#pracaspawaczamnieprzeistacza #nurkowanie
jak chcecie sie pobawić we wannie
https://strefanurkowa.pl/pl/c/Elektordy-do-ciecia-i-spawania-podwodnego%2C-palniki/20
#pracaspawaczamnieprzeistacza #nurkowanie
jak chcecie sie pobawić we wannie
https://strefanurkowa.pl/pl/c/Elektordy-do-ciecia-i-spawania-podwodnego%2C-palniki/20
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
https://www.pulshr.pl/przemysl/potrzebne-beda-tysiace-spawaczy-a-chetnych-brak,97706.html
#pracaspawaczamnieprzeistacza #pracbaza
Zaloguj się aby komentować
Chciałem dodać jakiś ciekawy 100 wpis, ale wczoraj się zapomniałem i na szybko dodałem wpis o rocketlab.
Dzisiaj też niezbyt ciekawe, może na 102 będzie coś ciekawego, a jak to mówią #pracaspawaczamnieprzeistacza z piórka na wietrze lodołamacza...
Yyyy, nie lodołamacza tylko kluczołamacza.
Brat ma #motocykl, #honda XRV750 potocznie zwana africa twin. W torbie narzędziowej ma klucz z łyżką do ściągania opony w terenowych warunkach.
No i chcąc nie chcąc wziął i ją połamał.
#Spawanie nie było jakieś wielce trudne ale nie mam bladego pojęcia jak to się zachowa pod obciążeniem. Klucz prawdopodobnie ze stali chromowo wanadowej lub chromowo molibdenowej. Ja do dyspozycji aktualnie miałem drut 308LSi.
Teoretycznie powinno się odpuścić takie łączenie w ok 650°C, tyle że nie mam takiego pieca. Jedynie palnikiem mógłbym.
#konstruktorelektrykamator

Zaloguj się aby komentować
#zeglarstwo #pracaspawaczamnieprzeistacza #statki #modelarstwo
tak, stalowy cały



Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza
#emigracja #pracbaza
Dziś dostałem ofertę życia. 2koła €€€ netto na etacie za spawanie dwiema metodami (MAG i TIG). Praca warsztatowa. Od wydechów po większe konstrukcje oraz rury na obrotniku. Czarna, kwasiaka, alu. Mała firma, miła atmosfera, można sobie dorobić soboty i nadgodziny, ale mimo wszystko chyba ch⁎⁎⁎wa kasa co nie? Takie stawki w górnej Austrii.
Co myślicie? Bo rynce chyba opadajo.
Załączam atencyjnie zygzaka na alu co by było na co pokurwić

Zaloguj się aby komentować
#statki #morze #statkiboners #ciekawostki #pracaspawaczamnieprzeistacza

Zaloguj się aby komentować
A w Hiszpanii 30C
No ja pi⁎⁎⁎⁎le. No ile można. K⁎⁎wa.
https://www.skyradar.pl/p/temperatura.html
#gorzkiezale #ciekawostki #pracaspawaczamnieprzeistacza #czestochowa #chomiki #wiadomoscipolska #rolnictwo
Zaloguj się aby komentować
Wrzucam kolejny wpis bo sądzę że to zasługuje na więcej uwagi.
Dalszy ciąg wczorajszego wpisu na temat spawania podwodnego.
Na prośbę kilku osób zrobiłem próbę łamania, oraz szlifowanie próbki i wytrawianie kwasem. Pieknie uwidoczniła się strefa wpływu ciepła, oraz sam materiał spoiny.
#konstruktorelektrykamator <= mój tag, wczoraj był wpis o spawaniu pod wodą.
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #obrobkametali #diy



@myoniwy Na trzeciej fotce jest dużo wtrąceń, ale głębokość wtopienia za to imponująca. Widziałem, że spawane po rdzy było, ale te wtrącenia to raczej szlaka.
W szoku jestem za to, że nie ma porów tylko pojedyńcze pęcherze, w zasadzie logiczne, bo pod wodą tlenu brak, ale instynkt mówił mi co innego Oo
Jak łamałeś, to pękło jak szkło, czy raczej czułeś, że plastycznie się rozdziela? Pytam pod kątem udarności. Domyślam się, że na podwodnym spawaniu używają jakieś domieszkowane elektrody, bo bardzo szybko ciepło jest odbierane.
Ale czad ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Edit 1: te wtrącenia z trzeciej fotki działają jak karb i bardzo, ale to bardzo mocno osłabiają pachwinę, fajnie że nie wrzuciłeś tylko tego poprawnego zgładu. Ciekawe jakie są normy dla podwodnego spawania dla niezgodności spawalniczych. Podejrzewam że muszą być luźniejsze niż standardowe
@spawaczatomowy Jak łamałem to zachowywało się jak typowa spoina. Musiałem kilka razy przegiąć i to z dosyć dużą siłą, długie szczypce nie dawały rady, dopiero jak wkręciłem w imadło i przyspawałem pół metrową rurkę to się odłamało.
Nawet dzisiaj oglądałem filmik o spawaniu podwodnym i było tam stwierdzenie:
"6013 stick with waterproof coating"
Więc raczej tylko otulina ma jakąś powłokę.
A z tą trzecią fotką to normalnie byłoby wstyd pokazać, a tutaj pierwsze spawanie w całkiem nowych warunkach to nie ma co się dziwić że są niedoskonałości.
@myoniwy
6013 stick with waterproof coating
Czyli dokładnie ta sama jak zrobiłeś
A z tą trzecią fotką to normalnie byłoby wstyd pokazać
Bardziej interesujące są właśnie te z niezgodnościami i wadami. Jak ma być dobrze każdy rozpozna, ale na ile może być niedobrze, to już nie każdy oceni.
Jak łamałem to zachowywało się jak typowa spoina
Przy łamaniu do sprawdzenia wtopienia w pachwinie nacina się bruzdę wzdłuż spoiny, nie wpływa to na ocenę, bo chodzi o sprawdzenie ciągłości wtopienia, brak przyklejeń i obecność ewentualnych wtrąceń (czyli te elementy które są najsłabsze i propagacja pęknięcia zawsze idzie na nich).
A jeśli się plastycznie rozdzielało, tzn, że musiała spoina mieć sporą udarność, to duży plus.
Super doświadczenie zrobiłeś, poszerzyło mi spojrzenie na takie spawanie, bo zawsze myślałem, że to niewiadomo jaka technogia materiałowa
Zaloguj się aby komentować
Wam też na YT pojawiają się w proponowane filmiki z afgańskimi spawaczami w roli głównej? Bo mi tak, i ostatnio był to filmik o spawaniu pod wodą. Tyle że oni nalali 2cm wody do metalowego korytka i w czasie spawania całą wodę wypluło na boki.
Widziałem filmiki ze spawania pod wodą, gdzieś na platformach wiertniczych czy innych portach. Poczytałem trochę i w jednym z artykułów było że da sie spawać pod wodą zwykłymi elektrodami ale trzeba je pokryć lakierem albo woskiem żeby nie zamokły.
Tak też zrobiłem, polakierowałem elektrody dwoma warstwami lakieru bezbarwnego, i nura do wody. Głębszy pojemnik, tak żeby faktycznie woda cały czas zakrywała miejsce spawania. Od razu mówię, spawałem na oślep. Bąbelki gazu i płomień z tego gazu uniemożliwiał obserwację jeziorka spawalniczego (hehe, bo woda i jeziorko).
Ale udało się i wyszło takie coś, prąd 120A, elektroda 2,5 6013.
@SUQ-MADIQ I @spawaczatomowy jak oceniacie?
#konstruktorelektrykamator <= mój tag z moimi wypocinami.
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #obrobkametali




Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza #okrety #zeglarstwo #historia
French ironclad Redoutable in dry dock, the first warship in the world to be built in steel, c. 1875.
Compared to iron, steel allowed for greater structural strength for a lower weight. France was the first country to manufacture steel in large quantities

Zaloguj się aby komentować
Ostatnio pisałem, że fotel mi trochę pękł a dzisiaj udało się złapać za spawarkę. Blacha 3 mm, elektroda otulona 2,5 mm (raczej za gruba) i 135 - 140 Amperów. Tutaj foty łatwiejszej strony a niżej w komentarzu druga strona. Blacha pofalowana więc jak ma moje umiejętności chyba ujdzie. Cykałem się przepalenia więc jak już jedną zrobiłem to odkręciłem blachę od fotela i zrobiłem z drugiej dla pewności. Na koniec zabezpieczyłem wewnętrzny spaw smarem molibdenowym aby nie rdzewiało. Wewnętrzny musi być goły aby nie uwalić ubrania albo kota.
#spawanie #zrobtosam #pracaspawaczamnieprzeistacza #diy #majsterkowanie
https://www.hejto.pl/wpis/chyba-bedzie-okazja-uzyc-spawarki-troche-sie-zdziwilem-ze-peklo-bo-to-obrotnica-




Zaloguj się aby komentować
Zdobyłem trochę starych przewodów od klimatyzacji z samochodów z zamiarem sprawdzenia jak się spawają z zamysłem świadczenia takich usług.
Zespawać żeby z zewnątrz wyglądało jako tako to nie problem. Problem jest pospawać tak by w środku nie było zbyt dużych wypływów a jednocześnie żeby nie było efektu karbu.
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
#aluminium #konstruktorelektrykamator





@myoniwy Na luzie, potrzeba przedłużkę z rury żeby od imadła się odsunąć i ścisk ze stopką pryzmową do rur na ustawnej szynie żeby mimośrodowo rurkę złapać. Masz wtedy wycentrowany styk w osi obrotu. Jeśli jest ta przedłużka ze ściskiem na szynie dobrze pomyślana, to kształt jakiejkolwiek rurki nie ma znaczenia (tylko długość przeszkadza i na jak dalekim skraju będzie spawane, bo jak uderza o glebę, to trzeba podnieść obrotnik albo lekko kąt osi obrotu podnieść od poziomu, ewentualnie spawać w niewielkim mimośrodzie, ale to ekstremalne sytuacje dla większych niż około 1,5m rurek jeśli obrotnik jest na 90cm wysokości (1,5m mierzonego z największego gabarytu pogiętej rurki, a nie długości surowej rurki przed pogięciem)).
Wiem, bo robiłem na takim czymś
A, i jak coś za ciężkie jest, i ten ścisk nie utrzymuje, to trójnóg z prowadzeniem łożyskowym (dwa ordynarne łożyska kulkowe czy wałeczkowe) w osi obrotu obrotnika jako podpórka spawanego elementu się sprawdza doskonale. Fajnie jak tej podpórki wysokość jest regulowana, bo różne średnice rur potrzebują inną wysokość podpórki (im większa średnica rury spawanej, tym niżej podpórka będzie)
Może to skomplikowanie brzmi, ale jak sobie to wyobrazisz, to się okazuje proste, no i 100% działa
Zaloguj się aby komentować
#atencyjnaspoina #spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza
Spawanie elektrodą
Wygląda lepiej niż na początku kursu


Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie

Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie
szczyt samotności samemu do roboty w święta przyjść ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować
Taką ławeczkę z odpadów sobie robię w przerwie od budowy pieca. Będę na niej siedział przed warsztatem i pił kawkę, albo Kubusia. #diy #rekodzielo #pracaspawaczamnieprzeistacza #randycontent

Zaloguj się aby komentować
Gdy masz takiego kopa, ze lepiej nie wchodzić ci w drogę
#diy #pracaspawaczamnieprzeistacza
Zaloguj się aby komentować
#spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #pracazagranica
Mireczki tak myślę od jakiegoś czasu z różową o tym, żeby wyjechać gdzieś za granicę na jakiś czas i może ktoś z was się orientuje jaki kierunek na ten moment się opłaca. Holandia odpada, myślimy aktualnie o Finlandii, bo sam tam byłem trzy lata, bardzo miło wspominam i chętnie bym się tam przeprowadził na stałe, ale różowa nie jest za bardzo za tym kierunkiem, no i stawki niskie. Niemcy - tutaj raczej kluczowa jest znajomość języka, a z Niemieckim nie jest u nas nikomu po drodze :d. Angielski bez problemu, a postawy jakiegoś języka można zawsze złapać (byle nie Niemieckiego
@alicja_po_zlej_stronie_lustra osobiście też wybrałbym Finlandię. Co do różowej, to jest asystentką stomatologiczną i myśli żeby robić jeszcze higienistkę, więc akurat taki zawód, gdzie wydaje mi się, że będzie ciężko znaleźć coś w zawodzie ma miejscu, więc pozostanie szukanie jak już będziemy tam, albo szkoła na rok, żeby nauczyć się języka. A co do równania stawek spawaczy, to taka tendencja jest chyba jedynie pośród polskich agencji pracy, które się omija szerokim łukiem, ze złodziejami się nie współpracuje.
Zaloguj się aby komentować
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #holandia #ofertapracy
firma w której pracuję szuka ludzi więc się dzielę ofertą:
Maxtech oferuje pracę w charakterze montera konstrukcji stalowych z podstawami spawania.
Praca na stałe na umowie holenderskiej. Okolice Eindhoven - Breda
61h x 17€ = 1037€ x 4 (wypłaty są co 4 tygodnie a nie co miesiąc) = 4148€ minus chata ok 170€
Wychodzi około 4000€ na rękę.
Na A1 też można za 23€ i chata nieodpłatnie.
Transport firmowy na miejscu - nie trzeba przyjeżdżać swoim autem
Sama praca jest łatwa i niemęcząca, zakłada się blaszki na różne profile z umiarkowaną dokładnością, część materiału przychodzi potrasowana. Jeżeli ktoś montował już samodzielnie z rysunku to sobie poradzi. Monter od trzymania miarki z pewnością nie bo pozakłada blachy odwrotnie w najlepszym wypadku - jeśli ktoś nie jest pewny że umie to znaczy że nie umie.
CV wysyłamy na [email protected]
Rysunki wyglądają tak:
co do samej firmy, jak wiecie jestem najemnikiem 14 krajów i ponad 60 kontraktów, nigdy bym nie powoedział że rzuce robote i wrócę do firmy dwa razy, teraz wróciłem czwarty raz w ciągu trzech lat do nich.


Zaloguj się aby komentować