Nosz koohwy yebane... spod pachy wyjąłem.
Wczoraj dużo w zielsku robiłem.
#kleszcze #owady #przyroda #pasozyty#ogrod



Nosz koohwy yebane... spod pachy wyjąłem.
Wczoraj dużo w zielsku robiłem.
#kleszcze #owady #przyroda #pasozyty#ogrod



Zaloguj się aby komentować
Ogrody Kapias w Goczałkowicach to najlepsza botaniczna rzecz jaką widziałem. Prywatna firma ogrodnicza na 4 hektarach terenu zrobiła ogrody podzielone na ponad 20 stref tematycznych z 6000 gatunków roślin. Petarda, daje ocenę 12/10
#zielczanwgorach #rosliny #ogrodnictwo #ogrod





Zero krytycyzmu, a zachwyt na 12/10, gdy fuszerkę odwalili straszną.
No, ale Polsce wybiera się tak nawet prezydentów.
Gdyby specjalistę Japończyka wzięli do tego ogrodu japońskiego, to wszystko wyglądałoby zupełnie inaczej, zaczynając od tej białej wiaty śmietnikowej. Taki stan zen się tam osiąga, że aż ciśnienie podnosi. Gdyby on tę wystającą folię zobaczył, to najpierw by tam Pearl Harbor urządził.
Zaloguj się aby komentować
Bananowce dostały nowej ziemi z nawozem potasowym i nowe doniczki. Nawet jest klapek dla skali xD
Ten po lewej miał za ciasną doniczkę i zbiedniał ale jak poczuje smergla do potasu i azotu w ziemi to powinien ruszyć
#ogrodnictwo #ogrod #rosliny #gownowpis #chwalesie


Zaloguj się aby komentować
witam, szukam kosiarki elektcznej na obszar około 750m². Chciałbym aby była na kabel i aby był do niej łatwy i tani dostęp do części i serwisu. Wiem że powinienem zwracać uwagę na to aby był silnik indukcyjny i aby była lekka ale ciężko mi coś wybrać
Budżet to około 1000zł. Coś tam czytałem ale sam już nie wiem co wybrać czy makite czy al-ko czy stige czy ryobi, gdzieś mi mignął JAKMET cr 1900 ale z tego co widzę nie można go kupić przez internet.
#kosiarka #stiga #jakmet #al-ko #ogrod #trawnik
Zaloguj się aby komentować
Nie wiem czy będzie widać ale na tej czereśni mam trzy odmiany czereśni które owocują. Kordia to ten największe, druga mniejsza to nn wzięta z drzewa które sadzil mój dziadek i trzecia niedojrzała spod domu sąsiada.
Obydwie dodatkowe czereśnie doszczepilem w 2024 roku
#ogrodnictwo #chlopakizdzialeczek #ogrod #rosliny #chwalesie



Zaloguj się aby komentować
Jak szczepimy to szczepimy, tym razem poza winogronami założyłem oczko na dzikiej róży, róży spod urzędu która ładnie pachnie i ma kwiaty ładne ( raczej powtórzę akcje pobrania gałązki na szczepienie) Za jakieś dwa, trzy tygodnie poinformuję was czy się przyjęło. A na oczkach które założyłem jakieś 1.5 tygodnia temu już widać kallus. Teraz uczę się używania taśmy budytape a nie jak zwykle używałem taśmy biurowej.
Pierwsze zdjęcie to oczko róży pachnącej spod urzędu, kolejne to zetknięcie co słychać na oczkach sprzed 1.5 tygodnia i ostatnie to założona nowa taśma do szczepienia.
#ogrod #ogrodnictwo #chlopakizdzialeczek #rosliny




Zaloguj się aby komentować
Ja już mam swoje maliny a wy zazdrośni
#ogrodnictwo #ogrod #rosliny #chlopakizdzialeczek



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Z takich życiowych fanaberi to kupiłem sobie termometr do kompostu
#ogrodnictwo #ogrod #kompost


Zaloguj się aby komentować
Według aplikacji PlantNet jest to Rzepicha Leśna albo Rzepicha Ziemnowodna, wysiało się to na działce wraz z przywiezioną ziemią do podrównania działki. Żal kosić działkę bo pszczoły na tym szaleją i względnie ładnie taki żółty dywan wygląda.
#ogrodnictwo #rosliny #pszczoly #chlopakizdzialeczek #ogrod #gownowpis



Zaloguj się aby komentować
Mówcie co chcecie ale Jaśmin ma świetny zapach i pasuje w każdym ogrodzie. Nie dość że pięknie pachnie to jeszcze ładnie wygląda.
Ten obecny kilka lat temu pobrałem jako gałązkę z kawałkiem korzenia spod likwidowanej nastawni w czasie modernizacji linii kolejowej.
#ogrodnictwo #ogrod #rosliny #chlopakizdzialeczek #kwiaty


Zaloguj się aby komentować
Mniej więcej 1/5 roboty za mną, kurde te gorące dni co były wybitnie mnie demotywowały do roboty. A chwasty i wilki przy pomidorach rosną
#ogrodnictwo #chlopakizdzialeczek #ogrod #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Oczka wodne to jednak super sprawa.
Lubią je dorośli, lubią je dzieci (bo mogą sobie łowić rybki) lubią je koty (bo mogą sobie łowić rybki) uwielbiają je ptaki bo mogą się wykąpać i napić, psy tak samo, rok temu pies znajomych nam na chama wskoczył prosto do oczka wodnego, bo były upały, cieszył się jak głupi.
Ja lubię bo od dziecka interesowałem się robakami, miałem frajdę gdy w zeszłym roku zobaczyłem na belce pustą wylinkę po ważce, kilka lat wcześniej widziałem, jak składa jajeczka do wody. Fajnie kiedy tak się ogarnie biologię w oczku że woda sama jest czysta bez żadnej mechanicznej ingerencji.
Właśnie oglądam sobie oczliki przez mikroskop kieszonkowy.
Kiedyś na wsi sobie zrobię oczko wodne z plażą.
Róbcie oczka wodne.
#bojowkaoczkowodna #oczkowodne #dzialka #ogrod #ogrodnictwo #chlopakizdzialeczek #pokazkota



Zaloguj się aby komentować
Kiedyś chyba pisałem o naszczepieniu porzeczki czarnej na porzeczce złotej.
#ogrodnictwo #zainteresowania #rosliny #ogrod
Teraz wygląda tak
https://youtube.com/shorts/Kc-YFKyYY7M?si=1ahsX2hE\_RCeGEx4
Kiedyś wyglądała tak

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
LOL, żona mi kupiła antyglon do oczka wodnego, no to wlałem, a się okazało że to żadna chemia która zabija glony, tylko po prostu zabarwia wodę na granatowo żeby nie miały światła, jak w operacji Dark Storm w Matrixie.
Ciekawe czy rybki zmienią kolor.
#chlopakizdzialeczek #dzialka #ogrod #oczkowodne #thematrix



Zaloguj się aby komentować
#ptaki #ogrod
Pisklęta kopciuszka w gnieździe po jaskółkach

Zaloguj się aby komentować
Trochę przez noc napadało
#ogrodnictwo #ogrod #pogoda #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
#entomologia #ogrod
Chytra wierzchołówka żółtowłosa, mucha przebrana za trzmiela

Zaloguj się aby komentować
Koleje dwie róże rabatowe zaczęły kwitnienie
#ogrod #ogrodnictwo #kwiaty #rosliny


Zaloguj się aby komentować