Wchodzę sobie na hejto z firefoxa i jakieś gówno mi się pobiera na dysk. Wie ktoś, o co tu chodzi? Jakiś plik bez rozszerzenia z linkiem do onetag-sys com.
#hejto #cyberbezpieczenstwo ? #komputery

Wchodzę sobie na hejto z firefoxa i jakieś gówno mi się pobiera na dysk. Wie ktoś, o co tu chodzi? Jakiś plik bez rozszerzenia z linkiem do onetag-sys com.
#hejto #cyberbezpieczenstwo ? #komputery

Zaloguj się aby komentować
Teknolodżia!
No więc kupiłem sobie nowy monitor już jakiś czas temu, ale nie mam kabelka hdmi, żeby podłączyć służbowego lapcoka. Tzn. mam, ale jest za długi i prawdopodobnie walnięty... nieważne.
W każdym razie, monitor ten ma wbudowane ethernety, nietflixy, disneye i całą masę innych funkcji niczym pełnoprawny telewizor (ale telewizji wbudowanej akurat nie ma) i ponoć nawet można się łączyć bezprzewodowo po BT. No to coś tam ponaciskałem i...
.
.. i to rzeczywiście działa!
Ale jazda! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#technologia #komputery #monitory #pcmasterrace
Zaloguj się aby komentować
Router sk*rwiel, wielki, ciężki, szybki i w ciul drogi
https://youtube.com/shorts/VQOHmXKEGYg
#siecikomputerowe #internet #komputery
Zaloguj się aby komentować

Jeśli ktoś by miał jeszcze wątpliwości czy bezrefleksyjne korzystanie z amerykańskich produktów i usług stanowi zagrożenie. Problem dotyczy użytkowników z całego świata, także płacących.
komputery #technologia #sztucznainteligencja #sztucznainteligencja #si #ai #chatgpt #openai #prawo
Padł mi komputer w pracy, ale na szczęście mają zapasowy w magazynie. Pasjans na nim pójdzie?
[fotka własna, komputer faktycznie stoi w biurowcu]
#heheszki #komputery

Zaloguj się aby komentować
Pany, ma ktoś takie cudo jakim jest adapter
>#Usb 2 #toslink ?
Czy po podłączeniu do #komputery #laptopy na prawdę nie instaluje żadnych sterowników i #dzwiek #muzyka jest faktycznie reprodukowany we wzmacniaczu?
Chciałbym se to to kupić do staruszka lapka #windows #win7 i podłączyć do starego #wzmacniacz z wejściem optycznym. Inna sprawa że nie ma przejściówki
>Usb 2 #coaxial
bo też by sie wykorzystało wejście...

Zaloguj się aby komentować
Ciasteczka na sprzedaż!
Ilości imponujące, piekarnik @moll chyba nie stygnie!
ps. @kitty95 wspominał że windowsa nie trzeba updatować ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #bezpieczenstwo #ciekawostki #it #komputery
Źródło w pierwszym komentarzu.



Zaloguj się aby komentować
Mam WD Elements SE 4TB sztuk dwie.
Poglądowe https://www.x-kom.pl/p/381953-dysk-zewnetrzny-hdd-wd-elements-portable-4tb-usb-32-gen-1-czarny.html
Jedna działa, drugie nie jest wykrywana na tym samym kablu.
Obie po gwarancji (2023)
Ta wadliwa, po podpięciu spinuje ładnie, żadnych trzasków, etc.
Ale sekcja od interfejsu nie bangla nic, absolutnie zero w device manager, event log, bios.
Służył mi tylko jako zewn. dysk do PS5 do ekstra storageu do gier, więc emocjonalnych strat zero.
Praktycznie złom. Na pewni nikt nie ruszy w cenie ~50 zł, kiedy dysk jest warty ~400 zł, a naprawa tego to ~500 zł w serwisach XDDD
Na youtube pokazują różne fixy jak podmiana jakiś prosty elementów elektroniki.
Ja tego nie umiem pomimo posiadania prostego multimetra. Brak precyzji, cierpliwości, wiedzy i dobrej lupy do szukania problemów.
Rozkręciłem tylko płytkę i nie widzę ułamania (tak gołym okiem XD) na interfejsie i złożyłem (sukces!) z powrotem).
Nie lubię generować elektrośmieci, ale też nie widzę sensu wystawiać tego na allegro jako uszkodzony. Choć z drugiej strony jakimś cudem ktoś to skupuje na części wymienne? Bo takie motywy też widziałem, że ktoś bierze z tego do bycia dawcą chipsetów.
Także, co polecacie?
#rtv #elektronika #hdd #komputery #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
#pcmasterrace #komputery
W końcu mysz na miarę moich potrzeb!
W sumie to mozna by z niej smsy pisać.

Zaloguj się aby komentować
Co się zjebało? Matryca czy karta graficzna? Zewnętrzny monitor działa normalnie.
Samsung Flex 1 czy jakoś tak...
#pcmasterrace #komputery

To ja się wyłamię bo bardzo podobne efekty tylko jeszcze gorzej było jak laptop się przegrzał. Też działał potem z monitorem zewnętrzym i co parę tygodni sprawdzałem tylko czy jest gorzej. Było zawsze tak samo ale za którymś sprawdzaniem po jakimś pół roku samo się naprawiło całkiem i było już dobrze kilka lat aż zmieniłem komputer na szybszy, tamten nadal jest dobry.
Dlatego obstawiam u mnie przegrzaną kartę graficzną.
Zaloguj się aby komentować
Dysk tysionc, karta dżiforse, kiedyś to było
#pcmasterrace #komputery

Zaloguj się aby komentować
Czy to dobra cena za monitor IPS 24” 1080p 240Hz? Chcę go sprzedać za 320 zł, czy jednak wołać więcej? Kupiłem go 3 lata temu za 999 zł.
Model - iiyama G-Master GB2590HSU Gold Phoenix
#informatyka #komputery #gry #ankieta
Zaloguj się aby komentować
Totalnie nie znam się na komputerach.
Chciałbym niedługo zmienić mojego służbowego laptopa na coś nowego.
Głównie obsługuję przeglądarkę + bardzo proste programy (małe bazy danych itp.). Okazjonalnie coś obejrzę na Netflix itp.
I tu pojawia się temat gier.
Do tej pory używałem Huawei Matebook 14 z jakąś śmieszną grafiką (o ile w ogóle tam jakaś jest, wątpię). W większości mi to wystarczało, ale np. przy Banished przy pewnym poziomie rozbudowania miasta komputer przestaje dawać radę.
Czy gdybym przesiadł się no coś takiego, to pograłbym bez problemu w tytuły sprzed 10-15 lat? Czy rtx 2050 sprosta moim (raczej niskim) wymaganiom? Czy 32 GB DDR4 jest ok czy lepiej 16 DDR5? Szukam czegoś do 3k pln i nie wiem jakiej konfiguracji szukać w tej cenie.
Zależy mi też żeby był w miarę kompaktowy, bo często noszę komputer w plecaku itp.
Głównie gram na konsoli, ale na kompie też bym czasem pociupał.
Pomóżcie proszę, bo jestem niewolnikiem stosunku jakości do ceny, i jak zwykle mnie to paraliżuje.
Na co jeszcze zwrócić uwagę? Jakich firm/procesorów unikać? Błagam, niech ktoś coś!
#gry #komputery #laptopy #kiciochpyta

Rtx 2050 ma wydajność około GTX 1050 ti - to bardzo popularna karta i możesz na YT wpisać tytuł i dopisek GTX 1050 ti i sprawdzić jak chodzi. Gry sprzed 10 lat - tutaj może byc to bliżej 1080p średnie 40 FPS, ale da się grać, z grami sprzed 15 lat nie będzie problemu.
Nie mówię o grach strategicznych, tutaj liczy się procesor.
16 GB starczy, im lepsza grafika tym lepiej
Zaloguj się aby komentować
W jaki sposób mogę sprawdzić czy mój CPU nie jest wąskim gardłem?
Dokopałem się do:
Task manager:
zwykłe CPU usage%
PerfMon.msc:
CPU Time %
DPC % (Deferred Procedure Calls)
CPU Queue Length (Processor Queue Length)
W HWiNFO parametr C0 CPU.
Lecz tak naprawdę wciąż nie wiem jak i czym zinterpretować że moje CPU jest wąskim gardłem, czy się nie wyrabia pomimo 20% w task manager...
#windows #sysadmin #komputery #procesory #serwer

@baklazan
To obciążenie jest ok, to nie virus, soft pracuje więc swoje zabiera.
14600K / DDR5 , gpu integra.
@pacjent44 CPU jest obciążone w 30-40%, GPU się nudzi. A w zasadzie windowsowy task manager pokazuje że wszystkie rdzenie/wątki są obciążone jednocześnie w 30-40%. Mimo wszystko mam wątpliwości czy CPU się wyrabia, responsywność GUI jest słaba. Chat GPT (o ile nie halucynacje) twierdzi że w zastosowaniach real time może dojść do sytuacji kiedy task manager pokaże 20%, i tak zadanie real time nie będzie się wyrabiało lub odwrotnie, 70% cpu usage a będzie dobrze. Dlatego szukam metod diagnostyki aby sprawdzić czy CPU aby na pewno się wyrabia.
Zaloguj się aby komentować
Zaraz przyjdzie paczka z QD-OLED 32" 4K 240Hz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zara zobaczymy całą tą czerń, kolory i HDR... czy to je wszystko warte zamiast IPS...
#gry #pcmasterrace #komputery #ps5 #chwalesie

@pokeminatour spokojnie, ja zaawansowany user, umiem w Reddit i "Best HDR PC Games" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba widzisz co za gierki są wyszczególnione? Implementacja HDR w tych gierkach (RDR2 i porty gier od Sony) jest na wysokim poziomie ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Zabrakło Cyberpunk 2077 i Ori and the Will of the Wisp bo jeszcze nie zainstalowałem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
pierwszy projekt od dawna który zrobił na mnie wrażenie
https://www.youtube.com/watch?v=qQ42lbLFxv8
#linux #ai #raspberrypi #komputery #technologia
Zaloguj się aby komentować
Nowe luki w procesorach Intel ujawniają wycieki wrażliwych danych z uprzywilejowanej pamięci
Podsumowanie
Badacze z ETH Zurich odkryli nową podatność w nowoczesnych procesorach Intel, nazwaną „Branch Privilege Injection” (BPI), oznaczoną jako CVE-2024-45332. Luka ta umożliwia atakującym wyciek wrażliwych danych z obszarów pamięci zarezerwowanych dla uprzywilejowanego oprogramowania, np. jądra systemu operacyjnego. Te obszary zawierają m.in. hasła, klucze kryptograficzne, pamięć innych procesów oraz struktury danych jądra, dlatego ich ochrona ma kluczowe znaczenie.
Na czym polega podatność?
Mechanizm predykcji rozgałęzień w procesorach Intel...

Na Politechnice Wrocławskiej uruchomiono pierwszy w Polsce komputer kwantowy wykorzystujący technologię kubitów nadprzewodzących w niskiej temperaturze. Pięciokubitowa maszyna, której nadano nazwę „Odra 5”, stanęła we Wrocławskim Centrum Sieciowo-Superkomputerowym PWr.
Komputer został opracowany i...
Zaloguj się aby komentować
Ten uczuć, kiedy Twoja ulubiona firma produkująca myszki, nawiązuje współpracę z Twoją ulubioną firmą produkującą chłodzenia CPU.
Matko bosko, co tu się staneło.
https://x.com/PulsarGears/status/1924761659996041719
#komputery #noctua #pulsar #pcmasterrace

Zaloguj się aby komentować