Zaloguj się aby komentować
Tomeczki i Tomkinie od #motocykle
Kończąc już ten wątek - pojechałem do Gliwic obejrzeć chyba najpopularniejsze chińskie moto z zeszłego roku - CF 450 MT. Cóż mogę powiedzieć - ziomek, który był ze mną powiedział że gęba mi się cieszyła jak dzieciakowi na wigilię kiedy na niego wsiadłem (na motor, nie na ziomeczka)
Cena fajna, 28k, ale niestety po wczorajszym QJMotor miałem niedosyt dodatków - brak gmoli, kufrów, grzanych manetek, stopki centralnej. To są must have, więc trzeba będzie doinwestować. Jest za to ABS, TCS, USB, szprychy, ekran, płyta pod silnik i regulowana szyba w cenie, a po resztę trzeba na Aliexpress
Prześpię się z tym do poniedziałku, ale tak czuję pod skórą, że decyzja się podjęła już - to będzie dzielny osiołek na dzikie podróże - jakieś bezdroża Skandynawii, góry przeklęte w Albanii czy interior Hiszpański. Skończą się wymówki
Mam tylko nadzieję, że w przyszłym sezonie nie wypuszczą takiego samego, z nieco większym silnikiem i bakiem, bo mi będzie żal

Ja za rok to widzę Ciebie, jak rozglądasz się za jakimś tysiącem, bo 650 to, jak sam nazwałeś, „osiołek” (popularne pseudo dl650 aktualnie). Zatem protip na przyszly rok - Tiger Rally Pro. Jeżdżąc na codzień DL1000 z 2015, po jazdach testowych w ubiegłym tygodniu, zadecydowałem o przejściu na tego Tigera. Ale, wiadomo, to tylko moja opinia.
Tymczasem, powodzenia z Chińczykiem.
Zaloguj się aby komentować
-bądź firmą brembo
-produkuj radialne pompy hamulcowe w wersji na jeden i dwa zaciski
-dawaj śrubę na dwa zaciski do każdego zestawu
-???!!!
-brak profitu, brak założenia pompy w ten weekend
#zalesie #motocykle

Zaloguj się aby komentować
Hejo,
Jak obiecałem tutaj to pisze jak było.
Pojeździłem każdą maszynką po jakieś pół godziny, nieco mało żeby przetestować, ale jakiś ogólny feeling mam.
Zaczałem od 650, wydaje się duża, kiera wysoko i szeroko, obudowany bak, ale jak sie siądzie, to kanapa całkiem nisko i nogi miałem mocno zgięte. Fajnie wyposażony, ładnie wygląda, a idzie jak zły. Piec V-ka, ponoć wyciągnięty z V-stroma, nie brakuje mu mocy. Fajnie że szyba regulowana, chociaż i tak niewielka, ale zawsze coś.
Za to 600 mnie urzekła. W ogólnym odczuciu mniejszy, ale też narowisty i mocy mu nie brakuje, chyba że lubisz się z Hajabusą ścigać. Rzędowy silnik, ale wykorbienia przesunięte o 270, kulturalnie pracuje, fajnie pyrka, chociaż ja lubię ciche wydechy, nie wiem czy nie bedzie przeszkadzał na dłuższym dystansie. No i o dziwo jakby lepiej wyposażony od tego większego (i droższego) bo miał centralna stopke, zapalniczke, TCS i szprychy. Za to oba mają fabrycznie gmole, osłony silnika, USB, kamera (sic!) która nie wiem jak działa, grzane manety i dupke, wyświetlacz, handlebary, stalową osłonę silnika i kufry (centralny i boczne)!!! Generalnie jakbym chciał jakiegoś transalpa to za takie wyposażenie musiałbym dołożyć ze 20k.
No to minusy tera. Jak pisałem, nieco za niskie dla mnie (186cm) do siedzenia, na dłuższą trase pewnie trzeba będzie dokupić stkopki na gmole, ale na stojąco w miarę spoko. Z tym, że w teren to tak raczej umownie, bo zawias tylko 140mm, aczkolwiek leciałem po progach i po dziurawych drogach 60kmh i nie zamierzał dobijać. A nawet jakby, to można ustawiać twardość zawieszenia.
No i tera bomba - price to value. SRT 600 kosztuje 25k ze wszystkim. I to nie jest żadna promocja.
Jutro jade jeszcze przymierzyć się do CF 450 MT - inny chiński hicior. Jak mi nie siądzie, to wracam po tego mniejszego
#motocykle


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
eh na bagoato wielokrotnie przetarłem i na postoju przetestowałem i kurde teraz jest sucho
Sam już nie wiem co to było . Jutro z samego rano jazda testowa i się zobaczy
Ale chyba obędzie się bez bo widać na zgarniaczu od frontowej strony że ta guma powoli pęka
Jak jest jakiś ekspert to niech się wypowie
#superszturmowieccontent
#motocykle

Możesz podważyć uszczelniacz zgarniający wyczyścić porządnie i nastepnie np.paskiem z butelki plastikowej bez ostrych krawędzi wyczyścić wargi uszczelniacza.
Tu przykładowa instrukcja video
https://youtu.be/YphbINL8Cnc?si=qICZtRutR787qu5F
A uszczelniacze swoją drogą do wymiany
Zaloguj się aby komentować
K⁎⁎wa mać
#yamaha
#motocykle
Booking opłacony i poszedłem się pakować tzn juz spakowany
Se czyszczę Moto i patrzę coś tłusto.
No to umyłem karcherem powycierałem do sucha i napierdzielam zawieszeniem . No i lipa
Rozciekly się. Tzn minimalnie pojawił się film olejowy. Dzwoniłem do znajomego z nauki jazdy co też naprawia Moto i radził nie jechać bo nie wiadomo kiedy puszczą po całości i poleci po hamulcach
Dosyć wybojów na tej jurze było ale nie dobijało i sobie brykałem po nierównościach xD A ostatnio tak sobie myślałem że te zawieszenie to pancerne - napierdalam po dziurach i wszystko ok xD i wygadałem.
Dobrze ze na Rumunie w tamtym tygodniu nie pojechałem bo pewnie by się skoczyło na lawecie
Booking ogarnięty tzn z 2 tygodnie czekania na zwrot

Zaloguj się aby komentować
Cześć,
Chcę podzielić się z wami filmem z mojego wyjazdu do Bośni i Hercegowiny, kraju w którym nie ma złej drogi dla motocyklisty. Sama Bośnia wydaje się trochę pomijana przez motocyklistów, którzy zaliczają większe miasta jak Sarajewo czy Mostar, lub traktują ją jako tranzyt do innych krajów bałkańskich. Jak można zobaczyć na filmie Bośnia jest idealnym krajem pod wyjazd na motocyklu ADV - nie brakuje tutaj dróg offroadowych o różnym stopniu trudności, czy krętych dróg asfaltowych.
#motocykle #podroze

Zaloguj się aby komentować
Idealnie zaplanowałem powrót, pękło tuż przed wjazdem do garażu
Zainspirowany przez @sleep-devir też się pochwalę.
Pierwszy w życiu nowy pojazd którym tyle nakręciłem. Najdłuższa trasa to niecałe 700km, poza tym druga nieco krótsza, a tak to codzienna jazda "komunikacyjna" i wieczorna dla przyjemności.
Zero problemów póki co, tylko wymiany oleju, w tym roku poważniejszy przegląd się szykuje.
#chwalesie #motocykle #skuter #motoryzacja #honda

Zaloguj się aby komentować
Motocyklowe Kasie i Tomki,
Dbajcie o swoje oczęta i nie uchylajcie wizjera jeżeli nie macie dodatkowego zabezpieczenia patrzałek.
Wczoraj pojeździłem sobie z kumplem, w drodze powrotnej złapał nas deszcz. Zapomniałem wpiąć pinlock'a więc co pewien czas parował mi wizjer i musiałem go uchylać, by odparował.
Nie wiem kiedy, nie wiem, jak, ale po półtorej godzinie po powrocie zaczęło boleć mnie oko. Myślałem, że może rzęsa się zawinęła, albo zatarłem/dotknąłem się jakoś przez przypadek. Przepłukałem więc oczko, zapuściłem krople i poszedłem spać, bo rano czekała mnie wyprawa do klienta na Śląsk.
Rano czułem, że cały czas mnie coś uwiera, oko zaczerwieniało, to wpuściłem krople i poprosiłem żonę, by poszukała w wolnej chwili terminów do okulisty. W drodze powrotnej zajechałem do apteki, bo było już na tyle źle, że z trudem skupiałem się na drodze, szczęśliwie żona zadzwoniła z nowiną, że trafiła termin do okulisty i powinienem się wyrobić po powrocie do domu.
Przyjęła mnie sympatyczna pani, szybki wywiad i badania- lewe oczko OK, w prawym oczku wbite ciało obce (jakiś opiłek metalu).
Zgoda na zabieg wyciągnięcia ciała obcego, znieczulenie, parę minut dłubania i sprawa załatwiona.
Szczęście w nieszczęściu opiłek nie wbił się bardzo głęboko, więc sprawę dało się załatwić w gabinecie.
Oko oczywiście będzie boleć z dwa dni, ale to i tak nie najgorszy scenariusz. Teraz przez tydzień krople, żele, leki i powinno być dobrze.
Przyznam szczerze, nie sądziłem, że przez lekko uchylony wizjer może wlecieć takie cholerstwo i niesione porąbaną trajektorią niczym magiczny pocisk w wormsach- uderzyć w oko.
#motocykle #zalesie #zdrowie

@Ciuplowski
Kiedyś sprzątając wielką halę produkcyjną wbił mi się opiłek metalu do oka . Początkowo nie byłem tego świadomy ale oko zaczęło coraz mocniej łzawić i pobolewać. Krople i płukanki nie pomagały więc wizyta u okulisty zamówiona. Był to 3 moze 4 dzień. Diagnoza jak już wyżej wspomniałem-opiłek metalu. Lekarz mówi że dookoła już zaczęła się pojawiać rdza co jest dosyć niebezpieczne bo ponoć gdybym zwlekał jeszcze kilka dni to infekcja murowana + w bonusie strata około 20% wzroku na to oko a z czasem mogło być jeszcze gorzej. Powyciągał jakis sprzęt, dał znieczulenie w jakimś żelu i mowi że będziemy wiercić 🤯
Zapytał czy dam radę samemu utrzymać otwarte oko czy założyć coś co wyglądało jak z filmu "Piła".
Nie skorzystalem z pomocy sprzętowej:)
Nic nie czułem podczas zabiegu. Trwało to może 10 minut . Po zabiegu około 2 tygodnie na noc musiałem nakładać jakiś żel na oko . Rano ciężko było je otworzyć co po pierwszej nocy było troszkę niepokojące bo nie zostałem poinformowany że może się tak dziać. Dwie wizyty kontrolne gdzie na pierwszej byla powtórka z "wiercenia" w celu dokladniejszego wyczyszczenia by nie było później przykrych niespodzianek . Druga to już tylko sprawdzenie czy jest ok .
Współczuję sytuacji i dobrze że na strachu się skończyło:)
Zaloguj się aby komentować
Dzisiejsza trasa, 1 wyjazd w tym roku, 300 km, srednia predkosc 72 km/h, srednie spalanie 5,3 litra.
Jak na pierwszy rozruch w sezonie, to dosc pozytywnie. Pogoda fajna, chociaż na "szczytach" bywalo po 14 stopni.
#motocykle #austria


Zaloguj się aby komentować
Elo #motocykle
W nawiązaniu do tego wpisu - poszukałem, poszperałem, obejrzałem recenzje i umówiłem się na piątek na jazdę próbną w Czeladzi nowiutkimi CHIŃSKIMI maszynkami. Niesamowita sprawa - największy producent w Chinach, właściciel Benelli, motorki wyposażone jak maybach dla Rydzyka, stosują osprzęcik znanych firm (brembo, bosch) i jeszcze silnik zerżnięty z V-Stroma. A najlepsza cena - nówka kosztuje tyle co 5 leni japończyk albo 10 letnie BMW. Przypomina mi się, jak Xiaomi wchodziło do Europy
Testowane bedą dwa sprzęty:
Z minusów co widzę, to mogłbyby być lżejsze o te 20kg, no i skok widelca nie pozwoli na ostrzejszą zabawę w terenie.
Jeśli się zbierze kilka piorunów, to może podziele się wrażeniami.
@Cinkciarz Z 15 lat temu chińskie skutery to był syf i kiła, ludzie się śmiali z tych co się skusili, sam u mechanika widziałem chińczyki jeszcze z folią na zegarach.
A teraz? Szybko nas dogonili i przegonili, a obok post faceta co BMW z salonu 30 razy naprawiał w ramach gwarancji.
Dzwigi portowe z Chin przywożone w całości, kasy w Biedronce z Chin, aku do aut z Chin, wszystko z Chin, i nie są to już tanie gówna.
Nie wesoło widzę przyszłość Europy.
@dzangyl ale to nie jest takie kolorowe z tym wsparciem państwa. Przez to, że sztucznie zawyżają wzrost gospodarczy bo pompują kasę z nadwyżek robi się błędne koło i produkcja leci jak szalona - patrz osiedla widma, czy parkingi pełne nowiutkich aut. Na papierze wszystko ładnie, cyferki się zgadzają ale to co się nie sprzeda leży i generuje odpady.
SRT widziałem na trasie, zapamiętałem go jako sporo niższego od trenerki ale brzmiał lepiej a właściciel był zadowolony (tyle że dopiero docierał maszynę).
Czy na tej maszynie chcesz dopiero poznawać jazdę w terenie? Bo niestety, to jest słaby ADV; 19' z przodu, fabryczne gumy na asfalt i skromne gmole.
Btw. Z Chińczyków jest jeszcze CF Moto z silnikami od KTM (oraz Kove ale to zdaje się sprzęt pod wymiataczy).
Zaloguj się aby komentować
Tomeczki spod tagu #motocykle pomuszcie!
Trzeba nabyć drogą kupna jakieś ADV. Uzywane, nie za miliony monet. Ma być dzielny i niezbyt ciężki, żeby jeździł, a nie tylko udawał.
Póki co wszystkie warunki spełnia Vstrom 650 - mało pali, duży bak, łatwo się prowadzi, niezawodny silnik, prosty w naprawie. Gdyby tylko nie to że jest nudny i brzydki jak nieszczęście! Jak na niego patrzę, to rozumiem te dziewczyny, które chciałyby "kogoś takiego jak ty".
Są fajne Transalpy czy Tenerki, ale każdy z nich ma takie coś, co go wyklucza jak się poogląda te długodystansowe recenzje.
Możecie coś polecić z doświadczenia?
Szutry pojedzie wszystko, nawet sport. Osobiście odradzam adv moim zdaniem to motocykle w 99% bez sensu a ten 1% to goście którzy ogarniają jazdę terenowa tak że zrobili by terenową drogę nawet na zaspawanym zawieszeniu. Ale znam 2 typów z KTM 890 i żaden złego słowa na sprzeta nie powie a jeżdżą caos więcej niż kolo komina.
Gx
Zaloguj się aby komentować
Trójkołowiec zbudowany na bazie BMW R100 przez Tima Cumpera. #ciekawostki #motocykle
#diy #technika #mechanikasamochodowa

Zaloguj się aby komentować
Aż szkoda było jechać dalej 😉
Teraz poluję na 7777 😋
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
Z 250tki na 600tkę.
Pali sporo (jak na moją kieszeń), ale moc i gładkość rekompensuje tę wadę.
Dorzucić fajny wydech, parę użytkowych bzdurek i będzie git.
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
A takim TF 250-X będziemy śmigać w nowej grze o Bondzie
#motocykle #gry #jamesbond #triumph

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj szybki wypad na Kujawy. Cmentarzysko na moturze i mszyce na drzewach!
Biedronki pracują, ale siły wroga liczniejsze. Czekam na zmrok i wchodzi mospilan…heh.
#motocykle
#dzialka
#ogrodnictwo


Zaloguj się aby komentować
@kitty95 14 tysięcy km, jeszcze się nie zepsuła. Idealny motocykl do podróżowania on/off road, nie wiem jakim cudem nie zabiłem się na drodze z Lukomiru do Konjic. Ten motor sam jedzie w terenie, nie wolno tylko mu przeszkadzać. Na autostradzie mogłaby mieć ciut więcej mocy i być bardziej wygodna ale nie po to ją kupowałem. Jestem w stanie taki dzień dojazdu przeżyć
Zaloguj się aby komentować
Ale śmieszny kibelek
#skuter #motocykle #pojazdyzabytkowe
Zaloguj się aby komentować