Kiedy #sadistic zmienił nazwę i domenę na #sadol ? Dopiero co zauważyłem, a trochę lat już tam siedzę xD #pytanie
Kiedy #sadistic zmienił nazwę i domenę na #sadol ? Dopiero co zauważyłem, a trochę lat już tam siedzę xD #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Co robiliście 11 września 2001 roku gdy zaatakowano WTC?
Ja pamiętam jak wróciłem z podbazy i w telewizji na wszystkich kanałach tv pokazywali płonące wieże, przebitki jak samolot uderzał we wieże oraz zbliżenia na ludzi machajacych z okien liczacych na jakąkolwiek pomoc. A później jak sie wieże zawalają
Słucham państwa, jak zapamiętaliście ten dzień?
#gownowpis #pytanie #kiedystobylo
Zaloguj się aby komentować
@cazpereq dlatego nie posiadam tam konta
Zaloguj się aby komentować
Czy jest tutaj dostępny jakiś ranking użytkowników?
#hejto #uzytkownicy #pytanie

Zaloguj się aby komentować
O kurdebele, jestem w Turcji w hotelu z prawie samymi rosjanami. Co robić...
#turcja #rosja #wakacje #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Czy ciapongi latają wolniej w nocy?
#kolej #pytanie #wpiszdupy

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
#pytanie takie poważnie mam, jak żyd się identyfikuję jako żyd? Bo z tego co widzę w chacie gpt to w 5 lat idzie ogarnąć, za kasę pewnie jeszcze szybciej. Tylko jaka jest weryfikacja tego? Dostaje się jakiś certyfikat? Chipa? Czy jakiś stary rabin siedzi jak w komisji i potrwierdza, że ten tak, ten nie? To jest serio pytanie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Polecicie jakąś kompaktową drukarkę do etykiet?
Myślałem o tej, ale chętnie poczytam:
#pytanie #pytaniedoeksperta #dom #warsztat
Zaloguj się aby komentować
Co za obowiązek korzystania z aplikacji warty? xD
#pytanie

Zaloguj się aby komentować
Tomeczki, dużo się pozmieniało odkąd tu byłem ostatnio - są jakieś bonusy za te wyzwania czy to tylko takie o?
#pytaniedoeksperta #pytanie #hejto #hejtomeme #memy


Zaloguj się aby komentować
Tomeczki, macie jakieś utwory, które towarzyszą wam "od zawsze" w życiu?
Lata mijają, gusta ewoluują, ale gdy wjeżdża ta konkretna nuta, to siada idealnie bez względu na to, co tam mi się w życiu dzieje
#muzyka #pytanie i trochę #memy

u mnie to sporo na tej liscie, ale do https://www.youtube.com/watch?v=8DyziWtkfBw zawsze wracam
Zaloguj się aby komentować
Dlaczego na /pol/ tak bardzo nienawidzi się Polski i Polaków?
#polityka #4chan #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Pytanie: skąd mogę wziąć, dostać, kupić większą ilość kartonów? Kartony takie bardziej przeprowadzkowe, żeby dużo rzeczy spakować, karton podpisać i umieścić w piwnicy (aż dojrzeje do wyrzucenia).
Takie do samodzielnego sklejania najlepsze w ogóle, już sobie je skleję taśmą.
I tak: wpisałem w google hasło kartony, widzę dużo sponsorowanych linków i tych „normalnych”, ale nie wiem, 120 zł za 10-20 kartonów to dla mnie trochę z kosmosu cena.
Wiem, że można ze sklepów spożywczych nabrać na przykład, ale to też nie do końca o takie kartony mi chodzi.
Jakieś jeszcze tipy, skąd można złapać, gdzie kupić?
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kiedy trafiłeś na dobry spot z grzybami, tylko nie wiesz czy to zajączi czy jednak szatany
#grzyby #grzybobranie #pytanie

@SaucissonBorderline Ani zajączki, ani szatany, ani goryczaki żółciowe też.
Zobacz tego: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suchogrzybek_z%C5%82otopory
Zaloguj się aby komentować
Ostatnio coraz częściej mówi się o przedłużeniu możliwości uzyskania obywatelstwa polskiego przez imigrantów. Mam jednak wrażenie, że wiele osób nie do końca wie, jak długo w praktyce trwa ten proces. Dlatego z ciekawości przygotowałem ankietę.
Odpowiedź w komentarzu.
#pytanie
Więcej niż jedna odpowiedź jest prawidłowa (oszukiwałem z AI)
Po 3 latach – jeśli mieszkasz w Polsce legalnie i bez przerwy na podstawie zezwolenia na pobyt stały, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE albo masz prawo stałego pobytu UE, i:
jesteś w związku małżeńskim z obywatelem Polski, albo
nie masz żadnego obywatelstwa (jesteś osobą bezpaństwową).
Po 2 latach – jeśli masz pobyt stały i jedno z rodziców jest obywatelem polskim.
Po 10 latach – jeśli legalnie i nieprzerwanie mieszkałeś w Polsce przez 10 lat, masz stabilne źródło utrzymania i mieszkanie.
Zaloguj się aby komentować
Zastanawialiście się kiedyś, jak wyksztaciły się wszystkie języki? Jak do tego doszło, że potrafimy się komunikować jako ludzkość w tylu językach na świecie i tłumaczyć poszczególne słowa na inne? Przecież to brzmi totalnie abstrakcyjnie.
Już pomijając jego tłumaczenia, bo od jednego mogło pójść, to wymyślanie nowych oraz powstanie tego pierwszego i rozwinięcie go do takiego stopnia, że wszystko rozumiemy i prowadzimy skomplikowane dialogi
#ciekawostki #gownowpis #pytanie #przemyslenia #jezykiobce
@Lopez_ Dwie grupy odizolowanych ludzi patrzą na leżący na ziemi kamień.
W jednej grupie ktoś wskazuje i mówi: „grr!”. W drugiej – patrzą na to samo i mówią: „łup!”.
Przez lata wszyscy w pierwszej grupie już wiedzą, że jak ktoś krzyczy „grr!”, to chodzi o kamień, a w drugiej grupie – „łup!” to to samo. I tak właśnie, przez przypadek, praktyczność i trochę fantazji powstały dwa różne słowa na ten sam kamień.
Aż w końcu setki czy tysiące lat później te grupy się spotkały przy jakimś kamieniu i jeden z nich pokazuje na kamień i mówi "grr!", na to ten drugi kiwa głową pokazuje palcem i mówi "łup!".
Wtedy ten pierwszy odwraca się do swojej żony i mówi "Halinka czy to sobie wyobrażasz, że oni na "grr!", mówią "łup!"?"
Jakoś mniej więcej tak
Mi się podoba hipoteza, że język powstał ok. 70k lat temu.
Możecie kojarzyć liczbę, jako że w tamtym czasie wydarzyły się dwie znaczące rzeczy. Jedna to gwałtowny spadek różnorodności genetycznej. Szacuje się, że wszyscy jesteśmy potomkami zaledwie kilku tysięcy ludzi żyjących w tamtym czasie. Początkowo zakładano, że doszło do jakiejś globalnej katastrofy, która zdziesiątkowała ludzkość. Ale im bardziej to badają tym mniej prawdopodobny wydaje się ten kierunek. Druga rzecz, która wydarzyła się "zaledwie" kilka tysięcy lat później to wyjście z Afryki. O tym pewnie każdy słyszał.
No, więc hipoteza ta zakłada, że w jednej grupce ludzkiej wykształcił się język i ci ludzie zdominowali wszystkich innych Homo Sapiens. Bo jak się tak zastanowić to grupa ludzi będących w stanie się ze sobą sprawnie komunikować jest prawie nie do pokonania. Tacy mogą urządzać zasadzki, zarządzać strategiczny odwrót albo wymieniać się wiedzą dotyczącą taktyki. W takich warunkach niemal wszyscy ludzie bez umiejętności porozumiewania się szybko by wyginęli i stąd mniejsza pula genów.
Zaloguj się aby komentować
Czemu jak robią remont na wsi, to zawsze zrywają asfalt pasami wszerz drogi? #pytanie #drogi

Zaloguj się aby komentować