Klasyka polskich dróg xD
A później zdziwienie dlaczego na polskich drogach ginie 1900 osób.
Dla porównania, w 48mln Hiszpanii 1145 zabitych w 2023.
#polska #polskiedrogi #heheszki #ciekawostki #bezpieczenstwo

Klasyka polskich dróg xD
A później zdziwienie dlaczego na polskich drogach ginie 1900 osób.
Dla porównania, w 48mln Hiszpanii 1145 zabitych w 2023.
#polska #polskiedrogi #heheszki #ciekawostki #bezpieczenstwo

@cyber_biker
Kierowca wyprzedza prawidłowo, bezpiecznie i zgodnie z przepisami, zachowuje ponad metr odległości od rowerzysty.
Tu rzeczywiście za blisko
Kierowca nie zmusi tutaj pieszego do zmiany tempa ani zatrzymania, może trochę za bardzo się spieszy, ale wszystko zgodnie z przepisami i bezpiecznie
No tutaj to już w ogóle dojebałeś, pieszy nawet na wyspę nie wszedł xD
Akurat materiałów na takie memy to na polskich drogach jest zatrzęsienie, a Ty musiałeś wybrać akurat takie, na których wszyscy jeżdżą bezpiecznie i zgodnie z przepisami...
Zaloguj się aby komentować

Otrzymujemy od Was informacje o atrakcyjnych, ale fałszywych ofertach sprzedaży Kart Miejskich/Aglomeracyjnych z wielu miast. Chodzi o te karty, które pozwalają podróżować komunikacją miejską np. we Wrocławiu (“Urbancard”) czy Trójmiaście (“Fala”). Zakupu karty dokonać można tylko kartą płatniczą,...
Czy alerty BIK mają jeszcze sens kiedy za 2 miesiące wchodzi "w życie" rządowy pesel zastrzeżony?
#bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo #przestepczosc #bik #zastrzezpesel
Zaloguj się aby komentować

Od rana na polskie numery telefonów spływają SMS-y, które zwracają się do Was po imieniu i nazwisku, a następnie informują o ryzyku wpisania Was na listę dłużników i zachęcają Polaków do pobrania raportu. Odradzamy przechodzenie na stronę “BazaWindykacyjna[.]pl“, a poniżej wyjaśniamy dlaczego może...
Szturm lekarzy, inżynierów i matek z dziećmi na polską granicę...
Funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze Wojska Polskiego odparli próbę nielegalnego przekroczenia granicy przez ponad 220 osobową grupę cudzoziemców.
W rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki Straży Granicznej w Białowieży 10 kwietnia około godz. 10:00 doszło do próby siłowego przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom przez rzekę graniczną Przewłoka. Grupa ponad 220 cudzoziemców próbowała nielegalnie w ten sposób dostać się do Polski. Cudzoziemcy byli bardzo agresywni – rzucali konarami drzew i kamieniami w kierunku patroli Straży Granicznej i Wojska Polskiego, by w ten sposób utorować sobie drogę na zachód Europy. W trakcie zdarzenia odebrano cudzoziemcom niebezpieczne narzędzie zrobione z drewna i gwoździ.
Próba ta została skutecznie udaremniona. Migranci wycofali się w głąb Białorusi.
https://www.youtube.com/watch?v=sAMvcW_ukrs&t=1s
#emigracja #granica #bezpieczenstwo #polska #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
Standard notes zostanie przejęte przez protona tak jak wcześniej simple login. Miejmy nadzieję że lepiej niż simple login zostanie zintegrowane a deweloperzy nie zostaną oddelegowani od swojego projektu na rzecz na przykład proton passa jak deweloperzy SL.
Dla tych którzy obawiają się trzymania wszystkich jajek w jednym koszyku, to z prywatnych alternatyw do notatek zostaje już chyba tylko Joplin, notesnook i cryptee
https://standardnotes.com/blog/joining-forces-with-proton
#proton #protonmail #prywatnosc #bezpieczenstwo #security

@pawcio__ Dzięki za info.
Ciekawe, czy będą dawać premium na Standard Notes w ramach premium Protonowego, jak ma to miejsce z Simple Login
A ten Proton Pass daje radę? Korzystam z Bitwardena i uważam, że jest super. Nawet jak mam w planie Proton Passa, to nie chciało mi się nigdy sprawdzać, czy warto przerzucać się z Bitwardena na ProtonPassa.
Zaloguj się aby komentować
Krótki pokaz [3:52] wraz z omówieniem pożarów bądź wybuchów baterii litowych w popularnych urządzeniach które każdy z nas ma. W sumie dobrze wiedzieć jak ryzyko ograniczać a jak ktoś jest piromanem to też coś znajdzie tutaj dla siebie.
Po angielsku.
https://youtu.be/8nz5ijXcckI?si=y1jC0tGyiJNhMmJs
#ciekawostki #bhp #bezpieczenstwo
Zaloguj się aby komentować
W najnowszym odcinku „ICD Weekend” opowiadamy o problemach ze skanowaniem twarzy, zwodniczych praktykach wielkich korporacji i o nowościach w świecie bezpieczeństwa. Zapraszamy do słuchania!
https://www.internet-czas-dzialac.pl/weekend-19
#prywatnosc #bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo #podcast #icd #internet #internetczasdzialac #technologie

Firma Binarly, zajmująca się bezpieczeństwem oprogramowania układowego, udostępniła bezpłatny skaner online do wykrywania plików wykonywalnych Linuksa, na które ma wpływ atak toolchain XZ Utils - CVE-2024-3094.
linux #bezpieczenstwo #technologia #internet #komputery
Bardzo dobre wyjaśnienie co Apple spi@#%@% w procesorach m1, m2 i m3
#apple #bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo #hacking #macos
Zaloguj się aby komentować
Przypominam o okresowej zmianie haseł do osobistych maili, bankowości internetowej czy czegokolwiek co posiadacie w sferze internetu.
Właśnie zauważyłem, że jakiś j*bany skośnooki próbował się kilkanaście razy zalogować do mojego konta Microsoft, z którym mam powiązaną kartę płatniczą. Co najlepsze zdarzyło się to na przestrzeni kilku dni, a maila z próby logowania dostałem tylko jednego, dzisiaj. Ostatnio również ktoś próbował mi się zalogować na Facebooka. Wszędzie zmieniłem hasła i wprowadziłem weryfikacje dwuskladnikową.
Sprawdziłem, czy nie wyciekł gdzieś mój mail na pewnej znanej stronie do tego przeznaczonej. Okazało się, że tak. Jak się w*urwię to pousuwam wszystko co związane z internetem, bez kitu XD
#bezpieczeństwo #pwned
@Tabs0n Plan jest taki: logujesz się na jakieś forum wędkarstwa w/w mailem, ustawiasz hasło "Ania123". Forum nie updatowane, dziurawe, hasła wyciekają. Ktoś próbuje użyć tego hasła do tej skrzynki mailowej. Koniec. Kto używa jednego hasła do wszystkiego -> przegrywa. Zmiana wszystkich haseł nie ma zazwyczaj sensu.
Zaloguj się aby komentować
Dlaczego Macron się tak wkurzył?
Jak wyglądała likwidacja WSI od środka?
Jak wywiad ochraniał polskich żołnierzy w Afganistanie?
Czy możemy spodziewać się w Polsce wojny z Rosją?
Jak powinna funkcjonować obrona cywilna w razie wybuchu wojny?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań padną w długiej rozmowie z Kafirem, byłym oficerem WSI i SKW oraz gościem kolejnej odsłony programu „didaskalia” Patrycjusza Wyżgi.
https://www.youtube.com/watch?v=C6ckSRd9OtA
#podcast #wojna #bezpieczenstwo #rosja #sluzbyspecjalne #didaskalia
@rebe-szunis "w tych dniach w Moskwie szampany strzelały". Oho, to już wiem co tam będzie w tym filmiku.
Każdemu amatorowi obrony WSI polecam po prostu przeczytać raport z likwidacji tej służby.
Ciekawe czy kiedykolwiek odtajnią aneks, ani jedni ani drudzy nie kwapią się do tego, tam dopiero muszą być niezłe kwiatki.
https://youtu.be/6CaJwuEkL00&t=111
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojskowe_S%C5%82u%C5%BCby_Informacyjne#Likwidacja_WSI
Boże ale o tym WSI było głośnych afer swego czasu.
Ja się dziwię że takie filmiki, wybielające tych skurwieli i powtarzające ordynarne brednie - nadal powstają - może liczą na pokolenie młodszych userów, którzy tego całego bajzlu nie pamiętają.
To by miało sens.
Gdy oficerowie brytyjskiego wywiadu (MI-6), który przejął część archiwów Stasi, przejrzeli dokumenty, zauważyli, że pojawiają się w nich nazwiska trzech szefów polskiego wywiadu wojskowego. W konkluzji z analizy tych dokumentów Brytyjczycy napisali, że trzech szefów WSI było „bezpośrednio zaangażowanych w działalność wywiadowczą przeciwko Wielkiej Brytanii i Stanom Zjednoczonym już po upadku komunizmu w Polsce”. Tych trzech szefów to generałowie: Bolesław Izydorczyk (kierował WSI w latach 1992 – 1994), Konstanty Malejczyk (kierował WSI w latach 1996 – 1997) oraz Marek Dukaczewski (ostatni szef WSI).
https://www.rp.pl/opinie-polityczno-spoleczne/art8301661-ostatnia-walka-agenta
Zaloguj się aby komentować
Sygnał alarmowy nadany przez syreny obrony cywilnej. Kilkukrotnie powtarzany, przez kilka minut, długi jednotonowy dźwięk.
Kupa samochodów na sygnałach ruszyła w stronę lokalnych zakładów produkujacych sklejki
. Zastanawiam się, czy nic im nie wyciekło z instalacji.
W takich sytuacjach przydałby się alert RCB bo zajęcia z obrony cywilnej to po macoszemu traktowane są, a córka na Edukacji dla Bezpieczeństwa uczy się o traktat ach regulujacych prawa jeńców XIXw.
#psp #obronacywilna #bezpieczenstwo #morag #warminskomazurskie #alarm #awariaprzemyslowa
PS. Takie lokalne alerty świetnie działają w USA, gdzie lokalne władze mają opcje wejść na paasma FM i podawać informacje związane z zagrożeniem na bieżąco.
@jarezz Ale przecież RCB nie jest od tego. Dwa lata temu jak w Bielsku-Białej skazili teluenem (chyba) podczas remontu wodociągu wodę w połowie miasta, to marszałek województwa śląskiego nie dał pozwolenia na użycie RCB, bo ten system nie do tego służy. Trochę ludzi napiło się cherbaty z dodatkową chemią. RCB jest uruchamiane ja deszcz ma padać. Albo jak w naziemnej TV zmieniają częstotliwości.
Zaloguj się aby komentować
Taka sytuacja...
#wojna #rosja #wojsko #bezpieczenstwo#polska

Zaloguj się aby komentować
Wiem, ale nie powiem.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Już nawet dziennikarka radia Zet - Beata Lubecka - drze łacha z tych ich mitycznych ekspertyz i analiz ekspertów...¯\_(ツ)_/¯
mir.
#cpk #inwestycje #polska #wojsko #bezpieczenstwo

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Michał i Ola opowiadają o technologii i prawie, uwzględniając kwestie prywatności i bezpieczeństwa. W tym odcinku m.in. doręczenia pism sądowych poprzez komentarz do transakcji sieci Bitcoin, kolejne wariacje wykorzystania AI, walka marketingowa Biedronki z Lidlem.
Linki do rozmowy: https://www.internet-czas-dzialac.pl/weekend-13/
Spis treści oraz linki:
Sąd pozwolił na doręczenie wezwania procesowego przez komentarz do transakcji sieci Bitcoin, przy czym sam komentarz zawiera jedynie odnośnik do serwisu skracającego t.ly, a sam tekst pisma znajduje się na Google Drive...

Przez lata Signal zapewniał prywatność wiadomości, informacji profilowych (takich jak imię i nazwisko oraz zdjęcie profilowe), kontaktów i grup. Teraz idą o krok dalej, zwiększając prywatność numeru telefonu w Signal.
#signal #prywatnosc #bezpieczenstwo #ciekawostki #technologia
Trochę skuszony przez #hejtoswatki i niepowodzeniem w dobraniu pary (statystyki post-zawodowe tu ) założyłem konto na sympatii, bo w sumie co mi tam, najwyżej stracę trochę czasu. Post jest ku przestrodze.
Sympatia w moim przekonaniu była (może wciąż jest) portalem dla ludzi "normalnych", szukających czegoś innego niż tryb wystosunkuj-i-rzuć.
Profil wypełniłem, poczekałem aż moderator zaakceptuje i za dwa dni miałem "mrugnięcie", czyli ktoś mnie znalazł i dał znać o zainteresowaniu, ale standardową, narzuconą, wiadomością. Tu warto wspomnieć, że bez premium można wysłać jedną wiadomość na dobę.
Popełniłem jeden błąd - kupiłem premium sądząc, że jedna wiadomość na dobę to jednak trochę mało, a jak już coś się ruszyło, to jest _jakaś_ szansa na fajną znajomość i nie będę później na szybko kombinować premium. 45 zł, od razu na trzy miesiące wychodzi taniej. Wiadomość napisałem i wysłałem, po czym dla pewności jeszcze jedną, zagajającą bezpośrednio.
Niewiasta odpisała, ale coś składnia, treść nienawiązująca i ogólny styl nie odpowiadały mi, cuchnęły translatorem. Panna niby pracownik naukowy/nauczyciel, języków dodatkowych nie wpisała, a w jednej wiadomości dużo było jakiejś sztuczności. Do tego od razu niemal żąda mojego maila dodając manipulację emocjonalną ("spiesz się, bo mnie tu zaraz nie będzie").
Wrzuciłem jej zdjęcie profilowe w images.google, nie dostałem żadnego wyniku, ale z doświadczenia wiem, tzn. kolega opowiadał : ), że images.yandex radzi sobie o wiele lepiej. Tu już coś znalazło, nawet duże coś. Julia Duarez, to jest prawdziwe imię tej kobiety ze zdjęcia. Na swoim profilu pejsbukowym ma wstawione obrazki z napisami po hiszpańsku, więc to na pewno nie ona.
Dla pewności jednak spróbowałem pociągnąć rozmowę jakby nigdy nic, po czym zamiast normalnej odpowiedzi dostałem kolejną manipulację. Temat zakończyłem w prosty sposób, przesłałem im (to pewnie pajeety) link do profilu z oryginalnym zdjęciem. Efektem tego było zablokowanie mnie. Sprawdziłem sobie przy okazji kto odwiedzał mój profil i okazało się, że minuta po minucie, z zegarkiem w ręku pojawiły się na nim tego samego dnia jeszcze dwie "osoby".
Zdjęcia jako dowód.
Strzeżcie się zatem, bo i na nasze serca czychają kocmołuchy z zamiarem oczyszczenia konta. Sprawdzajcie zdjęcia profilowe, dokładnie czytajcie chociaż początkowe wiadomości żeby zobaczyć czy są tam jakieś nieścisłości i czy to człowiek pisze czy scammer. Nie przesyłajcie swoich danych/pieniędzy/bla bla bla.
Ja już wiem, że na pewno do neta swoich zdjęć z twarzą nie wstawię. Nie chcę później nazywać się Hernandez Byggdygg z Wenezueli i służyć do wyłudzeń.
@moll
Dla indeksowania: Lewiasta95 na sympatia.pl to scammer.
#internet #sympatia #zwiazki #bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo #randkujzhejto



@macgajster hehe do dzisiaj pamietam jakiegos pieknego chlopaka z sympatii, do ktorego nie moglam napisac bo cos tam bylo zjebane z tym wysylaniem tych wiadomosci, nie wiem wlasnie czy jedna raz na ruski rok, czy o co chodzilo, w kazdym razie chyba po jednej wiadomosci sie znajomosc zakonczyla
A co do scamerow to jest tego od zajebania teraz - ja czesto odrzucalam juz po pewnym czasie „zbyt” profesjonalne zdjecia, zdjecia typu do dokumentow (generowane przez AI). I wszystko co sugerowalo, ze ktos byl „too good to be true”.
@macgajster powiem Ci, ze nie wiem czy korpo cokolwiek daje, w moim są proporcje 90:10 kobiety. Ci faceci, ktorzy sa to albo starzy/zonaci, albo jak cos kolo mojego wieku to nie widzialam ich na oczy bo wszyscy pracujemy zdalnie. Nawet nie mamy czesto w pgole kontaktu ze soba, co jest akurat ok, bo sie czlowiek mniej wkurza. Mam kolezanke co poszla jakis czas do nowego korpo, wiekszego, gdzie ludzie chodza do biura 1-2 dni w tygodniu i u niej jest wiecej mlodych ludzi, ale nawet jak jej sie ktos podoba to ten gosciu xyz nigdy nie zagada tylko sie usmiechnie, spojrzy i ucieka, a zarywaja do niej na bezczela sami zonaci/starzy/ruchacze. A fajni kolesie nigdy. Plus tam dochodzi do takich sytuacji, ze sa wyjazdy, imprezy i ludzie po slubach non stop zdradzaja swoich partnerow z ludzmi z pracy, co mnie lekko szokuje, bo w zadnej z moich prac nic sie takiego nigdy nie dzialo.
Tak czy siak mysle, ze nalezy wrocic do starych metod - poznawanie kogos przez znajomych, hobby, prace, gdzie masz czas kogos poznac jako osobe, w niezobowiazujacy sposob.
Samo randkowanie jest dzisiaj super zobowiazujace. 90% facetow co sie z nimi spotykalam, liczylo na „jazde probna” na drugim spotkaniu, co mnie osobiscie odrzuca jako zachowanie i odechcialo mi sie w ogole na te randki chodzic, szczegolnie w kombinacji co kolesie pisza na necie i jak sie zachowuja. 10 lat temu byla jakas kultura, mezczyzna sie staral i wiadomo, na cos liczyl, ale nigdy w sposob oczywisty, czy napastliwy. Znajomosci sie rozwijaly powoli - kazdy probowal poznac drugiego czlowieka, a dzisiaj mam wrazenie ludzie probuja sprowadzic wszystko do wygladu, a to tak nie dziala. Mozesz miec laske 10/10, twoj ideal, podniecajaca i seksowna, ale jak ma cos z psycha, nie dogadujecie sie, to chocby nie wiem co - wyladujesz w co najwyazej toksycznym zwiazku eskalujacym do przemocy, a nie w zdrowej, cieplej, dobrej relacji.
Na sympati już lata temu roiło się od scammerów. Wtedy już przeskoczyłem na Tinder. W sumie z czasem to stały się to farmy dla naciągaczy i dla lasek co szukają kogoś do pogadania po prostu.
Dlatego miałem regułę, że szybko jak rozmowa się kleiła to wskakiwałem na telefon, potem pogadać 40 minut i spotkanie.
Jeśli nie chce to przeważnie albo jest scamem albo tak zamknięta, że po pół roku może się otworzy żeby wyjść, a nawet w tym drugim wypadku to strata czasu.
Szkoda generalnie czasu tygodniami pisać żeby się przekonać finalnie, że laska ukrywa kaszalata, męża czy coś innego wyskakuje co sprawia, że kończę randkę.
Zaloguj się aby komentować