Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Takiego wielkiego śledzia to ja jeszcze nie widziałem!
#niewiemjaktootagowac #wielorybytonieryby #islandia




Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Jak ktoś jarał szlulgi regularnie w mieszkaniu to jest to już nie do odratowania? Powiedzmy, że przez np 5 lat. #remontujzhejto #mieszkania
Zaloguj się aby komentować
Uff, to nie po mnie
#poznan @dradrian_zwierachs coś wiesz?

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#kryptowaluty #scam właśnie odebrałam telefon. Z holenderskiego numeru. W języku polskim. Średnia jakość połączenia, możliwe że rozmówca z akcentem wschodnim. Z informacją że mam do odebrania pieniądze z krypto waluty . I teraz nie wiem co myśleć. Dobra niby wiem, tylko że jest ALE.
Kiedyś miałem konto na Binance, w związku z wycofaniem z Holandii krypto, doszło do transferu zasobów z Binance na inną giełdę. I nie mam tam dostępu. Mój numer telefonu (lokalny) nie lata po Tinder itp i nie ma do mnie połączeń z ofertami scamowymi. Poważne pytanie: czy podanie numeru konta typu revolut umożliwia obrabowanie mnie?
Kiedys już miałem podobny telefon w języku angielskim, z pewnego powodu połączenie przerwałem. Z podobnego powodu sam nie dokończyłem transferu środków.
Czy miał ktoś podobne doświadczenia?
Jeszcze się nie spotkałem z instytucją aktywnie szukającą właściciela zapomnianych pieniędzy. A nawet jeśli numer konta nie posłuży im przecież do zalogowania się, tak sam fakt przychodzącego przelewu c⁎⁎j wie skąd już jest niebezpieczny - na stuwe dostaniesz prośbę o odesłanie hajsu bo to przez pomyłkę było, tyle że na inny numer konta i jak odeślesz to cyk właśnie wyprałeś komuś brudny hajs. A jak olejesz i wypłacisz to tłumacz się potem przed służbami że ty w łańcuszku prania pieniędzy wcale nie jesteś odbiorcą.
@Analnydestruktor kupowałeś coś na aliexpress albo używałeś nr. tel. do zarejestrowania się np, podczas instalacji kamerki do monitoringu albo jakiegoś smart-gniazdka?
Soft do nich często prosi o zgodę na dostęp do twoich danych, trzeba wszystko ręcznie wyłączać za każdym razem, a tych firm było z 600 albo i 900 raz.
Jak u chińczyków jest z uczciwością to wszyscy wiemy, a logowanie się przez nie konto z hasłem, a nr. tel jest co raz częstsze.
Zaloguj się aby komentować
Heh kuwa starosc, kolejny ząb out i tera przymusowa pauza od sportu, anytbiotyk wjezdza - sie mlody dentist meczył 40 minut XD #zalesie #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Wczoraj kupowałem słuchawki w sklepie typu Orange/T-Mobile i typ kasjer klikał z 30 raz myszką coś na komputerze zanim mi pozwolił zapłacić. xd
#sklep #pamietniczek

Zaloguj się aby komentować
Jezu ale mi głupio. Prywatnie jestem strasznym dzikusem. Jeżeli ktoś obcy do mnie podchodzi na ulicy, na przystanku, w sklepie i zagaduje - co na Podlasiu jest normą - to jeżę się jak kot i zbywam tą osobę, ignoruję albo udaję że nie słyszę. Nie wiem dlaczego tak mam, ale tak mam, że nie potrafię zwyczajnie odpowiedzieć - a już tym bardziej pozytywnie. Dlatego jak ktoś mnie nie zna, to pierwsze co o mnie myśli - ludzie co za gbur.
Dziś pojechałem do zegarmistrza. A tam kartka, że chłop tego dnia akurat będzie o 11.30, a nie o 10.00 jak zwykle. Patrzę na zegarek z oberwanym paskiem, a na nim 10.50. No nic, nie będę stać pod drzwiami 40 minut. Poszedłem do Biedry popatrzeć na bibeloty. A tam nie ma działu z bibelotami, sama spożywka. No trudno. Wchodzę do Black Red White, by popatrzeć na zupełnie mi niepotrzebne meble, a tam nic ciekawego. Zostało jeszcze 20 minut.
O jest lodziarnia! Poszedłem, kupiłem sobie 2 gałeczki, wychodzę zadowolony. Podchodzi do mnie jakiś stary, łysy, gruby facet. Z twarzy podobny zupełnie do nikogo, zwykły, przeciętny, nic specjalnego. Nie menel, nie zajechany życiem bezdomny. Normalnie ubrany.
Od razu wiedziałem, że coś jest nie tak, bo ja szedłem chodnikiem, a on przechodził przez pustą ulicę i wołał do mnie "przepraszam". No to się zatrzymałem, a on zatrzymał się na środku jezdni. Tyle mi wystarczyło, by wiedzieć, że nie będzie pytać o drogę czy godzinę, a zwyczajnie czegoś chce.
I on do mnie mówi - Czy mógłby mi Pan kupić loda, bo nie mam pieniędzy. Widać, że chłop się stresował, bo miał taki tik nerwowy, że jak mówił to szybko kręcił kciukami wokół palców wskazujących, na co od razu zwróciłem uwagę. I ja też się zestresowałem i zamiast nawet kulturalnie odmówić, to tylko nawarczałem na niego, że "są odpowiednie instytucje od pomocy".
I głupio mi się zrobiło. Mogłem mu tego loda kupić. Ale cóż. Jestem dzikusem.
#truestory
Zaloguj się aby komentować
W zwiazku z tym, ze skladka zdrowotna nie wystarcza na pokrycie kosztow NFZ, panstwo dorzuci od siebie w tym roku drobne 26000000000 (26 mld) PLN. Jest to o 16 mld wiecej, niz planuje sie dolozyc do gornictwa. Jako ciekawostka, ponizej kwoty za poprzednie lata.
Wychodzi na to, ze jezeli chodzi o obciazenie budzetu panstwa, ci znielubieni gornicy to pikus przy lekarzach.
#lekarze #gornictwo

Zaloguj się aby komentować
Giannis w Miami.
Dużo więcej ludzie i picków zaangażowanych, ale nie chce mi się ich wypisywać bo są drugorzędne do wiadomości z góry
#nba

Zaloguj się aby komentować
Analizujemy mSzyfr: komunikator rządowy oparty na protokole Matrix
Ministerstwo Cyfryzacji w kwietniu 2026 roku uruchomiło komunikator mSzyfr, który według zapowiedzi ma zapewniać „pełną suwerenność cyfrową”. Serwis ten jest przeznaczony głównie dla organów państwowych, ale do platformy – za zgodą ministerstwa – dostęp mogą otrzymywać też „inne podmioty”. Audyty poza zasięgiem opinii publicznej Według dokumentów uzyskanych przez redakcję „Kontrabandy” w trybie dostępu do informacji […]
https://kontrabanda.net/r/analizujemy-mszyfr-komunikator-rzadowy-oparty-na-protokole-matrix/
#kontrabanda #informacje #reportaże_autorskie #ministerstwo_cyfryzacji #mszyfr #otwarte_oprogramowanie #polska
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
Jak słyszę te najnowszą reklame #amazon mam ochotę zgładzić cały dział marketingowy atomówką. Kto to zatwierdził chlop tam tak wyje, że uszy puchną.
#zalesie #amazon
Zaloguj się aby komentować

W 1610 roku niewielka armia polska dowodzona przez hetmana polnego koronnego Stanisława Żółkiewskiego rozbiła wielokrotnie liczniejsze wojska moskiewsko-szwedzkie. Ta błyskotliwa wiktoria otworzyła Polakom drogę do Moskwy.
#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
#hejtolineanyway Oops I did it again 😅
Tym razem jestem ciekawa, **co można powiedzieć w sklepie mięsnym ale nie u ginekologa **

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować