Nowy #seriale Dexter Resurrection to niestety kicha. Jako fan serii stwierdzam, że nie ma sensu już dalej jej ciągnąć bo kolejne są coraz gorsze. Ale domęczę do końca by odfajkować mając pewność że nie warto ...

Nowy #seriale Dexter Resurrection to niestety kicha. Jako fan serii stwierdzam, że nie ma sensu już dalej jej ciągnąć bo kolejne są coraz gorsze. Ale domęczę do końca by odfajkować mając pewność że nie warto ...

Zaloguj się aby komentować

Benjamin Guinness wprowadził rodzinny browar w nową epokę, otwierając się na światowy rynek i zwielokrotniając produkcję. Po jego śmierci losy browaru spoczęły w rękach czwórki jego dzieci, o których opowiada nowy serial wyprodukowany przez platformę Netflix – „Ród Guinnessów”. Fot. Brama browaru...
Zamiast spać oglądam Ranczo. Ale ten serial jest za⁎⁎⁎⁎sty :D
#filmy #seriale #ranczo
Zaloguj się aby komentować
Dziś na Netflix trafił "Ród Guinnesów". Serial od twórcy głośnych seriali jak "Peaky Blinders" czy "Tabu", więc nie można było przejść obojętnie. Przedpremierowo widziałem serial i jest na prawdę nieźle!
„Ród Guinnessów” to serial osadzony w XIX-wiecznym Dublinie, gdzie po śmierci patriarchy majątek i piwowarskie imperium trafiają w ręce jego dzieci. Nie wszyscy chcą kontynuować rodzinne dziedzictwo, lecz testament ojca zmusza ich do zmiany priorytetów, co prowadzi do opowieści o rozwoju rodu, politycznych intrygach i miłosnych dramatach, rozgrywających się także poza Irlandią, w Ameryce.
Od pierwszych minut czuć rękę Stevena Knighta (Peaky Blinders), bo audiowizualna warstwa serialu zachwyca. Scenografia ukazuje zarówno bogactwo dublinskich posiadłości, jak i realia biedniejszych dzielnic, a dialogi zderzają różne akcenty, jak w rozmowie Arthura z Edwardem, gdzie irlandzki i londyński styl mowy podkreślają kulturowe różnice bohaterów. Kostiumy (fraki, gorsety, stroje klasy średniej) wiernie oddają charakter epoki i są wykonane jakościowo, z dbałością o detale (do tego piękne fryzury epokowe!). Muzyka łączy folkowe skrzypce z nowoczesnymi utworami, jak „Starburster” Fontaines D.C., co nadaje scenom dynamiki i emocji, podobnie jak melancholijne pejzaże czy gwarne ulice uchwycone kamerą. Całość przekłada się na malowniczy obraz.
Fabuła jest wielowarstwowa, wielowątkowa, wciąga konfliktami, trzyma w napięciu, mocniej angażuje konsekwentnością decyzji i osobistym wymiarem, ale jest przegadana, bez widowiskowych akcji czy częstych zwrotów fabularnych co potrafiło ostudzać emocje. Najbardziej wciągnęły mnie wątki Arthura i Edwarda - uczciwego idealisty i politycznego stratega, których kontrast buduje fundament konfliktów. Świetnie wypada też trójkąt miłosny Arthur-Sean-Olivia, pokazany z emocjonalną głębią i autentycznymi przemianami postaci. Szkoda jednak, że Benjamin i Anne znikają na długo z głównego nurtu, mimo obiecującego początku, a potem ich rola jest symboliczna. Aktorsko serial błyszczy: Anthony Boyle, Louis Partridge czy Emily Frain nadają postaciom wiarygodności, a Jack Gleeson, znany z „Gry o Tron”, tworzy pełną ekspresji rolę, której nie sposób oderwać wzroku.
Pełna bezspoilerowa opinia znajduje się na portalu, zapraszam zainteresowanych!
https://serialomaniak.com/rod-guinessow-opinia-bezspoilerowa/
#ródguinnessów #houseofguinness #netflix #seriale

Zaloguj się aby komentować
Serial Alien Earth dobiegł końca.
No i cześć, no i wpizdu. Dobrze się zaczeło, a skonczyło jak to często w produkcjach na których łapy trzyma Disney. Trzy dobre odcinki, jeden świetny, pozostała słaba. Ja rozumiem, że horrorowe produkcje muszą mieć głupich ludzi, bo jakby byli sami kompetentni, to nie byłoby historii, ale kurna, tutaj to się odbył festiwal debilizmu. Nie będę spojlerował, bo jednak serial robi do pewnego momentu dobrą robotę z dawkowaniem informacji i naprawdę czekałem co tydzień z zainteresowaniem, co będzie, ale ostatnie dwa odcinki są tak niemożebnie słabe. No i oczywiście zakończenie bez zakończenia, ludzie czekajta na następny sezon, wtedy się rozkręci..
Do czego został sprowadzony Obcy w dwóch ostatnich odcinkach to już wogóle jprd.
Na plus to aktorzy i scenografia, miejscami efekty praktyczne Obcego, ale nie mogę tego serialu polecić. Jak do połowy to było 8/10, tak na koniec leci na 4/10. Ot, Romulus wersja serialowa.
Szkoda, naprawde szkoda
#seriale #disney #streaming #alien #horror #scifi



Zaloguj się aby komentować
Koniec sezonu tej głupawej komedii. Napisać że to gniot, dno i chałtura to tak jakby nic nie napisać. Te fabułę to im na bank jakieś farmazonowe postawione na pegazusie SI pisało.
#seriale #alien #obcy #scifi #alienearth #filmy #horrorzone #komedia #gniot #benc
Zaloguj się aby komentować
#futurama numero 10 skończona. Całkiem spoko, ale powoli widać spadek (chociaż ostatni odcinek miodny).
Podejrzewam, że 2 sezony jeszcze dadzą radę.
#seriale
Zaloguj się aby komentować
Analiza co zostanie spierdolone. Filmik mojego ulubionego twórcy yt w temacie.
#wiedzmin #youtube #seriale
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#filmy#komiksy #seriale po ekranizacji "The Boys", chciałbym w taki sam, bezkompromisowy sposób zrobienia scneariusza i jego wykonania, żeby powstały produkcje filmowe kilku komiksów dla facetów:
Thorgal
Savage Dragon
Incal
plus ekranizacja sagi o Metabaronach
tak, wiem, lata przygotwań modeli itp
@skorpion Z Thorgalem coś tam dłubią, chociaż bardzo nieśmiało...
https://www.imdb.com/de/news/ni62193284/
Trzeba czekać.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
667 + 1 = 668
Tytuł: Mobland
Rok produkcji: 2025
Kategoria: Dramat / Kryminał
Reżyseria: Serial „Strefa gangsterów” (oryg. „MobLand”) reżyseruje kilku twórców, w tym Guy Ritchie (reżyser 2 odcinków), Anthony Byrne (reżyser 4 odcinków), Lawrence Gough (reżyser 2 odcinków) oraz Daniel Syrkin
Czas trwania: 10x50min
Ocena: 8/10
Niby nic odkrywczego ten serial nie pokazuje, bo to co zwykle seriale gangsterskie pokazują - jeden gang na drugi itd. Perełką tutaj jest moim zdaniem Tom Hardy, który pasuje idealnie do roli fiksera mafijnego, zresztą ja go lubię bardzo. Ogląda się to przyjemnie, wciąga i gwarantuje rozrywkę a chyba o to chodzi.
Wygenerowano za pomocą https://filmmeter.vercel.app
#filmmeter #filmy #seriale


Zaloguj się aby komentować
Zacząłem oglądać ostatnio serial "Buffy postrach wampirów". W młodości nigdy nie miałem okazji by go obejrzeć, a zawsze mnie ciekawił. Muszę powiedzieć że z perspektywy czasu serial wydaje mi się lekko kiczowaty i naiwny, ale ma jedną niepodrabialną rzecz: klimat lat dziewięćdziesiątych. Jeśli ktoś lubi to zdecydowanie polecam.
#seriale #nostalgia #hejto30plus #lata90


Zaloguj się aby komentować
jakby ktoś przeoczył to jest nowy sezon Beavis i Butt-head
tak na pocieszenie, bo nowy south park opóźniony, ze względu na sytuację z Kirkiem. o którym był cały odciek miesiąc wcześniej. sam Kirk był zachwycony tym że poświęcono mu cały odcinek i mówił że bardzo docenia to że nie przekręcono żadnych z jego wypowiedzi, tylko użyto ich 1 do 1. producent i przyjaciel Kirka apelował o nie łączenie serialu z tym tragicznym wydarzeniem i mówi że sam tragicznie zmarły chciałby przywrócenia zdjętego odcinka.
artykuł w komentarzu z independenta, ale można znaleźć info w każdym innym źródle.
Beavis i Butt-head za to od początku bez polityki
#seriale #beavisandbutthead #southpark #charliekirk #polityka




Zaloguj się aby komentować
#seriale
https://m.imdb.com/title/tt32159809/
The paper
No nie ma co sie oszukiwać.....kalka The office. Ale jest naprawdę spoko xd xdxd póki co skończyłem 3 odcinki. Jesli jesteście fanami The office to polecam
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Trochę ciężko mi przebrnąć przez drugi sezon 1670, pierwszy jest bardzo dobry ale drugi wydaje się trochę na siłę. Jak to jest u was?
#seriale #netflix #1670 #filmy
@Soviel @winet według mnie pierwszy sezon miał słaby dość początek (choć z kościotrupa czy Ży...ta skisłem), co nawet zniechęciło rodzinę do niego, ale poleciłem im dalej oglądać jak się rozkręciło i już sobie chwalili. Drugi sezon jest bardziej spójny fabularnie, jest łamanie czwartej ściany, ale nie odczułem że jest na siłę, zaś postacie poboczne są bardziej rozwinięte. Easter eggi jak Orlen, Red is Bad, Potop Sienkiewicza, Wilhelm scream i parę innych (nie będę spoilerował) też były fajnym ukłonem. Choć ogólnie było ich mniej niż w pierwszym sezonie, trochę szkoda.
Dość zirytował mnie tylko początek szóstego odcinka - nie przepadam za erotycznymi wstawkami, tu - nie spoilerując - było "za zasłoną", ale i tak średnio się to podobało. Reszta miodzio. Hop, hop, hop.
Zaloguj się aby komentować
Buhahahha Ci się odpalili xD Tak, musimy nakręcić kolejny smutny napompowany podniosły bubel, bo inaczej oni tego nie zniosą. Czemu się śmiejesz, masz się smucić.

Zaloguj się aby komentować

Dokładnie dziś mija 20 lat od emisji pierwszego odcinka "Jak poznałem Waszą matkę". Z tej okazji przygotowaliśmy artykuł przybliżający, jak potoczyły się kariery głównych aktorów. Zainteresowanych zapraszamy do przeczytania! JakPoznałemWasząMatkę #HowIMetYourMother #Seriale