Czy ma ktoś może dostęp do płatnych treści w serwisie Polityka i podesłałby na priv ten artykuł schowany za paywallem? Bardzo mi zależy!
#zdrowie #oszustwo #scam
Czy ma ktoś może dostęp do płatnych treści w serwisie Polityka i podesłałby na priv ten artykuł schowany za paywallem? Bardzo mi zależy!
#zdrowie #oszustwo #scam
Zaloguj się aby komentować
Caritas....
#polityka ? #niewiemjakotagowac #oszustwo
( Panie moderatorze jak zła społeczność to we pan kliknij bo w sumie caritas to nie jest rzadowa oragnizacja wiec to nie polityka, sam już nie wiem )


Zaloguj się aby komentować
@VoxClamantisInDeserto używa botów do wbijania sie w gorące i jest to fakt
#oszustwo

Zaloguj się aby komentować
Słyszeliście o oszustwie na Spotify (i innych platformach streamingowych)? Jeśli nie, to zapraszam:
Z grubsza jak działa Spotify (liczby są mniej ważne, ważniejszy jest schemat):
Płacisz 24 PLN za subskrypcję, tak jak 250 mln osób na świecie, co łącznie daje 6 mld PLN miesięcznie przychodu Spotify
Z tej kwoty Spotify zabiera jakąś 1/4 kwoty dla siebie
Reszta (~4,5 mld PLN miesięcznie) dzieli się na liczbę wszystkich streamów wszystkich piosenek, co daje jakieś 0,015 PLN (tak, 1,5 grosza) za odtworzenie piosenki dla artysty
Jak łatwo wywnioskować, żeby wyjść "na zero" na jednym koncie premium, trzeba by odtworzyć swoją piosenkę w ciągu miesiąca 1600 razy (ponad 2x na godzinę) - wszyscy ponadto będzie zyskiem artysty.
Jak więc widać jest możliwość zarobienia na muzyce - puszczając swoją piosenkę (załóżmy trwającą 3 minuty) 24h na dobę przez wszystkie dni tygodnia, przychód wyniósłby jakieś 216 PLN miesięcznie, co oznacza prawie 200 PLN na plusie z tylko jednego konta — gra zdecydowanie warta świeczki, szczególnie na większą skalę.
Nie ma się co dziwić, że Spotify aktywnie walczy z tego rodzaju próbami oszustwa, więc trzeba by się mocno starać, by nie zostać wykrytym ze swoim schematem odtwarzania swoich utworów.
Można już się domyślić, dlaczego o tym piszę — dlatego, że Amerykanin Michael Smith użył dokładnie tego sposobu. Od 2017 roku zaangażował około 10 tys. kont, kupił setki tysięcy piosenek, które wrzucił na platformy streamingowe i odtworzył je na tych kontach miliardy razy, by wyłudzić od tych platform streamingowych łącznie ponad 10 mln USD.
Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o schemacie, zachęcam do lektury aktu oskarżenia: https://www.justice.gov/usao-sdny/media/1366241/dl
#spotify #oszustwo #usa #pomyslnabiznes #ciekawostki
#owcacontent <- do blokowania moich wpisów
@bojowonastawionaowca znam historię gdzie jakiś zespół stworzył album z samych utworów bez dźwięku. Miały minimalną wymagana długość aby kwalifikowały się do zapłaty za odtworzenie. Artyści prosili fanów by ci odtwarzali te utwory w nocy w czasie gdy nie używa się np telefonu. Tak uciułane pieniądze miały służyć zorganizowaniu sobie trasy koncertowej. Finału nie znam.
@InstytutKonserwacjiMaryliRodowicz mam https://www.theverge.com/2014/5/7/5690590/spotify-removes-silent-album-that-earned-indie-band-20000
@bojowonastawionaowca
ta sprawa jest "v. USA" a nie odpowiednio "v. Spotify" . Hę?
ten cały wire fraud to jest tak szerokie polecenie, że każda nawet próba exploitowania EULA to jest przestępstwo
Ciekaw jestem czy LegalEagle zrobi podsumowanie tego. Bo zastanawia mnie gdzie leży granica legalności / nielegalności w tym przypadku.
Zaloguj się aby komentować
Widzę nowa metoda oszustwa na OLX. Wysylaja wiadomość, ze niby produkt zakupiony i opłacony i jakiś gownokod generują. Oczywiscie w powiadomieniach nic nie ma i obstawiam że otwierając link z kodu albo wymuszenie logowania do banku albo wysylamy przedmiot w niebyt. Polecam uważać na takie gówno, co mniej kumaci mogą sie zlapac.
#olx #oszukujo #niebezpiecznik #oszustwo #zakupy

@adam_photolive i to jest jeden z powodów, przez który przestałem korzystać z tego śmietnika. Drugim są roszczeniowe karyny i janusze, którzy najpierw będą się z tobą targować do złotówki, a potem najchętniej to by od ciebie oczekiwali, że oddasz im towar za darmo "bo złotówka to prawie jak nic" i jeszcze go przywieziesz pod drzwi na drugi koniec Polski "no bo w końcu im to sprzedałeś". Pi⁎⁎⁎⁎lę to wszystko serdecznie, jak mam coś co się chcę pozbyć to robię sondę po znajomych czy nie znają kogoś kto by potrzebował, a jak nie to wyrzucam do śmieci. Szkoda mi na to wszystko nerwów.
@NiebieskiSzpadelNihilizmu taka prawda. Ja miałem przypał ostatnio, po którym stwierdziłem, że nie bawię się już w to.
Sprzedawałem prawie nowe buty, dobrej firmy, modne, z eleganckich. dużo taniej niż powinienem, żeby zrobić miejsce.
Koleś jakiś pisze normalnie, umawia się po polsku.
Werble...
Podjeżdża jakiś kazach czy inny mongoł( azjatyckie rysy , brodzisko)na skladaku. Na stopach klapki a zamiast skarpet te ich skórzane skarpety z jednym palcem.
Ni huhu po polsku.
Dobra, pokazuje migowo żeby wszedł. Zobaczy, weźmie albo nie.
Ten przymierzać chce. Wali od niego nie myciem ale myślę, dobra, odkaże je jak coś.
Dobra chce je-pokazuje na tlumaczu.
No i wyciąga pieniądze. 40 euro. Ja się pukam w głowę i mu pokazuję przelicznik, że za mało bo jak już to 60. Już pomijam, że mi płaci obcą walutą.
I tak przepychanka z tlumaczem trwała dobre 10 minut a ten siedzi i dalej swoje.
W pewnym momencie nawet ukradkiem włożyłem sobie gaz pieprzowy do kieszeni bo jednak to dzikie ludy i by mi jeszcze z nożem wyskoczył czy coś.
Po 15 minutach go wyjebalem i nigdy więcej...
Po wszystkim zastanawiające jest po uj jakiemuś typowi z Uralu, entuzjaście skórzanych onucek eleganckie buty Marc'o polo
Zaloguj się aby komentować

Funkcjonariusze z Poznania w kooperacji z Prokuraturą Rejonową w Szamotułach zatrzymali 37-letnią kobietę, która jest podejrzana o wyłudzenie niemal miliona złotych od Fundacji "TakaAkcja" założonej przez Filipa Chajzera. Oszustwo, które mogło kosztować fundację ogromne sumy, może...
Próbowali mnie oszukać!!
Dostałem dziś na maila kilka wiadomości podszywających się pod OLX. No dzień jak co dzień, to było wiadome, że jak coś się wystawi na OLX to w końcu ktoś będzie próbował się pod OLX podszyć. Ale ciekawostka! Pierwszym mailem, którego na początku nie zauważyłem, była wiadomość z prywatnego maila z serwisu Interia, oznaczonego nawet imieniem i nazwiskiem(na pewno fake, chyba że ktoś się komuś na skrzynkę włamał), że zarezerwował mój przedmiot na OLX i żebym sprawdził wszystkie foldery xD No ci oszuści się robią naprawdę pomysłowi.
Szkoda że do tej pory nie umieją w polski xDD
#technologia #oszustwo #olx

Zaloguj się aby komentować
#scam #oszustwo #phishing #cyberbezpieczenstwo #oszukujo

Zaloguj się aby komentować
#scam #oszustwo #cyberbezpieczenstwo #technologia
Scammerzy używają legitnej usługi.
Nie znalazłem strony dekodującej skracany link,

Zaloguj się aby komentować
Takie fejkowe reklamy #lidl i #biedronka latają na snapchacie.
#oszustwo


Zaloguj się aby komentować

W epoce cyfrowej, gdzie wyszukiwanie w Internecie stało się drugą naturą, nawet najprostsze zapytania mogą narazić Cię na ryzyko.
Zgodnie z poradą ekspertów z Bezpieczeństwo GuidePoint podkreślając, w jaki sposób cyberprzestępcy manipulują tymi systemami.
Jak działa oszustwo związane z...
Ja pi⁎⁎⁎⁎le, nawet samochodu nie mozna juz normalnie sprzedac.
Jakby ktos chcial dodac na olx czy grindr to smialo.
#scam #oszustwo #otomoto

Zaloguj się aby komentować

Przekręt z cudownymi garnkami Eco-Vital nic nas nie nauczył. Dzięki nagraniu z ukrytej kamery dowiecie się, jak wyglądało w Bolesławcu spotkanie, do którego uczestnictwa zachęca się telefonicznie ofertą bezpłatnego badania wzroku i okularami w prezencie #ciekawostki #wiadomoscipolska...

Biuro Spraw Wewnętrznych Policji oraz Prokuratura Okręgowa w Gliwicach prowadzą śledztwo przeciwko funkcjonariuszom gliwickiej komendy. Ruszyła procedura wydalenia ich ze służby. Chodzi prawdopodobnie o okradanie starszych ludzi. Śledczy nie chcą ujawniać żadnych szczegółów.
Sprawa została...

Mieszkaniec okolic Turynu na północy Włoch przez 34 lata udawał niewidomego i pobierał rentę inwalidzką. Okazało się, że choć rzekomo nic nie widzi, czytał nekrologi na murach i wypłacał pieniądze z bankomatu. Gdy 84-letni obecnie oszust został zdemaskowany, wszczęto przeciwko niemu...

Ludzka dobroć może mieć złe oblicze. Dowodem na to jest kampania “FreeLeaksmas”, w ramach której przestępcy postanowili udostępnić za darmo wycieki danych, oraz zestawienia pochodzące ze starszych wycieków.
#bezpieczenstwo #internet #oszustwo #technologia
PiSowskie ABW i premier Morawiecki od miesięcy wiedzieli o aferze z pociągami Newagu.
Już w grudniu 2022 r. specjaliści od cyberbezpieczeństwa złożyli zawiadomienie, że znana spółka Newag instalowała cyfrowe blokady w swoich pociągach, aby zarabiać na ich serwisie. Spółka z Nowego Sącza zaprzeczała i odpowiedziała własnym, sensacyjnie brzmiącym zawiadomieniem do ABW i SKW. Jednak śledztwo w sprawie skandalu na kolei nabiera rozpędu dopiero teraz.
#kolej #Polska #newag #afera #oszustwo

Zaloguj się aby komentować

Kilka dni temu czytelnicy poinformowali nas o nietypowym mailu, który wyglądał mniej więcej tak: (...) Nasi stali czytelnicy zapewne od razu zorientują się, że ten mailing to scam. W formie klasycznego oszustwa „na dopłatę do przesyłki”. Tj. link z „potwierdzeniem wysyłki” kierował do złośliwej...

Wykryto nowy, niezwykle niebezpieczny malware o nazwie FjordPhantom. Badania wykazały, że na atak podatnych jest aż 80 proc. najpopularniejszych aplikacji bankowych.
Okazuje się, że FjordPhantom pozwala na uruchomienie aplikacji banku w wirtualnej maszynie. Z perspektywy użytkownika wszystko wydaje...
Dzisiaj natknąłem się na jeden z najbardziej obrzydliwych scamów. Mianowicie pewna firma produkująca okulary, których marki nie mogę ujawnić, chciała, abym nawiązał z nimi współpracę. Opowiadała, jak doskonałe okulary tworzą, zdolne nawet leczyć daltonizm. Pracuję w branży wizualnej, więc wiem, że to poważny problem dla wielu ludzi, także w mojej dziedzinie. Osoby cierpiące na daltonizm mogą mieć trudności z prawidłowym odbieraniem kolorów, na przykład widząc czerwony jako brązowy. Jednak nie jestem ekspertem.
Na spotkaniu ta osoba twierdziła jednak, że ich okulary całkowicie leczą daltonizm, prezentując mi kilka filmików. W jednym z nich pojawił się chłopiec w wieku 6-10 lat, który miał przed sobą żółte, brązowe, purpurowe i czerwone balony. Bez okularów osoba poprosiła go, aby wymienił kolory. Oczywiście nie potrafił ich poprawnie zidentyfikować.
Następnie chłopiec założył okulary, po czym nagle zawołał: "O Boże, czerwony, purpurowy i pokazywał palcami na odpowiednie kolory". Wszyscy na filmiku zaczęli płakać, co było bardzo wzruszające.
To wywołało we mnie pewne wątpliwości, więc postanowiłem wyrzucić go z biura. Zadłem mu proste i oczywiste pytanie, które go kompletnie zdezorientowało. Skoro ta osoba nigdy wcześniej nie widziała czerwonego i purpurowego, skąd znała nazwy tych kolorów, widząc je po raz pierwszy w życiu?
No na pytanie nie dostałem odpowiedzi.
Oszustwa tego typu szczególnie mnie irytują, ponieważ firma wykorzystuje ludzkie nieszczęście. Dla mnie taki proceder powinien być karany podwójnie.
#oszustwo

Zaloguj się aby komentować