dzisiaj zrobiłem stejki. Tak jak w przepisie: wołowina krzyżowa ("premium" k⁎⁎wa kupiłem, najdroższe), well done, 180C, po 6 minut na każdą stronę, masełko z czosnkiem w ostatniej minucie. I to jest Szanowni Państwo, te całe stejki, ohydztwo. No ludzi kochane, jak można jeść surowe mięso, trochę przysmażone z wierzchu i mówić, że dobre.
@Ydtski - można nie lubić tego co lubią inni i lubić to czego nie lubią inni
Poza tym gusta się zmieniają - no chyb żeś pies - bo one to bezgranicznie lubią mięso
Ja jedząc w latach 90. steki z polskiej wołowiny w każdym możliwym stopniu wysmażenia nie rozumiałem zachwytu - podróże to zmieniły - wysokiej jakości steki jedzone w Stanach, Brazylii czy Irlandii zasmakowały mi i znalazłem swój ulubiony stopień wysmażenia.
Rozumiem dzielenie się opinią i doświadczeniami - ale uważaj by nie zacząć przypadkiem ewangelizować na rzecz kościoła "steki to gówno"
#gotujzhejto #gotowanie Kiełba regionalna, boczek z biedry, makaron własnej roboty kapucha od somsiada. U nas to na Podkarpaciu się nazywa "łazanki" pozdrawiam.
Czasem robię sobie takie pierożki z ciasta na pitce. Inspirowane trochę jak kibiny/czebureki lub cornish pasty z UK dzisiaj farsz z mielonej krowy się wylosował do tego czerwona fasola, podsmażana czebula, czosnek i ser dla prestiżu. Do pieca na 200 stopni +/- 20min.
Przełamanie octem balsamicznym działa, ale ze swojej strony polecę jeszcze wodę z kaparów (też łyżkę). Oczywiście zamiast, a nie oprócz. Nawet jeśli nie lubisz kaparów, to bardzo, bardzo pasuje.
Uznaję życiowo że moment dorosłości jest wtedy, kiedy zaczynasz jeść galaretę na imprezach. A jeszcze jak się ją pokropi octem to już w ogóle.
Ale nie wiem jaki to etap jak się robi galarety w domu
Od siebie dodam, że oprócz tego, że jest świetnym kucharzem (zrobił jedyne krewetki, które byłem w stanie zjeść- to ogromny komplement! XD) i naprawdę kocha gotowanie to również w mrocznych pandemicznych czasach robiliśmy razem na budowie i wie co to ciężka praca i wcale się od niej nie miga- chociaż lęk wysokości i praca na wysokości się nie lubią nie? xD
Od budowlańca do influencera xd co za upadek
#zabojczopyszne #kuchnia #gotowanie
PS Może nie powinien udostępniać tego zdjęcia, ale walić. Od budowy nie uciekniesz.