Mission failed successfully, nadstawka nie wchodzi, sufit za nisko o 3mm, będziem kuć.
#heheszki #budujzhejto #budownictwo #fail #gownowpis

Mission failed successfully, nadstawka nie wchodzi, sufit za nisko o 3mm, będziem kuć.
#heheszki #budujzhejto #budownictwo #fail #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Ma ktoś ogrzewanie podłogowe i do tego parkiet z drewna? Stoję przed wyborem co położyć w domu i wybór jest między parkietem, panelami winylowymi a laminatem. Z żoną najbardziej podoba się parkiet, ale ma też on największy opór cieplny. Zastanawiam się, czy ekonomicznie ma to sens czy lepiej iść w co innego.
Ogrzewanie pompą ciepła
#budujzhejto #budowadomu #budownictwo
Zaloguj się aby komentować
Filtr odkamieniający wodę nowy i po dwóch latach eksploatacji (dom z 2 dorosłych i 2 dzieci)
#budownictwo #hydraulika #ciekawostki


Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś wie czemu tym ludziom wymontowali balkony? Xd
#budownictwo

Zaloguj się aby komentować
czy jest na rynku jakiś lakier do podłogi który jest trwalszy i bardziej niezniszczalny niż stary dobry HartzLack? Powiedziałem Panu który cyklinował mi podłogę żeby użył jakiegoś twardego lakieru, wcześniej miałem HartzLack i był mega, praktycznie niezniszczalny, teraz mam wrażenie że ten nowy lakier który miał być taki niby odporny jest znacznie bardziej miękki i już po miesiącu od malowania jest mnóstwo dziur i rys, klocki które spadają na podłogę ze stołu robią dziury w podłodze
#budownictwo #mieszkanie #ktopytaniebladzi
Zaloguj się aby komentować
Pytanie do ziomków elektryków. Czy moc umowna wpływa na wkładki bezpiecznikowe zabezpieczenia przedlicznikowe?
Przykładowo: wnioskowałem o 11kW mocy przyłączeniowej więc dostałem wkładki przedlicznikowe 20A. Czy na etapie podpisywania umowy mogę określić moc umowną na np 7kW i zakład nie zmniejszy mi zabezpieczenia do 16A.
wołam nadwornego forumowego elektryka @myoniwy
#elektryka #budownictwo
@rogi_szatana wkładki są takie jakie jaką masz moc w umowie sprzedaży prądu. Jesli będziesz chciał mniejsza moc niż wnioskowana to najpierw trzeba je wymienić, potem zrobić odbiór tych zmian i dopiero możesz zaktualizować umowę.
Nie podpiszesz umowy z obrotem na inną moc niż masz w PDtce a ta dostaniesz na taką moc jaką wnioskowałes
Zaloguj się aby komentować

Islandzka firma s.ap arkitektar bada możliwości wykorzystania lawy jako nowej formy materiału budowlanego. Opracowuje m.in. strategie jej chłodzenia - tak, aby można ją było wykorzystać do konstruowania ścian i innych elementów architektonicznych. Projekt "Lavaforming", o którym mowa,...
Słuchajcie wymieniam okna w bloku z drewnianych na plastikowe. I teraz zastanawiam się czy firma która miałaby się tego podjąć, po osadzeniu i uszczelnieniu pianką będzie także odpowiedzialna za tynkowanie otworów wokół okien? Szczególnie tych zewnętrznych? Tak wiem, mógłbym zapytać w tej firmie ale jest weekend A na jutro mam pomiar i zastanawiam się czy w związku z tym go podejmować. #majsterkowanie #budujzhejto #budownictwo #okna
Zaloguj się aby komentować
Kupiłem blaszaka "drewnopodobnego", przyjechali, zmontowali, podpisałem papiery fv/protokół odbioru. Kupiłem na firmę pod moją świeżo otwartą jdg. Pierwszą wadę na okuciu zgłosiłem monterom powiedzieli, żeby zgłosić firmie i wymienią. Ekipa szybko się zwinęła, a ja zacząłem odklejać folię i dostrzegać dużą ilość uszkodzeń, zarówno ścian, okuć, drzwi, więc wziąłem większą drabinę by sprawdzić dach... oczywiście tam też odjebana fuszerka. W konstrukcji spawy częściowo niewyczyszczone i nawet nie psiknięte cynkiem, oprócz wad spawalniczych i smarków. Po godzinie od ich odjazdu poszedł mail ze zdjęciami uszkodzeń które zdążyłem dostrzec.
Mam wypełnić dokument który mi wysłali i odesłać.
Jestem na straconej pozycji?
Z góry dzięki za rady, wczoraj upał dał się we znaki bezmyślnie wszystko podpisałem po robocie. Dołączam przykładowe zdjęcia, a jest ich sporo...
#fuszerka #konstrukcje #spawanie #budownictwo #prawo #prawobudowlane





Zaloguj się aby komentować
Zastanawiam się jak wypełnić otwór w około podnośnika podposadzkowego. Pod posadzką na całym garażu jest 15 cm styropianu. Zastanawiam się czy tutaj też wyłożyć styropianem czy po prostu bloczkami betonowymi. Wyliczyłem że przestrzeń do wypełnienia to 1,37 m3. Gruszki się raczej nie opłaca zamawiać tak samo jak wypełniać wszystkiego gotową zaprawą betonową. Uzbrojenie raczej na pewno będzie trzeba dać żeby to nie popękało, ale tutaj już zależnie od tego czy dam styropian czy nie. Co myślicie?
Na rysunku to prostokąty 58 x 159, to właśnie najazdy podnośnika
#budownictwo #budujzhejto #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Czemu chuje sadzą tuje?
Każda dyskusja nt ogrodnictwa porusza temat "estetyki tirowców".
No więc czemu sadzą? A temu, że urbanistyka w tym kraju nie istnieje, każdy na działce stawia co chce, gdzie chce i robi co chce. Działki są relatywnie małe, średnia na Polskę to c.a 8 ar, a pod miastami zazwyczaj 10-15ar. Taki odpowiednik mikro apartamentów. Nie ma opcji, że będą ładne widoki, szczególnie tam gdzie urbanizacja szybko postępuje, a działki nie są w jakimś starodrzewiu, tylko wycięte z pola.
Do wyboru mamy albo szybko rosnące, odporne i względnie tanie chujotuje albo stawianie 3-metrowych murów na wzór angielski, żeby odgrodzić się od estetyki somsiada.
#hydepark #ogrodnictwo #budownictwo

@kitty95
"się wprowadzili na wieś i chcą trawę debile. Sadźcie łąki! przecież każdy po wyjściu z domu chce mieć chaszcze mleczy, pokrzyw i koniczyny. Be trawa, zła trawa"
"thuje - to przecież cmentarne zielstwo (pierwsze thuje pojawiły się dopiero jak praludzie zaczęli chować zmarłych - fakt nie opinia) a w ogóle to trujące. Sadźmy cisy - może wolno rosną, ale za to każda ich część jest trująca"
"dom pod miastem? tylko wielkapłytarules - tanio, blisko, super urbanistyka peerel furwo, nigdy się nie zawalą"
i tak dalej
Zaloguj się aby komentować
Ma ktoś jakiś pomysł jaki prób wybrać? Z jednej strony chciałbym zakryć łączenie podłóg, z drugiej żeby był też taki drewniany, wysoki. Istnieje coś takiego?
#budujzhejto #wykonczenia #budownictwo #pytanie



Ja używam w całym domu profili Arbiton: https://arbiton.com/pl/profile-podlogowe . Wg mnie lux. W obi mają niektóre i sobie można tam pomacać.
@PanNiepoprawny nie ma problemu z kupnem drewnianego progu, tylko będziesz miał problem z przykryciem łączenia bo wypada w felcu i drzwi się nie będą zamykać. Sprawdź coś takiego: https://allegro.pl/oferta/cieply-prog-do-drzwi-drewniany-z-felcem-jesion-prog-drzwiowy-z-uszczelka-15204807305?offerId=15204807305&inventoryUnitId=HhnMxQc9YBzE7E27tmIAEg&adGroupId=MDMwOTI5YTItYTRmYi00M2I4LTk3ZDItYzRlNzJkOThiYTEyAA&campaignId=M2M2MmZmMDMtNDdkMi00YTNiLWJhNzctODg4NDMwZGE0ZmUwAA&clientId=MTA3ODE5NzI2ADExNDU2MTIwMgA&sig=c2ee4a81f6f3d10c0e4b47964f961fe0&utm\_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm\_source=google&utm\_medium=freelisting&gQT=1
Tylko czy się zmieści pod drzwiami?
Zaloguj się aby komentować
W d⁎⁎ę węża.
Ja się mordowałem cały tydzień, a przyjechał gość koparką i w 4h wydarł tyle samo oO
No cóż, przynajmniej jedna robótka mniej.
Jutro małą koparką do rozgarnięcia gruzu i wybrania ziemi z drugiego stanowiska, a później szukanie firmy do zrobienia wylewek.
Ktoś chętny?
Okolice Tarnowa here
#budownictwo #remontujzhejto #dzielalamozorda


Zaloguj się aby komentować
Dom rycerza matki polskiej fotowoltaicznej.
#fotowoltaika #budownictwo

Zaloguj się aby komentować

Opracowanie nowych pasywnych materiałów grzewczych i chłodzących, które mogą znacząco zmniejszyć zużycie energii w budownictwie – jest celem projektu BIOTHERM, któremu lideruje Łukasiewicz – Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki. Inspiracją dla naukowców są skrzydła czarnego motyla. #ciekawostki...

Hitem sieci zostało nagranie, na którym inwestorzy prezentują przestrzeń, która już niedługo stanie się kawalerką o powierzchni 15m². Ci zachwalają pomysł, ale internauci już tacy zachwyceni nie są.
Na okrążającym sieć nagraniu widzimy znanych w internecie inwestorów rynku nieruchomości, Macieja...
Siema!
W ostatnim tygodniu miałem max 1,5-2h czasu dziennie, ALE skończone
Straty to jedno dłuto do SDSmax które się złamało w uchwycie.
Koparka dosięgnie reszty przez bramę więc mój trud skończon.
Teraz jeszcze zostało znaleźć kogoś z małą koparką do wywozu gruzu i wyrównania terenu, a później do wykonania samej wylewki.
Może jakoś to będzie XD
#remontujzhejto #budownictwo #dzielalamozorda

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować