Ten cholerny niebieski 6b... Już dwa tygodnie się męczę.
#wspinaczka

Ten cholerny niebieski 6b... Już dwa tygodnie się męczę.
#wspinaczka

Zaloguj się aby komentować
Mój nowy rekord wysokości. Było strasznie XD
#wspinaczka #sport #hobby

Zaloguj się aby komentować
Za namową @lubieplackijohn (taką pośrednią :P) zakładam tą oto społeczność. Każdy może wrzucić tutaj coś co sobie postanowi, z jakiejkolwiek okazji. Może to być nowy rok, albo 30 urodziny, albo się wkurwił na opasły brzuch. Każdy powód jest dobry, aby jutro było lepiej.
Będziemy się razem motywować, dopingować, cieszyć się z sukcesów i śmiać z porażek
Dajcie kilka piorunów, abym nie był tutaj sam xD Edit: dodajcie tą społeczność do obserwowanych
"Postanowienia" mogą być wszelakie, małe i duże, poważne i śmieszne. "Whatever drives you", jak to mój szef mawia
Kilka przykładów, abym mógł użyć tagów;)
Będę budować więcej #lego a nie tylko je kupował i chował w pudełkach po szafkach.
Zacznę czytać / wrócę do czytania / będę czytać więcej #ksiazki / czasopisma / gazety.
Będę regularnie uprawiał #bieganie / #rower / #fitness / #wspinaczka / #plywanie
Spędzę więcej czasu na #gryplanszowe / #grybezpradu / #rpg
Zmarnuję mniej czas na #gry / #komputery / #xbox / #playstation / #ps5
Popracuję nad / nauczę się #zdroweodzywianie / #jedzenie / #gotowanie
To tylko kilka propozycji, nie jest to pełna lista. Możecie wszystko, czuję się jak "kołcz", wpisujcie miasta xD Jestem już po trzech kawach

Zaloguj się aby komentować

Wanda Rutkiewicz postanowiła udowodnić, że kobiety nadają się do wspinaczki wysokogórskiej tak samo jak mężczyźni. I nic nie było w stanie złamać jej siły woli.
Wanda urodziła się 4 lutego 1943 roku w Płungianach (obecnie na Litwie). Po zakończeniu II wojny światowej rodzina Błaszkiewiczów...
Beastmaker jest przejebany xD Ale na głównej sali jest +1C, a holdy są tak zimne, że palce odpadają po 20m.
#wspinaczka #sport #hejtosport

Zaloguj się aby komentować

Osiągnięcia Kukuczki rozsławiły go na całym świecie. Na szczyty gór zmierzał trasami trudnymi lub wcześniej w ogóle nieznanymi. Zginął, robiąc to, co kochał.
Jerzy Kukuczka urodził się 24 marca 1948 roku w Katowicach. Jego rodzice – Jadwiga Zawada i Józef Kukuczka – pochodzili z Istebnej w...

Góry to nasza pasja, Kraków to nasze miejsce. Zapraszamy na kolejną edycję najważniejszego wydarzenia wspinaczkowego i alpinistycznego w Polsce.[...]
Pooglądamy filmy konkursowe, posłuchamy prelekcji, podszkolimy się na warsztatach. Podczas głównego panelu dyskusyjnego spróbujemy odpowiedzieć na...
Ostatnio pisałem, że zrobiłem swój pierwszy 6b, a dzisiaj zrobiłem 6b+. Choć wydawał się być łatwiejszy niżeli się spodziewałem.
#wspinaczka #sport #hobby #szkocja (bo tutaj się wspinam).
Różowa ścieżka po prawej. Niska bo tylko 5m, ale musiałem doskoczyć i złapać się w powietrzu tego niższego "krateru".
Za to z lewej strony widać żółtą ścieżkę, która jest bardzo techniczna, ale tylko 6a. Choć wydawała się trudniejsza i w sumie dała więcej satysfakcji ze zdobycia.
Róż udał się już za 2 podejściem, a żółta chyba za 5.

Zaloguj się aby komentować
Zrobiłem swój pierwszy 6b!!!!!
#wspinaczka #hobby #sport #zdrowie #hellyeah

Zaloguj się aby komentować
W Tatrach zapanowała nowa moda – dumni zdobywcy robią zdjęcia z karteczkami, na których jest nazwa szczytu wraz z datą. To samo w sobie nie stanowi problemu, ale okazało się, że te karteczki dla wielu osób są zbyt ciężkie, żeby je zabrać ze sobą. Zwróciła na to uwagę przewodniczka tatrzańska Maja Sindalska na swoim profilu na Facebooku, która podobnie jak osoby komentujące była przekonana, że ludzie potem po sobie sprzątają. Jednocześnie wystosowała apel do organizacji zrzeszających osoby, które weszły na najwyższy szczyt Polski o nagłośnienie sprawy. Jak podkreślił serwis „Korona Gór Polski”, nie wymagają oni dowodu w takiej postaci, że ktoś gdzieś wszedł. Jednocześnie jest prośba do osób, które zobaczą takie karteczki, żeby je sprzątnąć i zabrać ze sobą.
No to nagłaśniam, bo ludzie to brudasy i bezmózgi
#wspinaczka #tatry

Zaloguj się aby komentować
Jak pisałem tak zrobiłem
Jak nigdy się nie wspinałeś to spróbuj choć raz. Jak będziesz wymyślać "dlaczego nie" (za gruby, za chudy, za słaby, boję się, itd). Popatrz na te zdjęcia: są to "parawspinacze" (bez rąk, nóg, sparaliżowani, z porażeniem nerwowym, była jedna osoba niewidoma!). To jest sport dla każdego!
Finały sprawnych wspinaczy były bardzo ciekawe, końcówka trasy kobiet mega fajna - wymagała skoku i chwyceniu obiema rękami ostatnich 2 uchwytów (niestety żadna pani nie dotarła do "top").
Wyniki tutaj: https://ycsresults.co.uk/index.php/british-championships-eica-ratho-2023
#wspinaczka #sport #hobby #gory - bo w sumie czemu nie





Zaloguj się aby komentować
Mount Thor jest niezwykłą górą, która przyciąga uwagę wielu ludzi, zwłaszcza wspinaczy. Jest to najwyższa na świecie ściana pionowa, która ma 1250 metrów wysokości i nachylona jest o 15 stopni od pionu. To oznacza, że wspinaczka na Mount Thor jest bardzo trudna i wymaga dużej odwagi i umiejętności. Niektórzy nazywają ją „świętym Graalem” wspinaczki.
Mount Thor leży na wyspie Baffin, w parku narodowym Auyuittuq, w kanadyjskiej prowincji Nunavut. Nazwa góry pochodzi od nordyckiego boga Thora, który był bogiem burzy i piorunów. Góra jest częścią pasma górskiego Baffin, które należy do Kordyliery Arktycznej. Skała, z której zbudowana jest góra, jest bardzo stara i składa się z granitu.
Pierwsze wejście na szczyt Mount Thor miało miejsce w 1965 roku i dokonali go Donald Morton i Lyman Spitzer. Pierwsze wejście na zachodnią ścianę zostało wykonane w 1985 roku przez Earla Redferna, Johna Bagleya, Erica Branda i Toma Beplera. Pierwsze solo na zachodniej ścianie udało się Jasonowi Smithowi w 1998 roku. Pierwsze wolne wejście na południowo-zachodni filar zrobili Bill Borger i John Furneaux w 2012 roku.
#ciekawostki #gory #mountthor #wspinaczka #kanada

Zaloguj się aby komentować
Już w następny weekend (8-10 września) odbędą się mistrzostwa Wielkiej Brytanii we Wspinaczce: Lead, Speed & Para. Jeżeli jesteś gdzieś w #szkocja albo lubisz #wspinaczka to zapraszam. Ściany na razie puste, ale to jeszcze tydzień
Bilety do nabycia tutaj:
https://www.eventim-light.com/uk/a/62ea3b97100db1532a818ecd/e/64c7df5d405b827784dad109
https://www.eventim-light.com/uk/a/62ea3b97100db1532a818ecd/e/64c7dedf405b827784dad101
Finały zapewne będą do oglądnięcia na YouTube, tak samo jak zawsze
https://www.youtube.com/watch?v=2mO1tBnZHos
#uk #sport



Zaloguj się aby komentować
#wspinaczka to najfajniejszy sport na świecie. Polecam każdemu. Uczta dla ciała i umysłu. Ucieczka od nudy i codziennych problemów. Chętnie odpowiem na pytania jak zacząć, ile to kosztuje i tak boję się jak jestem na górze i patrzę w dół

@boogie ja mam bardzo nieprzyjemne doświadczenia, w centrum wspinaczkowym w którym byłam to jak nie zapłaciłeś za lekcje z instruktorem to się jeb, nie było praktycznie prostych ścianek pochyłych, takich do zabawy + każda ścianka zajęta i nie szło się dostać do zadnej, bo ludzie w dużych grupach ćwiczyli. Plus u kobiet wspinaczka jest ciężka - jak masz trochę szersze biodra to zapomnij bo ciężko utrzymać wtedy ciężar ciała. Tylko dla osób typu kolumna bądź trójkąt, taka sylwetka jaką ma np. Lewandowska.
Zaloguj się aby komentować
Czy warto ćwiczyć dla ładnej sylwetki?
Dziewczyną się to podoba chociaż nigdy się nie przyznają.
Ćwiczę teraz dwa razy w tygodniu. Ugułm ćwiczę już od lat i mam super sylwetkę ale co z tego?
Nie widzę żadnych korzyści. Dla zdrowia lepiej uprawiać inny sport niż siłownia. A jeśli chodzi o wyrzeźbione mięśnie do pod codziennymi ubraniami i tak nic nie widać. Dwa razy w roku jestem gdzieś na wakacjach gdzie pochodzę kilka godzin bez koszulki po plaży i to tyle XD.
Moim zdaniem nie warto.
Przerzucam się znowu na wspinaczkę. Może poznam jakąś fajną dziewczyną na ściance. Łatwiej tam zagadać bo trzeba kogoś do asekuracji i jest wspólne hobby czyli temat do rozmowy spędzania czasu i wyjazdów. No właśnie wspinanie łączy się z wyjazdami w góry. Czyli poznawaniem świata i spędzaniem czasu w schroniskach pod namiotem, przy ognisku. Podróże rozwijają i pozwalają nawiązać nowe kontakty.
Chodziłem na ściankę dwa lata i żałuje że przestałem. No ale nie miałem wtedy czasu chodzić i musiałem się przeprowadzić
Ale wysryw napisałem
#silownia #hejtokoksy #wychodzimyzprzegrywu #wspinaczka #logikarozowychpaskow

> pod codziennymi ubraniami i tak nic nie widać
zmień codzienne ubrania na bardziej eleganckie a nie szorty pod kolana i bluza z kapturem o 2 rozmiary za duża
poza tym, samo łażenie po górach brzucha nie zrzuci
a jeśli nie miałeś nigdy porządnej stodoły w której można trzymać konia, to polecam przybrać tak z +20-25kilo
już przy wiązaniu butów zaczniesz narzekać na bemben (´・ᴗ・ ` )
@SiostraNieZdradziDziewczynaTak >Czy warto ćwiczyć dla ładnej sylwetki?
Tak pod warunkiem, że masz atrakcyjną twarz i korzystne proporcje (odpowiedni stosunek długości obojczyków do rozstawienia talerzy miedniczych). Można dopełnić atrakcyjność sylwetką, ale nie można zrekompensować siłownią braku atrakcyjności.
Zaloguj się aby komentować
Remi Lucidi spadł z 68 piętra.
https://www.independent.co.uk/news/world/daredevil-death-high-rise-stunts-cause-age-b2384736.html
#wspinaczka #bnt
@lactozzi myślę że banota też prędzej czy później to czeka jeżeli nadal będzie się wspinał z biegiem czasu człowiek staje się coraz starszy oraz słabszy i jeśli tego nie zauważy to spierdoli się na łeb ¯\_(ツ)_/¯ Piłkarze kończą karierę w wieku 35-40 lat banot ma 35 lat więc teraz już z biegiem czasu będzie coraz słabszy i gorszy w tą wspinaczkę. Z resztą taka wspinaczka to jeden błąd i giniesz czasem to może nawet zależeć od warunków pogodowych czy samej konstrukcji budynku, a nie od ciebie. Ale co ja tam będę się przejmował takimi ludźmi xDDD
Zaloguj się aby komentować
#wspinaczka
Zaloguj się aby komentować
Byłem ostatnio w Alpach na tej slynnej ferracie, ktorej czescią sa tzw schody do nieba, czyli 45 metrowa drabinka zawieszona wysoko nad przepascia. Sporo z was moze kojarzyc to miejsce, bo co jakis czas jest grillowane w internecie. Zmontowalem maly filmik stamtad, zapraszam do obejrzenia jak ktos chce:
#podroze #alpy #wspinaczka #viaferraty #randycontent
Zaloguj się aby komentować
Ktoś się wspina? Czy są jacyś polscy YouTuberzy tłumaczący techniki, ćwiczenia?
#wspinaczka #hobby #sport

@boogie a muszą być koniecznie polscy ;)? Z zagranicznych zdecydowanie i najbardziej mogę polecić Dave MacLeod, ma kanał na jutubie, napisał też chyba najbardziej polecaną wspinaczkowo-treningową książkę "9 out of 10 climbers make the same mistakes" :). Lattice training też zdecydowanie mogę polecić. Emil Abrahamsson też czasem wrzuca dużo ciekawych filmików techniczno-treningowych. Może jeszcze Hard is Easy, gość ma dużo filmików też na temat sprzętu.
@fiszu znam większość z tego co wymieniłeś, ale nigdy nie spotkałem się z polskim kanałem o wspinaczce, dlatego zapytałem o polski kanał
Edit: właśnie sprawdziłem i znam wszystkie polecone kanały, a na dodatek Dave Macleod to mój "lokalny ziomuś".
Zaloguj się aby komentować