Ma może ktoś w użytkowaniu #opony yokohama geolandar? Jak z hałasem na autostradzie w czasie jazdy?
#motoryzacja
Ma może ktoś w użytkowaniu #opony yokohama geolandar? Jak z hałasem na autostradzie w czasie jazdy?
#motoryzacja
Zaloguj się aby komentować
Jaki manometr elektroniczny do kół polecacie?
Ważne by wskazywał dokładne ciśnienie
końcówka była w formie węża
Coś porządnego
#motoryzacja
#kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Podjeżdża takie kopytko i spodziewasz się dostawy pizzy? Nie tym razem! Ta Toyotka skopie tyłek Twojej Skodzie.
Toyota Glanza Turbo
FB&IG: GSautorsko
#gsautorsko #carspotting #samochody #motoryzacja #jdm #toyota





Zaloguj się aby komentować
Piękny początek dnia. Pierw przesłuchanie na komisariacie w charakterze świadka, a potem złapanie gumy, i to takiej naprawdę grubej, dzięki Bogu poszło w oponę. Na szczęście w nieszczęściu, ten samochód zbiera wszelkie gwoździe jak popadnie, więc miałem drugą. Ktoś ogarniał odszkodowanie od miasta, aczkolwiek w miejscu zdarzenia był remont. #samochody #motoryzacja #japierdole



Zaloguj się aby komentować
Trochę odpuściłem wpisy na hejto, a chyba nie słusznie. Pewnie nikt nie pamięta, ale szykuję się na Rajd Budapest-Bamako 2026. Musso prawie gotowe, to jest chwilę żeby wpaść na nagranie do Terenwizji czy też spotykać się z przyszłym Dakarowcem Robertem Przybyłowkim.
Jak coś Cię interesuje to daj znać, zrobię jakiś kolejny wpis
#drogadoafryki #budapestbamako #motoryzacja #offroad #terenwizja #dakar





Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jest takie powiedzenie: w niedzielę praca się w gówno obraca. Kruci to chyba tyczy się też świąt narodowych. Myślę sobie a co będę leżał pindolem do góry cały dzień, zrobię coś pożytecznego czyli wymienię amortyzatory w aucie. Pech chciał że wysłali mi nie te co trzeba. Jeszcze większy pech że skapowałem się dopiero jak mi sprężyna nie pasowała. A że auto potrzebne na jutro to musiałem skręcić na starym xD #heheszki #motoryzacja
Zaloguj się aby komentować
Wkoncu przyszly zimowki do x3
#barteknamorzu #motoryzacja #bmw

Zaloguj się aby komentować
Pewności nie mam ale lata pracy na złomie dotkliwie skrzywdziły mnie jeśli chodzi o gust motoryzacyjny. Ale ściera piemkna!
Dopisek pod tablicą stanowi: EKWADOR MANIECZKI
XD #motoryzacja #zawszegratem

Zaloguj się aby komentować
#motoryzacja #holandia #amsterdam #suseuspamuje
Fajne 2 osobowe smyki.



Zaloguj się aby komentować
Najdziwniejsza końcówka kompresora powietrza jaką widziałem. Grunt, że działa.
#szwecja #motoryzacja

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Automatyczny restart silnika systemem start-stop z powodu słabego aku nie ładuje mi aku xDDD
Dopiero jak dotknę gazu to alternator zaczyna pracować.
Stojąc dłużej w korku potrafi się włączyć z powodu słabego aku, nie ładuje go i po kilku minutach wyrzuca błąd że aku słabe w trakcie pracy silnika xDDDD Jak dotknę gazu to alternator zaczyna ładować i nie rzuca błędami.
Dziękuję pan #skoda xD
(Musicie mi wierzyc na slowo, że na zdjęciu jest aktualne napięcie o wartości 14,2
Jak nie wcisnę gazu to jest około 11,5)
#motoryzacja #problemypierwszegoswiata


@entropy_ nie używaj start-stop, chyba że chcesz pozbyć się tego auta w miarę szybko. Ten system prowadzi do katastrofalnego zużycia silnika, bo podczas wielokrotnych restartów silnika pracujące powierzchnię nie posiadają pełnego filmu olejowego i zużycie jest wielokrotnie przyspieszone. Producenci oczywiście próbują temu zaradzić jak najmniejszym kosztem, ale gówno to daje. Jedynie w niektórych hybrydach (Toyota) jest to zrobione dobrze -silnik staje w określonym położeniu, które zamyka kanały olejowe zachowując ciśnienie oleju na czas przestoju silnika.
Ogólnie system start-stop nie powinien istnieć i jego zastosowanie było spowodowane wyłącznie osiągnięciem lepszych wyników testów.
Zaloguj się aby komentować
#kiciochpyta #motoryzacja #samochody Załóżmy, że macie budżet 40k polskich złotych. Potrzebujecie dwóch aut: 1) auto wyjazdowo/rodzinne -wymagania to: Można zapakować szpeju na biwak, wrzucić supa na dach, wjechać do lasu (nie topienie po progi, ale żeby nie zawisł na korzeniu do kostki) i wyskoczyć na drugi koniec Polski. 2) miejska popierdulka z możliwością wyjazdu 100km Mam swoje typy, ale nie chce nic sugerować :)
Budżet 40k jest na oba auta? Ja byn tego miejskiego starał sie kupić bardzo tanio, np. KIA Ceed, Golf, Opel Astra w granicach 10k i drugie auto "pewniejsze" do 30k na wakacje. W tej cenie, albo tylko nieco wyższej kupisz Astrę kombi z przebiegiem około 150kkm i auto powinno służyć długo, jeżeli serwis byl przypilnowany. Wiem bo sam #sprzedamopla xD
https://www.hejto.pl/wpis/sprzedamopla-serio-astra-st-kombi-z-2017-roku-modelowo-2018-z-silnikiem-1-6-cdti
@Weathervax Najpierw ogólne warunki którymi bym się sugerował:
PB LPG - zawsze masz alternatywne paliwo i mniejsze koszta serwisowe niż diesel
Pojemność min 2.0 - nawet jak zapakujesz go jak cygański tabor to da radę uciec ze skrzyżowania, wyprzedzić, wjechać pod górkę
Dołączany napęd tył, haldex etc - mniejsze spalanie na co dzień, funkcjonalność w terenie
Czysta benzyna - większa żywotność silnika
Silnik najlepiej bez EGR i GPF (chociaż w tym budżecie raczej nie będzie licząc 1/3 z 40k)
Dobry promień skrętu i widoczność
Hatchback 5d - otwieranie drzwi na parkingu nie staje się problemem i wygodnie zapakować w razie wu dziecki i coś do bagażnika
Czyli np. Kuga I 2.5 / Insignia / Volvo V50 + Swift
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Przygotowania do zimy, już mi mrozy niestraszne. Kto to widział żeby za wymianę świec żarowych 500zł wołać.
#motoryzacja #hejto #pdk #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Coroczne przygotowanie auta przed zimą już częściowo za mną (prawie) za mną. Oczywiście cały tydzień pogoda, ale w weekend jak coś człowiek chce zrobić tu mu pada deszcz.
Auto odkurzone. Wycieraczki wymienione, filtr powietrza wymieniony, kabinowy zaraz będzie. Klimatyzację teraz odgrzybiam, bo już smrodem czasem zaciągało. Jeszcze tylko sprawdzić jakość płynu hamulcowego testerem i gotowe.
A za tydzień opony. Ehhh, #hejto30plus a człowiek już zmęczony jakbym miał 40.
W ogóle wkurzałem się, że wycieraczki słabo zbierały, bo przecież dopiero co na wiosnę je wymieniałem. Owszem, ale jak sprawdziłem datę zakupu na allegro to wiosnę 2023 xD
#motoryzacja #samochody #zimowypierdalaj

@DonMarudo no właśnie Wurtha polecali, ale był z 4x droższy od K2 a i K2 miał dobre oceny, stąd go kupiłem. I w sumie jak widzisz na foto, to wężyk leci w miejsce filtra. Mam tam pełno zagięć, więc nie wiem czy trafiam wężykiem w parownik, ale staram się wsadzić go głęboko i nawalić dość sporo piany. Niemniej smród świetnie usuwa. W sumie nadal nie ogarniam za bardzo jak to działa, jak rozwala (?) te grzyby i bakterie tak skutecznie.
Może następny będzie Wurth, ale muszę najpierw skończyć ten... i następny. Myślałem, że jest mniej wydajny i kupiłem 2 puszki xD
@Atexor Przeważnie dostęp do parownika nie jest za dobry...
Ja używam kamerki inspekcyjnej (mam jakąś starą i nie za dobrą, ale do tego wystarcza), do tego mam drut z zamocowaną dyszą preparatu na końcu i w ten sposób udaje mi się wypsikać całą powierzchnię parownika. Robiłem to już w kilku samochodach, szczerze mówiąc, po tym preparacie Wurtha nie musiałem już poprawiać.
Być może można by kupić sam środek chemiczny, który jest w tym preparacie i samemu przygotować miksturę, ale tak daleko już nie szedłem
Zaloguj się aby komentować