Moje pomidory już wypuściły pierwsze piętro kwiatów. Niektóre już kwitną.
#chlopakizdzialeczek #ogrodnictwo #pomidory #ogrod #rosliny





Moje pomidory już wypuściły pierwsze piętro kwiatów. Niektóre już kwitną.
#chlopakizdzialeczek #ogrodnictwo #pomidory #ogrod #rosliny





Zaloguj się aby komentować
Jak to jeden z pato youtuberów ma w miniaturach.
Zaczęło się!
Zaczęło się kwitnienie winorośli, odmiana NN która od zawsze była na podwórku. Patrząc na wielkość owoców i ogólną odpornośćbna choroby jest to jakiś frankoamerykaniec czyli coś pokroju Marcheal Foch bądź Leon Millot. Patrząc na nasłonecznienie to ma wystawę na słońce na stronie zachodniej.
#winogronadeserowe #winoroby #ogrodnictwo #ogrod #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Zgodnie z obietnicami daje info po 16 xD No dobra z poślizgiem pięciu dni. Z spodków od doniczek powstała ta oto osłona dla czujników temperatury do nowej stacji pogodowej, o której będzie małe #chwalesie o czym mam nadzieję że niedługo nastąpi xD
#gownowpis #zainteresowania #pogoda #ogrod
https://www.hejto.pl/wpis/wpadlem-na-pewien-pomysl-po-16-albo-w-sobote-dam-znac-o-co-chodzi-smile-zagadka-


Zaloguj się aby komentować
Pachnie aż dostaje smergla by robić marmoladę
#ogrodnictwo #chlopakizdzialeczek #ogrod #rosliny #gownowpis


Zaloguj się aby komentować
Róża historyczna Rose de rescht niedługo będzie zachwycała mnie swoim wyglądem i zapachem
#ogrodnictwo #roze #ogrod #rosliny #chlopakizdzialeczek


Zaloguj się aby komentować
Ogłaszam alert rożany, róża pachnąca zaczyna kwitnienie. To pora na zbiór płatków na marmoladę.
Wołam
@moll
@UmytaPacha
#rosliny #ogrodnictwo #zainteresowania #gotujzhejto #ogrod

Zaloguj się aby komentować
Dziś zainstalowali mi na działeczce system alarmowy.
Sezon polowań na żulerię ogłaszam za otwarty.
Jest parę przynęt, mam nadzieję, że się połakomią.
Parę niespodzianek też.
#chwalesie #heheszki #dzialka #chlopakizdzialeczek #ogrod

Zaloguj się aby komentować
Mam pytanie do bardziej obeznanych we wioskowym savoir vivre.
Od ulicy i trochę z boku mam posadzone tuje (nie ja je sadziłem, don't hate me).
jak widać na obrazku, sąsiad wyjazd ze swojej posesji ma trochę cofnięty, zrobił tam sobie podjazd z kostki, prawdopodobnie dla wygody wyjazd jest rozszerzony. W papierach mam że ta zakreślona część należy do mnie, ale widocznie tak się dogadał z poprzednim właścicielem 100 lat temu, pewnie znali się od pokoleń itd. Mi to nie przeszkadza.
Zastanawiam się tylko czy powinienem we własnym zakresie przyciąć te tuje które wyrastają na podjazd, czy niech sam se to robi.
Nie chodzi mi o prawo, tylko o to jakie są zwyczaje. Od ulicy już sobie przyciąłem.
#wies #dom #ogrod #pytanie


Zaloguj się aby komentować
Przez ten zasrany zimny maj są małe twarde i kwaśne. Albo też przez to że jest ogrodzona?
Odmiana czereśni, majówka.
#zalesie #ogrodnictwo #rosliny #ogrod #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Jeszcze z godzina sadzenia i robienia notatek gdzie jaka odmiana pomidora idzie.
Trzeba przyznać że nawet wyszły mi rozsady, a tylko raz podlałem woda z nawozem.
#ogrodnictwo #zainteresowania #rosliny #chlopakizdzialeczek #ogrod





Zaloguj się aby komentować
Może ktoś ogarnięty mi powie jak tu interpretować wyniki? Trzeba mnożyć x każda kreska czy x gruba kreska?
#ogrodnictwo #meteorologia #pogoda #ogrod


Deszczomierz,miernik opadów
Wiedza o ilości opadów jest kluczowa do podejmowania decyzji o nawadnianiu lub innych zabiegach agrotechnicznych. Najprostszym sposobem na uzyskanie takich informacji jest zastosowanie deszczomierza.
Dane:
Sumator opadów
Materiał: Wysokiej jakości tworzywo sztuczne
Możliwość obsadzenia na trzonku lub powieszenia
Według wytycznych Światowej Organizacji Meteorologicznej deszczomierz powinien być umieszczony w odległości co najmniej 30 m od drzew, krzewów czy budynków. Dodatkowo powinien być on zamontowany na wysokości od 1 do 1,5 m nad gruntem
ps. to już ten wiek, gdy instrukcja jest napisana na przedmiocie i wystarczy przeczytać
@starebabyjebacpradem Ponumerowali co 5, więc najwyraźniej te najkrótsze i najcieńsze to 0,5 (nawet to opisali, ale my tu o matematyce, a nie o nauce czytania), a te dłuższe są co 1. Trzeba je policzyć. Mam jakieś flashbacki z podstawówki.
Ktoś już "rozwiązał" to skomplikowane zadanie i policzył, że miarka wskazuje 3 większe kreski i jedną połówkę, czyli 3,5 [trzy i pół]
Poćwicz czasem na linijce.
Zaloguj się aby komentować
No to się dorobiłem i ja miernika opadów. To już drugi bo pierwszy kupilem pięć lat temu i dalej nie zaprogramowany do końca xD
#ogrod #meteorologia #pogoda #ogrodnictwo #gownowpis


Zaloguj się aby komentować
tutaj kolejny protip bo widzę, że niektórzy średnio ogarniają ten craft
#heheszki #ogrodnictwo #ogrod #protip

Zaloguj się aby komentować
Niedawno padło pytanie od kolegi @bishop ile winorośli dostało mrozem.
Tak więc: krzewów na obecną chwilę mam 88(deserowych i przerobowych razem ) jeszcze w tym roku dojdą nowe odmiany z ukorzeniarki
Deserowych w różnym wieku jest 54 odmiany i 57 krzewów.
Przerobowych mam 31 krzewów dziewięciu odmian.
Na dzień 11 mają 2025 sytuacja wygląda tak:
Straty ogólem 36%
Straty wśród odmian deserowych 40%
Straty wśród odmian przerobowych 29%
Straty deserowych względem ogółu 26%
Straty przerobowych względem ogółu 10%
P.S. dodam na koniec ze nie stosowałem żadnej ochrony przed przymrozkami typu włóknina czy zraszacze. Ale na przyszłe sezony mam nadzieję że się wyrobie zakupić bądź coś takiego zabudować.
#gownowpis #ogrod #rosliny #winogronadeserowe #winoroby


Zaloguj się aby komentować
Ale miałem pietra wczoraj bo temperatura leciała w dół jak wartość spółek skarbu państwa za rządów pisiorow. Normalnie para z ust leciała wieczorem takie zimne powietrze szło. Na szczęście się ustabilizowało, zobaczymy co przyniosą najbliższe noce.
Poprzednia noc przymroziła i kilka odmian winorośli oberwało.
#ogrodnictwo #zainteresowania #ogrod #rosliny #winogronadeserowe


@UncleFester 2x ds18b20 ale od dłuższego czasu ogarniam kolejną stacje na kilku czujnikach i wyciąganie średniej z nich i braniem pod uwagę błędu pomiarowego przy okazji. Oczywiście plus kilka innych zmiennych do zapisu. Tym razem swój serwer do zbierania danych stawiam, równolegle zapisując je na karcie sd od strony mikrokontrolera. Im dalej w las tym więcej pomysłów na rozwój i dokładanie czujników xD
A wracając do obecnych pomiarów to mi daszek kanalizacyjny popękał i światło pada na czujki.
@starebabyjebacpradem W mnie przymrozkami oberwały tylko sadzonki dyni w tunelu (w multiplacie, czekające na wysadzenie do gruntu). Nie wiedziałam, że dynie są tak wrażliwe, bardziej niż pomidory. Pomidory-samosiejki w tunelu bez problemu przetrwały, jedna była tylko liźnięta mrozem i takoż trochę listków batata.
Zaloguj się aby komentować
Ogrodnicza północna część Polski. Jak tam sytuacja po dzisiejszej nocy? Sprawdziły się prognozy z przymrozkami?
#ogrodnictwo #ogrod #zainteresowania #gownowpis #pytanie #rosliny
Zaloguj się aby komentować
#dzialka #diy #ogrod #rzezba takie paletofotele wyrzezbiłem


Zaloguj się aby komentować
Idę dać amciu borówkom, wieczorkiem podleję to się ładnie wchłonie.
#borowkaamerykanska #ogrod

Zaloguj się aby komentować
Są tu jacyś specjaliści od kosiarek? Mam silnik Briggs&Stratton 575is i problem z InStartem jak na filmie. Niestety nie do końca jest on w sieci rozkminiony. Ktoś może z tym walczył?
Z tego co wyczytałem na jutubach to problemem jest cewka w baterii odcinająca rozrusznik.
#ogrodnictwo #ogrod #narzedzia

@PanNiepoprawny znalazłem projekt rozszerzałki baterii:
https://www.printables.com/model/226617-powiekszenie-baterii-briggsstratton-instart-775is-
nie widzę tam żadnej cewki, ale to może nie ten model.
Nie miałem niestety do czynienia z tym systemem, ale obstawiałbym bendix
Zaloguj się aby komentować
Tym razem na osłodę mały sukces. Na czereśni Kordia zaszczepiłem Czereśnie majówkę i jakąś nn od znajomego. Majówka już ruszyła na dobre a ta od znajomego ciągle ma opory. Cieszę się głównie dlatego że pestkowe są dość wybredne i mają problem z przyjmowaniem się.
#ogrodnictwo #zainteresowania #ogrod #rosliny #chwalesie
Zaloguj się aby komentować