Pierwszy dzień na keto, czuje się tragicznie. Czy macie jakies porady na start?
Ważę ponad 100 kg przy wzroście 176. Czuje sie totalnie ulany. Planuje schudnąć jakies 10-15 kilogramów do mojego ślubu (17 czerwca).
#keto #dieta
Pierwszy dzień na keto, czuje się tragicznie. Czy macie jakies porady na start?
Ważę ponad 100 kg przy wzroście 176. Czuje sie totalnie ulany. Planuje schudnąć jakies 10-15 kilogramów do mojego ślubu (17 czerwca).
#keto #dieta
@Greatover Jak dopiero się adaptujesz to olej liczenie kalorii i jedz tyle ile masz ochotę. Jedyne co Cię interesuje to niska zawartość węglowodanów żeby przedstawić swój organizm na energię z tłuszczu oraz umiarkowana zawartość białka. Jak czujesz się źle i podjesz sobie czegoś tłustego, z niską zawartością białka (np. boczek) to nic się nie stanie więc te wyliczenia kaloryczna mają tylko połowiczny sens na start. Adaptacja sama w sobie jest dla organizmu ciężka, nie ma sensu dokładać mu dodatkowego obciążenia w postaci deficytu kalorycznego. Na to przyjdzie czas za jakiś czas.
Obejrzyj sobie stare filmy Ketokocura, on dosyć dużo mówił na temat tego jak wejść w keto bez większych nieprzyjemności.
Zaloguj się aby komentować
Jestem po adaptacji na keto . Minęły 4 tygodnie i 4 dni.
+ Dużo lepsze samopoczucie
+ O wiele lepsza kondycja
+ Nie mam spadków energetycznych
+ waga -9kg z czego 5 kg po pierwszy tygodniu (jeszcze tylko 22kg:D)
+ jestem pewniejszy siebie, co zauważam w kontakcie z ludźmi
+ Nie potrzebuje jeść co chwile. Jem 2x dziennie, tj o 9.00 i o 16.00. Mimo to nie mam napadów głodu
+ Przestałem zamawiać żarcie na które wydawałem kupę kasy. Praktycznie codziennie jadłem jakąś pizzę, mnóstwo ciastek, napojów, energetyków i burgery. Więc mimo że trochę wydałem na oleje MTC, C8, glukometry itd. to nadal jest duża oszczędność.
Nie mam smaków na węgle. Weekendami wymyślam różne przepisy typu pieczarki zawijane w boczku i smazone na tłuszczu czy inne szaszłyki. A w tygodniu to jem ciągle to samo. Obiad: warzywo i mięso + tłuszcz. Przekąska: dużo różnych orzechów + kawa kuloodporna lub czasem borówki ze smietana 36%. Na śniadanie: jaja, avocado, podsmazone pieczarki, troche zielonego, smalec. I tyle. W zasadzie jedyny problem jaki teraz mam to to że muszę teraz dołożyć węgli a szczerze mówiąc sam nie wiem co dodać. Wystarcza mi to co jem.
Zastanawiam się jak zrobić ze świętami. Wiadomo, trzeba do rodziny jechać a tam jak się nie najesz chlebka to się obrazą
Po miesiącu dieta na duży plus, jak najbardziej polecam.
#dieta #odchudzanie #keto
@xtreme2007 @e5aar Można też jeść jajka + majonez (najlepiej bez cukru, ale tego cukru najczęściej jest ogólnie bardzo mało) + szczypiorek i powiedzieć rodzinie, że ma się wielką ochotę na jajka i na nic innego w te święta
@xtreme2007 Akurat wielkanoc jest dosyć przyjaznym keto świętem. Dużo jajek, mięsa, wędlin itd. I też nie popadaj w paranoje - jak raz na jakiś czas zjesz sobie ciasto czy białe pieczywo to świat się nie zawali. Jestem od kilku lat na keto i jak mam ochotę to jem np. makaron i nie czuję jakichś negatywnych skutków. Ty się dopiero adaptujesz więc musisz bardziej uważać ale tak jak mówiłem - nie panikuj tylko jedz serniczek. Powodzenia!
Zaloguj się aby komentować
#gotujzhejto #keto roleski to nad sosy i nawet nie mówcie nic bo nie ma o czym dyskutować.

Zaloguj się aby komentować
Nie moge dodac znaleziska, więc macie tak ( 403 forbidden ;/ )
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3379589/
Wynik:
W tym badaniu dorosłych Holendrów wysokie spożycie przetworzonego mięsa było związane z wyższym ryzykiem cukrzycy typu 2 w porównaniu z brakiem spożycia przetworzonego mięsa, niezależnie od CRP i BMI. Dlatego CRP nie wydaje się być czynnikiem pośrednim.
Spożycie czerwonego mięsa i drobiu ( nie przetworzoneg) nie było związane z ryzykiem cukrzycy typu 2 nie statystycznie nie wytwarza stanu zapalnego (białko CRP)
#dieta #keto #odżywianie #nauka #zdrowie
@sierzant_armii_12_malp z tego czytałem chdzi im o przetwarzanie przed zakłady przemysłowe jak np. wszystkie papki na hamburgery. jakby to byla cała krowa zmielona z kopytami to by było jeszcze pół biedy. Jamie Olivier ( ten brytyjski kucharz) zrobił imbe z Makdonaldsem o " pink slime beef" bo oni po przemieleniu całego syfu smarowali to jakimiś cudami konserwującymi, potem coś żeby to miało kolor, potem coś żeby to miało potem coś dla zasady i nagle z mięsa to tam nic nie zostawało
Zaloguj się aby komentować
Co pić na keto? Co pijecie na orzeźwienie? Jestem już w czwartym tygodniu adaptacji i w sumie nic z jedzenia mi nie brakuje. Jedyne na co mam smak to sok orzeźwiający typu pomarańczowy. Trochę mi się nudzi woda z elektrolitami/solą i herbata
#keto
Zaloguj się aby komentować
Siema - #keto #intermittentfasting #lowcarb
Ktoś praktykuje if od dłuższego czasu? Jaki model IF stosujecie, w jakim celu i jakie są osobiste rezultaty?
Ja od tygodnia robię 18:6 ale często wychodzi mi z tego 20:4 i lepiej
Zacząłem w celu redukcji insulinooporności ale to jeszcze za wcześnie by pisać o efektach, to co zauważyłem to cukier rano mam ok 95, najniżej miałem 78. 2 godziny po jedzeniu 90-95, wieczorem 75-90. Wcześniej wiele wyżej.
Na początku mnie ssało okrutnie ale po 5 dniach kompletnie nie czuję głodu i nie mogę już zjeść tyle co jadłem dziennie wcześniej.
A, no i jem tak do 50-70g węgla dziennie - głownie z warzyw, napoju owsianego.
#dieta jeszcze
@Michumi Podobnie jak kolega wyżej - na keto mój organizm jakoś sam z siebie przestawił się na if. Próbowałem to kontrolować ale w sumie organizm sam mi daje znać kiedy warto coś zjeść więc uznałem, że nie warto z tym walczyc. Przeważnie jem śniadanie o 10, obiad około 13 i jestem syty aż do następnego dnia. Jak coś wpada po tej godzinie to zwyczajna zachcianka czy jedzenie do towarzystwa a nie z potrzeby wywołanej głodem. Za⁎⁎⁎⁎sty stan w porównaniu z katowaniem się posiłkami wyliczanymi co do kalorii na dietach węglowodanowych.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Które elektrolity polecacie na #keto ?
Piję oryal, mają 0kcal więc są ok
Ale trafiłem też na inne typu:
W 3 kapsułkach 2,7g węgli
Niby nie wiele, ale zawsze coś. A jakie są najlepsze według Was?
@xtreme2007 Jak zaczynałem adaptację to też tego nie ogarniałem i tez liczyłem wszystkie węgle i prawdopodobnie na adaptacji miałem jakieś minimalne ilości. Niby trzeba liczyć węgle strawne ale jak potrzymasz przez 4 tygodnie niższe węgle niż trzeba to nic się nie stanie i potem możesz sobie zwiększyć do 50g WW. W sumie to nie wiem co Ci doradzić, bo zrobiłem ten sam błąd ale wydaje mi się, że im większa restrykcja na adaptacji to organizm dostanie większy bodziec do przejścia na ciała ketonowe. Sam zdecyduj.
@xtreme2007 już nie pamiętam ale chyba dalej liczyłem wszystkie węgle więc realnie jadłem mniej niż wolno. Polecam nie trzymać się sztywno i obserwować organizm. Po adaptacji dodawaj stopniowo węgle do poziomu 50 lub więcej i zmieniaj to płynnie zależnie od samopoczucia, aktywności. Są ludzie w ketozie jedzący 150g ww więc wszystko zależy. Pamiętaj, że każdy organizm jest inny a wartość 50g jest umowna.
Zaloguj się aby komentować
Po dwóch tygodniach adaptacji na #keto jest ok. Więcej siły, mniej mi się jeść chce. Dzisiaj pierwszy raz zjem coś z owoców, zjem na deser śmietanę 36% 200gr + 125gr borówek amerykańskich.
Co myslicie, nie za wcześnie na borówki?
Generalnie do tej pory unikałem mlecznych produktów i owoców
@xtreme2007 Jakie urzadzenie? Te paski do sikania?
Hmm w takim razie boroweczki moze nie bylyby takim zlym pomyslem, ja zawsze bylem uczony zeby unikac czegokolwiek co ma duze stezenie wegli przez pierwsze 4 tygodnie jesli keto zaczynasz po raz pierwszy.
Jesli powrot to pierwsze dwa tygodnie, ale z drugiej strony nigdy niczym nie sprawdzalem stanu faktycznego xd
Podsumowujac jedz smialo ale nie za lapczywie xd
Zaloguj się aby komentować
Keto zalewajka:
-kupny barszcz ukraiński, ten z burakami i odpadami, 4,5g węgli na 100ml, 350ml
-słoik grzybów z Lidla, smażone, leśne, 2g węgli na 100g, 300g
-ser halloumi z Biedry, 200g
-50g oleju kokosowego
-100ml mleka kokosowego
Smażysz ser pokrojony w kostkę, możesz przyprawić papryką i pietruszką, na połowie oleju kokosowego.
Wrzucasz tam grzyby po 3-4 minutach i niech się smaży ze sobą.
Barszcz wrzucasz do miski, dajesz tam drugą połowę oleju kokosowego. Mikrofalówka, później mieszasz.
Smażony ser i grzyby wrzucasz do barszczu, zalewasz mlekiem kokosowym...
... i jest dobre w c⁎⁎j
Węgli netto jakieś 20g, tłuszczy... dużo, kcal coś koło 1100kcal
#keto #dieta #gotujzhejto #jedzenie
Zaloguj się aby komentować
#keto pączek z przepisu Ketokocura. Sos ze śmietany 36%, majonezu oraz szczypiorku i cebuli.
Pączek to pieczarka i owinięta w okół niej szynka szwarcwaldzka smażone na głębokim smalcu.
10/10
Baaaardzo tłuste i takie ma być
#gotujzhejto #jedzenie #keto #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
7 dzien na #keto na razie jest spoko. Badałem ketony i jest ok 0,7.
Lepiej się myśli. Mam lepszy humor. Jestem jakiś taki pewniejszy siebie, czuje się lżejszy. O dziwo jem tylko dwa posiłki 8/16 - a i tak nie odczuwam wieczorem głodu. Wiele osób straszyło że będzie strasznie - a ja nic takiego nie odczułem. Drugiego dnia miałem gorsze samopoczucie i to tyle. Jest ok
Jedyne co mi się nie podoba to że nadal czasem mam ''luzny problem'' z dwójką po niektórych posiłkach. Ale z tego co czytałem to tak ma być na początku.
Jak na razie dieta jest ok
@Lubiepatrzec Tak jest, pierwszy raz. Jestem samoukiem. Wiedzę czerpię z materiałów od Ketokocura, z materiałów od Braci Rodzeń jak również z blogów np. https://olalalchf.pl/ czy na wykopie kiedyś było dużo mądrych wpisów.
Trochę jest to dla mnie szokiem że mi się nie chce w ogole jeść. Jeszcze w poprzedni wtorek wcinałem pizzę na kolację i generalnie zawsze wieczorem jadłem jakieś dziadostwo a tutaj nagle zero i jest ok. Nie ciągnie mnie do słodkiego.
Zobaczę jak będzie dalej
@xtreme2007 Elegancko. Ja też zaczynałem z Kocurem i to dobre źródło na start, bo daje skondensowane dawki niezbędnej wiedzy. Nowe filmy już nuda ale stare są super.
Polecam też playlistę KETO dr Berry https://youtube.com/playlist?list=PL48jnTudSMf_4z7qfiymmOf-xbYJJUSDX
Inne filmy też super ale tutaj masz konkretną playlistę.
Na początku apetyt zanika ale za jakiś czas wróci. Do tego czasu pewnie już wyrobisz sobie nowe nawyki i zleci sporo kilogramów.
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś na #keto mi powie czy te poliole to odejmują węgle jak błonnik ?

Zaloguj się aby komentować
#keto wyżerka dla leniwych (no i jak zbrzydło ci mięso z patelni/piekarnika, to zjemy surowe)
-sałatka cezar, ja kupiłem w żabce, ale pewnie w Biedrze będzie taniej. Patrz na węgle, ta miała 2g netto/100g, a jak się nie zje dressingu (sosu to jeszcze mniej), grzanek jest niewiele i są dobre, cebulowy smak
-sok pomidorowy Hortex (patrz na węgle netto na fitatu!), pikantny (16g węgli na 500ml) + 50ml oliwy z oliwek (odmierz kielonem), sok musi być mocno schłodzony, zblenduj/zmiksuj
-danie dnia, na mały talerzyk dajesz sobie metkę cebulową (patrz na jakość, moja 98% mięsa wieprzowego)
Jesz sałatkę, metkę cebulową, przegryzasz grzanką o mocnym smaku, kurczakiem z sałatki i popijasz miksturą bogów pełną potasu i sodu.
Kcal: 1200+
Węgle: około 20g netto
Białko: około 40g
Tłuszcz: ch wie, dużo, nie chce mi się szukać opakowania metki w śmieciach
#dieta

Zaloguj się aby komentować
Muszę przyznać, że melon, brzoskwinia czy śliwki mnie zaskoczyły
1. Maliny – pół filiżanki (60 g) zawiera 3 g węglowodanów.
2. Jeżyny – pół filiżanki (70 gr) zawiera 4 g węglowodanów.
3. Truskawki – pół szklanki (100 g) zawiera 6 g węglowodanów.
4. Jagody – pół szklanki (50 g) zawiera 6 g węglowodanów.
5. Śliwka – jedna, średniej wielkości (80 g) zawiera 6 g węglowodanów.
6. Klementynka – jedna, średniej wielkości (75 g) zawiera 7 g węglowodanów.
7. Kiwi – jedno, średniej wielkości (70 g) zawiera 8 g węglowodanów.
8. Wiśnie – pół filiżanki (90 g) zawiera 9 g węglowodanów.
9. Melon Kantalupa – jedna filiżanka (160 g) zawiera 11 g węglowodanów.
10. Brzoskwinia – jedna, średniej wielkości (150 g) zawiera 13 g węglowodanów.
#keto #dieta
Zaloguj się aby komentować
Myśle, że warto mieć pełną świadomość na temat wege.
https://www.youtube.com/watch?v=KLlqddrZhBU&t=1192s&ab_channel=kierunekzdrowie
#wegetarianizm #carnivore #dieta #zdrowie #keto
@naziduP
Niech każdy je co chce, o ile mu to służy.
Jak najbardziej. Niestety dieta roślinna często wydaje się, że nam służy, ale po dłuższym określe pojawiają się problemy.
Źle czuję się na diecie carnivore, za to na vege czuję się chujowo.
Jak długo próbowałeś carnivora? Możesz mieć problem z trawieniem tłuszczy przez pewien okres, ale to się poprawia z czasem.
@jinnoman Miesiąc testowania carnivore, a tłuszcze mi pasują i to bardzo, bo siedzę przemiennie na keto i LCHF od dawna. Za słabo trawię mięcho by tylko nim się żywić, ale nabiał wchodzi mi jak złoto. Potrzebuję również chociaż 50g węgli dziennie by funkcjonować.
Jedyny plus carnivora to dla mnie brak błonnika, bo mi nie służy - no ale na dłuższą metę to może (choć nie musi) być problem.
@Sweet_acc_pr0sa To by mnie wcale nie martwiło. Tylko skąd takie informacje. Wiekszość ludzi będzie mieć problem z nabiałem. To nie jest pokarm przeznaczony dla nas. Poza tym jest różnica między takim przetworzonym ze sklepu, a naturalnym z gospodarstwa, czy jeszcze dodatkowo fermentowanym, który będzie najmniej problematyczy.
Zaloguj się aby komentować
#dieta #zdrowie #animalbaseddiet #odzywianie
Doktor Saladino twierdzi, że #keto złe i należy dodać węgle do diety.
Oczywiście nie byle jakie węgle
Szczegóły w materiale wideo.

@naziduP Ja też kombinowałem kilka lat i finalnie stanęło na Animal Based Diet promowanej przez wspomnianego Saladino czyli carnivore + owoce. Zjadam pewnie jakieś 100g ww dziennie i czuję się doskonale. Redukcja idzie dobrze albo i lepiej a benefity keto nie znikają. Fajne też jest wytworzenie w organizmie elastyczności metabolicznej czyli kiedy potrzebuję to jadą węgle i mam turbo a kiedy nie potrzebuję to jadę na ketonach i jest wszystko to co w ketozie.
Trzeba próbować co człowiekowi pasuje.
Zdrówka!
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuje pomysłów na kilka prostych posiłków do pracy które mogę dzień wcześniej przygotować do pudełka, najlepiej na jakieś 2 dni, mogę w pracy wrzucić do mikrofali. Będzie to raczej główny posiłek dnia. Coś mało skomplikowanego i z ogólnie dostępnych produktów.
#lchf #keto #pracbaza #gotujzhejto
Zaloguj się aby komentować

Rafał Kocur
15kg masy mięśniowej w 15 lat - całkowicie możliwe do zrobienia naturalnie.
Wzrost 179.5 cm
Waga 80kg
Nawet gdyby Body fat miał 0% to wciąż FMMI wynosi 25 - czyli można to osiągnąć naturalnie.
Na moje oko Body fat to u niego przedział 5-8% (nawet nie trzeba mieć specjalnych genów) ᕦ( ͡°...
#keto #jedzzhejto #gotujzhejto #gotowanie
Takiego sobie kurczaka zrobiłem z masłem, koncentratem i śmietanką a do tego camembert.


Zaloguj się aby komentować