Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

#napasc #samoobrona #obronakonieczna #bystrzycaklodzka #prawo Niezły herbatnik z tego świadka / uczestnika... Normalnie złoto. Ten drugi co go zwinęli za nawoływanie do przestępstwa i narkotyki też dobry! Dobre chłopaki z nich (byli). Poklecam! Prokurator też dobry! Nie wie, że to była broń...
Filmik z obrony koniecznej wyszedł.
Powiem szczerze, że jak na mnie biegło by trzech uzbrojonych (przynajmniej jeden) w kastet to efekt był by identyczny.
Dodatkowo wcześniej kogoś napadli, mieszkańcy boją się o swoje zdrowie jak wynika z innych artykułów.
No mi nie szkoda.
#bron #samoobrona
Jeszcze tak sobie sam odpiszę.
Problemu by nie było jeśli służby wcześniej by zgarnęły pijanych/naćpanych, agresywnych chłopków.
To nie jest tak, że NIKT NIC nie wiedział i nie widział.
Z tego incydentu wychodzi, że problem był głębszy i trwał dosyć długo.
Skoro nawet mieszkańcy boją się o zdrowie to jak to świadczy o policji?
Facet wrócił do domu po broń. Myślał, że patusy się przestraszą a tu klops.
Im jestem starszy tym bardziej uważam, że nasze prawo co do broni jest ok. Gdyby było inaczej to takie bananowe majtczaki zamiast bmkami zabijałyby aerkami albo glockami. Wyciągnąłby klamkę w klubie przez przypadek zastrzelił kogoś a potem wszyscy by udawali, że został zaatakowany.
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Dalszy ciąg udowadnia że ja nie jestem normalny.
Maczuga zrobiona z wierzbowej gałęzi i olchowych kolcy.
Ten przyrząd ma jakieś 20 lat, a wciąż pamiętam jak go robiłem, i gdzie uciąłem tą gałąź.
#drewno #samoobrona #rekonstrukcjahistoryczna

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jest jakaś obrona przed skopolaminą? Ostatnio wiem, że nasilają się takie napady, że wystarczy rozpylić gaz, który działa na układ nerwowy i sprawia, że chcesz z uśmiechem na ustach podać swój numer karty, miejsce zamieszkania itd. Wiem, że brzmi jak troll, ale sam musiałem sprawdzić i jest to potwierdzone info nawet przez nasze ministerstwo zagraniczne. Popularne ostatnio w amsterdamie, kolumbii i coraz bardziej pojawia się w PL..
Ktoś słyszał o tym? Idealna forma napadu, bo na kamerach przestępca powie, ze to był zwykły dezodorant i "prank" a jak zaczniesz się bronić to po chwili zacznie działać i nic nie możesz zrobić. Zwłaszcza w PL z polskim prawem i policją, która niestety jest znacznie gorsza w reagowaniu na takie rzeczy niż na zachodzie.
#samoobrona #polska
@JakTamCoTam Popularne to dużo powiedziane, bo barbiturany są łatwiejsze do dozowania - odpowiadają za większość notowanych przypadków. Ale faktycznie, trend jest wzrostowy. W 2023 odnotowano w Bogocie ~1400 takich przypadków.
Nie ma łatwego antidotum na skopolaminę - jest fizostygmina, ale nie w obrocie OTC. Stosowana jest przy jaskrze do zwężania źrenic. Jest antagonistą atropiny i skopolaminy.
@JakTamCoTam I więcej o samej skopolaminie: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32119284/
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dziadzia niczym brudny Harry z zimną krwią dobija łotra i na⁎⁎⁎⁎ia do jego wspólnika XD kozak
https://funker530.com/video/old-man-with-magnum-wheel-gun-fends-off-violent-attack
#bronpalna #samoobrona
Zaloguj się aby komentować

Aldona Skirgiełło wystartuje w wyborach prezydenckich. Decyzję ogłosiła na kongresie Samoobrony, której jest członkinią. - I tak wyborów nie wygram, ale coś tam namieszam - zapowiada polityczka.
Aldona Skirgiełło ogłosiła start w wyborach prezydenckich na kongresie Samoobrony, który odbył się 25...

Robert F. Kennedy Jr., nowo mianowany sekretarz departamentu zdrowia w ekipie D. Trumpa, wspomina w autorskim podcaście, że korporacja Smithfield Foods, która przejęła stare polskie rzeźnie, próbowała przed laty przekupić A. Leppera, aby przyjął w Polsce ustawę, która faworyzowałaby amerykańskiego...
Potrzebuje polecenia gazu pieprzowego dla kobiety do kieszeni. Do tej pory ja sam głównie używałem gazu marki KO ale jest może na rynku coś w podobnych cenach a lepszej jakości. Celuje w średnią półkę - może ktoś z was spotkał się z gazami firmy TW?
#samoobrona
@Belzebub , parę lat temu testowaliśmy 3 gazy pieprzowe na sobie ze znajomymi z treningów z samoobrony, 2 mln SHU, 3 mln SHU (chyba właśnie TW) i taki, który miał ponad 5 mln SHU. Ten najsłabszy był już od roku przeterminowany, ale wciąż działał. Wyglądało to tak, że jedna osoba pryska drugiej w twarz i ucieka, a ta druga próbuje ją gonić.
Każdy był skuteczny, bo po parunastu sekundach obraz już był na tyle rozmazany, że traciło się orientację, potem dochodziło silne pieczenie oczu i dróg oddechowych, u jednego kolegi nawet ostre mdłości i wymioty. Ten najmocniejszy właściwie po chwili już nie dawał otworzyć oczu i bardziej utrudniał oddychanie w trakcie wysiłku, w słabszych ten ostatni efekt pojawiał się później i był mniej uciążliwy, acz wciąż wyraźnie odczuwalny.
W mojej ocenie 3 mln SHU już wystarczają, reszta parametrów to forma strumienia i zasięg, tutaj danych trzeba by już szukać w specyfikacji produktu.
Nie mam pojęcia jak to działa na osoby pod wpływem różnych środków odurzających, bądź znajdujących się w ciężkim wzburzeniu emocjonalnym, różnych stanach psychicznych. Wydaje mi się jednak, żeby zwiększyć szanse na ucieczkę, jest to dobre rozwiązanie, bo jednak zawsze pojawią się zaburzenia pola widzenia.
W samochodzie obok gazu pieprzowego dobrze wozić dodatkowo pałkę teleskopową i chociaż trochę z nią poćwiczyć, by taki zestaw był skuteczny (oczywiście w sytuacji, w której już nie ma miejsca na ucieczkę, albo gdy trzeba bronić kogoś poza sobą). Warto by gaz był "zawsze pod ręką", bo to idzie zawsze jako pierwsze. Przypięty do paska lub w wierzchniej i pustej kieszeni ręki dominującej.
Zaloguj się aby komentować
Wesoły sposób na włamywaczy.
#samoobrona #homedefence #heheszki #romba


Zaloguj się aby komentować
Chcesz móc bezkarnie dziabać i zabijać ludzi?
Zasada #1: Nie bądź biały.
Ciekawy wątek na /k/. Dla mnie nic nowego.
Nie zwracam resztki wiary w ludzkość, jeśli komuś jeszcze jakaś została.
https://en.wikipedia.org/wiki/Cultural_report
https://boards.4chan.org/k/thread/62598654
Tłumacz komentarzy z DeepL:
Serio pytanie: dlaczego sędziowie i prokuratorzy robią takie gówno? Dlaczego traktują brutalne p⁎⁎dy jak niewinnych ludzi?
1. Nie mieszkają w tej samej okolicy, co te brutalne p⁎⁎dy. Zazwyczaj są to osiedla zamknięte.
2. Ich praca / finansowanie jest uzasadnione, gdy muszą "radzić sobie" z tymi problemami.
Chcesz szczerej odpowiedzi? To sztucznie obniża statystyki przestępczości i wskaźniki recydywy i sprawia, że z jednej strony wyglądają lepiej, z drugiej strony są ideologicznie zaangażowani w reintegrację.
Ostatnim aspektem jest to, że w Australii skradzione pokolenie jest gigantycznym politycznym gorącym kartoflem i NIGDY NIE MOŻNA usunąć aborygeńskich dzieci z ich rodzin. kropka. wiele dzieci jest bitych, wykorzystywanych seksualnie i uzależnionych od heroiny w szokująco młodym wieku, ale nic nie można zrobić, ponieważ umieszczenie ich w państwowej opiece lub, nie daj Boże, w białej rodzinie zastępczej, jest samobójstwem. to robi krajowe wiadomości, gdy aborygeńska kobieta skazana za przemoc domową nie może uczestniczyć w ceremonii ukończenia szkoły przez jej synów. Dosłownie trafia to do wiadomości publicznej za każdym razem, gdy ujawnia się, że odsetek dzieci objętych opieką państwa jest wyższy wśród Aborygenów, a rząd często otrzymuje mandaty, aby ZMNIEJSZYĆ liczbę aborygeńskich dzieci usuwanych z rodzin.
Oznacza to, że mamy pokolenia skrajnie biednych dzieci, których matki piją i wciągają benzynę w ciąży, które są wykorzystywane seksualnie i fizycznie od około 1 roku życia, które uzależniają się od narkotyków, zanim staną się nastolatkami, i które nie mają dosłownie żadnych perspektyw w społecznościach wiejskich i na odludziu, którym często brakuje nawet najbardziej podstawowych zasobów żywności, schronienia i wody, nie mówiąc już o karierze czy odpowiedniej edukacji. Jak inaczej mogłoby to nie prowadzić do przestępczości wśród młodzieży? I jak źle to wygląda na metryce sędziego, jeśli ciągle szuka 13-latków? Często zaczynają dźgać nożem i kraść samochody w wieku 12 lat.
i jest mnóstwo białych, lebów, a nawet afrykańskich imigrantów, którzy też robią to gówno, nie można nawet powiedzieć, że Aborygeni wysiadają najłatwiej. jest mnóstwo białych dzieciaków, które już zabiły ludzi, chodząc swobodnie bez oficjalnego rejestru.
ponieważ to jest klucz, trzymanie tego poza księgami sprawia, że wszyscy u władzy wyglądają dobrze w metrykach
to jest tak popieprzone, że korupcja w sądach jest obecnie dość rażąca. w zasadzie każdy, kto nie jest u władzy, nieustannie mówi o tym, jak nasze sądy pozwalają politykom na wszystko i pozwalają przestępcom na wszystko, ale chcą robić takie rzeczy, jak zmuszanie Twittera do usuwania materiałów filmowych na całym świecie, jeśli niewybrany amerykański komisarz "bezpieczeństwa" zdecyduje, że jest to złe (przedstawia muzułmańskiego ekstremistę dźgającego księdza), a obecnie forsują ustawę, która uczyniłaby nielegalnym mówienie lub publikowanie czegokolwiek, co mogłoby "podważyć zaufanie do australijskiego systemu bankowego".
Powód, dla którego nic nie robimy, jest prosty. Po pierwsze, Australia jest nadal niezwykle bezpieczna i spokojna według wszelkich standardów. Prawdopodobnie jest to jedno z najbezpieczniejszych miejsc na ziemi. Jedynymi szczególnie niebezpiecznymi miejscami są Cairns i Alice Springs, które są naprawdę dość regionalne, a zatem poza zasięgiem wzroku. Ale to jest drugorzędne w stosunku do głównego powodu, którym jest to, że Australijczycy uwielbiają narzekać i marudzić bardziej niż ktokolwiek inny na świecie, ale uważają, że protestowanie lub podejmowanie jakichkolwiek działań politycznych jest żałosne. byłbyś postrzegany jako w najlepszym przypadku godny pogardy, a w najgorszym niebezpiecznie obłąkany, gdybyś zasugerował jakikolwiek rodzaj protestu. a sędziowie zachowują się dość surowo wobec każdego, kto przychodzi po jednego z nich, z nakazami kneblowania nawet informowania o faktach sprawy.
Posiadanie sook* jest w porządku, ale działania polityczne są nie australijskie.
*Australia and New Zealand. a timid, cowardly person, especially a young person; crybaby.
#australia #nowazelandia #samoobrona #prawo #przestepczosc

Zaloguj się aby komentować
Źródło: https://www.tiktok.com/@masterameriken/video/7417932130447052062
#samoobrona #poradniki #heheszki #random
Zaloguj się aby komentować
Źródło: https://www.tiktok.com/@masterameriken/video/7416765660493122846
#samoobrona #poradniki #heheszki #random #deykuntiktok
Zaloguj się aby komentować
#psy #samoobrona
Czy taki gaz może coś zdziałać na amstaffa? https://militaria.pl/p/gaz-pieprzowy-policyjny-50-ml-strumien-3953
U mnie na osiedlu też patola wychodzi z tymi świniakami bez żadnego kagańca, i jeden ostatnio już do mnie chyba startował (na szczęście właściciel tym razem ogarnął sytuacje). Da się coś z tym zrobić?
@redve Jak już to ten gaśnicowy działa na odległość 8m. Do pimpka trzeba z daleka psikać.
https://militaria.pl/p/gaz-pieprzowy-predator-550-ml-stozek-32737
Zaloguj się aby komentować

#prawo #samoobrona #polska #sztukiwalki Kilka informacji o bardzo prostym narzędziu do samoobrony oraz przepisach prawa w Polsce do do samoobrony. Dlaczego jest to lepsze niż nóż. Oraz jak wygląda kubotan względem broni - a mianowicie, że nią nie jest. Natomiast kastet zalicza już się do broni...
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zabili go, bo mówił prawdę.
#polityka #lepper #samoobrona

@SlavKitchen Populista, demagog, wreszcie wsiowy głupek zapatrzony w Łukaszenkę. W 2007 roku upadł, stracił wszystko. Tak go to załamało, że popełnił magika. Absolutnie nie jest mi go żal, ten człowiek ma na koncie ogromne szkody dla Polski. Jest mi smutno, że ten bandyta i jeden z pierwszych niszczycieli demokracji jest dzisiaj traktowany jako patriota, który rzekomo zginął za prawdę.
Zaloguj się aby komentować

Andrzej Zbigniew Lepper (ur. 13.06.1954, zm. 5.08.2011) – polski polityk, rolnik i związkowiec, założyciel i pierwszy przewodniczący partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej i Związku Zawodowego Rolnictwa „Samoobrona”. Poseł na Sejm IV i V kadencji w latach 2001–2007, wicemarszałek Sejmu IV i V...