Wincyj Tuska, Murańskiego, Giertycha, braci kamratów XDD
#wybory #polityka #4konserwy #bekazlewactwa #bekazpo

Wincyj Tuska, Murańskiego, Giertycha, braci kamratów XDD
#wybory #polityka #4konserwy #bekazlewactwa #bekazpo

Zaloguj się aby komentować

Nowe ugrupowanie, które planuje samodzielny start w wyborach parlamentarnych w 2027 roku, ma stanowić alternatywę dla dominującego duopolu PO-PiS, koncentrując się przede wszystkim na sprawach samorządowych i gospodarce. Jednym z jego współzałożycieli jest senator Wadim Tyszkiewicz, były prezydent...
Zaloguj się aby komentować

Poseł Roman Giertych ujawnił swoją teorię na temat nieprawidłowości podczas liczenia głosów. Jak stwierdził: "Obwodowe komisje wyborcze zostały nielegalnie przejęte przez ludzi typu pana Olszańskiego z jakichś braci kamraci". Internet oczywiście nie pozostawił na polityku suchej nitki....
Do nich i tak nie dotrze,że już mniej obciążające dla Trzaska i państwa zarządzanego przez Tuska jest z honorem przegrać z "sutenerem" i "kibolem" Nawrockim wspartym przez "potężnego Kaczyńskiego" jak coś takiego.
W przypadku peseli Giertycha a nawet wysyłania sędziom pogróżek i łusek karabinowych można było jeszcze wierzyć,że może to prowokacje i może jednak wyborcy Trzaska nie są aż tak koszmarnie głupi. No ale ci z nich co wierzą że Trzaskowskiego pozbawił prezydentury uwaga:
spisek Jaszczura (Olszańskiego) z Ludwiczkiem XD
to są na pewno.
Zaloguj się aby komentować
#polityka #giertychdebil #kamraci #wybory

Zaloguj się aby komentować
Okazuje się, że wystarczyło sprawdzić 17 komisji wyborczych by znaleźć ponad 2200 głosów nienaliczonych Rafałowi Trzaskowskiemu i ponad 2200 głosów niesłusznie naliczonych Karolowi Nawrockiemu.
To tylko 17 komisji z około 32000 komisji ... no ale zaraz tu się pojawi jakiś cwaniak wyzywający wszystkich od szurów, który stwierdzi, że liczenie wszystkich głosów to głupota bo nieprawidłowości nie wniosą nic w wynik wyborów.
#wybory #polityka

W tym w 2 komisjach to akurat Trzaskowski dostał głosy Nawrockiego. I to nie są przypadkowe komisje, tylko te, w których na pierwszy rzut oka się coś nie zgadzało. Niech więc sprawdzą kilka losowych, żeby zobaczyć, czy po prostu udało się wyłapać komisje z błędami i faktycznie stwierdzić błędy, czy może to jest szerszy problem.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
@LordWader
> nie wierzę, że przeliczenie głosów coś zmieni
> ale liczenie głosów jest podstawą systemu demokratycznego
> więc powinno to być zrobione dobrze
> wybory nie mogą być fałszowane
> a jeśli jest takie ryzyko, to powinno to być sprawdzone
PiSowskie ścierwa
> REEEEEEEEEEEEEAAAAAAAAAAAAAKURWAAAAAAA DUPKI PIEKĄ, JUŻ NIE UŚMIECHNIĘCI? PO CO TO SPRAWDZAĆ, TO NIEDOBRA JEST EEEEEEEEEEAAAAAAAAAAAAAAAAAAYYYYYYYYYYYY

Zaloguj się aby komentować
Tak PiS fałszował wybory

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Nie wiem czy wybory prezydenckie zostały sfałszowane, ale moim zdaniem w obecnym stanie powinny zostać uznane za nieważne, bo coraz więcej dowodów, że zliczanie głosów nie przebiegło prawidłowo.
Argument, że przeliczenie "nic by nie zmieniło" to podważenie wartości każdego pojedynczego głosu oddanego przez obywatela, nieważne na kogo oddanego. Mój głos może był ważny, a może nie - nie dowiem się. Wybory to nie jest wnioskowanie statystyczne, błąd w danych oznacza błąd w wynikach. Tym bardziej, że wyniki były praktycznie 50:50.
Każdy głos się liczy. Nawet nie oddany głos to tak naprawdę głos "zdecydujcie za mnie". Ale jeżeli jest szansa, że ktoś nie przeliczył prawidłowo mojego głosu to tak jakby odebrał mi te prawo głosu zgodnie z moją wolą.
Nie wiem jak ta sytuacja powinna być rozwiązana, ale zostawienie tego tak jak jest nie jest żadnym rozwiązaniem. Nie zapraszam pod tym wpisem do dyskusji, który prezydent lepszy/gorszy.
#polityka #wybory
Każdy głos się liczy, oczywiście, ale tych nieprawidłowości jest tak wiele, że wynik może się zmienić o kilka tysięcy głosów. To jest ogrom, ale przy 360 tysiącach samej różnicy między kandydatami to jest kropla.
Ogólnie jeśli są silne wątpliwości to czemu nie przeliczyć tego jeszcze raz? Wszyscy by zamknęli mordy.
A przede wszystkim: zinformatyzować to, dodać opcję głosowania w mObywatelu. Na początek jeszcze zrobić hybrydowe głosowanie żeby stare pierniki atechnologiczne mogły też zagłosować i tyle
Zaloguj się aby komentować
Ja to mam takie wewnętrzne odczucie, że te wybory to był taki cichy wałek pisowców, wszak wałki opanowali do perfekcji.
#polityka #hydepark #wybory

Zaloguj się aby komentować
Powiem wam, co się zaraz stanie:
Grupka sędziów (nazywająca się Izbą SN) obsadzona przez ludzi PiSu orzeknie, że wybory były ważne, a Nawrocki ma zostać nowym prezydentem.
Tusk/Hołownia/Kidawa-Błońska powołają się na wyrok TSUE i stwierdzą, że to nie jest orzeczenie sądu, tylko ustalenia grupy kolesi, co to się spotkali przy kawie.
Mam nadzieję, że do tego momentu zrobiliście pokaźny zapas popcornu
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
Już nawet Kosiniak-Kamysz mówi, że wynik jest jednoznaczy i nie ma co liczyć wszystkich głosów, bo nie w każdej komisji były nieprawidłowości, a Silniczki jadą ze swoim przekazem dalej xD Żeby przykryć klęskę PO i finansowanie kampanii Trzaskowskiego z zagranicy oraz dalszy brak realizacji obietnic wyborczych, bo podobno Tusk miał się wziąć w maju ostro do roboty i dalej cisza xDD
Teraz będzie przez rok temat wałkowany do porzygu i w sumie do końca kadencji, do 2027 będą się wszyscy tylko kłócić, także ze sobą (rozpad Trzeciej Drogi, konflikt lewicowców z PO, niestabilność koalicji), a na koniec PiS wygra wybory xDDDDDD
Generalnie już widzę kampanię w 2027
1.Zrealizowaliśmy te obietnice, które się dało
2.Nie dało się zrealizować obietnic, bo prezydent pewnie by wetował (pewnie brak prób nawet, bo Duda wetował im wyjątkwoo mało)
3.Wybory sfałszowane
4.Gdyby nie sfałszowane wybory, to byśmy zrealizowali obietnice
5.Gdyby nie sfałszowane wybory, to Kaczyński siedziałby w więzieniu
6.Zagłosujcie na nas raz jeszcze
Jak PiS wróci do władzy to będzie znaczyło tylko tyle, że oszust wygrał pojedynek z nieudacznikiem, co w sumie nie dziwi xD
#polityka #wybory #bekazpo #bekazpisu
Zaloguj się aby komentować
Nie wiem jak Wy, ale ja już mam zapewnione miejsce na liście w następnych wyborach parlamentarnych xD
Bo w tym smutnym jak p*zda kraju, powiem optymizmu nie na pewno nie zaszkodzi!
#polska #polityka #wybory #gromannaprezydenta2030
Zaloguj się aby komentować
Na czym stoimy teraz z #wybory. Nie ogarniam specjalnie tego bałaganu.
TL;DR Cały ten problem rodzi więcej pytań niż odpowiedzi.
Moje parę groszy:
Ile już komisji otwarcie przyznało, że doszło do błędu? Czy dalej tylko ta jedna (pod)krakowska?
Czy skala błędów faktycznie może zaważyć na tej różnicy rzędu 300 tys?
To zgłaszanie jest bardzo dziwne. Niby ja idąc głosować jak mogę stwierdzić, że źle policzyli? Przecież takie zgłaszanie protestu to prędzej frustracja aniżeli jakieś oparte na dowodach skarga.
Jeśli teraz stwierdzono nieprawidłowości, to jak to rzutuje na przeszłe wybory? Jednorazowy wybryk teraz, czy precedens istniał od dawna?
Brzytwa Hanlona zakłada, że to zwykła głupota, a nie celowe działanie z tymi zliczaniem głosów.
Kiedy osiągamy poziom Tajwanu, tj. każda komisja na żywo z livestreamem?
Skoro jedna komisja dała d⁎⁎y, to jaki jest proceder w kwestii...
... całych wyborów?
... ponoszenia odpowiedzialności? Sztuma, grzywna, gówno?
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
Przez ostatni czas mam niechęć do polityki. Straciłem wiarę, ze ten naród w ogole interesuje się swoim losem. Wysoki wynik konfederacji, a zwlaszcza Brauna jest po prostu niepokojący. Czlowiek który zbudował swoją popularność na skandalach i antysemityzmie dostał ponad 6%.
Doszedłem do wniosku, ze ludzie nie chcą słuchać o tym jak można zreformować państwo, poprawic sluzbe zdrowia czy podnieść jakość pracy. Doszliśmy do momentu gdzie taka dyskusje zastąpiła patopolityka z przerzucaniem sie obelgami.
Młodzi wybrali nam exkibola na prezydenta który bedzie przez następne 5 lat. Jak kilka lat temu ktos wspominal, ze zyjemy w idiokracji to brałem to z dystansem, teraz zaczynam w to juz powoli wierzyć.
Nawet z kolegami z ktorymi czesto o tym rozmawialismy juz przestałem. Bo po co?
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
Jest teraz tak silnie prawicowy trend wśród młodych mężczyzn (i coraz bardziej kobiet, choć naturalnie sporo mniej), że gdyby teraz PiS był bez Kaczyńskiego i jako twarz partii wybrał Dudę i połączyliby się z Konfederacją, to by wykręcili 45-50 % w wyborach do sejmu. Serio. Już teraz po sondażach widać, że sumując ich wynik to jest ok 50 pp. Zresztą, wliczając Brauna to nawet było tak w wyborach prezydenckich.
Za 10 lat o władzę będzie się bić hybryda PiSU i Konfederacji (po śmierci Kaczyńskiego) z Razemkami.
Generalnie prawie zawsze tak było, tylko ludzie nie łączyli kropek z polityką. Poza tym, duży wpływ miał na to zarówno feminizm i postawa kobiet, jak i duża promocja "męskiego lifestyle'u" w postaci siłowni, sportów walki i propagowania pozycji siły nad wszystkim co się da, także kryzys migracyjny i zwiększenie roli UE w polityce wewnętrznej krajów. A także: kryzys na bliskim wschodzie, islamizacja i męcząca propaganda LGBT w socialach i duzych korpo, filmach itd.
Obecnie po prostu taki libek to stereotypowy simp i mięczak. Czyli coś jak Trzaskowski, który przegrał przez to wybory.
Sratatata o progresywizmie, a prawda jest taka, że tak prawicowa jak dziś, to Polska nie była od lat.
#polityka #wybory
Ja tam sądzę że to kwestia zawiedzenia się lewica i liberalizmem przez mężczyzn. Lewicowe dążenie do równości i braku dyskryminacji - co ogólnie brzmi spoko w teorii w praktyce to polega na benefitach dla kobiet i osób LGBT a nie benefitach dla wszystkich i wsparciu np osób realnie wykluczonych jak np niepełnosprawnych. Tak samo liberalizm w teorii niskie podatki, deregulacje a w praktyce benefity dla określonych grup jak np przedsiębiorcy. Więc z mojej perspektywy to nie jest jakaś radykalizacja się mężczyzn, po prostu obecna koalicja rządząca nie ma dla mężczyzn nic do zaproponowania, więc ci idą w prawicę, bo jakie mają inne wyjście ?
@pokeminatour @100mph tak, są zawiedzeni przywilejami dla przedsiębiorców i dyskryminacją mężczyzn, dlatego głosują na partię, która chce dać więcej przywilejów przedsiębiorcom i dalej dyskryminować mężczyzn, bo przecież chłopy nie pizdy i nie płaczo z tego powodu. Ma to sens.
Kocham te teorie z mchu i paproci. Nawet nie widzicie że to co wypisujecie wyklucza się praktycznie co chwilę.
Prawda jest taka że gapią się całe dnie w tiktoka i jutuba, które Konfiarze dali radę zmonopolizować i Sławek i jego miniony tłuką im tam że jak oni wygrają to każdy konfiarz będzie wielkim biznesmenem milionerem.
Zaloguj się aby komentować
Nawrocki wygrał z Trzaskowskim wśród męzczyzn (i pewnie wysoko wśród tych młodych, bo wygrał wliczając kobiety) i powoli przestaje mnie to dziwić. Realnie polityką interesuje się 10-20 % w tym kraju. Podglądam sociale, gadam ze znajomymi, nawet ci wykształceni, po prostu go propsują, bo widzą w nim taki archetyp męstwa. W Trzaskowskim zaś upatrują słabej jednostki. Zarówno za jego sposób bycia, jak i za brak zdecydowania, zmienność poglądów i bycie miałkim To jest chyba jakiś zwierzęcy instynkt. Po prostu natura.
Chłop teraz jest wszędzie hajpowany, a raczej jest sroga beka kręcona z Rafałka. Co mnie bardziej zdziwiło, ile młodych dup (moje znajome) na niego głosowały lub go lajkuje i udostępnia rolki w socialach, argumentując "Bo ten Trzaskowski to taka p⁎⁎da jest" XD
Nawet moja kuzynka, która jest typowym Razemkiem (ale nie tęczowym, tylko taką real socjal-demokratką) powiedziała, że na 2 turę to się waha iść, bo Trzaskowski to taki gość bez jaj, mimo że Nawrocki to PiSowiec i w sumie jeden pies dla niej kto wygra (oportunistka Razemkowa, coś jak Konfederata).
Trochę obalenie #blackpill, bo zupełnie nieatrakcyjny zakolak, ale taki co potrafi się bić, dźwigać i wykreowanu wokół niego wizerunek silnego chłopa, który zadbał o kobietę w potrzebie, pokonał wizerunkowo tego, który uchodzi za kulturalnego, miłego, przystojnego i atrakcyjnego dla kobiet.
W sumie jak się temu przyjrzę, to coś w tym jest. Ilekroć gadałem z koleżankami (np d⁎⁎y kolegów, albo znajome poznane zawodowo) jak opisywały jakieś chłopa, to mówiły, że niby przystojny, ale nie ma jaj i charakteru XD A niedługo mój kumpel total zakolak z prześwitami na łbie, co ma 40 na łapie, bierze ślub z fajna dupeczką XD
PiSowcy z Konfederatami znaleźli chyba jakieś antidotum na feminizm, bazując na kobiecym instynkcie - potrzeba przetrwania u boku kogoś silniejszego. Oczywiście mówimy o WIZEURNKU, nie realizmie.
#polityka #logikarozowychpaskow #takaprawda #redpill #bluepill #wybory
Trochę obalenie #blackpill, bo zupełnie nieatrakcyjny zakolak, ale taki co potrafi się bić, dźwigać i wykreowanu wokół niego wizerunek silnego chłopa, który zadbał o kobietę w potrzebie, pokonał wizerunkowo tego, który uchodzi za kulturalnego, miłego, przystojnego i atrakcyjnego dla kobiet.
Blackpill nie jest aż tak ciężko obalić, ale on się skupia na rynku matrymonialnym. Tak, kandydatów na prezydenta też oceniają po wyglądzie i po pierwszym wrażeniu, ale skąd ci przyszło na myśl, że większość kobiet głosowałaby w pierwszej kolejności na gościa, któremu (kolokwialnie mówiąc) chciały by dać d⁎⁎y?
Zaloguj się aby komentować