#zimowypierdalaj #zima #gownowpis
Niech już będzie ciepło 😕


#zimowypierdalaj #zima #gownowpis
Niech już będzie ciepło 😕


Zaloguj się aby komentować

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie trwa akcja tymczasowej adopcji psów, którą placówka zorganizowała w związku z nadchodzącymi mrozami. Do tymczasowych domów trafiło ponad 100 zwierząt. "Słowo dziękuję to za mało. [...] Mamy łzy w oczach" — napisali na Facebooku pracownicy...
Zaloguj się aby komentować
Cały dzień deszcz + mróz zrobił swoje ( rano mżawka i -5*C). Czekałem aż przyjdzie odwilż ( wg prognozy okno 2h). No i się udało - jakieś 20 minut i auto bez lodu 😎
#zima #podlasie
Zaloguj się aby komentować
#narty #zima #wtf
Jestem ciekaw jak wyglądało wyciąganie go z tej rozpadliny
Zaloguj się aby komentować
#ptaki #zima #dokarmianieptakow #dokarmianieptakowwzimie
Znów mróz przyszedł. Wymieniłam więc szamę na nową, słoninka, ziarno i wystawiłam Pudło Plus - ze słonecznikiem i orzechami włoskimi. Do tego trochę jabłek dla kosów.
Dziś już widziałam właśnie kosa, i zwyczajowo sikorki i wróble.
Ale pojawili się też nowi klienci Karmnika +, takie ptaki co ich wcześniej nie widziałam, czyli dzwońce.





Zaloguj się aby komentować
Moje osiedle - dziś rano.
Te dwa trójkąty wystające ze śniegu to poręcze przy trzech schodkach prowadzących do wejścia na klatkę.
Przedwczoraj nie było w ogóle śniegu.
Autobusy nie jeżdżą. Dostawy nie działają. Lekcje są zdalnie. Praca tylko z domu.
#zima #snieg #dania #pogoda


Zaloguj się aby komentować
Jak dobrze, że się wyprowadziłem xDD
#zima #szwecja

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Polecam piec na bele słomy, nie trzeba nic przerabiać, one były normalnie na opony ale gdy weszliśmy do Unii zmienili nazwę na "piec na słomę" by się zieloni nie burzyli, wchodzą opony z tirów, wchodzi 3 sztuki, dopakowujesz oponami z osobówek i dętkami z rowerów i masz spokój na dwa dni. xD
#zima #heheszki

Zaloguj się aby komentować
29 grudnia roku 2023
Z garażu mojego starego wylatuje komar.
xD
#pogoda #zwierzaczki #codokurwy #zima #latonapierdalaj
Zaloguj się aby komentować
Dwa oblicza gór
W święta nadążyła się w końcu okazja na zimowy wypad w góry. Przed świętami wiało tak mocno, że decyzja zapadła w ostatniej chwili.
W sobotę wiatr trochę odpuścił więc ruszyliśmy na pętlę z Karpacza, przez Polanę, zielonym na Odrodzenie, grzbietem do Domu Śląskiego i powrót do Karpacza. Na Polanie plan trzeba było zmienić, bo zielony był nieprzetarty, a śniegu tyle, że nogi wpadały po kolana, czasem głębiej. Postanowiliśmy pójść żółtym na Słoneczniki, którym ktoś przed nami szedł. Postawiłbym tej osobie solidny kompot, bo po śladach szło się znacznie łatwiej. Im bliżej szczytu tym mocniej zaczynało wiać. Niestety nie miałem gogli i czułem jakby mi twarz przecinało tysiące kryształków lodu pędzących zdecydowanie za szybko. Po dotarciu na Słoneczniki skręciliśmy w lewo, ustawiając się tyłem do wiatru. Pierwsze osoby na szlaku spotkaliśmy dopiero przed Śląskim, dwóch strażaków w swoich niezniszczalnych uniformach na każde warunki. Współczułem im bo szli pod wiatr, a gogli też nie mieli, twarde chłopy. Latem żeby coś zamówić w Śląskim trzeba kilkanaście minut w kolejce postać. Tego dnia nie było prawie nikogo.
Śnieżkę, sobie odpuściliśmy bo tam zawsze wieje dwa razy mocniej, ale kilku śmiałków się znalazło. Schodząc minęliśmy półnagiego goscia udowadniającego, że niemożliwe nie istnieje. Trafiło się też kilka osób w trampeczkach, które pewnie wjechały wyciągiem na Kopę i się lekko zdziwiły.
W sumie wyszło jakieś 14 km, ale w tych warunkach liczę je podwójnie.
Po swietch w Karpaczu po śniegu zostały tylko wspomnienia, a na górze przestało wiać. Wybrałem się na pętlę przez Sowią przełęcz, Śnieżkę, Śląski, Strzechę Akademicką. Do Śnieżki było bardzo przyjemnie, prawie zero wiatru, mało śniegu, nie było slisko. Na Śnieżce oczywiście pizgawka i sporo ludzi. W plecaku rączki czekały na pierwszą okazję, ale do tej pory nie było takiej konieczności. W kilku miejscach na zejściu zakosami z Śnieżki jednak by się przydały, ale nie chciało mi się zakładać. Udało się zejść w jednym kawałku. Dobra pogoda automatycznie przełożyła się na ilość turystów. Dom Śląski znowu był oblegany, prawie jak latem. Droga przez Strzechę i w dół do Karpacza była już spacerkiem. Paradoksalnie największa szansa na wywinięcie orła pojawiła się na stromym odcinku już przy kościółku Wang.
Dwa wypady w ten sam region gór w przeciągu kilku dni i dwa zupełnie różne doświadczenia. Jestem zadowolony bo dawno nie miałem okazji zaznać gór w zimowej oprawie i dostałem zarówno wersję trudną, niedostępną oraz lekką i piękną.
Zabrakło mi jedynie aparatu bez funkcji kalkulatora.
Wybaczcie przydługi wpis, ale w pociągu nudno jest.
#gory #karkonosze #sniezka #podroze #trekking #zima





@nieinteresujsie jak nieco odtajał w namiocie i po akcji, to musiał się pochwalić, że jest morsem i już siedem szczytów tak zaliczył. Bóg mi świadkiem, nie ratowałbym takiego debila, albo opłaty wprowadził srogie, jak mają Czesi/Słowacy. Masa ludzi miła "imprezę" do czwartej rano, o ile dobrze pamiętam.
Zaloguj się aby komentować
Nie ma to jak święta.
#bozenarodzenie #swieta #pepe #zima

Zaloguj się aby komentować
Trochę sniegu sie zsypalo tej nocy, co dało nadzieje na biale swoeta, wiec nie mogłem inaczej rozpoczac inaczej, niż od wycieczki na widospad Mosorczyk w Zawoi:)
#nxofocia
#fotografia #zima #tworczoscwlasna


Zaloguj się aby komentować
Dzień 526/533
Dzisiaj Wigilia - w związku z tym chciałem Wam wszystkim życzyć zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt oraz fajnych/wymarzonych prezentów pod choinką (im więcej #lego tym lepiej). Odpocznijcie, naładujcie "akumulatory", nie nawpi....jcie się za bardzo (żeby potem nie cierpieć xD).
W tym miesiącu trochę zaspałem z pokazywaniem nowych zestawów - zazwyczaj zaczynam w okolicy połowy miesiąca, a teraz mamy już w sumie koniec
Zacznijmy więc w świątecznym klimacie: najnowszy set z Winter Village - ostatni brakujący w mojej kolekcji
Liczba elementów 1517
Zestaw z roku 2023
Cena katalogowa 479,99 zł
#legodamwa #zima #swieta #bozenarodzenie

Zaloguj się aby komentować
30 920,93 + 6,40 + 10,05 + 12,01 = 30 949,39
No i lekko nas zaskoczyła #zima i zafundowała nam białe #swieta 😍
Nie będę się specjalnie rozpisywał, bo w domu szóstka dzieci, kot i pies i trzeba szybko brać się za sprawy organizacyjne xD
Wszystkim Wam życzę radosnej wieczerzy wigilijnej, radości z przebywania z bliskimi, obdarowywania i bycia obdarowywanym.
Wesołych Świąt! ❤️
#sztafeta #bieganie
Zaloguj się aby komentować
Lublin obecnie
https://www.lublin112.pl/to-nagranie-pokazuje-jak-jest-slisko-autobus-spychal-auta-osobowe-wideo/
#pogoda #zima #samochody
Zaloguj się aby komentować
Lol. Mieszkam w mieszkaniu gdzie ogrzewanie mam elektryczne - ogrzewanie folią elektryczną w podłodze, albo klimatyzacją. A jak mi padnie elektryka to w piwnicy mam jeszcze 2x piecyki gazowe - w razie W gdyby padł prąd. Uj z tym że w mojej kamienicy nie można mieć butli, ale jak sytuacja awaryjna, to j⁎⁎ał pies przepisy
A ta mieszka w domku i nie ma alternatywnego rozwiązania xD Boże, ludzie to debile że nie myślą o przypadkach awaryjnych? xD #wykop #pompaciepla #ogrzewanie #zima

@Opornik ty piszesz ironicznie ale jak sam mieszkałem to miałem 15C i w sumie byłem zadowolony. Pierwszy rok takiego hardkoru xd
Autentycznie lepiej się wręcz czułem, mniej chorowałem, wyjście na zewnątrz na mróz nie robiło na mnie takiego wrażenia i jako że cały czas chodziłem w bluzie to wyjście na zewnątrz to nie była jakaś mordęga ubierania wszystkich ciuchów na siebie.
Z minusów, jak u znajomego siedziałem w 22C to mi za gorąco było w samym podkoszulku, naprawdę zaczynałem się aż pocić xd
Jezu, masz tylko 2 sposoby ogrzewania, w tym 1 nielegalny? Ja mam 19 sposob i jeszcze ekipe hindusow, zeby mnie przytulali i ogrzewali wlanym cieplem jakby tamte metody zawiodly. Nie no serio - ludzie maja 1 metode ogrzewania i nie widze w tym nic dziwnego, bo awarie zdarzaja sie bardzo sporadycznie. Chyba, ze ktos mieszka w miejscu, gdzie sa regularne awarie czy braki pradu, to co innego.
Zaloguj się aby komentować
Z racji tego, że zbliżamy się do najkrótszego dnia w roku naszła mnie chęć na dowiedzenie się jak na krótki dni patrzą ludzie w innych krajach i jak w tym czasie funkcjonują. Ma ktoś jakąś wiedzę w tym temacie? Ktoś zna temat osobiście bo gdzieś był lub zna obcokrajowców i z nimi o tym rozmawiał?
#zima #rozmyslania
Zaloguj się aby komentować