Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
https://youtu.be/ugpogAdx6uU?feature=shared
#geopolityka #polska no i #cpk
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Pan Jan Laguna wrócił. Podaję dalej bo z jakiegoś powodu dostałem tylko powiadomienie ze społeczności a nie widzę w feedzie. Pewnie przeklejone tagi, żadnego nie mam na czarno.
#geopolityka #janlaguna #janlagunacontent
https://www.hejto.pl/wpis/os-oporu-iranska-siec-wplywow-na-bliskim-wschodzie-youtube-od-tygodni-czytamy-o-
Zaloguj się aby komentować
Oś Oporu. Irańska sieć wpływów na Bliskim Wschodzie [YouTube]
Od tygodni czytamy o kolejnych atakach proirańskich bojówek na amerykańskie i izraelskie cele na Bliskim Wschodzie. Hezbollah prowadzi ostrzał północnego Izraela, irackie bojówki atakują amerykańskie bazy w Iraku, Syrii i Jordanii, a jemeńscy Houthi częściowo zablokowali strategiczną cieśninę Bab al Mandab, przez którą przepływa ok. 12% światowego handlu. Zbiorczo te proirańskie bojówki określa się mianem Osi Oporu. Jednak czym tak w zasadzie jest Oś Oporu? Czy to tylko chaotyczny zlepek bojówek skupionych wokół Teheranu czy może to coś więcej? Może Oś Oporu to - tak jak chcieliby niektórzy - element szerszego planu Islamskiej Republiki Iranu, który ma na celu załamanie potęgi USA na Bliskim Wschodzie i uczynienie Teheranu kluczowym graczem w regionie?
Przyjrzyjmy się zatem tej sprawie bliżej. Zapraszam na materiał o genezie Osi Oporu i jej obecnym znaczeniu w strategii Islamskiej Republiki Iranu
Po dłuższej przerwie technicznej, wracam na YT. Materiał nie jest idealnie zmontowany, ale to mój pierwszy samodzielny materiał. Mam nadzieję, że w ramach upływu czasu, te materiały będą tylko lepsze. ᕦ(òóˇ)ᕤ PS Im dalej w materiale, tym mapy i animacje są lepsze. To wynika z tego, że dzisiejsze wideo potraktowałem jako "materiał do nauki", w którym chciałem przetestować różne style map, animacji itd. Kolejny materiał będzie już bardziej spójny pod względem wizualnym. Zostawcie suba i widzimy się niedługo! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#iran #bliskiwschod #izrael #irak #syria #jemen #lagunacontent #geopolityka
@janlaguna sugestia: dźwięk dudni. siedzisz za blisko sitka i stukasz w mikrofon/popfilter Jeśli masz pogłos w pomieszczeniu, to je lekko wygłusz. W ostatecznym przypadku zdejmij kilka dB poniżej 125 Hz. Słychać sporo sybilantów. Możesz ustawić mikrofon nieco pod kątem (w poziomie) w stosunku do ust. Czytasz dość monotonnie - gdy śledzę jednocześnie obraz, umykają mi niektóre informacje. To są proste rzeczy do poprawy. Stosuj pauzy.
Powodzenia.
Zaloguj się aby komentować
Unia Europejska zarzyna swój przemysl jednocześnie nie wprowadzi przepisów wymagających tego samego od krajów z których importujemy towary. Czyli zarzniemy swój przemysl kupując wszystko z Chin, które mają w d⁎⁎ie ochrone środowiska xD
#geopolityka #ekonomia #gospodarka #bekazlewactwa#polityka

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o kryzysie systemu bezpieczeństwa w Europie i o konieczności wzmocnienia NATO. Szczególne miejsce w tych dyskusjach poświęca się artykułowi 5 Traktatu Północnoatlantyckiego. Co tak naprawdę kryje się pod pojęciem obrony zbiorowej, o której on mówi? I czy...
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump stwierdził, że zachęcałby Rosję, by "robiła cokolwiek jej się podoba" innym krajom NATO, które nie wypełniają zobowiązań finansowych wobec Sojuszu.
#polityka #geopolityka #usa #rosja #polska #nato
https://youtu.be/HVjW2WA6_yc?feature=shared
#geopolityka #korea
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
O te kur&*y
https://twitter.com/spectatorindex/status/1754826180510056495/photo/1
#geopolityka #media #polska

Zaloguj się aby komentować
Konserwatywny filozof José Ortega y Gasset opisał proces rozwoju społeczeństw w której ludzie zaczynali jako ludy rolnicze. Człowiek miał wtedy bardzo silną relacje z naturą która kształtowała jego sposób myślenia. W starożytnej grecji jednak udało się przezwyciężyć ten proces co zapoczątkowało powstanie państw miast. Człowiek wtedy nabył zdolność bardziej abstrakcyjnego myślenia. Jego sposób życia się zmienił. Później jednak należało wyjść od miast ku większej koncepcji jaką było państwo. Zdaniem Ortegii dokonać tego miał w Starożytnym Rzymie właśnie Juliusz Cezar. Jego obalenie republiki było aktem sprzeciwu wobec przestarzałych form myślenia skoncentrowanego wciąż w okół miasta Rzym by ugruntować idee Rzymu jako imperium. Ortega wskazał też, że to co jednoczyło ludzi w toku historii z różnych plemion w okół idei miasta i pozwalało końcowo zatrzeć różnice między nimi to był koncept posiada wspólnego celu. Było to niezgodne z bardziej popularną tezą, że narody powstawały ze względu na wspólny język, religie czy tradycje. Te rzeczy zdaniem filozofa były wtórne. Najpierw musiało zaistnieć wspólne przedsięwzięcie.
Współcześnie takim przedsięwzięciem miałoby być stworzenie zjednoczonego państwa Europejskiego. Osobiście też uważam, że tak jak kiedyś istniały klany, które jednoczyły się w plemiona, a potem w narody, tak obecnie nadszedł czas by myśleć w kategoriach cywilizacyjnych. Lata wojen państw naszego kontynentu tylko nas wzajemnie wyniszczały. Obecnie świat jest bardziej globalny. Musimy się mierzyć z globalnym ociepleniem, wzrostem potęgi międzynarodowych korporacji, radykalnym terroryzmem czy zagrożeniem ze strony Rosji czy Chin. To nie jest coś z czym Polska albo nawet Niemcy mogłyby sobie poradzić w pojedynkę. Silne państwo Europejskie to też szansa by uniezależnić Europe od USA. Nie jest to bynajmniej coś łatwego do osiągnięcia. Jest to jednak idea która powinna być przynajmniej przemyślana. Mam bowiem dość tego wątłego defetyzmu który wstrzymuje rozwój naszej cywilizacji. Szczególnie że inne cywilizacje już idą tą drogą. Samuel Huntington wprost powiedział, że przyszłe konflikty nie będą miały charaktery ideologicznego czy narodowościowego lecz cywilizacyjnego. To dzieje się chociażby na Ukrainie gdzie Rosja nie postrzega tego jako wojnę z drugim narodem, a całym zachodem tyle, że rękami Ukraińców. Taka jest nasza przyszłość. Jeśli się nie dostosujemy to historia po nas przejedzie walcem.
#revoltagainstmodernworld #filozofia #geopolityka

@Al-3_x
Lata wojen państw naszego kontynentu tylko nas wzajemnie wyniszczały.
to jest największy sukces tego projektu, którego wielu nie docenia i nie rozumie. żeby po tylu setkach lat wojen i mordowania, walczyć tylko o posady w biurokracji europejskiej? wspaniała (r)ewolucja
Musimy się mierzyć z globalnym ociepleniem, wzrostem potęgi międzynarodowych korporacji, radykalnym terroryzmem czy zagrożeniem ze strony Rosji czy Chin
no i tutaj pojawia się problem. establishment europejski, nowa kasta neoszlachecka, jest niekiedy tak bardzo na usługach korporacji, że to aż wstyd. tak samo z Rosją i Chinami - dopóki np. Niemcom się opłacało, to robiono z nimi biznesy, nie bacząc na nic, a już w szczególności na wielkie ideały humanistyczne, którymi politycy tak lubią sobie wycierać gębę, kiedy chcą coś narzucić biednemu ludowi. największym zagrożeniem dla Europy są niestety współcześni politycy - bezideowi i skorumpowani, oraz ich ignorowanie głosu społeczeństw. w taki sposób nigdy nie powstanie ten Europejczyk, bo nie da się go stworzyć odgórnie, narzucając tę idee siłą i nakazami. a już w szczególności nie powstanie, jeśli ma "nie mieć nic i być szczęśliwy".
Zaloguj się aby komentować
Ogólnie to krytycy USA mają racje. To imperialistyczny kraj zamieszany w liczne wojny, przewroty i nielegalną działalność. Problem w tym, że Chiny czy rosja to żadne alternatywy na miejsce światowego hegemona. Pierwszy kraj nawet własnych obywateli traktuje jak niewolników, a do innych nacji odnosi się jeszcze gorzej ze względu na silny rasizm. Drugi jest przepełniony biedom i korupcjom i sam pozostaje imperialistyczny. Ja osobiście chciałbym by UE wyzwoliła się spod wpływu ideologii atlantyzmu i neoliberalizmu i przekształciła się w autonomiczne supermocarstwo, niezależne od nikogo z własną armią i silną gospodarką.
#revoltagainstmodernworld #usa #rosja #chiny #uniaeuropejska #geopolityka

@Al-3_x neoliberlizm to w przypadku UE kwestia drugorzędna. Największym problemem jest nacjonalizm (oczywiście nie w rozumieniu łysych z ONRu). Dopóki Niemcy i Francja nie przestaną traktować UE jako własnego mocarstwa kieszonkowego to nic z tego nie będzie. Ojcowie UE chcieli właśnie te partykularne myślenie zniszczyć, ale się nie udało.
Zaloguj się aby komentować