#bojowkapiekarska
Chciałem sprawdzić czy da się zrobić chleb na patelni.
Tak.


#bojowkapiekarska
Chciałem sprawdzić czy da się zrobić chleb na patelni.
Tak.


Zaloguj się aby komentować
"Panem nostrum quotidianum da nobis hodie"... και τζατζίκι επίσης.
#gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #nietylkomielonka #festerpichci #foodporn #bojowkapiekarska



Zaloguj się aby komentować
#bojowkapiekarska Próba 2: 220*C Ciężko porównać gdyż nacięcie wykonała szanowna małżonka

Zaloguj się aby komentować
#bojowkapiekarska Weeekend 0proba z polecenia; Temp 180*, pokrywka 20min

Zaloguj się aby komentować
Święto dzisiaj i wolne w DE, to napiekłem brioszkę z dżemikiem 🤓
Teraz trzeba poczekać aż ostygnie 😭
#bojowkapiekarska #pieczzhejto #brioszka

Zaloguj się aby komentować
@Bjordhallen ok, jak chcesz ładne pęknięcie to spróbuj: - piec w 200 stopniach (lepiej w 220) - zwilżyć chlebek po włożeniu do garnka i przykryć pokrywką - po 20-30 min zdjąć pokrywkę - jak nie masz pokrywki to wstawić naczynie z wodą do piekarnika aby go zaparować
Skórka za szybko soe upiekła w stosunku do reszty ciasta, przez to nie pękło tak ładnie tylko poszło bokiem.
Co do cięcia, to ja preferuje ciąć nie przez środek, a w 1/3 - ładniejsze ucho wychodzi. Albo w krzyżyk 😁
Zaloguj się aby komentować
Łobiod
Domowe pszenne bułeczki z lidlusia (debiut)
Śląska z gryla (elektrycznego, ale zawsze)
#bojowkapiekarska #grill #obiad



Zaloguj się aby komentować
#jedzenie #gotujzhejto #bojowkapiekarska
Chciałem zrobić coś w stylu chaczapuri, czyli płaski kawałek pieczywa z jakimś nadzieniem od góry - jajko, pesto czy coś takiego. Rozpłaszczyłem ciasto na bułki z dodatkiem posypki bajglowej na papierze do pieczenia i włożyłem do air frajera. Bułka niestety zamiast pozostać płaska szybciutko wyrosła i zrobiła się bardzo pulchna, więc w połowie pieczenia ją wyjąłem i przeciąłem na pół. Środek wysmarowałem zielonym pesto i ułożyłem mieloną wołowinę wymieszaną z przyprawami i sosami. Wpakowałem z powrotem do air frajera i dokończyłem pieczenie. Na zdjęciu w stanie upieczonym i rozłożonym bo potem to złożyłem i zeżarłem jak kanapkę.


Zaloguj się aby komentować
17 maja:
Światowy Dzień Pieczenia
Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego
Międzynarodowy Dzień Telekomunikacji
Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci
Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu
Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS
#nietypoweswieta #kalendarz #ciekawostki #aids #telefonzaufania #telekomunikacja #bojowkapiekarska

Zaloguj się aby komentować
Kupiłem sobie płytę stalową do pizzy - bo ponoć w warunkach domowych z piekarnikiem do max 250 stopni to lepiej się nagrzewa i lepiej służy niż kamień.
I jestem bardzo zadowolony z efektu! Zwłaszcza jak na pizzę zrobiona w 4-5h bez długiej fermentacji.
Tylko mogłem więcej sera dać xD
#pizza #bojowkapiekarska


@ten_kapuczino teraz poza domem na kilka dni jestem ale wiesz. Płyta też długo się nagrzewa i potem długo stygnie, jest ciężka, nieporęczna i trzeba ją wypalać tak jak to się robi z patelniami żeliwnymi.
No a w porównaniu do kamienia to mniejsza szansa że pęknie, nie jest tak porowata więc chyba łatwiej domyć oraz co najważniejsze - ma lepsze przewodzenie ciepła.
Kamienie są tradycyjnie używane bo jak masz piec który osiąga wysokie temperatury to taka płyta stalowa działa „za dobrze” i paliłaby na węgiel. W przypadku piekarnika domowego to akurat zaleta.
Zaloguj się aby komentować
Proba generalna #bojowkapiekarska
W czwartek mam dostarczyć pieczywo na imprezę po mszy świętej komunistow
Trzymajcie kciuki !

Zaloguj się aby komentować
Ciabatki sobie piekę.
Ciąg dalszy zabaw z ciastami "no knead".
Częstujcie się.
#gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #nietylkomielonka #festerpichci #bojowkapiekarska


Zaloguj się aby komentować
#bojowkapiekarska
Postanowiłem sprawdzić jak bardzo można zrobić bułki na odpierdol i wciąż będą dobre. Wymieszałem przypadkową ilość mąki z przypadkową ilością drożdży, wody i soli i zostawiłem to na godzinę do wyrastania. W międzyczasie ze dwa razy zawijałem ciasto i tyle. Wszystko tylko łyżką, bez dotykania ciasta. Po tym czasie upiekłem i bułki wyszły fantastyczne. ☺️


Zaloguj się aby komentować
Dawno nie bylo czasu na bebsztyla, wariant sezamowy.
#bojowkapiekarska #tagowanietomojapasja #gownowpis



Zaloguj się aby komentować
#bojowkapiekarska #jedzenie
Eksperymentalne grahamki z dodatkiem przyprawy. Dodałem też więcej drożdży, aby uzyskać lepszą pulchność.


Zaloguj się aby komentować
#bojowkapiekarska
Grahamki se pykłem. Zaraz zobaczę czy dobre wyszły.


Zaloguj się aby komentować
#bojowkapiekarska #jedzenie
Rachu ciachu i są grahamki na śniadanie 😁


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#bojowkapiekarska
Bułeczki na szybkość sobie na kolację upiekłem.


Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry hejto,
Właśnie wpadła focaccia,
Smacznego wszystkim.
#gotujzhejto #bojowkapiekarska #haiku #heheszki #gownowpis #bry #dziendobry
.



Zaloguj się aby komentować