Zdjęcie w tle
Oscypek

Oscypek

Gwiazdor
  • 19wpisy
  • 343komentarzy

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Czy tych polityków już pogrzało całkiem? Tusk gada głupoty o wojnie. Makaron o wojnie, Demencujsz też. A Ruscy nawet połowy Ukrainy nie zajęli. Ba! Nawet sama Ukraina działa w trybie jak w czasie pokoju. Ologarchowie się bogacą, pomoc humanitarna rozkradana, wałki na uzbrojenie. A to my się mamy szykować do wojny? O co tu chodzi?
#wojna
nbzwdsdzbcps

@Oscypek Myślę, że jednego polityka pogrzało i to on może nas wciągnąć w wojnę, chodzi o putina i rosję, których w swoim wpisie akurat nie obraziłeś

Nedkely

Ale co ma wewnętrzna niestabilna sytuacja na Ukrainie do tego co planuje Rosja i jakie ma plany wobec nas?

Europa ma pełne prawo do prowadzenia własnej polityki zagranicznej, zwłaszcza jeżeli wydarzenia toczą się na naszą szkodę. Jeżeli sytuacja będzie wymagała akcji, to tylko i wyłącznie jako odpowiedź dla Rosji. Odstraszanie to jedna z broni w polityce zagranicznej, zachód już dawno powinien straszyć Rosję że wejdzie do konfliktu jeżeli Rosja nadal będzie prowadzić wojnę.


Tak swoją drogą to ciężko byłoby oczekiwać od Ukrainy reformacji w kilka lat drogą demokratyczną, by zmienić skorumpowany przez pro-rosyjskie władze naród w zachodnie społeczeństwo. W Polsce to trwało dekady zanim stopa życiowa i kultura się zmieniła na lepsze.

Konto_serwisowe

Spałeś przez ostatnie dwa lata? Nie wiesz jak granica przebiega po ewentualnej przegranej Ukrainy? Tyle pytań, a ani jedno z sensem.

Zaloguj się aby komentować

Ktoś mi wytłumaczy tę nagonkę na wojnę? Wszędzie informacje, że Putin zaatakuje jeden z krajów NATO albo Polskę. Z czego to wynika? Na chwilę obecną Rosja nie jest w stanie zająć całej Ukrainy. Z resztą do utrzymania takiego kraju potrzeba ok 500 tys. ludzi, (żołnierzy, urzędników itp) których Rosja i tak nie ma. To jak niby ma atakować NATO?
#wojna #rosja
Rudolf

@Oscypek zdobyć nie zdobędą niczego. max ich możliwości to stać na naszej granicy i najwyżej walić do obiektów cywilnych z dział na bliski dystans. może jak im amunicji starczy to zdobędą wyludnione gruzowiska wetkną flagę, przywiozą tabliczkę z nazwą miejscowości w swoim języku i nie odróżnisz w ogóle od miasta 50 czy 1000 kilometrów od moskwy. jednakże jakby zdobyli... to tylko ilością swoich żołnierzy powinni się martwić. w polsce jest +/- przynajmniej 7% społeczeństwa które chętnie zajęłoby stanowisko w urzędach i siłach porządkowych generalnej guberni BIS. czy można ich jakoś winić? z tego co widać w internecie to często ambitni i bezrobotni bez żadnych umiejętności xD

w0jmar

@Oscypek 


Chodzi o wzbudzenie paniki i woli utworzenia sił zbrojnych ue.


Ale ... jak tą armią kierować jak jest prawo VETA?


Więc o to tu chodzi - żeby przeforsować federalizcje. Usunąć prawo veta, ograniczyć prawo polityki zewnętrznej.


Brzmi jak szuria. Ale jesr logiczne.

Jak nawoływanie aby sie zbroic tylko w sprzęt europejski.

A kto jest największym producentem broni w eu?


https://m.youtube.com/watch?v=SrlrXzQsMZI

osn_jallr

Na niezbyt intensywnym zaatakowaniu np panstw baltyckich Rosja praktycznie nic nie traci. Sankcje i tak nie będa bardziej dotkliwe, bo Chiny produkują co trzeba, a zachód i tak będzie bał się przenieść wojny na teren Rosji, bo broń jądrowa.


Strategicznie dla sojuszu Rosja-Chiny byłby to zysk, bo zachód będzie musiał jeszcze bardziej rozciągnąć swoje i tak nieprzygotowane do dużego konfliktu siły.

Zaloguj się aby komentować

Chciałem tylko wyrazić swoje oburzenie:
Rolnicy to niech się w dupę pocałują razem z tym PiSem z@jebanym!
Intencyjny skup malin, bo po hurtowniach po 3zł za kg a na straganach po 15 zł za gównokoszyczek.
Jakby im rzeczywiście było ciężko to by pojechali sami sprzedać a nie liczyć że ktoś im coś da. Nieroby cholerne!
#rolnicytojebanelenie
5tgbnhy6

nie zapominaj o tym, że mają KRUS, a od dochodów ze sprzedaży nieprzetworzonych płodów rolnych nie płaci się podatku dochodowego

GrindFaterAnona

@5tgbnhy6 co to zmienia? Nadal przy tych cenach beda mieli stratę jesli pojadą zbierac

JanPapiez2

Brednie rolników można wsadzić obok narzekania górników i nauczycieli. Muszą pobiadolic bo taka ich natura i koniec. Jednym uchem wpuśc drugim wypuść i będziesz lepiej spał, zobaczysz

Guma888

Tam już jak wsiada do traktora,to już się nie opłaca. Tak mówi znajomy rolnik,hodowca byków

Zaloguj się aby komentować

Żądam rozmowy z kierownikiem Hejto, mam dużo obserwowanych na Wykopie, chce piorunów za darmo!
#afera #pokazpsa #karyna
c978584d-3d76-457d-996f-f450c4806f84
Oscypek

@Tylko_Seweryn blisko, wyżeł węgierski :⁠-⁠)

Oscypek

@Admiral jest post, gdzie piorun? Co to za zachowanie! Ja znam swoje prawa!

Zaloguj się aby komentować

Tydzień temu na Hejto było spokojnie, luźno, 20 piorunów. Dziś afery, postów masa, błyskawic po 300. Ciekawie
Tylko niestety ludzie chcą od razu wykopu bez moderacji. A to tak nie działa. I to nieważne czy moderacja zrobi to czy to.
Ludzie, tworzymy nowy lepszy portal a nie fajniejszy wykop!
#afera #wykop #hejto

Zaloguj się aby komentować

Tyle się mówi i tym programowaniu, że i ja bym chciał spróbować. Nie dla klasy, tylko dla przyjemności.
Co byście polecili na początek? Python? Java?
Polecicie jakieś kursy albo aplikacje?
warzone

Ja także polecam Pythona. Istnieje do niego dużo bibliotek, dzięki czemu można sprawnie stworzyć skrypt o najróżniejszych możliwościach.

5tgbnhy6

@Oscypek jak nie chcesz szukać pracy NA PEWNO, to nie skupiał bym się na języku tylko dobrał język do projektu, który Cię wciągnie. Jak będziesz klepał tutoriale, to jest ryzyko że się szybko znudzi, chyba że masz dużo samodyscypliny, ale ja jak nie mam jasno określonego celu, to mi się odechciewa szybko. Dla początkujących polecam JS, nie trzeba instalować żadnego środowiska (dla niektórych to już jest jakaś przeszkoda), odpalasz sobie codepen albo jsfiddle w przeglądarce i zaczynasz klepać.

Grizzly

@znany_i_lubiany wydaje mi sie, ze obecnie najlatwiej wbic sie do branzy jako QA developer ze znajomoscia pythona plus jakies selenium. Python sam w sobie jest w miare prosty, automatyzacja podstawowych rzeczy tez nie jest nadmiernie skomplikowana. Ew. jak ktos chce sie troszke bardziej natrudzic to cos frontendowego pokroju js + jakis react. Reszta, typu java, c#, c itp. wymaga troche szerszej znajomosci roznych zagadnien.

Zaloguj się aby komentować

A fani świnek morskich też tu są?
7ad7173c-ac1d-4044-b625-db96be301933
Oscypek

@zryyytyyy jak kiełbasa z musztardą czy raczej tak przyjaźniej? :⁠-⁠D

Oscypek

@zryyytyyy ale ekstra! Ja mam wybieg dla świnek i one sobie po nim chodzą, ale z psami to tylko przy mnie, bo zaufania to nie mam;⁠)

Oscypek

@zryyytyyy widzę że kotka od małego ze świnka żyła razem?

Zaloguj się aby komentować

Hej wszystkim!
Takie przemyślenie: dużo jest to osób, które przyniosły się z wykopu i super. Tylko ekstra by było, żebyśmy wszyscy razem stworzyli portal, dla nas. Taki jak chcemy. Nie tylko miejsce do narzekania na wykop. Bo widzę, że dużo ludzi jest pełne energii!
Mamy okazję, jest alternatywą!
#przemyslenia #ludzie #wykop
Oscypek

@zero popełniłem błąd i chciałem usunąć, ale nie mogłem. Przeskakiwało mi do innego pola. Pewnie coś źle robiłem. Ale dziękuję serdecznie za poradę

aberotryfnofobia

@Oscypek nie ma opcji, skończy się tak jak zawsze

Oscypek

@aberotryfnofobia wszystko zależy od nas. Wiele lat spędziłem na wykopie, brałem udział w dm różnych akcjach od tych paczek po wyzwania a i tak już trochę miałem dość. Ale nie idei potralu a moderacji. Portal tworzą ludzie a jak zaczyna się sterowanie ręczne znaleziskami, przyzwolenie na armię trolli to jest to głupota. Nasza-klasa też miała kiedyś dominację na polskim rynku, ale przez swoje działania Facebook ich wygryzł. Także różnie to bywa

Zaloguj się aby komentować