Zaloguj się aby komentować
Automatyczny restart silnika systemem start-stop z powodu słabego aku nie ładuje mi aku xDDD
Dopiero jak dotknę gazu to alternator zaczyna pracować.
Stojąc dłużej w korku potrafi się włączyć z powodu słabego aku, nie ładuje go i po kilku minutach wyrzuca błąd że aku słabe w trakcie pracy silnika xDDDD Jak dotknę gazu to alternator zaczyna ładować i nie rzuca błędami.
Dziękuję pan #skoda xD
(Musicie mi wierzyc na slowo, że na zdjęciu jest aktualne napięcie o wartości 14,2
Jak nie wcisnę gazu to jest około 11,5)
#motoryzacja #problemypierwszegoswiata


@entropy_ nie używaj start-stop, chyba że chcesz pozbyć się tego auta w miarę szybko. Ten system prowadzi do katastrofalnego zużycia silnika, bo podczas wielokrotnych restartów silnika pracujące powierzchnię nie posiadają pełnego filmu olejowego i zużycie jest wielokrotnie przyspieszone. Producenci oczywiście próbują temu zaradzić jak najmniejszym kosztem, ale gówno to daje. Jedynie w niektórych hybrydach (Toyota) jest to zrobione dobrze -silnik staje w określonym położeniu, które zamyka kanały olejowe zachowując ciśnienie oleju na czas przestoju silnika.
Ogólnie system start-stop nie powinien istnieć i jego zastosowanie było spowodowane wyłącznie osiągnięciem lepszych wyników testów.
Zaloguj się aby komentować
#kiciochpyta #motoryzacja #samochody Załóżmy, że macie budżet 40k polskich złotych. Potrzebujecie dwóch aut: 1) auto wyjazdowo/rodzinne -wymagania to: Można zapakować szpeju na biwak, wrzucić supa na dach, wjechać do lasu (nie topienie po progi, ale żeby nie zawisł na korzeniu do kostki) i wyskoczyć na drugi koniec Polski. 2) miejska popierdulka z możliwością wyjazdu 100km Mam swoje typy, ale nie chce nic sugerować :)
Budżet 40k jest na oba auta? Ja byn tego miejskiego starał sie kupić bardzo tanio, np. KIA Ceed, Golf, Opel Astra w granicach 10k i drugie auto "pewniejsze" do 30k na wakacje. W tej cenie, albo tylko nieco wyższej kupisz Astrę kombi z przebiegiem około 150kkm i auto powinno służyć długo, jeżeli serwis byl przypilnowany. Wiem bo sam #sprzedamopla xD
https://www.hejto.pl/wpis/sprzedamopla-serio-astra-st-kombi-z-2017-roku-modelowo-2018-z-silnikiem-1-6-cdti
@Weathervax Najpierw ogólne warunki którymi bym się sugerował:
PB LPG - zawsze masz alternatywne paliwo i mniejsze koszta serwisowe niż diesel
Pojemność min 2.0 - nawet jak zapakujesz go jak cygański tabor to da radę uciec ze skrzyżowania, wyprzedzić, wjechać pod górkę
Dołączany napęd tył, haldex etc - mniejsze spalanie na co dzień, funkcjonalność w terenie
Czysta benzyna - większa żywotność silnika
Silnik najlepiej bez EGR i GPF (chociaż w tym budżecie raczej nie będzie licząc 1/3 z 40k)
Dobry promień skrętu i widoczność
Hatchback 5d - otwieranie drzwi na parkingu nie staje się problemem i wygodnie zapakować w razie wu dziecki i coś do bagażnika
Czyli np. Kuga I 2.5 / Insignia / Volvo V50 + Swift
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Przygotowania do zimy, już mi mrozy niestraszne. Kto to widział żeby za wymianę świec żarowych 500zł wołać.
#motoryzacja #hejto #pdk #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Coroczne przygotowanie auta przed zimą już częściowo za mną (prawie) za mną. Oczywiście cały tydzień pogoda, ale w weekend jak coś człowiek chce zrobić tu mu pada deszcz.
Auto odkurzone. Wycieraczki wymienione, filtr powietrza wymieniony, kabinowy zaraz będzie. Klimatyzację teraz odgrzybiam, bo już smrodem czasem zaciągało. Jeszcze tylko sprawdzić jakość płynu hamulcowego testerem i gotowe.
A za tydzień opony. Ehhh, #hejto30plus a człowiek już zmęczony jakbym miał 40.
W ogóle wkurzałem się, że wycieraczki słabo zbierały, bo przecież dopiero co na wiosnę je wymieniałem. Owszem, ale jak sprawdziłem datę zakupu na allegro to wiosnę 2023 xD
#motoryzacja #samochody #zimowypierdalaj

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
Dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z motocyklami (wcześniej tylko skutery)- który wybór wg was będzie lepszy?
Triumph Trident 660 (2025)
Honda CB750 Hornet (2024, MY2025)
Cenowo są w tej samej grupie. Nie mam niestety możliwości przejechania się nimi. Po wielu rozmowach zrezygnowałem już z pójścia w kategorię ~500ccm/A2. Moto ma służyć do przemieszczania się po mieście/pod miastem (dojazdy do pracy, sklepu, rodziny), w weekendy może jakieś bliższe wycieczki, bez planów na dalekie podróże.
#motocykle #motoryzacja #pytanie
@mtriciak33 @Yes_Man @KochanekJaroslawaKaczynskiego @TyGrySSek @Greenzoll
Dzięki za opinie
Muszę jeszcze raz przysiąść się do obu i zobaczyć co zaoferują salony. BTW na plus Triumpha jest tempomat i zaawansowany ABS (Honda z tego co pamiętam nie ma ABS cornering, czy jakoś tak...) - ale nie mam pojęcia czy na początku przygody z moto zauważę w ogóle różnicę
Zaloguj się aby komentować
Niby mówi się, że cała motoryzacja jest aktualnie prawie na jedno kopyto (nie borka), ale chińczycy to już w ogóle przesadzają. Na pierwszy zdjęciu "nowy" leapmotor b10, na drugim elektryczny Hyundai Kona. Kiedyś chociaż takie ksera trzymali na własnym rynku.
#motoryzacja #samochody


@Furto Chińczycy nigdy nie mieli oporów przed kopiowaniem za to mieli naprawdę luźne podejście do czegoś takiego jak własność intelektualna. W rezultacie praktycznie wszystkie chińskie auta są czymś inspirowane, mają kopiowane elementy lub całościowy design i zero jakiejkolwiek wyróżniającej cechy (jeśli chodzi o design zewnętrzny). No ale kopiują coraz lepiej, a przeciętnego klienta nie interesuje to, a interesuje go cena.
Zaloguj się aby komentować
Kiedyś wrzuciłem materiał o kid belt i o tym jak w UE kombinowano aby firmę upierdolić.
Jak tu się rzucano w imię obrony interesów rosyjsko - niemieckich, podejście też niesamowite, jeżeli PL firma walczy z UE to j⁎⁎ać PL firmę a jakie mądrości o testach były i podwójne standardy oczywiście wiadomo dla kogo te lepsze.
Słabo to wszystko się starzeje ale pamiętajcie w imię waszego dobra ktoś może wspierać obcych.
To samo jest w tematach know - how albo i specjalistów, niby nie mamy a później czytamy że określone osoby zostały wyjebane z pracy a później zagraniczny kapitał się rzuca po nie bo wiadomo, duże firmy potrzebują zwykłego Mietka.
A co do Mietków, Mietki zaczęły piekielnie szybko zmieniać zdanie aby się przefarbować.
https://youtu.be/jX6oOc0UQ5w?si=8iW3X4mdWVjk29ou
#polska #motoryzacja #dzieci #uniaeuropejska
Zaloguj się aby komentować
A dziś testowanie nowych zabawek.
#motoryzacja #samochody

Zaloguj się aby komentować
#motoryzacja
Kiedy w Polsce będą Chiny, pola ryżem obsadzimy I Polako-Chińczykami miasta, wioski zaludnimy
@Giban w #pulawymiasto kiedyś próbowali uprawiać ryż. W latach '50
https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/jak-pod-pulawami-ryz-sadzili,n,1000052426.html

Zaloguj się aby komentować
Auto mojej żony nazwane Pussywagon xD 60 koni czystej mocy. Nikt z rodziny nie zna na tyle dobrze języków obcych, żeby zorientować się, jakie jest prawdziwe znaczenie nazwy ( ͡° ͜ʖ ͡°) #motoryzacja

Zaloguj się aby komentować
#memy #gownowpis #heheszki #motoryzacja #samochody

Zaloguj się aby komentować

Gigant motoryzacyjny Stellantis wezwał do serwisów kilkaset tysięcy swoich samochodów. Powodem jest wykrycie w akumulatorach usterki, mogącej grozić wybuchem pożaru. Do właścicieli wzywanych aut zaapelowano, by do czasu usunięcia usterki parkowali swoje pojazdy na zewnątrz, z dala od budynków....
Peel P50 to najmniejszy seryjnie produkowany samochód na świecie, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Był produkowany w latach 1962-1965 przez brytyjską firmę Peel Engineering na Wyspie Man. Jest to trójkołowy, jednomiejscowy mikrosamochód ważący zaledwie 59 kg i mierzący 134 cm długości. Do jego charakterystycznych cech należą: brak biegu wstecznego (zamiast niego stosowano specjalny uchwyt z tyłu pojazdu), jedno przednie światło oraz silnik o pojemności 49 cm³, pozwalający osiągnąć prędkość do 61 km/h.
#motoryzacja #samochody


@Maciek dokładnie tak. Taka hulajnoga, gdzie na łeb nie pada i jakieś tam jednak zakupy ze sklepu żeby można było przywieźć. Ale nie, jednak lepsze do miasta są 2 tonowe SUVy - rynek tak zadecydował
Zaloguj się aby komentować

Na budowanych halach nowej fabryki samochodów dostawczych Mercedesa zawieszono wiechę. Fabryka ma wytwarzać samochody w nowej architekturze, ale już nie tylko , jak początkowo zapowiadano, wyłącznie elektryczne. Pojawią się inne napędy. Jedenaście miesięcy po uroczystym wbiciu pierwszej łopaty hale...