Gdyby beksiński był spawaczem #sztuka #pracaspawaczamnieprzeistacza #ai #beksinski




Gdyby beksiński był spawaczem #sztuka #pracaspawaczamnieprzeistacza #ai #beksinski




Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Różne metody spawania w zwolnionym tempie.
https://www.youtube.com/watch?v=ygLbldJF_dc
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
Te dzisiejsze meble to jest gówno w opór, półtorej kapcia i po dwóch latach kanapka z BRW trzeszczy, jęczy i nawet podłokietnik z guwnolitu dziecko 7 letnie nokautuje. Cóż, spawarecza w ruch żeby to jeszcze posłużyło chwilę... #remont #remontujzhejto #diy #pracaspawaczamnieprzeistacza #maszsynubojowezadanie #majsterkowanie



@Szwester_Majester niestety, pod tym kątem meble tapicerowane są najgorsze - to jak licha jest konstrukcja często okazuje się dopiero jak j⁎⁎⁎ie. Grunt, że profesjonalnie naprawione
Odnośnie "porządnych ręcznie wykonanych mebli na zamówienie" - tutaj to nie jest kwestia masowego wyrobu, tylko złego masowego wyrobu. Mam stolik LACK z ikei, kupiony jakieś 8 lat temu za bodajże 25zł, konstrukcja z kartonu i wiórów. I jest za⁎⁎⁎⁎sty, nic się z nim nie dzieje. Kwestia tego czy oszczędności szukano w odpowiednich miejscach. W Twoim przypadku, jak widać, nie
mam z BRW:
Szafę z drzwiami przesuwanymi - tak się na boki jej ściany rozjeżdżają że pułki w środku spadają
dwie szafki w kuchni - blaty podrapały się praktycznie od patrzenia na nie i zaczęły wciągać wodę i puchnąć - blat obok z Castoramy jest 8 lat starszy i nie ma śladów
stół rozkładany - po rozłożeniu jak nie postawisz na środek czegoś naprawdę ciężkiego to się chybocze blat we wszystkie strony jak dwuletnie dziecko się oprze
łóżko - łóżko jest za⁎⁎⁎⁎ste ale materac wzięty z Ikei
1/4 - nie polecam
Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza
https://portal.abczdrowie.pl/leczyl-raka-orgazmem-za-terapie-seksem-bral-horrendalna-sume
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Byłem dzisiaj w domu rodzinnym, szukałem czegoś i znałem mój pierwszy "udany" spaw tigiem, z kursu sobie wziąłem na pamiątkę :)
Od końca kursu, tigiem nie spawalem :p ale mam, muszę tylko argon kupić i może sobie pocwicze trochę z nudów :)
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Taki o sobie stojak na buty zrobiłem:)
Miłej niedzieli:)
#diy #dzielalamozorda #pracaspawaczamnieprzeistacza



Zaloguj się aby komentować
Projekt skończony. Może nie najlepiej, ale przynajmniej jako tako:) Teraz chociaż mam gdzie klucze powiesić:) Jaka jest Wasza opinia?
#diy #pracaspawaczamnieprzeistacza #dzielalamozorda #maszsynubojowezadanie


Zaloguj się aby komentować
Forma już skończona:) Teraz najtrudniejsze... lecimy z nasyceniem run:D Kto zgadnie z czego i co? Tutaj zaś trochę #gry
#diy #dzielalamozorda #pracaspawaczamnieprzeistacza



O kurła, jestem tu z rok i jakimś cudem twojego tagu wcześniej nie trafiłem
@Szwester_Majester hehe ja bardzo rzadko poprostu wrzucam cokolwiek:) Z czasem jestem bardzo kiepski:/ Teraz mam okres między projektami to pewnie coś podogonie:) Jak chcesz to śmiało wrzucaj tag, ale niestety nie licz że ja będę pamiętał za każdym razem o twoim:D Niestety pamięć dobra ale krótka:) Pozdro i z fartem:)
Zaloguj się aby komentować
Wieszaczek wyczyszczony i zapodkładowany:) Teraz 24h na wyschnięcie. Trochę #statki bo podkład do nich przeznaczony:)
#diy #dzielalamozorda #pracaspawaczamnieprzeistacza


Zaloguj się aby komentować
Część spawana skończona. Haczyki na klucze i półeczki na piloty, może jak znajdę jakoś ładny kawałek drewna to też wkomponuje:) Teraz czas na malowanie i wszelakie upiększenia:)
#diy #dzielalamozorda #pracaspawaczamnieprzeistacza

Zaloguj się aby komentować
Idziem do przodu:)
#diy #dzielalamozorda #pracaspawaczamnieprzeistacza

Zaloguj się aby komentować
Nareszcie mam czas coś ruszyć:D Zaraz mi dzieci rozniosą stary wieszaczek... Stety niestety reszta musi poczekać:)
#dzielalamozorda #diy #pracaspawaczamnieprzeistacza

Zaloguj się aby komentować
Powitać
Mam dość nietypowe pytania w sumie do spawaczów. Ale może zacznę od tego, co chcę zrobić.
Potrzebuję pozbyć się (wilgotnego) powietrza z komory, by nie miała prawa skroplić się woda na elementach w tej komorze, które będą miały ok -15C. Czy taki argon używany do spawania by się do tego nadawał? Żadnego nadciśnienia/podciśnienia. Z racji że jest cięższy niż powietrze, to mógłbym go wlać i zamknąć komorę. A może lepiej dwutlenek węgla? Jedno i drugie można łatwo dostać.
Czy uszczelnienie z takiego gumowego oring da radę przynajmniej na parę miesięcy zatrzymać gaz w środku?
Argon jest gazem szlachetnym, więc nie powinien wchodzić w reakcję z elektroniką (no chyba że się mylę). A takie co2?
#diy #spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
@TymczasowyNick66 powinno się udać. Argon ci nie ucieknie za szybko że szczelnego pojemnika. A jako uszczelkę użyj zwykłego epdmu, na początek. Jak to z czasem puści, to wtedy będziesz kombinował, ale najtańsza czarna guma powinna załatwić sprawę. Chyba, że ta uszczelka też oberwie zimnem -20 lub niżej (bo zimą nie zaprzestaniesz hobby, co?) Wtedy szukaj najtańszej gumy do niskich temperatur, jak np w drzwiach zamrażarki.
Tylko technicznie może być trudne to dobrze wykonać. Darowałbym sobie wygrzewanie wszystkiego, bo przy chłodzeniu bez przygotowanego eksykatora znów ci nałapie wody. Może lepiej solidnie przedmuchiwać suchym gazem obojętnym (azot, co2) całe ustrostwo tuż przed zamknięciem, a potem to wypłukać argonem i zamknąć. Polecałbym nawet zrobić sobie prowizorycznego gloveboxa z worka na śmieci, coby ułatwić pracę w inertnej atmosferze.
@plemnik_w_piwie Mam zestaw o-ringów które kiedyś kupiłem na wszelki wypadek


Argon do spawania nie zawiera wilgoci, azot też nie a jest tańszy.
Ja to bym zrobił tak że tą twoją komorę z elektroniką wsadził bym do piekarnika na np 80°C i przez np 1h puścił przepływ argonu lub azotu np 2-5l/min. Wyprze całe powietrze z wilgocią.
Tylko żeby zamknąć szczelnie taki pojemnik musisz uwzględnić równanie Clapeyrona, czyli jak gaz ci się ochłodzi to zmniejszy się ciśnienie. Będzie ci potrzebna jakaś forma kompensacji tego, jakaś membrana/balonik/cylinder z tłokiem.
@TymczasowyNick66 nie znam się za to się wypowiem.
Po mojemu to producenci gazów technicznych nie dają jebania o jakąś tam śladową zawartość pary wodnej przy ich produkcji dlatego powinieneś przy napełnianiu gazem przepuścić go przez jakiś pochłaniacz pary wodnej a resztę załatwić kilkoma saszetkami "do not eat".
Niskie ciśnienie w komorze też zmniejsza ilość pary a w ogóle to nie ma znaczenia ilość pary sama w sobie tylko czy może wystąpić jej wykroplenie, punkt rosy, równanie gazów i takie tam pierdoły z fizyki.
Wg mnie zwykłe oringi dostępne w handlu te -25 wytrzymają z palcem, poniżej tego będą sztywnieć ale nie oznacza to od razu utraty szczelności, silikony wytrzymują więcej, polecam motoryzacyjny Renzoila.
Jakiś tydzień temu w gorących był artykuł takiego jednego Tomka o gazach w niskich temperaturach, tak niskich że -20 czy -40 to dla niego bajki dla przedszkola, on na pewno będzie wiedział jaki gaz i co zrobić z parą wodną.
Gx
Gx
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Siemanes, a wam jak dzionek leci? Już doma, czy jesione? Pdk #spawanie #pracbaza #praca #pracaspawaczamnieprzeistacza

Zaloguj się aby komentować
Kiedyś mówiłem jak #statki pękają, spawałem takie gruzy w portach islandii
#pracaspawaczamnieprzeistacza
Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
Zregenerowałem wałek boschem :d




Zaloguj się aby komentować