18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Jesli silownia wprowadzila nowe karnety i przy karnecie student/senior nie ma napisane jakie sa zasady (wiek) oraz nie ma o tym slowa w regulaminie, ani podczas zakupy karnetu przez strone, to moge sobie go kupic i miec ich w d⁎⁎ie, prawda? Czuje sie jak senior i co mi pan zrobi.
#prawo #hejtokoksy
Zaloguj się aby komentować
Mam taką wspaniałą właściwość organizmu, że przy byle marnym wysiłku pocę się jak świnia (szczególnie dokuczliwe latem - wystarczy szybciej ruszyć ręką i po jabłkach). W związku z tym bardzo często moje głównie bawełniane t-shirty bo dosłownie kilku użyciach mimo prania w pralce zaczynają śmierdzieć takim nieświeżym materiałem - przez to mam nadpodaż koszulek 'tylko po domu/do lasu' i jednocześnie drastycznie maleje mi pula koszulek 'do ludzi'. Czy macie może do polecenia jakieś sprawdzone marki t-shirtów, które mogłyby być odporne na czynniki opisane powyżej? Nie wiem, z jakiegoś lnu czy innego merynosa 🤔 #hejtokoksy
@Bonrzur rozpierdala mnie zawsze jak zdrowe osoby dają rady takim jak my
Jak nie masz cukrzycy, a piszesz ze się badasz regularnie, to ten jeden lekarz ma rację - taka twoja uroda. Na plus że nie będziesz miał przesuszonej skóry
Botoks za⁎⁎⁎⁎sty, ale 1) tylko dlonie/stopy/pachy bo robienie całego ciała odpada 2) boli wściekle to nastrzykiwanie 3) efekt trwa max 2 lata
Co do koszulek - moim glownym problemem co prawda nie jest zapach, ale dla mnie gamechenger to były koszulki kompresyjne, co tak przylegają do ciała. W decathlonie poszukaj, dobrze jak mają srebro wszyte bo to zapobiega rozmnażaniu bakterii.
Co do zapachu to potestuj kilka różnych sztyftów albo kulek i aplikuj obficie od razu po prysznicu, nie tylko pod pachami
Powodzenia ziom!
Zaloguj się aby komentować
#hejtokoksy Cześć!
Krótko. W jakim wieku dzieciak może zacząć trening siłowy?
@mroczny_pies - tu masz konkretnie opisane (w artykule jest nawet link do badań): https://www.thefitnessgrp.co.uk/right-age-for-going-to-the-gym/
Zaloguj się aby komentować
Dzisiejszy trening, jeszcze z zakwasami po poprzednim. Z pozdrowieniami dla @bartek555
Gdyby ktoś bardzo chciał wiedzieć co to za apka: Hevy.
#silownia #hejtokoksy
Zaloguj się aby komentować
Ktoś mnie kiedyś pytał, co to są genetycznie grube łydki, których jestem szczęśliwym posiadaczem - ostatnio trafiłam na takiego mema, więc się dzielę - niestey tylko memem, nie łydkami
#hejtokoksy #ciekawostki


@GazelkaFarelka łydy to chyba jeden z bardziej popierdolonych mięśni. Mi je strasznie wypycha na masie, przez co spodnie często mnie uciskają w tym miejscu i mam problem z kupieniem jakichś dobrze leżących. Dawniej byłem grubasem, ale po ojcu dostałem także gen do łyd, więc wyglądam jak jakiś po⁎⁎⁎⁎ny odwrócony Papaj.
Zaloguj się aby komentować
-bądź mną
-anon lv. 19 (tak, nie ma tu tylko starych ludzi XD)
-wstań rano
-Idź na wagę
-76,6
-ok, d⁎⁎y nie urywa, ale może kiedyś do tych 80 kg wrócę
Mija trochę czasu
-Idź na bieżnię
-godzinka biegania
-po skończeniu, Idź weź prysznic
-skończ się myć
-diabeł.exe
-coś Cię podkusza i idziesz na wagę
-75,1
-co_do_kur.jpg
-schudłeś 1,5 kg
#pasta #siłownia #hejtokoksy #bieganie

Zaloguj się aby komentować
#hejtokoksy #chwalesie
Jakieś 2 lata temu rozkopali straszliwie kraków i jak to w takich sytuacjach bywa dowożenie dzieciaków do placówek stało się koszmarem. A to oznaczało godziny spędzone w samochodzie, gównojedzenie i ogólny brak ruchu. Dodając do tego pracę - programista 1234k z domu dobiłem do 90kg przy wzroście 183, rocznik 91. Od tamtej pory siłka, basen i powrót do siatkówki, nic profesjonalnego, ot uczciwy trening. Zwykle wychodzi 1x w tygodniu siatka, 1-2 razy w tygodniu siłka (fbw), basen raz w miesiącu jak czas pozwoli. Żarcia specjalnie nie zmieniłem poza ewidentnym zmniejszeniem ilości kanapek ze stacji / żabki.
Finalnie zszedłem do 77 kg, teraz idę z powrotem do góry z planem wbicia ~85kg. W tym momencie 81kg i stwierdzam że jest nieźle to się chwalę

Zaloguj się aby komentować
No więc - wróciłam na siłownię. Dzisiaj. Bo niestety waga pokazała mi, że nie tylko święta weszły za mocno, ale i ostatnie miesiące zniechęcenia treningowego również. Pewnie nie będę tu spamować jak parę miesięcy temu screenami z treningami, bo miało to swoje plusy dodatnie i ujemne. Dodatnie to motywacja, ujemne - przemęczanie się na siłowni byle żeby wynik był lepszy niż ostatnio (niezależnie od formy) i aby "pioruny się zgadzały". No nic, mam nadzieję że tym razem uda mi się dokonać trwałych zmian w moim wyglądzie, formie itd.
#silownia #hejtokoksy
Zaloguj się aby komentować
#chlopskadyscyplina #silownia #hejtokoksy
Tydzień 2/52, trening 2
Za drugim razem zawsze jest trudniej.
Rozgrzewka na wioślarzu - tym razem dokumentacja na zdjęciach, 5 minutek i trochę się namachałem.
Poza tym:
Independent chest press 3x15, 40kg - nadal zmęczony po tym co tam pocisnąłem dwa dni temu, nie dałem rady więcej xD
Pec fly rear delt 4x8, 30kg - tym razem lepiej mi poszło, czułem, że faktycznie przykładam się do tego ćwiczenia, plus obejrzałem filmik instruktażowy i jakoś mi raźniej.
Wioślarz 4x10, 35kg - tu tak samo, poprawiłem technikę i od razu trudniej. Ale jest satysfakcja.
To gówno na siedząco na nogi, 5x20, 90kg - tu akurat postanowiłem zwiększyć ilość powtórzeń i dodałem jedną serię, o dziwo czułem, że nadal jest pole do popisu. Mimo że we wtorek i całą środę ciężko mi się wchodziło na moje 4 piętro xD
Nowość, czyli krzesełko do ćwiczenia dolnej partii pleców - 4x15 przy obciążeniu 55kg, w sumie trochę z ciekawości, a trochę dlatego, że inne sprzęty były zajęte.
Lecę pod prysznic, miłego wieczoru wszystkim i samych gainsów




Zaloguj się aby komentować
Oki doki #hejtokoksy . Mam taki plan treningowy z którym ćwiczyłem nieregularnie od jakiś 3-4 miesięcy. Jest o tyle spoko, że mogę z nim wyrobić się w 45-50 minut podczas sesji, a nie planuję robić dłuższych treningów.
Jakieś krytyczne uwagi? Które ćwiczenia doświadczeni koksiarze by zamienili?
Z czym sam mam problem, to
Nie lubię wykroków- mogę robić zamiast tego przysiady?
Nie bardzo wiem co to jest weighted crunch... Brzuszki z obciążeniem? Jeśli tak to to robię. Niewygodne ćwiczenie.
#trening #silownia

Możesz zamienić, nikt do niczego nie zmusza. Natomiast wydaje mi się, że warto zostawić jedno ćwiczenie unilateralne (wykroki, zakroki, bułgary, RDL jednonóż itp), bo one dodatkowo wzmacniają mięśnie stabilizujące miednicę m. in. pośladkowy pośredni, którego osłabienie jest bardzo często przyczyną późniejszych zwyrodnień dolnego odcinka kręgosłupa.
@AdelbertVonBimberstein wszystko zależy od tego do czego zmierzasz. sory za ponglisz.
jak nie lubisz jakiegoś ćwiczenia, to się nie zmuszaj. Praktycznie każde ćwiczenie można zastąpić jakąś alternatywą. Wywal zakroki na rzecz przysiadów. Ja bym wy⁎⁎⁎ał też dumbbell leg curl i wsadził tam rdl, a najlepiej deficit rdl. overhead barbell press na seated overhead dumbbell press. zamiast rozpiętek wrzuciłbym jeszcze raz wyciskanie hantli na skosie. rozpiętki są spoko, ale nie jako jedyne ćwiczenie na klatę w danym dniu. wiosłowanie hantlem jednorącz też bym wy⁎⁎⁎ał i zamisat tego wziął jakieś helms row, seal row albo nawet klasyczne wiosłowanie sztangą. Hantel jednorącz jest spoko, ale dla początkujących może być trudny do poprawnego wykonania + zajmuje więcej czasu.
jeszcze bym szrugsy wy⁎⁎⁎ał i zamiast tego znowu overhead dumbbell extension albo jakieś skulkraszery.
Zaloguj się aby komentować
Jeszcze trochę z brzucha trzeba zgubić, klatka się ładnie rysuje- co od nastoletnich lat było moim kompleksem odchodzi w niepamięć.
Teraz ze dwa lata pracy, aby wyglądać super.
107-> 84 kg
#galaretkanomore
#odchudzanie
#chudnijzhejto i nieśmiało #hejtokoksy
Tak, nie mam lepszego lustra. xD

Zaloguj się aby komentować
#chlopskadyscyplina #silownia i pewnie nie powinienem, ale #hejtokoksy xD
Tydzień 2/52, trening 1
Pierwszy tydzień w tym roku odpuściłem, więc już żadnego nie mogę (poza wyjazdami). Karma mnie dopadła - chciałem wpaść, zrobić swoje i wybiec na autobus, tyle że ten ostatni miał inne plany i zwiał 3 minuty wcześniej.
Na rozgrzewkę poszedł wioślarz, 5 minut i średnia 2:08 na 500m. Nie włączyłem zegarka, więc z tego podsumowania nie będzie.
6x15 na poziomej wyciskarce na klatę i trica, obciążenie 40kg.
4x8 bary, 25kg - bieda, poczułem swoją słabość.
4x15 wioślarz, 35kg. Następnym razem chyba zmniejszę, bo podszedł ziomeczek i skorygował moją technikę. Potem robiło się już trudniej
4x15 poziomo na quady, 90kg.
Wszystko ofc na maszynach, bo chociaż na siłowni parę razy już byłem, niczego nie ogarniam i na pewno chwilę minie zanim się wezmę za ławeczkę. No i przyda się ktoś do towarzystwa.
Chętnie przyjmę wszelkie komentarze. Chcę też wiedzieć jakie przerwy między seriami i ćwiczeniami robicie, ile powtórzeń w serii i ile serii robicie, jakie obciążenia itp. porady dietetyczne też mile widziane.
O mnie - 26 lat, 190cm, 72kg. Adhd już dawno przeskoczyło z programu "hiperaktywny" na "nie skupisz się na niczym", także chcę osiągnąć głównie spokój i zmęczyć się ćwiczeniami przed snem. Przy okazji może zbudować sylwetkę i przedłużyć sobie trochę życie, bo praca, studia, przyszła praca w zawodzie - wszystko na siedząco..





Zaloguj się aby komentować
#hejtokoksy #gownowpis
idę znowu na siłownię z samego rana
czuje że mnie lekko bolą plecy to myśle "dobra, dziś nie robie przysiadów bo jeszcze mi plecy j⁎⁎ną"
no ale skoro nie robie przysiadów, to trzeba jakoś zrobić nogi to podbijam obciążenie na leg pressie
zrobiłem 3 serie 8 powtórzeń po 100kg + jedna seria 8x91
wstałem
rozjebałem układ lędźwiowy k⁎⁎wa mać
nawet treningu za bardzo nie dokończyłem (byłem tak w 2/3)
1.5h później jest o tyle dobrze że mogę się w ogóle ruszyć, ale w tamtym momencie mnie normalnie sparaliżowało z bólu
chyba szykuje sie przerwa od robienia przysiadów i leg pressa póki nie wydobrzeje
Bartek już prawdopodobnie namierzył przyczynę. Też mam problemy z dolnym odcinkiem kręgosłupa od wielu lat i odpada zarówno back squat jak i martwy, ale leg press bez problemu. Po prostu dobrze wciśnij d⁎⁎ę w siedzenie i korzystając z uchwytów wciskaj się w dół w trakcie ruchu. Jeśli mobilność nie pozwala na pełny zakres to chyba lepiej skrócić ruch niż zawijać miednicę. Hack squat też daje radę, ale tu wbrew pozorom trzeba mocno spiąć brzuch i poślady.
Kiedy już Ci trochę przejdzie, to warto byłoby wzmocnić poślady, bo one w znacznej mierze odpowiadają za stabilizację bioder i prawidłowe ustawienie miednicy - zwróć uwagę, że kiedy zepniesz d⁎⁎ę to cały dolny odcinek się ładnie usztywnia. Takim klasykiem, który zrobi największą różnicę będzie hip thrust.
PS. Zawsze jeszcze zostaje 'lekka' alternatywa w postaci bułgarów
@redve To ja klasycznie dodam - istnieją fizjoterapeuci którzy też podnoszą ciężar (znam nawet takiego który bardzo dużo sam przewala xD). Może warto się wybrać do takiego, pogadać o Twoich ograniczeniach ruchowych i dostać kilka zestawów ćwiczeń na ich poprawę.
Mi pomogło do tego stopnia, że od 3 lat nie miałem prawie żadnego epizodu bólowego na dolnym odcinku. A miewałem już dość ostre jazdy.
@redve to może być kwestia podwijania miednicy, ale można też sobie krzywdę zrobić, jak plecy jeszcze nie do końca odpoczęły po ostatnim treningu, a Ty wjeżdżasz w przysiad znowu i mięśnie są zbyt słabe, żeby stabilizować.
Jakaś tam część ludzi sobie robi krzywdę, jak się naczyta, że nie można wysuwać kolan przed linię palców. Jak faktycznie się do tego stosujesz, to płacy dostają dużo mocniej w pizde - taka mechanika ruchu, ograniczasz w jednym miejscu, to musi się kompensować w innym.
Przysiady mają jeszcze to do siebie, że możesz dźwigać całkiem solidne ciężary przy złej technice i twój organizm ci to wybaczy, ale w pewnym momencie dodasz nawet te 2.5kg, dojdziesz do tego punktu granicznego, że ciało już nie ma możliwości przyjąć więcej obciążenia przy złym ruchu i kaplica
Zaloguj się aby komentować
Ale lipa.
Siłownia, na którą chodzę zrezygnowała z multisporta.
A nie opłaca mi się kupować karnetu, bo chodzę na nią tylko raz w tygodniu - jak akurat jestem u rodziców w sobotę/niedzielę. Sprawdziłem jeszcze drugą, ale też zrezygnowali z multisporta XD (pewnie się zgadali, albo multisport zaproponował jakieś niekorzystne warunki?).
Zostaje miasto obok, ale to trzeba dojechać ponad 20km, a do tej miałem 5km ;v
Niby też nie jest daleko, ale do tej czasami jechałem, na jakiś luźny trening + zakupy i pewnie teraz jak będę chciał zrobić trening na odpierdol, to wcale nie pojadę.
Mi to jak zwykle wiatr w oczy i c⁎⁎j w d⁎⁎ę.
#silownia #multisport #hejtokoksy
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Hej, tutaj to chyba nie postowałem nigdy
Zrobiłem sobie teścik trzech ćwiczeń 01.01.2024 (76 kg na wadze) vs 01.01.2025 (77.85 kg na wadze), wygląda na to, że powolutku proces "odleszczania" się idzie ^_^
Przysiad
70 kg max -> 90 kg max
Martwy
80 kg max -> 100 kg max
Wznios Bioder
60 kg max -> 80 kg max
Jak na fanatyka "zumby ze sztangami" aka bodypump , robiącego wolne ciężary od wielkiego dzwona w święta, ujdzie
#hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
2025 zacząłem od eleganckiego treningu plecków. 1x185 kg w martwym już weszło w rutynę, teraz jest walka o 2x185 i idziemy wyżej.
Ale nie samym martwym człowiek żyje. Przydałoby się dojść do tych 150 w siadzie. 125 zrobiłem już jakiś czas temu, ale stwierdziłem, że w beznadziejnym stylu. Zszedłem do 90 kg i od wtedy robiłem tak głęboko, jak tylko potrafię bez zwijania pleców. I tak powoli wróciłem do 125, ale już porządnie. 130 kg przygniotło
O trzecim boju to nawet nie ma co mówić ech
#hejtokoksy #martwyalbosmierc #silownia
Zaloguj się aby komentować
#zdrowie #hejtokoksy #silownia #dieta
Fajny, zdroworozsądkowy film o tym co warto a czego nie warto robić aby być po prostu zdrowym.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować