaton). 😄
#jedzenie #jedzzhejto #gotowanie #sniadanie #owsianka #dieta

Zaloguj się aby komentować
Blok czekoladowy z herbatnikami ukręcony. Ostygnie, do lodówy na noc i od jutra delektowanie się. Smak dzieciństwa 😁
#jedzenie #jedzzhejto #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Zcraftowałem sernik. Bardziej pod to, żeby zrobić coś nietypowego i przyciszyć wiecznie wojującą ze mną psyche, ale wyszedł wyborny.
Siostre chwaliła, mame chwaliła, a obie robiły już sernik.
Ja zrobiłem wersję fit, czyli skyr, odżywka białkowa, ksylitol, budyń waniliowy, 4 jajka i 500g jogurtu.
Faktycznie był smaczny, bo bo dawno się tak nie nawpierdalałem deserem, plus zrobiłem coś nowego.
Disclaimer:
K⁎⁎wa, serio, jak tak o tym napisałem, to aż mnie wzięło na ciężkie przemyślenia. Że też coś robić dobrze umiem, a nawet bardzo dobrze, ale moja psychika działa w taki sposób, że absurdalne obniżam to do poziomu "zadowolenia", mimo, że jest to najlepiej zrobiony sernik jaki kiedykolwiek jadłem...
#zalesie #chwalesie #depresja #gotowanie



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
Pomysł na kolację lub śniadanie z #airfryer :
białe kiełbaski zapiekane z mozzarellą w chlebie tostowym. Do tego świeży szczypiorek i ketchup. Niestety w sklepie nie było razowego chleba tostowego, byłoby bardziej fit
#jedzenie #jedzzhejto #gotowanie


Zaloguj się aby komentować
Aktualizacja do wczorajszego wpisie z książką z przepisami na "500 potraw z ziemniaków".
Najbardziej piorunowanym komentarzem był komentarz @ErwinoRommelo z numerem 88. Gratulacje.
Przepis 88 był na zupę ziemniaczaną z suszonymi grzybami (zdjęcie przepisu niżej).
Przepisy w tej książce są całkiem proste i zrozumiałe ale miałem małą zagwozdkę z opisem i dodałem pokrojoną marchewkę do cebuli na patelnię i podsmażyłem je razem. Wyszło bardzo fajnie choć średnio mi się to komponowało w pierwszej chwili. Składniki na zupę (poza masłem i śmietaną które miałem w domu) kosztowały 22,81zł w lokalnym warzywniaku.
Makro wg fitatu w niżej. Mimo, że kupiłem małe ziemniaki to wyszło tego w opór. Cały 2litrowy garnek a ziemniaków było w opór, aż łyżka stoi. Spokojnie wystarczy na 4 porcje.
Generalnie zupka całkiem gęsta (bardzo dobra baza do jakiegoś gulaszu), smaczna, tania i pożywna. Polecam
ps Bardzo dziękuję wszystkim komentującymi i piorunującym za wspólną zabawę. Dziękuję też za komentarze z gotowymi przepisami bez liczb. Za jakieś 499 obiadów z nich skorzystam.
#gotowanie #glupiehejtozabawy #niemampomyslunaobiadinatag




Zaloguj się aby komentować
Zapraszam na strima 22:30. Potestujemy też zupkę, którą jadł Sławoj na ISIS, zobaczymy czy będzie kosmiczna obstrukcja. #jedzzhejto #gotowanie
Zaloguj się aby komentować
Jest sprawa. Nie mam pomysły na jutrzejszy obiad, ale mam książkę z 1985r "500 potraw ziemniaków".
Komentarz z liczbą i największą ilością piorunów np jutro do 10 rano zwycięża i jutrzejszym obiadem jest ten właśnie przepis.
W przypadku remisu decyduje pierwszeństwo.
Edit. W komentarzu wpisujecie liczbę a nie przepis.
#gotowanie #glupiehejtozabawy #niemampomyslunaobiadinatag


Zaloguj się aby komentować
Kimchi z kalarepy, marchewki i dymki, jako starter poszła resztka zdrowego kapuścianego kimchi.
Za jakiś tydzień pójdzie do małych słoiczków.
#gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #nietylkomielonka #festerpichci #foodporn

Zaloguj się aby komentować
Komu muffinki jagodowej? Jeszcze ciepłe!
#gotujzhejto #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Dzisiejszy obiad:
grillowany ser halloumi, podany na sałacie lodowej, jabłku, pistacjch oraz sosem miodowo - musztardowym. Do tego grzanki z grilla z guacamole.
#jedzenie #gotujzhejto #gotowanie


Zaloguj się aby komentować