#xiaomi #mi5 kupiony w 2017 roku z przesyłką z samych Chin. 1150 złotych. Od 7 lat działa i zdechnąć nie może. Najpierw daily a potem zapasowy. W międzyczasie rozwaliłem dwa Samsungi

#xiaomi #mi5 kupiony w 2017 roku z przesyłką z samych Chin. 1150 złotych. Od 7 lat działa i zdechnąć nie może. Najpierw daily a potem zapasowy. W międzyczasie rozwaliłem dwa Samsungi

Zaloguj się aby komentować
Hejtki, mam pytanie.
czy kupując na AliExpress telefon xiaomi w wersji globalnej, będzie w nim dostępny język polski?
Mój tata przypadkowo utopił swój telefon, chciałem mu kupić coś nowego, cena na Ali jest 25% niższa niż w elektromarketach, a wysyłka szybka z terenu UE.
Ale język polski to warunek konieczny.
#xiaomi #telefony #technologia #android
Zaloguj się aby komentować
Ostatnie zdjęcie Xiaomi Mitu zanim wybrał wolność..
Jest szansa, że znajdę go na jesień jak liście spadną z drzew 😅
#drony #xiaomi

Zaloguj się aby komentować
bliskie spotkanie z Xiaomi SU7
#motoryzacja #samochody #samochodyelektryczne #xiaomi



Zaloguj się aby komentować
#xiaomi #telefony
#smartfony
Mam dość, tak mnie ten iphone wkurwia że mam ochotę j⁎⁎⁎ąć tym telefonem o ścianę.
Wiem że mnie zaraz zjedziecie ale jedyne telefony z których byłem naprawdę zadowolony i jak mi się jeden zepsuł to drugi kupiłem identyczny, to były Xiaomi Redmi Note jakieś 8-9 lat temu. Potem to już tylko gorzej, a ten iphone jest szczytem mojego wkurwienia na obsługę telefonu. Pół roku go mam i dalej mnie wkurwia.
Wracam do Xiaomi, tylko czytałem ostatni post @DziwnaSowa że niestety trzeba odinstalaować mnostwo syfu. Raczej dam radę.
Pytanie: jaki model teraz najfajniejszy? W cenie powiedzmy do 3000 zł?
Myślałem o Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ 5G 12/512GB ?
Pixel, Moto, galaxy weź coś z tego a nie chinca nawet jak coś tam lubiłeś z ich UI. Znajdziesz sobie zamiennik do tej jednej opcji w sklepie a będziesz miał solidny telefon.
Co do iPhone, powiem Ci, że miałem tak samo jak Ty. Przesiadka z Samsunga i pół roku rzucania ku⁎⁎⁎mi ale… przyzwyczaiłem się. iPhone jednak jest całkiem spoko
Ja kupiłem telefon pod zdegooglowany system. Jak na razie jestem zadowolony. Jest kilka drobniejszych mankamentów ale świadomość tego, że system może mieć co tam mi się upatrzy jest fajna
Z plusów:
brak jakichkolwiek reklam w apkach
nagrywanko rozmów na czym mi mocno zależy
fake gps
w standardzie fake ip
brak googlowych apek i innego bloatware
duże pole do konfiguracji
uprawnienia root
raporty odnośnie trackerów i wycieków danych z telefonu
Z minusów:
odczuwam trochę niestabilności i przypadkowych zwiech ale nie jest to jakieś częste i uciążliwe
bez usług G nie działają niektóre apki, z których kiedyś korzystałem
wbudowane standardowe apki w systemie to czasami żart (typu kalkulator, notatnik, dyktafon, galeria) trzeba poszukać alternatyw ale z tym problemu nie ma bo można korzystać z każdej - plus wyciętych reklam
Zaloguj się aby komentować
Wczoraj przyszedł nowy telefon Xiaomi i serio zacząłem współczuć wszystkim tym, którzy nie będą w stanie usunąć chińskiego bloatu (aplikacji "systemowych"). Pierwszy raz spotykam się z tym, by telefon sam z siebie ściągnął mi po pierwszym uruchomieniu pół google play, głównie gównogierek, mimo że dwa lata temu też kupowałem od nich smartfona.
Jak ktoś nie wiedział, że praktycznie każdy telefon z androidem da się "wyczyścić", to macie niżej filmik z instrukcją, która nadal jest aktualna, choć zamiast wpisywać w terminalu
adb devices
w windowsach 10 i 11 musicie bodaj
.\adb devices
Reszta przebiega tak samo.
Sam usunąłem większość apek od Xiaomi, choć najważniejsza dla mnie była MSA, która odpowiada za reklamy. Nie tylko ona, ale ta jest główna. Na końcu filmiku jest apka do sprawdzania nazw pakietów. W necie też są listy rekomendowane, ale tu zawsze lepiej sprawdzić od czego co jest, żeby potem nie musieć robić resetu do ustawień fabrycznych, który przywróci usunięte aplikacje.
https://youtu.be/z52_v0RFKp8?si=Vg9mUorS9bhX59DJ
Link do debloatera: https://github.com/0x192/universal-android-debloater
MIUI 14
Sprawdź każdą pod kątem używalności (jej funkcji) przed usunięciem, ale ta lista niżej jest względnie bezpieczna dla Xiaomi. Sam usunąłem te zaznaczone na "grubo".
1. Analytics
2. App Vault
3. Backup
4. Browser
5. CatchLog
6. Cleaner
7. Compass
8. Digital Wellbeing
9. Downloads
10. FM Radio /fm radio wymaga sluchawek przewodowych więc czemu to tu jest, nie wiem/
11. Facebook
12. Feedback
13. Games
14. GetApps
15. Hybrid Accessory
16. MSA
17. Market Feedback Agent
18. Mail
19. Market Feedback Agent
20. Mi Cloud
21. Mi Credit
22. Mi Drop
23. Mi Mover
24. Mi Pay
25. Mi Share
26. Mi Recycle
27. MiConnectService
28. MiPlayClient
29. Mi Wallpaper Carousel
30. MiuiDaemon
31. Music
32. NextPay
33. Notes
34. PAI
35. Partner Bookmarks
36. Quick Apps
37. Quick Ball
38. Search
39. SMS Extra
40. Scanner
41. Services & Feedback
42. Soter Service
43. UniPlay Service
44. Weather
45. Yellow Pages
Nigdy nie usuwaj tych aplikacji :-
* VsimCore \[Otherwise you won't get Data Usage on Control Centre tile\]
* MiVideo \[Otherwise you can't view/edit SlowMo Vids taken from Stock Camera\]
* Battery & Performance
* Power Detector
* Security App \[Happy Bootloop\]
* Mi Wallpaper
Przy reszcie muszę sprawdzić do czego są.
#xiaomi #android #smartfony
Zaloguj się aby komentować
Pierwsza aktualizacja do odkurzacza #dreame l20 właśnie się instaluje. 4.3.6_1510 była od kiedy go kupiłem.
4.3.6_1629 została wydana parę miesięcy temu i dostała ją tylko część ludzi. Wprowadziła wiele problemów i błędów i od tamtej pory pojawiła się 4.3.9_1122 i 4.3.9_1204 co najmniej (możliwe że z 2 jeszcze).
To zamiast wysłać od razu tę z poprawkami, to tą gównianą wysyłają. Borze słodki jakbym ja wiedział że Dreame to jest #xiaomi to bym tego gówna za 4k nie kupował xD
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj się przypadkiem dowiedziałem, że nie ma nic bardziej redflagującego dla kobiety jak noszenie przez faceta znamienia biedy, czyli chińskiej smart opaski.
Nie istnieje dla niej większa zniewaga jak pokazanie się w towarzystwie osoby, która takie coś nosi i jest to równie upokarzające co naplucie jej w ryj przy kolacji z rodziną. Zresztą to sytuacja wymyślona - nigdy by nie doszło do takiej kolacji jeśli macie smart opaskę xDD
Zastanawialiście się kiedyś czemu autobus was ominął, a nie zatrzymał się gdy na niego machaliście?
To już wiecie biedaki! Bo kierowca ją widział i wolałby uderzyć w drzewo ginąc przy tym, niż się zatrzymać po was (celowo z małej)!
I tak! Podobnie to działa na facetów.
Gdy prawdziwy facet zobaczy u kogoś tą gejowska bransoletkę to od razu, wie że ma do czynienia z ofiarą, z samcem beta. Zero szacunku i lepiej szybko się zawijać zanim pacjent zacznie go podrywać! Uciekając od was będzie tylko myślał, czy przypadkiem nikt go z tym klaunem nie widział!
Oczywiście nawet nie próbujcie tego nosić na spotkania biznesowe, bo wasz rozmówca tylko zapyta czy ma za siebie zapłacić - przecież to jasne, że jesteś biedny do granic możliwości! Mało tego, jest pewny, że go próbujesz okraść, bo innego może zaoferować osoba w smart opasce z chin? Wspólne bieganie po parku? XDDD
Zróbcie sobie prezent kiedyś i kupcie sobie przynajmniej jakąś kostkę Casio, czy nawet taniego Timexa.
Na litość boską nigdy nie noście smart opaski, sami się znakujecie jako najgorszy sort ludzki - ten bez pieniędzy, bez godności i bez szacunku do siebie.
#takaprawda #xiaomi #technologia #modameska #zegarki

Zaloguj się aby komentować
Po kilku latach wyjąłem z szuflady swój stary smartfon Xiaomi. Model MI5 nie sprzedawany jeszcze w Polsce i tani (tani, bo więcej % wyrobu szło do sklepów internetowych, a nie na wystawy i na elektrośmieci następnie). Oprogramowanie jeszcze z czasów kiedy Xiaomi się starało, a społeczność testowała i zgłaszała uwagi #nostalgia #smartfony #xiaomi

Zaloguj się aby komentować
Ktoś może używa/używał i mi powie coś o którymś z tych telefonów? Szukam czegoś dla różowej, ma mieć dobrą baterię i żeby się nie ciął przy zwykłym użytkowaniu - media społecznościowe, YouTube i inne banały
Redmi Note 13 6/128GB 949
POCO X6 Pro 5G 8/256GB 1399
OPPO A79 5G 256GB 729
Motorola G54 12/256GB 875
#smartfony #xiaomi #motorola #oppo #poco
Zaloguj się aby komentować
Ma ktoś kamerkę xiaomi c200 lub inną od xiaomi? Jest tam streaming over the cloud? Tak, bym mógł odbierać obraz przez chmurę zamiast własnego VPN'a?
#pytanie #xiaomi #kamera #aliexpress
Zaloguj się aby komentować
Coraz dziwniejsze te telefony...
#xiaomi #xiaomilepsze #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Jest jakaś apka do przeskanowania telefonu w celu przyspieszenia go?
#xiaomi A2 lite, android 10, od jakiegos czasu mam sytuacje że np klawiatura nie podpowiada mi słów, chrome zawiesza się ale tylko obraz. Wystarczy zminimalizować i działa "normalnie".
Jak np tutaj chcę dodać zdjecie to udaje sie dopiero za 5 razem bo wcześniej wywala błąd "zbyt malo pamięci by dokończyć operację". Po wyłączeniu i włączeniu jest jako tako przez tydzień może dwa.
Zaloguj się aby komentować
Mirki i mirab...
Znaczy się
Tomki i Kasixy
Zalałam se śmiertelnie mojego mibanda 6 i przychodzi czas kupić nowego.
Głównie chodzi mi o zegarek mierzenie mnie podczas wysilku na siłowni/rowerku, i krokomierz. Zostac przy mi bandzie, czy moze przerzucic się na jakiegos smartwatcha?
No i wolę spać w zegarku, bo se kontroluje godzinki spanka
#pytanie #xiaomi #smartwatch #technologia.
No i wowzer, to chyba mój pierwszy wpis nie o polityce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja się kilka lat temu przerzuciłem z mibanda 4 na amazfita z wyświetlaczem eink i sobie chwale. Podstawowe funkcje które wypisałeś śmigają, bateria trzyma lepiej niż we wszystkich mibandach od 4 w dół (prócz jedynki - ta nie miała wyświetlacza wcale XD) a i godzinę wyświetla cały czas. Dla mnie bomba i w kosztach to też niewiele więcej od banda wychodziło.
Zaloguj się aby komentować
#xiaomi #telefony #smartfony
Hmm.. jak zamówię sobie telefonik siajomi z aliexpress to dostanę wersję na chiński rynek z nagrywaniem rozmów?
Bo nie chce mi się bawić w rootowanie tylko po to by jedną funkcjonalność telefonu zyskać..
Zaloguj się aby komentować
Pacjent Xiaomi Redmi 9T od ojca.
Nie włącza się. Pobiera 1W energii z ładowarki. Rozebrałem go, odpiąłem baterię, po 10 minutach podłączyłem. Telefon się uruchomił, 15w poboru... później tak jakby się zawiesił przy ładowaniu i spadek energii do 1w.
Po tym nie chce się znów uruchamiać.
Odłączyłem znów baterię na 10 minut, uruchomiłem go w tryb fastboot. Zrobiłem wipe wszystkich danych. Uruchomiłem ponownie do systemu... i zagadał. Uruchomił się wizard konfiguracji telefonu.
Ucieszony, że naprawione... wyłączyłem go dla testu. No i problem, po wyłączeniu spadek energii do 1W i nie chce się znów uruchomić.
Gdzie tu może być problem? Jak to zdebugować?
#telefony #xiaomi #naprawa #naprawaelektroniki #elektronika #hejtoelektronika
Zaloguj się aby komentować
Morawiecki: zbudujemy pierwszy polski narodowy samochód elektryczny. Co prawda w osiem lat wycięliśmy tylko las ale spełnimy marzenia Polaków!
Chińczycy: nasza firma co robiła telefony komórkowe teraz robi też #samochody elektryczne.
Na zdjęciu #xiaomi su7
#polityka #motoryzacja

Zaloguj się aby komentować
Xiaomi dzisiaj oficjalnie zaprezentowało swój pierwszy samochód elektryczny
#samochody #samochodyelektryczne #xiaomi #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować