Zaloguj się aby komentować
Budowa demokracji #statki #ciekawostki #pracaspawaczamnieprzeistacza

Zaloguj się aby komentować
Oh my. Od czego tu zacząć. Dobra, więc generalnie na co dzień zajmuje się czymś innym, ale zdecydowałem się aplikować na rekrutera. Pierwszy raz w życiu, krótko, zostałem przyjęty. Sam termin rekruter nie jest chyba dość pełny, ponieważ prócz rekrutacji dochodzi funkcja koordynatora. Czyli opieka nad ludźmi wyjeżdżającymi, załatwianie ich problemów.
Czym się więc zajmuje? Głównie rekrutacja ludzi do pracy w Niemczech. Lubię sobie śmieszkować, że obiecuje ludziom pracę w burdelach, a wysyłam ich na budowy xD. Generalnie, szukamy ludzi technicznych. Głównie spawacze TIG 141, ew MAG 13x, elektrycy i ślusarze i wyburzenia. Zdarzają się inne prace, ale dość rzadko.
Spawacze TIG to grupa, która zarabia najwięcej, obecnie jest zapotrzebowanie na tych specjalistów bo #pracaspawaczamnieprzeistacza , elektroda 111, czy MAG 13x to obecnie mała ilość zleceń. Na elektryków czy ślusarzy też jest zapotrzebowanie, ale nieco mniejszej. Wyburzenia to osobna grupa dla bardzo specyficznych ludzi. Nie potrzeba żadnych certyfikatów, wymagana jest po prostu siła. Stąd zarobki spawaczy w zależności od doświadczenia to 20-30e na rękę w zależności od umowy i doświadczenia, po wyburzenia 10-14e z mieszkaniem.
Na czym u mnie polega praca rekrutera? 10 kont na FB, starasz się rozbudować konto by FB nie walnął bana, o co bardzo łatwo, i postowanie na grupach tematycznych. Przy czym codzinnie wrzucasz posty, dodajesz znajomych by algorytmy łyknęły, że to faktycznie jest konto prywatne.
Ale najgorsza jest obsługa posprzedażowa. Jadą ludzie bez znajomości języka, i musisz ich prowadzić za rękę, jak się zameldować, w ich imieniu pisać z właścicielami i ogarniać podstawowe rzeczy. Dziś spędziłem 40 minut by dwóch ślusarzy zameldować, wymieniając wiadomości z właścicielką mieszkania. Ponieważ nie znają nawet podstaw ang czy niemieckiego. Wiem, że to trochę #zalesie , ale nie wiem co innego napisać. Żeby nie było, firma w której pracuje to nie żaden Januszex, szef jest bardzo spoko, nie ma problemu z wypłatami, czy zaliczkami, ale obsługa ludzi to koszmar. Problemy są wszędzie. Nie, że poważne, ale typowo podstawowe. Chciałbym zapytać innych rekruterów, może o jakieś tipy? #rekruter
@WonszZagladyPsa Tak z ciekawości - jak to jest z tym prowadzeniem wielu kont na FB - wirtualka czy własne IP, konto na imię i nazwisko czy inaczej ? A może jakieś kombinacje z weryfikacjami ?
Próbowałem raz przez wirtualkę założyć żeby poćwiczyć obsługę tej platformy - i odpaliłem FB z minta postawionego na virtualboxie ale mi FB pobanował wymagając weryfikacji. (Nie chcę żeby mi oprogramowanie szpiegujące jakim jest facebook grzebało w danych na kompie)
Sam to raczej z rekruterami mam przesrane,nie jestem z tej branży ale no technicznie jestem ciekawy.
Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza #inzynieria #niewiemjaktootagowac #ciekawostki
im więcej oszczędności na etapie projektowania tym więcej zleceń #spawanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Carowinds amusement park in North Carolina closed a roller coaster Friday
after a man on social media discovered a crack in a support pillar, park officials said.
The park says the Fury 325 is one of the tallest and longest rides in the massive park that straddles the North and South
Carolina state lines.
"The tallest, fastest, longest giga coaster in North America" will remain closed until inspections and repairs take place, the park said. The crack is at the top of a steel support pillar.
Zaloguj się aby komentować
Siemanko, mały update:)
Udało mi się odzyskać tą dolną blachę i dorobić nowe boki. Pewnie było by szybciej gdyby nie fakt, że moja walcarka i kilka innych narzędzi dostały nóg... Cóż będzie to z korzyścią dla was bo muszę zrobić nowe.
Stan na ten moment jest taki że zostało to zespawane i teraz będę wycinał tą blachę która idzie na górę i pasowanie piast:)
Do następnego:)
#diy #dzielalamozorda #spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza

Zaloguj się aby komentować
Tomki i Kasie udało się.
Jestę inżynierę spawalnikę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trzeba iść do szefa po więcej juro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #slusarstwo
#atencyjnaspoina

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
#polskieobozypracy #pracbaza #emigracja #pracaspawaczamnieprzeistacza
Polskie obozy pracy
W każdym z czteroosobowych pokoi ustawiono po dwa piętrowe łóżka wyposażone w materace, poduszki, prześcieradła i koce, dwie metalowe szafy na ubrania. Na każdym piętrze może zamieszkać ok. 200 osób. Na część wspólną na każdym piętrze oprócz korytarza składają się dwa segmenty sanitarne z łazienkami, prysznicami, umywalkami i toaletami, także pokój socjalny ze zlewem i szafką, sześcioma stołami, do każdego dostawiono po cztery taborety
Dla mnie każda "praca" to obóz pracy. Mam ataki paniki na sama myśl o wstawaniu o 5 rano żeby jechać do jakiegoś zjebanego nudnego zajęcia 8h każdego dnia tylko po to by było mnie stać na paliwo aby jechać do jakiegoś zjebanego nudnego zajęcia 8h każdego dnia i żeby nadal być biednym i wysłuchiwać że robię za mało.
Zaloguj się aby komentować
Taki stolik jakiś czas temu popełniłem. Poniosła mnie trochę fantazja z ramą, jednak wyszło nawet ciekawie. Rama proszkowo malowana na półmat jet black, wymiary 1005x650x500, dąb, masa cał. 30kg
#diy #pracaspawaczamnieprzeistacza i trochę #stolarstwo
Wrzucam w nawiązaniu do posta @Tyglys






Zaloguj się aby komentować
O bobrze słodki... Wczoraj już mi się nie chciało dodawać wpisu o 1 w nocy jak kończyłem walkę
Najbardziej to mnie zastanawia po jaką cholerę ktoś to szpachlował, tam miejscami jest ponad 1 cm tynku...
Teraz to już nie ma co płakać:D Jadę na skład stali po materiał i wieczorem dalsza walka:) Muszę jeszcze podjechać z piastami na prasę do kogoś albo kupić większy ściągać ponieważ u mnie największy jest za mały:/
#dzielalamozorda #diy #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie



Zaloguj się aby komentować
W nawiązaniu do https://www.hejto.pl/wpis/co-mnie-podkusilo-jak-mi-sie-bedzie-chcialo-nie-mam-pojecia-andrzeju-cos-ty-uczy postęp z prac. Jest ciut gorzej niż myślałem:D odbudowa będzie chyba ewoluowała w budowę nowego... Lewa mandrela trzyma się tylko na farbie i szpachli.
#diy #dzielalamozorda #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie




Zaloguj się aby komentować
Co mnie podkusiło? Jak mi się będzie chciało? Nie mam pojęcia. Andrzeju coś ty uczynił...
Trzeba się zabrać wreszcie za remont tego sprzętu:)
4 lata kosisko nie było nawet myte. Układ kierowniczy po rozgrzaniu przestaje działać, a gaźnik przepuszcza paliwo:) no złota maszyna:D
Pacjent Sabo 92-14 hf. Będę wrzucał updaty. Narazie tylko najgrubsza trawa i ziemia ściągnięte, ale już są pierwsze dziury:)
#diy #dzielalamozorda #majsterkowanie #pracaspawaczamnieprzeistacza




@LaMo.zord Eee, bardzo dobrze wygląda! Ja mam Stigę, coś chyba z 10 lat jak nie lepiej. Kobita se nią kosiła. Ostatnio jak zajrzałem pod spód to się przeraziłem...
No ale co zrobić? Wyszorowałem ile mogłem z ziemi/trawy i przede wszystkim rdzy, zajebałem na grubo hameritem, wymieniłem ze 3 śruby oraz tulejki w kółkach i będzie kosić dalej
Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza #piekloperfekcjonistow

Zaloguj się aby komentować
Od ostatniego wpisu na #konstruktorelektrykamator minęło już parę dni więc trzeba by coś wrzucić żeby tag nie umarł i ludzie nie zapomnieli.
A dla nowych przypominam, na ten tag wrzucam wszelakie informacje o szeroko pojętej technice. Zapraszam przejrzeć i obserwować.
Jako że #pracaspawaczamnieprzeistacza to wszędzie dopatruje się kolokwialnie mówiąc chujowych spawów. Zacznijmy od mojego z przed kilku lat, po lewej stronie blachy widać spoinę która jest totalnie zardzewiała. Jest do element uchwytu do montażu siłownika do bramy automatycznej. I akurat to było spawane w pozycji PD, czyli pionowy słupek, pozioma blaszka i spawane do spodu blaszki. Metoda 135 czyli MIG, ale jak widać parametry i prowadzenie były złe bo spoina wcale nie stopiła się ze słupkiem. Czyli przyklejenie, wada totalna spoiny.
Drugie, to z czerwonym płotem. Takie coś sprzedają za 100zl/mb przęsła. Wstyt dać to na wystawę.
Trzecie to spaw łączący zbiornik z płytą montażowa na silnik i sprężarkę. Na zdjęciu tego tak dobrze nie widać ale podtopienie które jest na początku spoiny ma jakieś 1,5mm głębokości, i to już po lakierowaniu. A nie spodziewał bym się, że ścianka zbiornika ma więcej jak 3mm. Wg tabliczki znamionowej zbiornik może pracować z ciśnieniem 12atm. No ja bym nie chciał stać przy tym gdy będzie napompowane.
Czwarte i piąte zdjęcie. Element napinacza, siły jakie działają są w pionie, w górę. A blaszka została przyspawana tylko od góry i od boków przez co bardzo szybko się odłamała. Zukosowałem ten element i przyspawałem go na pełny przetop.





@Felonious_Gru @LaMo.zord e tam, czepiacie się. Może to są spoiny montażowe - heftuje się na warsztacie, sprawdza czy wymiary konstrukcji są ok i ewentualnie dalsza obróbka (np. montaż podzespołów lub korekta), rozbiera się konstrukcję usuwając hefty i wtedy transport na miejsce montażu. Dopiero na miejscu z natury ustawia się konstrukcję i spawa na pikobello.
Przy płotach bym się tego nie spodziewał, ale ogólnie to normalna sprawa, ale co ja tam wiem..
Dobra, dosyć trolowania: na zdj nr 2 zrobione po taniości i zjebane po całości
Zaloguj się aby komentować
Wspomnień czar:) już myślałem że mi przepadły stare zdjęcia:)
Monachium browar 2018 rok. Tutaj spawanie podpór wieży obrotu mieszadła do zacieru. Jak znajdę jeszcze jakieś zdjęcia na które nie mam nda to będę wrzucał:)
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #dzielalamozorda



Zaloguj się aby komentować
Jako rodzinna złota rączka dostałem propozycję wyspawać i pomalować konstrukcję regału 2,3 m x 0,45m i wysoki na 80cm.
No i tu pytanie do Was ile wziąć za robociznę?
Musiałbym pojechać do hurtowni po stal, pociąć, ogarnąć potem spoiny i pomalować. W spawaniu pomógłby mi ojciec bo ja tym odziedziczonym sprzętem to ni c⁎⁎ja nie potrafię XD
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #majsterkowanie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować