Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Aktualizacja odnośnie tego wpisu: https://www.hejto.pl/wpis/jade-na-badania-encepencegraf-i-te-sprawy-trzymajcie-kciuki-za-moja-lepetyne-i-z
Jest dobrze
Neurolog mówi że wszystko jest tak jak być powinno, zapytany czy to mogło stać się od stymulantów, odpowiedział że jak najbardziej, ale na obecną chwilę nie widać żadnych zmian, które mogłyby wskazywać na epilepsję, ani żadnych śladów po używaniu dragów, więc #czujedobrzeczlowiek
Musze się tylko pilnować przez pół roku, nie mogę prowadzić auta, używać niebezpiecznych narzędzi i pracować na wysokości, jak przez pół roku to się nie powtórzy, to będzie znaczyło że atak drgawkowy był wynikiem uderzenia, a upadek zwyczajnym omdleniem.
Poduszka powietrzna za łukiem brwiowym zniknęła bez śladu, więc mogę się wreszcie wysmarkać, k⁎⁎wa, chłop się cieszy że może smarkać, nigdy w życiu bym nie pomyślał, że kiedyś będę się z tego cieszył
Pęknięty łuk brwiowy prawie zrośnięty, a jeszcze niedawno jak myłem twarz i dotknąłem brew, to czułem jakby mnie ktoś ciągnął za włosy na czubku głowy, ale doktor mówił że to też normalne - nerwy podrażnione czy coś.
Bylem na spacerze i zrobiłem parę fotek, dwa okazy mamutowca i brzoza himalajska może kogoś zainteresują, szukałem nutrii, ale gdzieś się pochowały.
A i jeszcze bym zapomniał że pod koniec badania eeg zasnąłem smacznie
#zdrowie #spacer #natura





Zaloguj się aby komentować
Na dobry początek tygodnia kilka fajnych zdjęć.
#ciekawostki #natura #smiesznypiesek





Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #natura
Czy da się całkowicie zintegrować z otoczeniem i stać się praktycznie niewidzialnym?





Zaloguj się aby komentować
Wygląda jakby zaraz miała pożreć czyjąś duszę - a to tylko australijska płomykówka
Płomykówka falista (Tyto multipunctata) żyje w cienistych zakątkach wilgotnych lasów eukaliptusowych w tropikalnych regionach Australii. To trzecia największa sowa występująca na tym kontynencie. Ponieważ nie występuje zbyt licznie i jest gatunkiem endemicznym, jest objęta ochroną.
U sów często można zaobserwować różnicę wielkości pomiędzy samicą i samcem, jednak u płomykówki falistej ta różnica jest największa: samice tego gatunku są przeciętnie 1,7 raza cięższe od samców i 1,8 raza od nich większe pod względem rozmiarów ciała.
#ciekawostki #przyroda #natura #zwierzeta #ptaki #sowy #creepy


Zaloguj się aby komentować
Ktoś wie dlaczego tak się zachowują te mrówki?
#ciekawostki #natura #natura
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj na działce albo w najbliższej okolicy według aplikacji Merlin bird miałem bardzo rzadkiego gościa. Mianowicie aplikacja ( o ile się nie pomyliła) pokazała mi ptaka gatunku Samotnik. Ponoć rzadki i pod ścisłą ochroną gatunkową w Polsce
#ornitologia #zainteresowania #ptaki #natura #nauka

Zaloguj się aby komentować
Z okazji Światowego Dnia Żółwia - najmniejszy żółwik na świecie
Kinosternon vogti to gatunek endemiczny, występujący wyłącznie w stanie Jalisco w środkowo-zachodnim Meksyku, przede wszystkim w okolicach Puerto Vallarta. To także najmniejszy znany obecnie gatunek żółwia słodkowodnego i prawdopodobnie najmniejszy żółw na świecie. Dorosłe osobniki zwykle nie przekraczają 7,5 - 10 cm długości.
#ciekawostki #przyroda #natura #zwierzeta #gady #zolwie


Zaloguj się aby komentować
Mała płomykówka po raz pierwszy w życiu słyszy odgłosy burzy:
https://www.youtube.com/watch?v=71PD2f1ogyk
#ciekawostki #przyroda #natura #zwierzeta #ptaki #sowy
Zaloguj się aby komentować
Pierwsze w historii nagranie pęknięcia uskoku zarejestrowane na kamerze podczas potężnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,9 w Mjanmie, które miało miejsce 28 marca 2025 roku.
https://m.youtube.com/watch?v=_OeLRK0rkCE&t=69s&pp=2AFFkAIB
#ciekawostki #natura #geo #nauka
Zaloguj się aby komentować

Rozchodnik Kamczacki efektowna roślina ozdobna
Sedum Kamtschaticum / Fotografujemy Przyrodę
https://www.facebook.com/groups/fotografujemyprzyrode/posts/1218549582651559/
#rosliny #botanika #ogrodnictwo #natura #przyroda #fotografia
Hippocampus guttulatus, powszechnie znany jako konik morski, to ryba morska należąca do rodziny Syngnathidae, pochodząca z północno-wschodniego Atlantyku, a także z Morza Śródziemnego.
#ciekawostki #natura #smiesznypiesek

Zaloguj się aby komentować
Te złoża soli powstały podczas „Mesyńskiego kryzysu salinarnego” – wydarzenia geologicznego, podczas którego Morze Śródziemne zostało odcięte od Oceanu Atlantyckiego i wyschło (lub w dużej mierze wyschło), tworząc ogromne złoża wcześniej rozpuszczonych soli. Miało to miejsce pod koniec wieku messyńskiego epoki miocenu, od 5,96 do 5,33 miliona lat temu, kończąc się, gdy Atlantyk ponownie wypełnił basen.
#ciekawostki #natura #geologia

Zaloguj się aby komentować
Yareta (Azorella compacta) w Boliwii (wysokość 4250 metrów). Może wyglądać jak mech, ale nim nie jest. To szerokolistna roślina z rodziny selerowatych, Apiaceae. Rośliny te mogą żyć ponad 3000 lat. Ten duży okaz może mieć ponad 1000 lat.
#ciekawostki #natura

Zaloguj się aby komentować
Janusz napisał zarzutkę, że jakieś baby puszczają kota i już banda cnotliwych musiała odpalić protokół jestem bogiem.
Za kogo wy się uważacie, żeby twierdzić co jest częścią natury, a co nie jest?
@Rozpierpapierduchacz, a ten chłam zamawiany od dbającego o środowisko pana Chińczyka jest jeszcze częścią natury czy już nie?
Chęć dbania o środowisko nagle pryska, kiedy w grę wchodzą wasze już nawet nie zapotrzebowania, a zachcianki bez których da się żyć.
Gdzie przebiega granica między tym co naturalne, a co nie?
Czy my nie jesteśmy częścią natury?
Czy my jesteśmy jakoś magicznie oddzieleni od przyrody, a może to my należymy do przyrody i wszystko co robimy jest takie jakie być powinno?
Może matka natura miała już dość że w Australii żyją jakieś pokraczne kangury i upośledzone koale i postanowiła rozwiązać kwestię, transportując króliki i szczury, może nasze kuny i gronostaje też są na tyle nieudane, że lepiej ściągnąć do Europy szopa pracza, ale jak to zrobić - pomyślała i tak zakręciła ewolucją, że powstało stworzenie zdolne budować statki na które różne gatunki mogą wejść, przedostać się na inny kontynent i tam spróbować swoich sił.
Może wykonaliśmy już powierzone zadanie i czas wyginąć?
Oczywiście że bredzę, ale te moje brednie nie mają nawet podjazdu do waszej hipokryzji.
Kot to kot, ma swoją kocią naturę, której nie potrafi się oprzeć, a wy jesteście ludźmi myślącymi, ale tak samo jak kot wykorzystujecie swoją przewagę nad innymi, chcecie mówić kto co może i co powinien, przy okazji sygnalizując cnotę, że to niby o środowisko chodzi.
Żenada na maksa, żeby typy zużywające zasoby dla własnej przyjemności pisały w takim tonie i z taką pewnością i jestem pewny że ochrona środowiska, ptaszki, motylki i co tam jeszcze koty polują, nie są główną przyczyną waszego podejścia, a raczej chęć dojebania starym kociarom i przy okazji zasygnalizowanie swojej cnoty.
Dla środowiska też pewnie za wiele nie robicie ponad to co nakazuje prawo.
Serio ludzie, znajdźcie w sobie trochę pokory w tej kwestii, bo to nie jest prosta sprawa, jak to że Rosja napada Ukrainę i widać, jak na dłoni kto bandyta, a kto ofiara.
Też nie chcę się kłócić, ani mówić innym jak mają żyć, ale wytykać hipokryzję mam prawo, a szczególnie piszącym pewnym swego tonem, jakby wiedzieli, co natura ma wobec nas w planie, a poza tym to jeśli już miałbym kierować się kryteriami, którymi kierują się zwolennicy niewypuszczania kotów, to muszę napisać że my jesteśmy największymi szkodnikami, męczymy zwierzęta, zabijamy dla przyjemności, ja jeszcze nikogo nie zabiłem i nie mam zamiaru, ale jestem przedstawicielem najbardziej krwiożerczego i ekspansywnego gatunku, jaki ziemia widziała i sam ten fakt nie pozwala mi pi⁎⁎⁎⁎lić o tym co w naturze być powinno.
Możemy też otwarcie przyznać że wygraliśmy wyścig ewolucyjny i możemy robić to na co mamy ochotę, a koty do więzienia i d⁎⁎a cicho albo wpierdol.
#koty #natura #przyroda
@Gepard_z_Libii
Możemy też otwarcie przyznać że wygraliśmy wyścig ewolucyjny i możemy robić to na co mamy ochotę
Pewnie ze możemy, ale :
Czy my nie jesteśmy częścią natury?
Czy my jesteśmy jakoś magicznie oddzieleni od przyrody, a może to my należymy do przyrody i wszystko co robimy jest takie jakie być powinno?
Jesteśmy częścią natury i tu jest problem, bo roz⁎⁎⁎⁎⁎⁎lamy jakby wszystko bylo stworzone pod nas, podczas gdy tak naprawdę nic nie jest.
Imo ludzkość sie wybije sama przez właśnie takie podejście. My potrzebujemy natury, podczas gdy natura nas nie potrzebuje w ogole.
I w ten sposób będąc przekonanym, ze wygraliśmy wyścig ewolucyjny okaże sie, ze jest zupełnie na odwrót.
@Rozpierpapierduchacz @Gepard_z_Libii mam 2 koty tzw niewychodzące i jednego przybłędę którego ktoś wyrzucił. Zawsze jak wrzucam jego zdjęcie to mam obawy ze wywoła taką dyskusję. Koty są z ludźmi i środowiskiem od 5k lat, u nas trochę mniej. Jesli coś miały złego zrobic środowisku to już chyba zrobiły
@Gepard_z_Libii może jakbyś przeczytał cokolwiek zamiast pi⁎⁎⁎⁎lić jak potłuczony, to ogarnąłbyś, że nie ma k⁎⁎wa pozytywów wynikających z wypuszczania kota samopas. Nie ma, po prostu. Wszystkie jego potrzeby można zaspokoić na miejscu, albo w kontrolowanych warunkach. Poruszyłem więcej tematów niż samo środowisko, tylko to trzeba być więcej niż je⁎⁎⁎ym ćwierćmózgiem, który chce tylko wypuścić kota i mieć w niego wyjebane, żeby to zrozumieć.
Koty wychodzące są zagrożeniem nie tylko dla środowiska, ale też przede wszystkim dla siebie. Koci kiv i białaczka kocia robią rozpierdol wśród kotów wychodzących. Samochody co chwilę rozjeżdżają jakieś koty. Koty napierdalają się między sobą, są zagryzane przez psy, na których posesję potrafią wejść.
I dodatkowo roz⁎⁎⁎⁎⁎⁎lają środowisko, do którego nie należą. Tak samo jak większość rzeczy związanych z nami. Ale wiesz jaka jest różnica? Co do moich piór, samochodów czy innych ludzkich wynalazków nikt nie pi⁎⁎⁎⁎li, że w naturze też się tak dzieje. TO WY mówicie o tym, że to przecież naturalne, że koty polują. TO WY mówicie, że taka jest ich natura. TO WY powołujecie się na to, że inne zwierzęta też zabijają. No k⁎⁎wa zabijają. W swoim naturalnym środowisku. Do którego KOT DOMOWY nie należy, tylko został wypuszczony.
Jesteście jak amerykanie co tak bardzo dbają o bezpieczeństwo swoich dzieci, że dają im się zapierdalać maszynówkami w szkołach. C⁎⁎ja wam zależy na tych kotach, bo dajecie im wolną rękę na to, żeby sobie wziąć i zdechną. Jakbyście gówniakowi dali piłkę do kopania na autrostradzie.
Hipokryci pierdoleni (o ironio) którzy tak "dbają o koty" że nie dbają o nie wcale, najwyżej se zdechną.
@Gepard_z_Libii wydaje ci się, że mnie poskładałeś, bo ujebałeś się jednego aspektu z kilku, które poruszyłem. MAŁO TEGO, jak krowie na rowie tłumaczę ci, dlaczego go poruszyłem. Mało tego, wyłożyłem ci tutaj wszystko raz jeszcze, w jednym miejscu, takie kompendium, żebyś nie musiał szukać. Ale nie, lepiej to wszystko olać, wywiesić swoją flagę i ogłosić zaoranie.
Śmieszne to jest, że uważasz się za zwycięzcę nie odnosząc się do niczego, nie podważając niczego, nie udowadniając niczego. Tylko dlatego chyba, że udało ci się mnie wkurwić. Winszuję, naprawdę. Nie będę z tobą więcej na ten temat rozmawiał, bo to jak gadać z pisowcem o wałach ich partii.
Miłośnik kotów, co za kurwa kpina.
Zaloguj się aby komentować