#pracaspawaczamnieprzeistacza
Inni kręcą tym tigiem kółka, ósemki i inne cuda na kiju a ja cyk fuch jako tako. Trzyma się? Trzyma xd resztę się farbą zateguje.

#pracaspawaczamnieprzeistacza
Inni kręcą tym tigiem kółka, ósemki i inne cuda na kiju a ja cyk fuch jako tako. Trzyma się? Trzyma xd resztę się farbą zateguje.

Zaloguj się aby komentować
#heheszki
No k⁎⁎wa śmieszne w c⁎⁎j. XD
Gdyby było 2005.05.XD to by było śmieszne
#konstruktorelektrykamator
Już kiedyś pisałem że garbarnia to w c⁎⁎j agresywne środowisko.
Tu jest elementem prawdopodobnie ze stali 316L, bo taki był zamawiany.
Po 3 latach kąpieli we wszelakich kwasach, solach i zasadach zostały tylko żyletki. Mimo że miał 10mm grubości. Ja obstawiam że po cięciu i #spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza element nie był poddany pasywacji i po prostu nie było ochronnych tlenków chromu i niklu.
Pamiętacie wystawę gołębi w Katowicach?
No to zmyślnych mamy konstruktorów, nic się nie uczą na błędach.
Katowice 2.0 na wyciągnięcie ręki.





Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
Orientujecie się jak wygląda droga żeby zostać kontrolerem jakości?
Wystarczy, że wyłożę kasę na szkolenia i magicznie mogę pracować w zawodzie?
@fov Kontrolerem jakości zostaje się po ukończeniu podstawówki, tam nie ma ani żadnych wymagań oprócz dobrego wzroku (a i to niekiedy opcjonalnie). Jest to w sumie „pozycja wejściowa”, nie zawsze w ogóle trzeba mieć jakiekolwiek doświadczenie.
Audytor i inżynier jakości już ma „większe” wymagania, ale i one wymagają nie odgórnie, lecz po prostu z wymogów zakładów.
Sam byłem kontrolerem, audytorem (z VT2), miałem propozycję inżyniera (wtedy też spierdzieliłem z jakości), większość kontrolerów to były osoby z produkcji, lub osoby z zewnątrz dla których była to często pierwsza praca.
IMHO szkoda kasy, bo niby z czego Ci zrobią szkolenie? No chyba, że planujesz robić w CMM, ale to też mało Ci da, bo to raczej szkolenie pod maszynę powinien Ci zakład zrobić, bo przecież nie wiesz, na czym pracują.
Chyba że nie chodzi Ci o szkolenie właśnie na np. na VT1 lub VT1+2, ale tutaj, jeżeli nic się nie zmieniło, to NAJPIERW musisz pracować w zawodzie (zgdonie z ISO9712), a dopiero potem możesz zdobyć uprawnienia.
Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #pracbaza #pracazagranica
Wie ktoś jak wygląda sprawa z pracą za granicą na swojej Polskiej działalności?
Jak sprawa z opodatkowaniem i ogólnie kosztami?
Bo Google pokazuje bardzo różne informacje na ten temat..
@fov Bo polska skarbówka tak szybko cię nie wypuści z objęć. Nawet jeśli mieszkasz gdzieś ponad pół roku, to jeszcze pytanie czy w PL masz "ośrodek interesów osobistych lub gospodarczych" - to jest oczywiście w pełni uznaniowe przez skarbówkę i właściwie ciężko do końca ustalić, czy jesteś polskim rezydentem podatkowym, czy nie. Powodzenia!
@fov na JDG wygląda to tak, że rozliczasz się na ryczałcie, najczęściej stawka 5,5 lub 8,5%. Do tego ZUS co miesiąc. Możesz wyjechać już od momentu zgłoszenia A1 do ZUSu. Podwójnego opodatkowania unika się jeśli cześć swojej działalności wykonujesz na terenie PL. Ogółem zamiast z google możesz skonsultować się z biurem rachunkowym i podpytać jak rozliczają się u nich spawacze na działalności.
PS. Co jedziesz spawać?
Zaloguj się aby komentować
Co tam na warsztacie wariacie? xd
Dzisiaj nic, bo jest weekendzik.
Napiszę za to kilka słów o spawaniu TIG pulsem.
Standardowo proces TIG to spawanie prądem stałym, a prądem przemiennym w przypadku spawania aluminium.
Ktoś mądry wpadł jednak na pomysł, by spróbować modulować prąd stały.
Dzięki temu geniuszowi obecne źródła prądu oprócz nastaw podstawowych, oferują takie cudo, jak parametry impulsowe spawania.
Nie jest już rzadkością, że w typowej spawarce Makrokesz znajdziemy włącznik prądu impulsowego. Może nie będzie posiadać dostępnej opcji zmiany częstości pulsu, lub będzie ona ograniczona, ale do kilku zastosowań taki podstawowy puls może być wystarczający.
Teraz do rzeczy. Spawanie impulsowe polega na osobnym doborze ilości Amper górnego i dolnego prądu, oraz stosunku ich trwania wyrażonego procentowo lub w Hz.
Co to daje? A no bardzo wiele, odpowiedni dobór prądu impulsowego pozwala na spawanie detali o wyjątkowo niewielkiej grubości. Mowa tutaj o grubosciach 1mm i mniej. Jeziorko spawalnicze utrzymuje się w bardziej skupionej formie, jest mniej dynamiczne i pozwala na więcej precyzji i kontroli przebiegu procesu.
Spawanie prądem impulsowym TIG znalazło swoje zastosowanie w procesach zautomatyzowanych i zrobotyzowanych, przy codziennych pracach spawalniczych na cienkich detalach, a nawet przy pracach artystycznych.
Z wad należy wymienić hałas jaki towarzyszy spawaniu w częstotliwościach większych niż 0.2KHz. Jest świdrująco i nieprzyjemnie, a męczący dźwięk nasila się wraz ze wzrostem Hz.
Dodatkowo wadą przy spawaniu ręcznym jest niemożliwość używania przycisku przerwy przy spawaniu impulsem powyżej 100Hz (na pewno istnieją źródła prądu które to umożliwiają, ale na takich nie pracowałem, a trochę tego było)
Jeśli pracujecie przy tigu hobbystycznie lub zawodowo, to gorąco polecam zabawę sprzętem i eksplorację jego możliwości, pulsem można sobie sporo ułatwić przy pracy
Na filmiku makro zautomatyzowanego spawania pulsem 0.5Hz (nie moje, znalezione w czeluściach internetu)
#ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
Edit od autora: Mala korekta, zamiast 0,5Hz powinno być 2Hz

Planuję niedługo kupić spawarkę TIG AC do niewielkich prac prototypowych wymagających czystej pracy i precyzji. Zależy mi też na tym żeby robić wszystko w osłonie argonu i nie bawić się w trzymanie kilku butli i ciągle przezbrajanie sprzętu
Masz jakieś sprawdzone modele takich sprzętów w cenie tak do 5k? Zależy mi na tym żeby miały jonizator HF
Zastanawiam się nad Sherman TIG 210.
Zaloguj się aby komentować
Ca tam na warsztacie wariacie? xd
Piątkowa rzeźba w przymusie, wysokostopowa rurka do wspornika z czarnucha. Trzy warstwy 307Si na pachwinie mieszanej, dwie warstwy SG3 na czarnej.
Fiolet na rurce się zrobił, bo nie miałem czasu wychładzać, miało być na dzisiaj, a nasz klient nasz pannn... xd
Teraz mam odbój i zaczynam weekendzik
#spawanie #pracbaza #pracaspawaczamnieprzeistacza


Zaloguj się aby komentować
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
Raz na ruski rok znajdę w pracy chwilę, żeby zrobić sobie próbkę tigiem. Co mogę poprawić, na co zwracać uwagę?
5G DN50, standardowa ścianka, przetop i lico (jak patrzyłem z góry przez szczelinę, to przetop wyszedł) gdzieś w zakresie 90-105A się poruszałem, z wolnej ręki, drut 2.4, albo 2.0.

@fov zgaduję że na dwie warstwy
Zrobiłbym tak:
Przetop porcelanką 6, wypływ gazu maks 7L/min, drut 2.0, amper 90 jak najbardziej ok. Rozstaw te dobre 4mm, spytasz czemu? A no temu, że się skurczy po połowie pf po obu stronach, no i temu, że drut można podawać PRZEZ RURĘ (nikt tego nie sprawdza :D, ma wyjść przetop i tyle)
Robię tę warstwę graniową, biorę szlifiereczkę w ręce, ewentualnie mały frezik i równam wszystkie garby na powierzchni pierwszej warstwy. Spytasz po co? A no po to, by przede wszystkim wystudzić rurkę i mieć tyle samo do nałożenia mięsa na kolejnej warstwie. Dodatkowo zwracam uwagę na upalenia krawędzi rurki i ewentualnie je rozszlifowuje by mieć równe prowadzenie dla porcelanki gdy będzie kręcona wartwa licowa.
Na lico porcelanka 7, ewentualnie 8, luźniutka ręka, wypływ gazu 8-9L/min, amper 95-100, drut 3.2 i kręcenie w takt jakiegoś spokojnego bitu. Kluczowa sprawa to podawanie drutu, jak zaczynasz gonić kulkę, to coś jest bardzo niet. Dobry jest nawyk taktowania podania drutu, np na każdym lewym i prawym przejściu z kręcenia ósemki kropla musi być. To zależy od tego ile do zalania jest, jak jest rowek mały, to np na każdym lewym przejściu kropla. Albo co półtora. Ale MUSI być w tym takcie za każdym razem, wtedy nie ma górek i niedolań na licu.
No i pozycja ciała wyluzowana i stabilna, jak się zaczyna człowiek w połowie trząść, bo korpus nie wie jak się ustabilizować, to łatwo o omsknięcie się łuku.
Twoja próbeczka nie wygląda źle, jak rzadko spawasz, to jest całkiem fajna. Ale widać, że kręcone było niewiele i tu bym się skupił
Edit:
z wolnej ręki
Właśnie doczytałem.
Więc lepiej raczej nie będzie, z wolnej ręki za często i za łatwo o zmianę kierunku i bliskości łuku do materiału.
Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
Izrael 10-12e i praca po 300h
Ktoś chętny? Bilet na autobus gratis

Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
Ktoś chętny wyjechać do Francji, za stawkę mniejszą niż w Polsce?
Jeszcze na działalności.

@fov też ostatnio przeglądałem oferty na olx i nawet na jedna odpowiedziałem, wygladało, że trzeba było cos potrafic, ogłoszenie bez stawki; odezwali się na drugi dzien, potem rozmowa na teams ale babka nie chciała powiedzieć gdzie jest ta praca a wygladało to tak: zbiórka w mieście pod granicą i wyjazd na 4-6 tyg ale nikt nie wie gdzie a mozna jechać w rózne miejsca w Niemczech, Francji, dowiadujesz się na miejscu gdzie jesteś i na ile przyjechałeś a płacą 14 ojro za montaż maszyn i urządzeń, uruchomienie linii produkcyjnej
Zaloguj się aby komentować
Złącze narożne na alu, parametrów nie pamiętam dawno to było. Diabeł pokusił żeby skończyć w narożniku i wyszła trochę lipa, w dodatku nie czyściłem przed spawaniem. Miało być szczelnie resztę roboty zrobił później lakier 😆
#pracaspawaczamnieprzeistacza #slusarstwo #robotniczyetos #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Co tam na warsztacie wariacie? xd
Dzisiaj fajna robótka. Dużo mięsa, więc można śmiało 180A na łuku przypitolić i heja Bazyleja xD
Trochę ciasno obok gwintów, ale na patencie spawam - lekutko luźna porcelanka i da radę przekręcić się przez te dwa najgorsze miejsca xd
#gownowpis #pracaspawaczamnieprzeistacza


Zaloguj się aby komentować
Co na warsztacie wariacie? xd
Taki trojniczek ktoś zamówił, kij wie do czego. Szkoda, że tylko jedna sztuka, bo pierwsza dla mnie jest zawsze "rozpoznawcza", do kolejnej wiem jak się lepiej ułożyć
Przetop tig, lico mag, klasa C (dyskusyjnie wyszło ale klient będzie musiał z tym żyć xD)
#gownowpis #pracaspawaczamnieprzeistacza


Zaloguj się aby komentować
Co na warsztacie wariacie? xd
Dzisiaj przetopiki w klasie C, licko zrobi automat
#gownowpis #pracaspawaczamnieprzeistacza


Zaloguj się aby komentować
Jeszcze godzinka i fajrancik
#gownowpis #pracaspawaczamnieprzeistacza


Zaloguj się aby komentować
Jakie lico na profil hejto wariacie?
#pracaspawaczamnieprzeistacza #heheszki


Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Miedziany kabelek 1x240mm^2. #elektryka Metr takiego kabelka to jakieś #2137 gramów miedzi. Dzisiaj takie kładłem, najpierw mufowanie a potem do ziemi.
A tak wygląda spoina w zbiorniku CWU z wcześniejszego wpisu. 50A, pozycja 2G #spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza


Zaloguj się aby komentować
Jeszcze 2h medytacji nad żelastwem i weekend czas zacząć
#pracaspawaczamnieprzeistacza


Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza #suchar #heheszki
Wchodzi facet do baru, a tam przy ladzie siedzi pingwin, przed nim szklanka, w szklance 100 ml wódki. Nielot wypija jednym haustem alkohol, dziękuje, płaci i wychodzi. Facet pyta się barmana:
- Panie barman, co to było? Przecież to prawdziwe cudo!
- E tam. Jakie cudo, panie...?
- No, ale jak to...? Pingwin, przy barze, "setka wódki", płaci, dziękuje?
- Normalnie, zwykły pingwin, o tu, niedaleko na budowie robi jako spawacz.
- Panie, ja jestem właścicielem cyrku! Ja go muszę zatrudnić!
- To wpadnij pan jutro - mówi barman. - Pingwin jest tutaj codziennie praktycznie o tej samej porze, to se pan z nim pogadasz.
Facet przychodzi następnego dnia - rzeczywiście pingwin siedzi przy barze, przed nim na ladzie szklanka z wódką.
- Panie, ja w życiu czegoś takiego nie widziałem - mówi podniecony facet do pingwina. - Ja jestem właścicielem dużego cyrku! Ja chcę pana zatrudnić.
- W sumie, to mogę dla ciebie pracować - pingwin spokojnie spojrzał na gościa i przechylił szklaneczkę. Tylko co wy tam chcecie spawać w cyrku?

Zaloguj się aby komentować
#pracbaza #hr #bekazhr #facebookcontent
I troche #pracaspawaczamnieprzeistacza

Zaloguj się aby komentować
Siemka. Dość dawno nic nie wrzucałem to teraz się pochwalę:p
Zrobiłem dla znajomego inspekt na pomidorki:) Materiał aluminium (tydzień mi zeszło żeby się nauczyć to spawać:D) profil zamknięty 20x20x2, wymiary 227x127x130. Nawet nie tragicznie to wyszło:)
#diy #dzielalamozorda #pracaspawaczamnieprzeistacza #ogrodnictwo

Zaloguj się aby komentować