Całkiem spoko ten nowy sezon #wiedzmin
#heheszki #seriale #1670





Całkiem spoko ten nowy sezon #wiedzmin
#heheszki #seriale #1670





Zaloguj się aby komentować
#genv wrócił z 2 sezonem. Lektor. 3 Odcinki. Elegancko. #seriale #theboys #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
#seriale #futurama było? nowy sezon
obym miał znowu czas obejrzeć wszystkie poprzednie, po raz trzeci
Zaloguj się aby komentować
Hop hop hop, wieść niesie, że "1670" wrócił z drugim sezonem, który przeskoczył poziom pierwszego!
Drugi sezon „1670” przenosi akcję do lata, kiedy w Adamczychach przygotowywane są dożynki, ale wszystko zaczyna się od wakacyjnej podróży Adamczewskich do Turcji uruchamiającej serię absurdalnych i pełnych humoru wydarzeń
Twórcy podnoszą poprzeczkę! Satyra jest ostrzejsza, humor bardziej odważny, fabuła znacznie lepiej skonstruowana. Motyw dożynek prowadzi widza konsekwentnie do finału, w którym wątki splatają się w nieprzewidywalny sposób, zaskakując zupełnie nowymi kierunkami. Humor śmielej wykorzystuje charaktery bohaterów oraz wplata współczesność w realia XVII wieku tworząc z tego unikalny obraz. Świetnym przykładem humoru jest negocjowanie traktatu pokojowego, gdzie absurdy wynikają wprost z charakterów bohaterów, a jak np. aluzje do linii lotniczych podczas podróży do Turcji tworzy błyskotliwe satyryczne akcenty i inteligentne mrugnięcia w kierunku widza. Lato w Adamczyźnie to nie chwyt marketingowy, a ważny element narracyjny - od dekoracji i strojów po obyczaje w tle. Twórcy genialnie bawią się też gatunkami. Obok satyry historycznej pojawia się mitologia słowiańska, wątki fantastyczne i popkulturowe nawiązania, co zostaje dobrze ograne fabularnie, tworząc unikalny charakter serialu. Obsada kolejny raz błyszczy: Bartłomiej Topa jako Jan Paweł mistrzowsko łączy powagę z absurdem; Andrzej Kłak perfekcyjnie tworzy kontrast do rywalizacji; Katarzyna Herman wnosi emocjonalną głebię na nowy poziom; Michał Sikorski fenomelanie czuje i łączy patos z humorem, perfekcyjnie operując mimiką i tonacją głosu; Martyna Byczkowska pokazuje jeszcze więcej emocji, a Dobromi Dymecki jak ryba w wodzie odnajduje się w różnycy klimatach - od klimatycznie przerysowanego horroru, a komedię romantyczną!
Pełną bezspoilerową opinię znajdziecie na portalu https://serialomaniak.com/1670-sezon-2-opinia-bezspoilerowa/
#1670 #netflix #seriale #polskieseriale

Zaloguj się aby komentować
#filmy #aktorki #seriale #zajebanezfacebooka Julia Roberts podczas premiery "Notting Hill" w 1999r.

Zaloguj się aby komentować
#Seriale #PolskieSeriale #DisneyPlus
"Breslau"
Ktoś tu polecał, a mi nie podszedł.
Największy zarzut: to właściwie nie jest serial kryminalny. To ma być coś bardziej na kształt thrillera kryminalnego. Jedna sprawa ciągnie się cały sezon.
Aktorstwo - w sumie dobre. Tomasz Schuchardt mnie nie ujął, choć, nic konkretnego mu nie zarzucę. Gra dobrze, ale nie urzekająco. Fanie gra jego żonę Drzymalska, ale laska wypada dość niewiarygodnie w scenach, w których klnie. W ogóle, te klnięcie jest tam często dodane tak, jakby miało jakiś klimat wytwarzać, a nie wynikać naturalnie ze sceny. Czop, jako Holz nie pasuje mi zupełnie. No nie przekonuje. Bobik, jako Benk bardzo fajny.
Co mi się nie podoba? Odniosłem wrażenie, że scenarzyści i scenografowie starają się bardzo na siłę wytworzyć mroczny i ciężki klimat, a ja nie odnoszę wrażenia, że im się udało, za to dostrzegam te usilne starania, co mnie razi. Krajewskiego nie czytałem, ale domyślam się, że te starania to wynik chęci oddania klimatu jego prozy?
Co jeszcze? Momentami film zwyczajnie nudzi, a sceny grozy/napięcia nie budzą ich.
Może to wynik tego, że spodziewałem się czegoś, jak 'Erynie', które bardzo sobie cenię, a które - uczciwie muszę przyznać - stoją kunsztem o poziom wyżej (imho). Być może moja ocena gry Schuhardta też wynika z porównania do Dorocińskiego, a to jednak wysoko postawiona poprzeczka. Miałem wyższe oczekiwania i może stąd lekkie rozczarowanie.
Ogólnie, serial do obejrzenia, ale nie wciągnął mnie tak, jak np. wspomniane Erynie.
Zaloguj się aby komentować
Współczesne ekranowe wariacje na temat książek istniejących w obrocie kulturalnym od kilkudziesięciu lat jakoś nie zdobywają mojej aprobaty. Tak było w przypadku Pierścieni władzy, Hobbita (choć ten był dla mnie nie do strawienia w momencie premiery, jednak z latami, patrząc na to, co się teraz odwala, to jednak w moim prywatnym rankingu filmów zrobił duuuuży awans) czy Wiedźmina, którego obejrzałam 1, słownie jeden sezon, bo tylko ten się do czegoś nadawał.
Kiedyś ganiono ludzi za niepochlebne wypowiadanie się na temat tworów kultury, których się nawet nie skonsumowało.
Z latami przestałam się tym przejmować i dałam sobie mandat do tego, by oceniać na podstawie próbek. Dlaczego? Bo już w trailerach czy migawkach widać na tyle dużo, by ocenić czy wali paździerzem, cgi i poprawnością polityczną. Mi to wystarczy.
Wiedźmina nie obejrzę, ale pośmiać się z memów mogę. Poniżej grafika z Facebooka.
#gownowpis #pazdzierz #wiedzmin #popkultura #seriale #nieznamsieasiewypowiem #poprawnoscpolityczna #kurwacozaczasy #memy #heheszki #smieszneobrazki #asterix

@GazelkaFarelka filmu nie kojarzę, ale czytałem chyba ppchadzacy że wschodu fan-fiction się to nazywa gdzie faktycznie było to od drugiej strony.
Nie, nie był to uciskany lud proletryatu tylko chyba coś w stylu, że to byli ludzie przemysłu i znieśli rewolucję industrialna, która te eko-oszolomy za wszelką cenę tepily.
W sumie to chyba było 20 lat temu więc... Wybaczcie jeżeli za bardzo mijam się z prawdą
Zaloguj się aby komentować
😍
#seriale #gownowspis #rude #tagowanietomojapasja


Zaloguj się aby komentować
Polecamy "Breslau"!
„Breslau” to pierwszy polski serial stworzony Disney+, osadzony w realiach 1936 roku, kiedy Wrocław znajdował się jeszcze w granicach Niemiec. Reżyser Leszek Dawid zabiera widza do ponurego miasta tuż przed igrzyskami olimpijskimi, gdzie brutalna zbrodnia może pokrzyżować propagandowe plany nazistów. W centrum wydarzeń stoi komisarz Franz Podolsky, policjant polskiego pochodzenia, który musi stawić czoła nie tylko bezwzględnemu mordercy, ale i presji politycznych przełożonych.
Pierwsze sześć odcinków robi bardzo pozytywne wrażenie. Fabuła wciąga od pierwszych minut, a bohaterowie są wyraziści i zbudowani w taki sposób, że wzbudzają emocje – czy to sympatię, czy fascynację swoją osobowością. Pod kątem realizacyjnym produkcja prezentuje wysoki poziom, zwłaszcza jeśli porównać ją z wieloma innymi polskimi serialami. Scenografia, kostiumy i zdjęcia oddają klimat lat 30. z wyjątkową dbałością o szczegóły, co pozwala widzowi w pełni zanurzyć się w tej epoce. Historia rozwija się w dobrym tempie, a każdy odcinek dostarcza nowych wątków i buduje napięcie, które kulminuje ekscytującym cliffhangerem w finale szóstego epizodu.
Pełna opinia na https://serialomaniak.com/breslau-opinia-bezspoilerowa/
#Breslau #Seriale #PolskieSeriale #DisneyPlus
Zaloguj się aby komentować
Skąd się teraz kradnie filmy i seriale ale z wmuxowanymi napisami PL? Bo telewizor mi nie otwiera napisów, gdy są już wtegotane angielskie a ja daje również polskie to się nie da zmienić. Na zagranicznych trackerach wiadomo, że z napisami polskimi ciężko. Coś polskiego żyje prócz chomika? Tak, wiem, że mogę sobię wmuxować napisy programem, ale to trwa wieki
#chomikuj #piractwo #zlodziejstwo #filmy #seriale

Zaloguj się aby komentować
Przedpremierowo obejrzeliśmy drugi sezon "Minuta Ciszy"
Już pierwsze minuty drugiego sezonu „Minuty ciszy” pokazują, że twórcy mieli jasno wytyczony kierunek i zrealizowali go na szóstkę. Widać przemyślaną strukturę świata, konsekwentny rozwój relacji między bohaterami i spójność klimatu, który był siłą poprzedniej odsłony. Pierwsze dwa odcinki zamykają wątki z poprzedniego sezonu, robią to satysfakcjonująco, dając nam zarówno niebanalną współpracę Mietka i Jacka pełną czarnego humoru i błyskotliwych ripost, jak i kreatywne rozwiązania fabularne, które zaskakują swoją pomysłowością. Jednocześnie te epizody wytyczają drogę dla całego sezonu, wprowadzając nowe zagrożenie w postaci trzeciego zakładu pogrzebowego. Twórcy znowu stworzyli przeciwnika z prawdziwego zdarzenia, ale na innym poziomie „zła”, a sama kreacja to przykład dobrze wykorzystanego potencjału w zasobach pierwszego sezonu, które tylko czekały na swój moment. Jego działania są przemyślane, a postacie, takie jak rodzina Jerzego Pazery, zyskują złożoność i potrafią zaskoczyć w kluczowych momentach, kiedy z pozoru proste decyzje bohaterów prowadzą do narastającego napięcia i w kulminacyjnych momentach pokazują pazura podejmując sensowne decyzje, ale zaskakujące dla innych.
Pełna opinia na portalu: https://serialomaniak.com/minuta-ciszy-sezon-2-opinia-bezspoilerowa/
#MinutaCiszy #Seriale #PolskieSeriale

@Po_Prostu_Smyk jestem negatywnie zaskoczony. To ma postać wypracowania i skąd ta liczba mnoga? Oglądałeś ty i SI? Ja nic nie wiem o tym serialu i nic się o nim z tego tekściku nie dowiedziałem, serio. Żeby nie było, słucham często recenzji i starannie dobieram sobie repertuar. Zwykle doradza się jakieś zmiany, by było konstruktywnie, ale tu nie zostawiłeś miejsca. Wynieś wszystkie meble i zacznij od początku. Opowiedz mi o emocjach i czego dotyczy ten serial. Może reżyser, scenariusz, obsada?
nie dziękuj, działaj
Zaloguj się aby komentować

Heweliusz" - zwiastun wreszcie trafił do sieci. Netflix kazał nam długo czekać, ale wygląda na to, że było warto. Zapowiedź nowego serialu Jana Holoubka ("Wielka Woda", "Rojst") prezentuje się znakomicie i potwierdza to, co podejrzewaliśmy od miesięcy - to będzie premiera...
Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem, ale jak za dzieciaka w latach 90. leciało w telewizji, to oglądałem z zaciekawieniem. Choć odcinków i serii było na tyle dużo, że nie pamiętam, czy kiedykolwiek widziałem ten sam dwukrotnie i czy w ogóle wszystkie były puszczone w telewizji
Tak, powoli przez te wszystkie lata całe uniwersum utrwaliło mi się w pamięci.
Dwa lata temu, po obejrzeniu serialu Picard i finalnej scenie, gdzie wszyscy usiedli do stołu, pomyślałem: ale to było dobre. Genialne zakończenie! Coś mnie tknęło, że pora wrócić do całości i zacząć oglądanie od początku.
Do obiadu, na raty, czy tam w całości jak znalazł.
Potrzebowałem chwili, aby to ugryźć w dobrym momencie i w tym tygodniu obejrzałem pierwsze 3 odcinki.
Wrażenia? Jest ciężko. Pomijam oprawę oraz efekty specjalne, które kiedyś robiły wrażenie, a do tego mały zakrzywiony kineskop telewizora maskował wiele niedociągnięć, a ja byłem mały i głupi.
Tak, dzisiaj oprawę filmu widzę jak przedstawienie w teatrze z "prostymi" efektami komputerowymi.
A gra aktorska jest dramatyczna, wszyscy z kijem w tyłku i chyba nie dokońca wierzą w to co mówią.
A przedstawione wydarzenia im nie pomagają, bo wiecie, choroba na statku, gdzie każdy ma ochotę na miłość
Tak czy inaczej oglądam dalej, bo znam postacie i wiem, że w końcu aktorzy znajdą sposób, jak je dobrze przedstawić na ekranie.
#startrek #seriale

@michalnaszlaku - obejrzałem nie tak dawno całość (znowu) - dla mnie to świetny serial - do tego nostalgia motzno - lepiej się przy nim bawiłem oglądając go znowu niż współczesne seriale - a Picard jako serial był tylko ok - chociaż miał swoje momenty - no i to zakończenie z całą obsadą, które wspomniałeś.
Obejrzałem pierwszego Picarda i był świetny. Drugi był już dla mnie rozczarowaniem.
Na powrót do starszych się nie odważam, a z nowszych, to najbardziej podoba mi się ten animowany 'Lower Decks'. Obejrzałem też nie-'Star Trek', ten od Seta McFarlane'a (czyli 'Orville') i podobał mi się, bo to dokładnie to czego od lat brakowało. Całkiem ostatnio wziąłem się za 'Strange New Worlds' i tutaj już spore rozczarowanie, bo to bardziej podróba 'Orvilla' (który jest przecież podróbą franczyzy) niż dobry 'Star Trek'. Ledwie kilka fajnych odcinków, a reszta bardzo przeciętna.
Czekam na nowego Orville'a, bo ponoć dostali budżet, oraz na nowy 'Lower Decks', ale tu zawsze zostaje niedosyt, bo odcinki są krótkie.
Zaloguj się aby komentować
#supernatural #kiciochpyta #seriale
Warto było przemęczyć pierwszy sezon. Końcówka pierwszego i drugi jest sztosik. Ale podobno ileś tam środkowych sezonów jest dość słabych. Co mnie czeka?
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
636 + 1 = 637
Tytuł: Częste skutki uboczna
Rok produkcji: 2025
Kategoria: Animacja dla dorosłych
Reżyseria: Joe Bennett, Steve Hely
Czas trwania: 10x22min
Ocena: 9/10
Marshall odkrywa grzyb, który może wyleczyć każdą chorobę, jednakże Big Pharma robi wszystko, aby nikt nie dowiedział się o tym grzybie.
Zaciekawiła mnie wysoka ocena na filmwebie, oraz to że jeden z twórców robił również serial Scavengers Reign (który również jest świetny).
Kreska jest miła dla oka, postacie fajnie napisane i fabuła która moooocno wciąga. Nie zauważyłem żadnych zbędnych wątków, ale cliffhangery to dali w prawie w każdym odcinku.
Niby wszystkie wątki zamknęły się w tym sezonie, ale producenci załatwili sobie furtkę na 2 sezon i jak doczytałem planowane są nowe odcinki. Mam nadzieję że będą przynajmniej tak dobre jak w 1 sezonie.
#filmmeter #seriale

Zaloguj się aby komentować
633 + 1 = 634
Tytuł: Mare z Easttown
Rok produkcji: 2021
Kategoria: Dramat / Kryminał
Reżyseria: Brad Ingelsby
Czas trwania: 7x58min
Ocena: 7/10
Jako, że nadszedł mnie jesienny mood to bardzo spodobał mi się ten serial, który jest ukazany w jesiennym, szarym amerykańskim miasteczku. Główna bohaterka jest detektywem, który próbuje rozwikłać zagadkę porwania oraz radzić sobie z własnymi problemami, co jest w porządku nakręcone i ciekawie się uzupełnia. Czasem nawet wplątane są humorystyczne momenty jak relacja matki z córką, co wywołało u mnie kilka razy uśmiech. Szybki i wyważony serial - na jesienne dwa wieczory w sam raz
#filmmeter #filmy #seriale #ogladajzhejto #hbomax


Zaloguj się aby komentować