Czy jest gdzieś serwis Xiaomi który w nowym telefonie wymieni pęknięte szkło aparatu (odpłatnie oczywiście) ale z zachowaniem gwarancji producenta na urządzenie ?
#pytaniedoeksperta #xiaomi #smartfony
Czy jest gdzieś serwis Xiaomi który w nowym telefonie wymieni pęknięte szkło aparatu (odpłatnie oczywiście) ale z zachowaniem gwarancji producenta na urządzenie ?
#pytaniedoeksperta #xiaomi #smartfony
Zaloguj się aby komentować
Lol, #xiaomi mi sie zaktualizowalo i mam teraz dajnomic magik ajlend jak w japku xd


Zaloguj się aby komentować
Siema. Pomóżcie bo już nie wyczymie. Chce wymienić oponę w Hulajnodze Xiaomi 4 pro 2gen, śruba imbusowa, ale za cholerę nie mogę dopasować co to za klucz. Problem w tym, że kupiona w Szwecji więc to model z oznaczeniem "Nordic" i żadne instrukcje w internecie tego nie obejmują. AI też nie wie.
Miał ktoś z tym do czynienia?
Nie wiem czy jest sens załączać zdjęcie, bo gówno widać, śruba schowana głęboko i ma wgłębienie. Jaki zestaw imbusów, żeby już nie tracić hajsu?
#hulajnogielektryczne #xiaomi #mechanika #naprawa #pytanie #pytaniedoeksperta
Zaloguj się aby komentować
#jebacallegro #xiaomi #robot #dyi #chwalesie
Półtora roku temu kupiłem rodzicom robota xiaomi na jakieś promce od allegro (alledrogo było tutaj sprzedającym).
Niestety matka zgłosiła, że robot się wiesza i że przestaje działać po minucie.
Odesłałem ustrojstwo do Allegro na reklamację.
Kukizy z Allegro (uprzedzam - nie kupujcie elektroniki jeżeli Allegro ma być sprzedającym) odrzuciły reklamację bo widać, że odkurzacz był używany tj. że widać ślady brudu "Komora ssąca zanieczyszczona, filtr również, doprowadziło to do uszkodzenia turbiny." . Nosz Kukiz, wiadomo, że jak odkurzacz jest używany to jest czyściutki i nic nie widać, że jest używany.
Zgłosiłem się do ochrony kupującego i z łaską oddali mi 450 zika na naprawę.
Pomyślałem, a hak wam w smak!
Teraz wróciłem do zakupów na Aliexpress i pierwszym wyborem będzie Amazon, a nie alledrogo. Janusze w mordę kopani.
Zamówiłem części na Ali za 50 zika, drugie tyle dałem za nowe wałki, filtry, szczotki etc.
Ryzyk fizyk, jak to mówią.
Dzisiaj dotarła paczka i robot śmiga jak szalony. Turbina wymieniona.
Rozbierałem już pralkę, gdzie wymieniłem łożysko, rozbierałem ekspres do kawy, gdzie wymieniłem kukiz wie jak to się nazywa. Robota pierwszy raz!
Miałem jeszcze wymienić dzisiaj termostat w baterii grohe ale nie obędzie się bez firmowego klucza nasadowego grohe - za który wołają sobie 300 pln XD kawałek rurki. Na szczęście na amazonie jest za 123 zika (za tyle samo jest na Allegro - ale Kukiz im w Dudę). Na amazonie nawet szybsza dostawa - jutro, a nie w sobotę

Zaloguj się aby komentować
#kiciochpyta #technologia #android
Zbliża się dla mnie czas wymiany telefonu na nowy model i kurde mam rozkminę.
Zostać w stajni #samsung , poczekać na urealnienie ceny #motorola signature, czy cofnąć się wydajnościowo i brać #pixel 10 pro czy też cofnąć się w rozwoju i brać #xiaomi POCO X8 Pro Max z chujowym Color OS.
Obecny pacjent A55 256/8 DS.

@fadeimageone Ja byłem Samsungowcem ale przerzuciłem się na Pixela i generalnie już chyba nie wrócę. Już nawet nie gadam o wydajności czy bebechach, tylko po prostu nie ma tego całego Samsungowego bloatware którego się nie da w łatwy sposób usunąć. Do tego mój stary Pixel 7 już 4 czy nawet 5 rok mu leci i dalej śmiga w sumie spoko, ale muszę też przyznać że nie jestem jakimś wymagającym użytkownikiem i dopóki mi nie przycina w menusach to mi wystarcza xD
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #permanentnainwigilacja #inwigilacja #xiaomi #chiny

Zaloguj się aby komentować
Jak mi ktoś jeszcze kiedyś napisze, że #xiaomilepsze to go chyba udusze. Kupiłem dzieciakom telefony bo z młodszym kontakt potrzebny, a starszy ma już tak dojechany, że aż się dziwię, że działa. No i padło na Xiaomi bo wiadomo król budżetowcow. Jak się przyzwyczaiłem do pixela gdzie po prostu wszystko działa to tam masakra. Google Play na jednym się nie mógł zaktualizować, na drugim wywaliło go jak chciałem zmienić ustawienia. 3x crash ustawień bo chciałem odinstalować apki. Zainstalowała się kontrola rodzicielska od Xiaomi i każde odpalenie aplikacji musiałem potwierdzać - nie da się tego zmienić bo... Wywala się apka. Chryste panie co za szajs, następnym razem budżetowy Samsung. #telefony #googlepixel #xiaomi
Zaloguj się aby komentować
Ech
W piątek, w pracy, chciałem wymienić akumulator w ksjajomi, bo dwa dni to już było dla niego bardzo trudne do utrzymania przy życiu. Niestety, w pośpiechu zanim przyjdzie kierownik, dziabnąłem taśmę od LCD. Zaczyna się cała przygoda.
Zamówiłem na allegro ekran z ramką, z myślą, że będzie szybciej, bo tylko flaki przerzucić, bez wywalania ekranu. Przyszedł w sobotę. Super, przełożyłem, uruchomiłem bez składania do końca, działa. Zabieram się za składanie. Gwinty robił jakiś pijany chińczyk, bo są za małe i śrubę to ja tam co najwyżej mogę postawić na sztorc, a nie wkręcić.
Wymyśliłem, że mogę spróbować przeszczepić ekran - plastik odkleja się od aluminiowej ramki, a ekran nie odchodzi po podgrzaniu.
Pomysł numer kolejny, zamówię ekran, w międzyczasie oczyszczę oryginalną ramkę. Zrobiłem, dziś przyszedł wyświetlacz, a nawet dwa, bo ktoś się rąbnął. Założyłem, działa, ale trochę dziwnie dotyk łapie. Trudno, yolo, potrzebuję tego telefonu. Wkleiłem, ale M U S Z Ę _ P I S A Ć _ B A R D Z O _ W O L N O _ Ż E B Y _ Z A Ł A P A Ł O _ L I T E R Y. Potrafi też skasować cały wyraz zamiast jednego znaku.
Ekran z najlepszymi ocenami na allegro, 4,77 z 60 ocen, tańszy o 5 zł od najdroższego (z gorszymi ocenami) i mam teraz digitizer, który nie umie w szybką reakcję, wystarczająco szybką.
#macmajster #yafud #xiaomi #telefony #serwisgsm
Zaloguj się aby komentować
A kto to siedzi po nocach, bo próbował wgrać custom ROM, ale uceglił telefon? No ja.
#zalesie #android #xiaomi #technologia #telefony

Zaloguj się aby komentować
Cześć. Czy mamy na pokładzie kogokolwiek, kto posiada #Xiaomi HyperOS 2.0.205.0 i używa Bluetooth do przesyłania danych Low Energy (Bluetooth LE)?
Od kilku dni mam problem z aplikacją Komoot na zegarku Garmin. Nie jest w stanie pobrać trasy. Po przełączeniu zegarka na połączenie z tabletem z Android 13 - wszystko śmiga jak trzeba.
Teraz pytanie do fachowców - jak naprawić taką usterkę? Garmin odsyła mnie do Komoot, a Komoot do Garmina. Już sprawdzałem wszystko, instalowałem ponownie, nawet zerowałem zegarek
Stawiam #piwo przez BLIK, ponieważ jest to istotny dla mnie problem
#android #garmin #telefony #bluetooth
Zaloguj się aby komentować
Siemano. Hulajnoga Xiaomi 4 pro 2gen - po roku czasu bateria ładuje się tylko do połowy. Od wczoraj do 25%. Dojeżdżam tylko do pracy 8km dziennie. Jest opcja, ze to drobna usterka czy bateria zdechła?
#xiaomi #hulajnoga
Zaloguj się aby komentować
Dwóch tygodni nie wytrzymała, ale i tak jest dobrze. Jeśli aku wytrzyma 150 cykli ładowania zanim spadnie pojemność o połowę to będę bardzo zadowolony. Bardzo dobrze wydane 45zł
#xiaomi #miband #gownowpis

Zaloguj się aby komentować

Przychody kwartalne Xiaomi przebiły oczekiwania i wzrosły o nieco ponad 31 proc. Największa w tym zasługa udanej premiery drugiego samochodu elektrycznego firmy, która pomogła zrównoważyć spadek popytu na smartfony.
Jak donosi agencja Bloomberg, przychody spółki wzrosły do 116 mld juanów (16,2 mld...
Hej(to) ma ktoś pomysł jak rozwiązać problem z tv, że włącza się codziennie o północy? XD w ustawieniach nic nie ma o jakimś planowanym włączaniu telewizora #telewizory #xiaomi
Zaloguj się aby komentować
Ja pi⁎⁎⁎⁎le, tak wygląda internet?
Przez pomyłkę kliknąłem w link na systemowej przeglądarce w #xiaomi xD
#gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Kupiłem na Allegro ładowarkę do telefonu 120W.
W tytule napisane ładowarka Xiaomi. W tabelce w rubryce marka napisane Xiaomi. Niestety po rozpakowaniu przesyłki okazało się, że to jakiś no name. Oczywiście mogłem się tego spodziewać biorąc pod uwagę bardzo okazyjną cenę, ale myślałem, że to będzie chociaż podróbka, która udaje oryginał. Niby działa, ale strach tego używać, więc zwrot ze zgłoszeniem do Allegro.
Ja to trochę kręcę gównoaferę, bo wiem ile takie rzeczy kosztują i trochę sam się prosiłem, ale nie każdy musi robić research i znać się na cenach.
Ciekawe jak zareaguje sprzedawca i allegro.
#zalesie #xiaomi #allegro #podrobki
Zaloguj się aby komentować
Słabo śpię, więc rozsądnym było uzasadnienie tym powodem zakupu jakiejś opaski coby mi czytała jakieś podstawowe dane na temat snu. No i padło na ksjajomi. Żeby było taniej to powystawowe 🧅
Nie wyobrażam sobie spać jeszcze gorzej, ale ksjajomi mówi "jakość dobra, 81% ludzi śpi gorzej".
Estymacje snu oczywiście słabo. Dodałbym kilka pobudek w nocy. Ta jedna zaznaczona to odzew drugiej herbatki 0,5 L wypitej wieczorem. Nie dała się przetrzymać.
#wracajdolozka #jakoscsnu #xiaomi

Zaloguj się aby komentować
Szukam jakiejś korzystnej cenowo przystawki do telewizora typu Chromecast na której będę mógł zainstalować zewnętrzna aplikacje, konkretnie SmartTubeNext. W sumie tylko do tego chce tego używać. Macie coś sprawdzonego? 400 za chromecasta to trochę drogo :/ Widziałem, że Xiaomi ma też swój jakiś Stick, ktoś może ma?
#chromecast #android #smarttv #xiaomi #telewizory #rtv
Zaloguj się aby komentować
Ło Pany, ten HyperCharge (ładowanie 120W) w Xiaomi to jest świetny feature, z 35% do 82% w 7 minut. Tu nie ma takiej opcji, że zapomni się telefonu naładować przed wyjściem, bo opóźnienie o 5 minut pozwala wbić połowę baterii
#xiaomi #telefony

@Zielczan fajny feature, nie krytykuje. Jak dostałem moje Redmi, to miał jak na swoje czasy szybkie ładowanie, i rzeczywiście pierwsze parę miesięcy ładowałem tak, że jak siadałem przy biurku np. na kawkę, to podpinałem na chwilę i wystarczało na resztę dnia. Mimo wszystko, używając telefonu normalnie, nie dobijałem do dwóch dni, a intensywnie to dalej był dzień, więc i tak musiałem pamiętać żeby go codziennie podpiąć. Zatem wyciągnąłem ładowarkę 2A i zacząłem z powrotem podpinać telefon na noc, bo raz że się grzała bateria i nie chciałem jej dręczyć, a dwa, że wychodząc rano zawsze wiem że mam 100% i wystarczy mi na cały dzień, a nawet jak będę dużo używać, to do czasu kiedy wrócę z pracy.
Telefon ma 5,5 roku. Czy bateria trzyma gorzej? Owszem, ale sądzę że jest w tym mniej zasługi stanu baterii, a bardziej zawalonego syfem androida - jak dojechałem pamięć na 100% i zrzuciłem parędziesiąt giga zdjęć, to też zaczął trzymać nieco dłużej. Z resztą poprzedni smartfon czyściłem zawsze jak wychodził nowy Andek, i zawsze było widać że to robi różnicę. Ale też ja zawsze mam milion apek, powiadomień i w ogóle. Tak czy siak, następny telefon też będę domyślnie ładował wolną ładowarką, a na szybko jedynie jak rzeczywiście potrzebuję na gwałt się doładować
@entropy_ @SuperSzturmowiec @KierownikW10 @Amhon @DKK @onlystat @HolQ @NiebieskiSzpadelNihilizmu @Mynameis60 @fadeimageone @Piechur @markxvyarov @Odczuwam_Dysonans
Odpowiem zbiorczo, bo nie spodziewałem się, że ten temat taką trakcję złapie w komentarzach.
Otóż ja do dóbr materialnych próbuję podchodzić utilitarnie. Kupiłem telefon, on ma funkcję szybkiego ładowania i mam zamiar z niego korzystać - gdyby mnie nie interesowała to mogłem zaoszczędzić i kupić coś bez takiego ficzera.
O degradacji baterii oczywiście wiem, tylko to jest tak, że:
Nie będę tego używał za każdym razem. Jak pracuję to telefon może się ładować z ładowarki 20 W. Jak potrzebuję wyjść albo mam po prostu kaprys to wtedy sobie załączę HyperCharge.
Potencjalna wymiana baterii - no ok, powiedzmy, że za rok-dwa okaże się, że trzeba ją wymienić. No to po prostu to zrobię, przy obecnych cenach amortyzacja na 2 lata to jest 17 zł miesięcznie, a mogę ładować telefon w 10 minut. Druga sprawa - o ile ta bateria nie rozwali się całkowicie i będzie trzymać 15 minut to co to zmienia? Załóżmy, że stan ogniwa spadł do 80%, ba powiedzmy, że nawet do 60%? No i tak ją ładuje codziennie, więc co to zmieni, że będą krótsze interwały, ewentualnie ładowanie rano i wieczorem, jeśli w kwadrans wbiję całą baterię? To tak naprawdę ma znaczenie tylko jak jestem poza domem (głównie na szlaku), ale wtedy znowuż - trafiam do schroniska, znajduję gniazdko, zamawiam Kofolę i w czasie jak ją wypiję to bateria znowu jest pełna.
Nie chcę się zamieniać w mojego ojca, który kupił auto i pierwsze, co zrobił to kupił pokrowce i kondoma na kierownicę, bo szkoda, żeby się wytarło xd
Dosłownie nie widzę żadnego minusa, chyba, że okaże się, ze ta degradacja oznacza, że po roku bateria nie będzie się nadawała w ogóle do użytku, wtedy to jest faktyczny problem. Jak mówimy tu nawet o takich wartościach jak 40% spadku pojemności to nie znaczy to nic, bo ładowanie ponowne trwa tyle, co zaparzanie herbaty.
No i jak mówiłem wyżej, sprzęt jest po to, żeby działać, a nie żeby ładnie wyglądał, tak przynajmniej jest świadomość dobrego zakupu.
Zaloguj się aby komentować