#bojowkapiekarska
No elo, bułeczki orkiszowo pszenne z mąki orkiszowej typ 3000 i pszennej 650 1:1
"It ain't much but it's honest work."



#bojowkapiekarska
No elo, bułeczki orkiszowo pszenne z mąki orkiszowej typ 3000 i pszennej 650 1:1
"It ain't much but it's honest work."



Zaloguj się aby komentować
Takie ciasto z kartoflami upiekłem. Po włosku to focaccia. Będąc niedawno w Apulii jedniśmy codziennie takie placki na śniadanie. Zamiast ziemniaków można dać oliwki albo pomidorki koktajlowe. Ja najbardziej lubię z ziemniakami. Nie, nie jest zbyt spieczona, za to pysznie chrupie. #gotojzhejto #bojowkapiekarska

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Bebsztyl.
#bojowkapiekarska #tagowanietomojapasja #gownowpis


Zaloguj się aby komentować
#bojowkapiekarska
Znudziło mi się pieczenie chleba ale miałem na półce mąkę orkiszowa przeterminowana o trzy miesiące. No nie miałem serca żeby ją wyrzucić 😅

Zaloguj się aby komentować
Różowa szaleje od rana w kuchni. Więcej info po 16-tej
#bojowkapiekarska #gotowanie


Zaloguj się aby komentować
Siedzimy w domu i jemy, takie coś popełniłem.
Taki sylwester to ja mogę świętować.
#bojowkapiekarska #guiltypleasure



Zaloguj się aby komentować
Chlebek drożdżowy z masłem ziołowym. Dwie blachy, bo zawsze szybko schodzi. Piec nie lubię, ale skoro goście przyjeżdżają…
#bojowkapiekarska #pieczenie #gotujzhejto





Zaloguj się aby komentować
Od kilku lat zawsze na sylwestra pieczemy chałki ale tym razem ta jedna to mi sie udała.
#bojowkapiekarska


Zaloguj się aby komentować
Podbijam stawkę @Barcol i u mnie dzisiaj 1.5 sernika baskijskiego.
Kto da więcej?
#gotowanie #gotujzhejto #bojowkapiekarska

Zaloguj się aby komentować
Świeżutki na śniadanie.
#chleb #bojowkapiekarska #chlebekzlp

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Świąteczny bochen 20% razowy żytni
#bojowkapiekarska #365chlebowgazelki

Zaloguj się aby komentować
Erwinek zjebek wziol i upiekl bebek.
#bojowkapiekarska #gownowpis #tagowanietomojapasja



Zaloguj się aby komentować
Co oznacza typ mąki – zawartość popiołu w mące
|
Im wyższy wskaźnik, tym mąka jest bogatsza w składniki mineralne, ale zarazem cięższa.
|
Produkty z pełnego ziarna mają bez porównania większą wartość odżywczą niż biała mąka czy produkty z niej wykonane. Jeśli tylko dobrze tolerujesz takie produkty, nie wahaj się i wprowadź je do swojej diety.
|
typ 450: tortowa – zawartość popiołu do 0,45%
typ 550: luksusowa – zawartość popiołu ok. 0,55%
typ 720: żytnia pytlowa – zawartość popiołu ok. 0,72%
typ 850: pszenna chlebowa – zawartość popiołu ok. 0,85%
typ 1400: sitkowa – mąka żytnia – zawartość popiołu ok. 1,4%
typ 1850: graham – mąka pszenna razowa – zawartość popiołu ok. 1,85% (pszenica ma mniej popiołu niż żyto)
typ 2000: żytnia razowa – zawartość popiołu ok. 2,00%
@GazelkaFarelka zapiorunuje (° ͜ʖ °)
Zaloguj się aby komentować
Niedzielny żytni na zakwasie.
#bojowkapiekarska #chleb

Zaloguj się aby komentować
No i nastał dzień dzisiejszy, w sensie wczorajszy, i w sensie, że weekend. Tym razem pod znakiem pierniczków. Junior dawał radę przy zwykłych, ale nadziewane już robiliśmy sami jak on poszedł spać - inaczej, pewnie by się skończyło ciągłym próbowaniem nadzienia 😅 Piernik staropolski to nadpiernik jeśli chodzi o pracę z "ciastem". Można dosypywać mąki, wałkować po raz n-ty, a masa wciąż elastyczna i miękka 👌
#gotowanie #swieta #pierniki i troche #bojowkapiekarska
Na ostatnim foto, zapracowani pomocnicy :D



Zaloguj się aby komentować
#dziendobry #bojowkapiekarska
Troche inna make dalem, bo powinna byc 650, a zmieszalem 750 i 500. No i ksztalt mial byc bardziej bagietkowy, ale sie nie przylozylem.



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować