Zaloguj się aby komentować
Carlo & Rossi
Szybszy tor już ładnie daje w d⁎⁎ę, czas mam okrutnie słaby. Ale i tak się dobrze bawię
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Nie żałuję zakupu GSRa, chociaż brałem pod uwagę różne #motocykle, na czele z CB500F/CB500X.
Muszę tylko złożyć jakieś pismo do gminy, by mi dali zasiłek na benzynę (niestety nie pali tyle co wyżej wymienione, a Tusk nie dotrzymał obietnicy).

Zaloguj się aby komentować
Panie i Panowie! Oto Yamaha XJ600N
#motocykle #feels #ciekawostki #motoryzacja #fotografia #tworczoscwlasna
Tak, ja wiem... Już wrzucałem nie raz. Stare moto. Myśl techniczna z lat 90tych. Retro fhój. Ale kurde.... Dzisiaj jak jeździłem, to w pewnym momencie, na jakimś postoju siadłem na ławce i ona stała przede mną. Mam rozkminy. Chcę kupić Adv, do dalszych wypraw. Ale dzisiaj przyglądając się jej, stwierdziłem, że nie oddam. Mam ten motocykl, już 11 lat. Jestem trzecim właścicielem. Utrzymuję go w stanie nienagannym. Moja Yamaha, to rocznik 2003 z ostatniego roku produkcji, po wszelkich liftach. Silnik nie do zdarcia. Naprawdę, k⁎⁎wa... Nic mi się z tym nie dzieje. Owszem, klepią zawory, ale jak zaznałem temat, to tam zawsze klepią zawory. I te zawory mi klepią już ponad 6 lat i w zasadzie nic się nie dzieje. Tylko rzeczy eksploatacyjne. Włączając w to synchro gaźników co jakieś 4 lata. Myślę, że jeśli będę o nią dbał, to moto jest wieczne. Chcę je nadal. Mimo, że pospolity i stary. Ale jak klasycznie wygląda dzisiaj. Kocham ten motocykl całym sercem i nie miałbym serducha się go pozbywać. Jest moim towarzyszem w dojeździe do pracy i w długich wyprawach po kraju. Nawet jestem do tego stopnia po⁎⁎⁎⁎ny, że jak wrócę nią do garażu po jakiejś dłuższej wyprawie, do klepię ją w bak i mówię: "Dzięki, za bezpieczną podróż"



@Klamra to niestety już nie jest pospolite Moto, coraz mniej tego jeździ (moje obserwacje). Co do pozostałych kwestii wszystko się zgadza. Ja moją (2000) wyszykowałem dla mojej drugiej połóweczki, już miała iść na kurs a tu druga ciąża. Stwierdziła że już nie będzie jeździć (we will see he he he) i tak samo żal mi się było rozstać z tym gratem. To jest japoński pancerwagen, nudny, przewidywalny, idealny
Trzymaj, dbaj o niech nawija kilometry
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Przyjmę giermka na służbę. Oferuję 20 groszy tygodniowo, szklankę spirytusu i miejsce do spania w garażu obok motocykla.
#motocykle #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Cześć , nawiązując do mojego wpisu ( https://www.hejto.pl/wpis/czesc-za-dwa-dni-jade-na-trzy-dniowy-wyjazd-na-moto-no-i-generalnie-w-ogole-go-n ) no to pojechałem, plan był ambitny i szybko zapał mi zszedł , jutro wracam do domu, omijam jeden dzień jazdy xD wrzucę kilka zdjęć z drogi #motocykle #podroze





Zaloguj się aby komentować
O, we wspominkach na Onedrive wyskoczyło mi, że równo 4 lata temu ruszałem autovlakiem z moim MT07 do Chorwacji. Wspaniała to była podróż, po powrocie prawie od razu zamówiłem Tigera
#motocykle #podroze #pociagi

Zaloguj się aby komentować
Wytłumaczcie mi pewien fenomen. YT mi podrzuca filmy z Hondą PCX bo ostatnio o nowej sporo oglądałem. I takie kwiatki - ale kojarzę i inne kanały gdzie olej zmieniają co 100-200-300-500-1000km, bo oni wiedzą lepiej jak docierać. Skąd się biorą tacy ludzie, przekonani że gdyby tego nie robili to nagle ta ich maszyny stracił by moc, paliły więcej, albo, co najgorsze OPIŁKI FRUWAŁY BY IM PO CAŁYM SILNIK.
Dobrze że tutaj parę osób typa wyjaśniło, ale na grupkach na FB też się naczytałem podobnych ekspertów.
Kurde, wiele moim skuterem nie zrobiłem, ale te 10000 w 3 lata, zmieniając jedynie olej. I śmiga, nic się nie urywa, nic nie dzieje.
https://youtu.be/bIE5VhPwEx8?si=A3k-522iAtXgH8mh
#motocykle #motoryzacja
@jedzczarnekoty Ech, niech już wejdzie ta ustawa bo coraz więcej amatorów pcha się do tej zabawy.
Sadząc po miejscu zerwania ta śruba weszła do końca w gwint i dlatego zerwała się powyżej końca gwintu (tego w korpusie).
A mogła być za długa z powodu niedostatecznie grubej podkładki i uszczelki (to śruba spustowa oleju więc tam musi być uszczelka) albo śrub jest kilka, różnej długości i gość je pomylił.
Tak czy siak wg mnie śruba się zerwała przez olej. Olej zmniejsza tarcie i gość miał na kluczu 23 Nm a na gwincie śruby prawie drugie tyle ile razy dokręcał dwa razy tyle razy przeciągał (raz przy wykręcaniu raz przy wkręcaniu).
Jak poszukacie po forach to zerwanie gwintu przy wymianie oleju jest ulubionym sportem mechaników amatorów właśnie z tego powodu, tam zrywa w misce czyli w aluminium ale to za sprawą krótkiego odcinka gwintu i dużej średnicy śruby.
Co do łożyska to fakt, dziwne że szumi ale żeby coś powiedzieć o łożyskach to trzeba he wyjąc i dobrze rozkręcić, takie testy palcem są tyle warte że równie dobrze oba mogą być zjebane tyle że zjebać łożyska w kąpieli olejowej jest co najmniej trudno albo jedno jest dokładnie umyte i se szumi z braku warstwy ślizgowej.
Tak śrubę klasy 8.8 można zerwać przy wkręcaniu a przy wykręcaniu zastarzałej można zerwać nawet 10.9, witamy w krainie korozji elektrochemicznej oraz na lekcjach chemii (przynajmniej za moich czasów o tym uczyli).
Dwa tygodnie czekania na łożyska? Nawet najbardziej po⁎⁎⁎⁎ne np. z wewnętrzną średnicą 1/2 cala kupuję od ręki.
Gx
Kurła 3 dni pisałem odpowiedź i mi się kliknął przycisk wstecz w telefonie xD
W skrócie ; nic złego się nie stanie jak wcześniej wymienisz no bo i co ma się stać?
A ludzie nie ufają serwisowi po przebojach z różnymi silnikami w autach np ;
1.2 pure tech gdzie przez długi interwał wymiany pasek się rozpadał
2.0d bmw - wyciągało łańcuch
1.6 thp zatykało kanały olejowe
I można tak długo.
Wszędzie tam, robiąc zgodnie z zaleceniami zabijało się silnik. To i ludzie się boją.
Kup nowy pojazd i zabij go przez serwis, który się wypnie na ciebie.
A nie zaszkodzi jak ktoś potrafi zrobić tak prostą czynność jak wymiana oleju i filtra xD
Zaloguj się aby komentować
Cześć, za dwa dni jadę na trzy dniowy wyjazd na Moto, no i generalnie w ogóle go nie zaplanowałem wcześniej, przypomniało mi się że mam kilka rys na wizjerze no to sprawdziłem w necie że papierek ścierny i pasta załatwi sprawę, no otóż nie, przynajmniej nie ta pasta która użyłem albo zły papier, ktoś ma pomysł jak to naprawić? Myślę że może jakaś pasta do polerowania lamp/ Plexi może pomoże:/ #pytaniedoeksperta #motocykle #detailing

Zaloguj się aby komentować
Dobra, szybka ankieta, bo dzisiaj muszę podjąć już decyzję. U-lock vs Foldlock?
Ograniczę się do firmy Kryptonite.
Do walki stają:
Zabezpieczenie antykradzieżowe typu foldlock - Evolution 790 Folding Lock
Zabezpieczenie antykradzieżowe typu U-lock - Kryptonite Evolution LS/Standard/Mini 9
Cena zbliżona.
Przypomnę — zabezpieczenie w ciągu dnia crossowego roweru damskiego o wartości ok 3k PLN, stawianego pod centrum handlowym, jakimiś małymi sklepami, siłownią itd. Na noc parkowany w garażu mocowany do kotwy. Blokada transportowana/mocowana do ramy roweru.
#rowery #roweryelektryczne #motocykle #zabezpieczenia #zlodzieje


Ulocki są z reguły bezpieczniejsze, ale średnio się je transportuje. Mi na przykład nie pasował do ramy uchwyt na niego i zwykle wożę w plecaku. Teraz szkoda mi hajsu, ale wolałbym chyba zapięcie składane. Kupiłem takie lubej i jest bajka, elegancko się mieści do dołączonego uchwytu. Rower jakiej marki?
Zaloguj się aby komentować
#motocykle używacie może podnośnika do serwisowania? Potrzebuję czegoś takiego, bo kucać nie mogę i zastanawiam się jak niedrogo ogarnąć temat
To zależy czy chcesz taki na całe moto, czy tylko na tył czy jak?
Jak tylko na tył bo sobie chcesz zdjąć koło czy coś to najlepiej stojak motocyklowy
Jak chcesz robić przód to to samo.
Jak chcesz cały moto w górę to to samo ale x2
Jak tylko smarowanie łańcucha to https://a.aliexpress.com/_EQWQcWK
Niskie krzesło i działasz xD
A jak chcesz mieć wysoko to
Zaloguj się aby komentować
Kupiliśmy żonie nowy rower o wartości około 3k PLN.
Żona jeździ nim do pracy (trzyma go w bezpiecznym miejscu), na siłownię, po jakieś drobne szybkie zakupy, itd..
Zastanawiam się nad skutecznym, acz mało upierdliwym zabezpieczeniem antykradzieżowym.
Rower na noc jest przyczepiony do kotwy łańcuchem wraz z motocyklem.
Zastanawiam się nad jakimś U-lockiem, by żona mogła szybko odczepić rower rano i zapewnić przyzwoity poziom bezpieczeństwa jednakowo w garażu jak i w trakcie pobytu na siłowni, w sklepie itd.
Upierdliwe jest przewlekanie łańcucha z oczkiem 16 mm przez ramę roweru i wczepianie go w zamek kotwy, przy okazji upierdliwe jest także odbezpieczanie motocykla, gdy na tym samym łańcuchu stoi też rower. U-lock pozwoliłby przyczepić rower do łańcucha zabezpieczającego motocykl i nie przeszkadzałby przy odbezpieczaniu motocykla.
Problem z U-lockiem jest taki, że musi być długi, by był wygodny w użytkowaniu, a co za tym idzie upierdliwy w transporcie.
Zastanawiałem się nad tymi segmentowymi blokadami (foldinglock) typu Abus Bordo, Kryptonite Folding lock/keeper, ale patrząc po filmach, jak idzie je cicho załatwić (pomijam zabawy z wytrychami) to nabieram wątpliwości, czy aby na pewno to słuszny kierunek. Niby są proste w użytkowaniu i wygodne w transporcie, ale podatność połączeń na rozczłonkowanie trochę mnie martwi.
Co byście doradzili folding lock czy U-lock? Jeżeli U-lock to jaki (tak do ok 500 zł) i optymalnie jakiej długości?
Jeszcze jedna rzecz, blokada musi być przewożona przyczepiona do roweru. Odpada wożenie blokady np. w plecaku.
#rower #rowery #zabezpieczenia (dorzucam tag motocykle, bo często podobne zabezpieczenia się stosuje) #motocykle

Mam kryptinite pomarańczowego - dosyć długiego. Pierońsko ciężki. Drugi uLock onGuard również w c⁎⁎j ciężki. Niestety sa one niewygodne w obsłudze :( Na codzień zapinam średniej klasy łańcuchem - aczkolwiek rower długo nigdy nie stoi na ulicy albo jest zapięty w pracy na parkingu podziemnym gdzie ryzyko mniejsze. Więc nie wiem w sumie co polecić…
Zaloguj się aby komentować
Dzień na torze Białystok chyli się ku końcowi. Dzis szkolenie czysto sportowe, czyli trzeba było wyzbyć się nawyków przyuczonych do jazdy drogowej (ściągnij te palce z hamulca! Pięty do wewnątrz!). Gorąco jak diabli, ale za to opony kleją jak głupie.
Kawa wykłada się jak szalona. Ze mnie sportowiec żaden, doświadczenie mam głównie turystyczne, ale po 50 stopni wychylenia w obie strony udało się zrobić. Kolankiem nie dotknąłem, ale do tego też się dojdzie.
Polecam. I zapraszam na następny raz
#motocykle #podlasie




@Shagwest To jest ten tor Wschodzący Białystok czy jakoś tak? tam faktycznie praktycznie codziennie można wpaść na jazdy i cena jest jakaś całkiem atrakcyjna z tego co kojarzę, nie? czy jednak jest tak jak na każdym innym torze, typu dwa trackdaye miesięcznie a reszta czasu rezerwacja/impreza prywatna/zamknięte?
Zaloguj się aby komentować
pobrykane 1890 km wpadło przez 4 dni.
O dziwno nie widać żeby zjadła olej - jakbym ten dystans zrobił po górach to w oczkach leci na oczku poziom oleju.
Spalanie od 2,5 przy 90 kmh/gps do 2,9(mazury i pomorze - dosyć "wysokie" bo reguły 2,8 to to max jakie uzyskuje na Czechach czy Słowacji).
I lepkacja na przyszłość że planowanie trasy itp zacząć od kontroli sprzętu a nie zostawiać to na koniec xD
#motocykle
#wycieczka
#superszturmowieccontent

Zaloguj się aby komentować
Pierwsza jazda w tym sezonie zaliczona. Co prawda jakieś 50m na pozyczonym 150cc ale micha się cieszy. Hejterzy wypomną, ze na zdrapkę, a ja powiem, że zazdroszczą styluwy. Swoją drogą Keeway Superlight to jeden z ładniejszych chińczykow jakie widzialem. Można kupić za 10k nowy, ma autoalarm i odpalanie zapłonu z pilota xD zbędny bajer ale zawsze robi wrażenie
#motocykle


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
W końcu udało sie wyrwać Karynę na spacer
#hydepark #motocykle #spierdotrip

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować