Szef mnie dziś po pracy poklepał po ramieniu.
Mówiąc żebym w poniedziałek też przyszedł do pracy (jutro i we wtorek to już ustalone).
#antykapitalizm#przegryw
Szef mnie dziś po pracy poklepał po ramieniu.
Mówiąc żebym w poniedziałek też przyszedł do pracy (jutro i we wtorek to już ustalone).
#antykapitalizm#przegryw
Zaloguj się aby komentować
We współczesnych memach można by nazwać "retvrn to tradition/return to monke" jako pewien przekaz ludzi w obecnej kulturze, który używany jest w wielu kontekstach. Jedni z nostalgią wspominają dawne dzieje, kiedy nie było takiej alienacji, rozbicia społecznego, inni tęsknią za władzą patriarchalną która nigdy nie mieli, aspirując do bycia magnatem i panem swojego losu. Jeszcze inni używają tego w kontekście religii: "drzewiej w Boga wierzono, a teraz mamy czasy szatana".
Zwykle krytykuje się tym hasłem różne kwestie trapiące współczesnych młodych ludzi. Wysokie ceny mieszkań kiedy nasi rodzice mieli w naszym wieku już dom...
Wstęp
Ktoś mnie poprosił o artykuł w tym temacie więc go pisze. Kiedyś już zdarzyło mi się napisać podobny, ale zawsze warto odświeżyć pewne rzeczy.
Niemiecki narodowy bolszewizm
Początków narodowego bolszewizmu powinniśmy się doszukiwać w Niemczech. To tam Ernst Niekisch początkowo członek socjaldemokratycznej partii Niemiec zainteresował się w pewnym momencie nacjonalizmem za co został wydalony z partii. Dołączył więc do ASPD która była grupą odszczepieńców od SPD w Saksoni i charakteryzowała się tendencjami narodowymi. Zaczął tez redagować gazetę Widerstand która propagowała jego idee. On i jego zwolennicy określili się mianem narodowych...
Myślę, że jako cywilizacja mamy wyjątkowo silne umiłowanie do wolności. Rzecz w tym, że chęć realizowania tej wartości w społecznej praktyce zaczęło działać destrukcyjnie na wszystko inne. Liberalizm przez to stoi w jawnej opozycji do nacjonalizmu i miłości do ojczyzny, konserwatyzmu i umiłowaniu tradycji, czy socjalizmu i jego pragnienia zbudowania bardziej sprawiedliwego społeczeństwa. Myślę, że ostatecznie żadna idea nie powinna mieć aż tak dominującej pozycji w społecznej hierarchii wartości. Wolność absolutna prowadzi wyłącznie do nihilizmu i alienacji. Jednostka staję w tym akcie oderwana od wszelkiej kolektywnej tożsamości, ale pozostaje w tym wszystkim całkowicie osamotniona i pusta. Żadna norma nie ma dla niej znaczenia, ale zostaje wtedy wystawiona na jedynie egzystencjalną pustkę i realizacje własnych prymitywnych pobudek. Dlatego w opozycji do liberalizmu zostałem nazbolem.
#revoltagainstmodernworld #antykapitalizm #polityka

Wolność/liberalizm polega na dobrowolnym wyborze drogi, w przeciwieństwie do innych wartości pozwala czuć się swobodnie każdemu w społeczeństwie.
Społeczeństwo odrzuca np miłość do ojczyzny i umiłowanie tradycji bo jest to sprzeczne z ich pogladami i robią to dobrowolnie. Czy zatem powinniśmy narzucać ogólny dany kształt społeczeństwa wszystkim tak aby uniknąć nihilizmu i alienacji ?
Według mnie Państwo w sferze swiatopogładowej powinno umożliwiać ludziom wszystko, zaś to jednostki powinny łaczyć się w grupy o podobnych systemach wartości w których bedą liderzy którzy bedą tą grupę prowadzić.
To jednostka powinna dążyć do poznania siebie i dołączenia do jednej z nich, jednostka powinna być edukowana w zakresie negatywnych konsekwencji jakie mogą się pojawić w danym wariancie i zachęcana do tego by nie popaść w pustkę i osamotnienie - by znaleźć własna drogę i to w tych jednostkach upatruje problem a nie w tym że Państwo nie narzuca ludziom drogi.
I na dobrą sprawę to już się trochę dzieje, grupki na FB, subskrypcję na YT tworzą każdemu bańke informacyjna, ta bańka ma charakter wirtualny ale o tym znów zdecydowała większość.
Zaloguj się aby komentować
#antykapitalizm #memy #heheszki #revoltagainstmodernworld #polityka

Zaloguj się aby komentować
Skoro nie macie żadnych większych oczekiwań to uznaje, że czas wrócić do korzeni czyli do warstwy ideologicznej.
#revoltagainstmodernworld #antykapitalizm #polityka

Zaloguj się aby komentować
Lewicowiec komentuje: "Aktywiści klimatyczni zniechęcają ludzi"
https://www.youtube.com/shorts/zYnteus3bG0
#antykapitalizm#bekazprawakow
Zaloguj się aby komentować
Tak w sumie pytanie do was, ludzi obserwujących Klub antymodernistyczny i czytających moje wpisy/artykuły, które tu wrzucam regularnie... Do tej pory pisałem o tym o czym miałem akurat ochotę w danej chwili, ale w sumie ciekawi mnie jakich wy treści oczekujecie. Wolelibyście więcej analiz dzieł popkultury, czy może zjawisk społecznych jak foliarstwo albo ekstremizm, a może jednak jednak chcielibyście bym więcej o geopolityce. Może powinienem wrzucać ankiety o czym byście chcieli następny mój wpis xD Jak coś to piszcie.
#revoltagainstmodernworld #antykapitalizm #filozofia #polityka

Zaloguj się aby komentować
Wstęp
Dziś taki krótszy artykuł na temat słabości liberalnego podejścia do geopolityki. Dłuższy, poświęcony anime "Serial Experiments Lain" oraz problemu schizofrenii pewnie ukaże się za jakieś dwa lub trzy tygodnie. Mimo wszystko, zachęcam do czytania.
Dlaczego zachód współpracował w ogóle z Rosją
W Polsce dość często obwinia się Niemcy za North Stream 2 czy ogólne handlowanie z Rosją przed wojną. Rzadko jednak stara się zrozumieć z czego wynikała taka postawa. Niektórzy mówią tu o kierowaniu się egoizmem narodowym kosztem interesu całej Europy, ale nie uważam tego za do końca słuszną tezę. Prawdą jest bowiem, że z Rosją...
Nie ma absolutnie żadnego argumentu przeciwko temu by ludzie redukowali "konieczny do przetrwania" czas pracy i wokół tego zaczęli budować gospodarkę. Trochę mój rant na temat tego, że chciałbym krócej pracować i móc mieć więcej czasu na robienie rzeczy na boku.
Mamy dobrą wydajność produkcyjną tj. fabryki, które wymagają coraz mniej ingerencji ludzkiej. Maszyny, które wykonują prace 100x szybciej niż człowiek (np. kombajny ale też urządzenia domowe typu pralka). Można by tutaj też zastosować optymalizację planowania. Skoro moja pralka stoi 95% czasu nieużywana, to może wystarczyłoby kilka pralek na cały blok mieszkalny?
Konsumujemy więcej niż to potrzebne: wydaje mi się, że nie ma potrzeby istnienia wielu miejsc pracy chociażby w marketingu, przemyśle rozrywkowym, każde nowe medium wymaga stworzenia linii ubrań... fanowskich ekskluziwów albo zmiany kształtu butelek i plakietki by się podobała odbiorcy.
Narzuty związane z konsumpcją, czyli utrzymaniem późnego kapitalizmu, dodają pracy: czemuś smutny? idź do psychologa (kolejne miejsce pracy)! to nie nasza wina, że pracujesz 9h dziennie, dostajesz ochłapy i ciągle obawiasz się bezrobocia. A jak chcesz miłości to zainstaluj Tindera XD tutaj masz gold za 40 zł co zwiększy twoje szanse!
Nie zgadzam się z tezą, że gdyby ludzie mniej pracowali to... gospodarka by upadła. Może przechodzenie w taki tryb operowania byłby ciężki, ale bez przesady. Więcej czasu wolnego nie implikuje, co ważne, że w czasie wolnym będzie przeciętny Kowalski nic nie robił.
Znam wielu pasjonatów, którzy robią w wolnych chwilach niezłe rzeczy: zwykle dotyczące sztuki, ale też są to zdolni technicy, inżynierowie, programiści, którzy po prostu mają umiejętności i chcą je wykorzystać na swoje potrzeby, realizować własne projekty. A dzięki nowym środkom dystrybucji: internet, prasa czy kolej, mogą one dotrzeć na każdy zakamarek globu.
#pracbaza #antykapitalizm #polityka

No właśnie po to powstały wolne soboty i 40h wymiar pracy.
Teraz jest kierunek na redukcję do 32-35h tygodniowo
Kiedyś chodziło się w sobotę do szkoły i ludzie pracowali w soboty.
A wiesz, że kiedyś ludzie zapierdalali w epoce przemysłowej i tam takich wygód nie mieli
Tylko my możemy cieszyć się tym, bo zwaliliśmy sporo na chiny, które dalej robią https://en.wikipedia.org/wiki/996_working_hour_system
Więc fajnie, że my sobie dywagujemy i piszemy na hejto kiedy wiele rzeczy wokół nas są zrobione w Azji.
Sam fakt, że ludzie czytają gazety, piją alkohol i prowadzą mniej lub bardziej konstruktywne dyskusje, zapierdalają w RODosach, wekują leczo, pogadają po kościele, zrobią drożdzówkę, etc. to są formy samospełnienia.
@Ziemniakomat
Można by tutaj też zastosować optymalizację planowania. Skoro moja pralka stoi 95% czasu nieużywana, to może wystarczyłoby kilka pralek na cały blok mieszkalny?
Mieliśmy tak w akademiku na studiach. Spoko.
Ale ogólnie to zły pomysł. Pralki są tak tanie, tak tanie, że aż takich redukcji wydatków jako społeczeństwo nie potrzebujemy. Mamy znacznie potężniejsze marnotrstwa.
Np. mój samochód kosztował kilkadziesiąt razy więcej niż pralka, a zupełnie tak drogiego nie potrzebuję. Nie dowartościowuję się przez posiadany szajs.
Konsumujemy więcej niż to potrzebne
Ja tak. Zamieniłbym nadmiar pieniędzy na mniej pieniędzy a więcej czasu wolnego od pracy. Niestety takiej możliwości nie mam.
, że nie ma potrzeby istnienia wielu miejsc pracy chociażby w marketingu, przemyśle rozrywkowym, każde nowe medium wymaga stworzenia linii ubrań... fanowskich ekskluziwów albo zmiany kształtu butelek i plakietki by się podobała odbiorcy
Gdyby to służyło podobaniu się odbiorcy to jeszcze byłoby spoko. Ale marketing polega na tym że przerzuca klientów w jedno miejsce (a więc zwiększa zysk firmie) jednocześnie zmniejszając drugiej. Więc wykonuje pracę która sumarycznie ma zerowy efekt.
W kapitalizmie XXI wieku, w nowoczesnym świecie gdzie wyprodukowanie tyle ile potrzebujemy to żaden nawet najmniejszy problem, to takiech prac jest coraz więcej.
Jednocześnie nadal zdarza się że podstawowe potrzeby nie są zaspokajane, głównie najsłabszych.
Kapitalizm to oprócz bezsensownej pracy to też musi być strach, bez strachu kapitalizm nie może istnieć. Strach przed wykluczeniem ekonomicznym i społecznym. Również strach przed śmiercią, biologiczną, jeśli straci się pracę, strach przed bezdomnością.
Narzuty związane z konsumpcją, czyli utrzymaniem późnego kapitalizmu, dodają pracy: czemuś smutny? idź do psychologa (kolejne miejsce pracy)! to nie nasza wina, że pracujesz 9h dziennie, dostajesz ochłapy i ciągle obawiasz się bezrobocia. A jak chcesz miłości to zainstaluj Tindera XD tutaj masz gold za 40 zł co zwiększy twoje szanse!
Jak zwykle świetny opis.
Nie zgadzam się z tezą, że gdyby ludzie mniej pracowali to... gospodarka by upadła. Może przechodzenie w taki tryb operowania byłby ciężki, ale bez przesady. Więcej czasu wolnego nie implikuje, co ważne, że w czasie wolnym będzie przeciętny Kowalski nic nie robił.
Pamiętam gdy jeszcze byłem licealistą czy studenciakiem i kucem, wszedłem na forum komunistów i oni mi pisali że można by pracować 4 godziny dziennie. Uznałem że są ciężko odklejeni. Co ciekawe po poznaniu realiów gospodarki gdy już popracowałem w pewnych firmach, to rzeczywiście tak jest. Taka Polska mogłaby czas pracy skrócić o połowę i guzik by się stało.
Wiąże się to z wieloma dużymi zmianami, ale dla przeciętnego człowieka niekłopotliwymi. Inaczej by po prostu wszystko funkcjonowało, ale na szczęśliwość człowieka by to było mocno na plus.
Stracić by musieli mocno najbogatsi, a że przez pieniądze mają silną pozycję w społeczeństwie (ogólnie: politycy, lobbing, media, ogólny wyższy szacunek niezasłużony z resztą) to jest problem takie coś przeforsować.
Ta grupa opowiada różne rzeczy byleby nie iść w tym kierunku, a ci którzy się to łapią to są kuce - z definicji. Czyli osoby łapiące się na burżuazyjną propagandę tworzoną z myślą o interesie burżujów.
Ci którzy już nie muszą pracować bo mają odpowiednią pozycję np. poprzez posiadanie kapitału, tacy żyją z pracy innych ludzi, to oni już nie tylko nie potrzebują skrócenia czasu pracy, ale wydłużanie go im pasuje, gdyż wydłuża się go innym, a ci inni budują ich dobrobyt. Skapuje im nadmiar z zapierdolu innych.
Jednocześnie to ten właśnie przesadny dobrobyt należałoby w pierwszej kolejności ściąć żeby móc mniej pracować.
Zaloguj się aby komentować
W pewnym sensie czy tego chcemy czy nie to przemoc rządzi tym światem. Działa to zarówno w polityce wewnętrznej jak i zewnętrznej. Państwo może kontrolować społeczeństwo bo ma monopol na użycie brutalnej siły. Supermocarstwa mogą bezprawnie napadać na inne kraje bo mają silniejsze wojska. Dlatego właśnie Marks uważał, że większe zmiany nie będą możliwe bez konieczności rewolucji. Nawet droga pokojowych reform może być dokonana tylko, jeśli elity będą miały widmo rewolucji za plecami. Podobnie dyktatorów nie da się obalić w sposób pacyfistyczny. Gdyby liberałowie zaczęli podkładać w Rosji bomby pod samochody oligarchów, mieli by dużo więcej do gadania niż mają obecnie. To jest pewna prawda na temat naszej rzeczywistości.
#revoltagainstmodernworld #antykapitalizm #polityka

Zaloguj się aby komentować
Ogólnie wyśmiewam szurów, ale jest kilka kwestii z którymi się z nimi zgadzam. Uważam się dla przykładu za przeciwnika cyfrowego pieniądza. Jak najbardziej też przeszkadza mi fakt, że korporacje i rządy nas inwigilują na masową skalę. Zabrzmi to może dziwnie, ale zgadzam się również z teorią, że część elit może mieć zainteresowania około okultystyczne. Im dalej jednak w las tym gorzej. Szczególnie gdy dochodzimy do śmiercionośnych szczepionek czy sieci 5g.
#revoltagainstmodernworld #antykapitalizm #polityka
Jak będzie 100% cyfrowy pieniądz to znika szara strefa (nie da się dać pod stołem/prać pieniędzy).
Jedyny minus to brak "prywatności" czyli czegoś, czego i tak nie masz w sieci.
Czyli same plusy (uszczelnienie systemu prawnego) I zero minusów (i tak Cię inwigilują)
Jestem całkowicie za cyfrowym pieniądzem.
Zaloguj się aby komentować
Prawdziwie uprzywilejowani, czyli burżuje. Ludzie o których się negatywnie nie pisze, gdyż debatę zdominowała prawica (a nawet ekstremalna szur prawica jeśli normalne kłótnie prawicy prawicą już się nudzą). Prawica która nie ma żadnych oporów żeby hejtować kogokolwiek, żeby zająć tym ludzi i odciągnąć ich od hejtu wobec burżujów i ich faktycznego w kapitalizmie uprzywilejowania, który ma wiele wspólnego z feudalizmem. I nie mam na myśli tutaj zalet tamtego słusznie minionego systemu.
Przypominam też tagowi #przegryw w że takich to oskarków chce zwolnić z jakiegokolwiek opodatkowania spadków popularny niestety ostatnio patologiczny pijaczyna #mentzen który to jak rasowy prawak reprezentuje burżujów. Jak już wspominamy o feudalizmie, Sławek zasiałby po prawicy bo jest skrajnym prawakiem. Po stronie szlachty, arystokracji i duchowieństwa.
Obecnie pomaga burżujkom wyprowadzać pieniądze z Polski na Maltę, ale jeśli będzie miał większy wpływ polityczny (poza robieniem wody z mózgu młodzieży na tik toku) to jego pomoc dla burżujów będzie jeszcze większa niż ta PiSu i PO i ta którą robi w ramach obowiązującego prawa (chce go oczywiście zmienić, wiadomo na czyją korzyść i na czyją niekorzyść).
#antykapitalizm #polityka #konfederacja
A ty jako ten #przegryw, który nic nie potrafi ma żal do ludzi, którzy przejmą majątki po rodzicach, zwruszające
Tylko po co płaczesz zamiast pogodzić się ze swoim losem? W przeciwieństwie do lewaków nikt nie twierdzi że jest równość albo musi być równość. Jeden rodzi się w bogatej rodzinie a drugi w biednej przy czym ten z biednej rodziny może być bogaty a ten z bogatej biedny, tak się często dzieje. Naturalna kolej rzeczy, tworzenie własnej rzeczywistości, jedni to potrafią, inni zniechęcają po pierwszej przegranej. Dlatego kasa nie jest dla wszystkich a wam lewakom wydaje się, że każdy ma być piękny, wysportowany, ma tyle samo zarabiać i mieć tyle samo iq, to jest wasz problem.
Zaloguj się aby komentować
Bezcelowy nihilizm jest prawie zawsze charakterystyczny dla młodych mężczyzn. Aż do ostatniego wieku, wszystkie społeczeństwa miały zawór bezpieczeństwa dla tych niezadowolonych mężczyzn. Mogli być kierowani na niezdobytą dzicz, na nieznane krańce mapy i można było im mówić, żeby ruszyli na poszukiwania. To było niebezpieczne, ale dla wielu, którzy już nie widzą sensu w banalnym istnieniu ich codziennego życia, samo zagrożenie było atrakcyjne. Nie wiedzieli, czego się spodziewać, ale wiedzieli, że cokolwiek napotkają, będzie wyjątkowe i dziwaczne, co samo w sobie czyniło tę podróż lepszą niż ich obecna rutynowa egzystencja.
Era odkryć,...
Japierdole ludzie chyba zrobią wszystko by tylko wypucować berło swojej ulubionej partii
To że ludzie żyją dłużej nie znaczy, że dzisiejsza 60'tka to nowa 50tka i że standard sprawności fizycznej u emerytów się znacząco podniósł przez te ostatnie 40lat. (ノ_ <。)
W praktyce takie podnoszenie wieku emerytalnego oznacza przeniesienie kosztów utrzymania emeryta w całości na barki rodziny (bo chyba nikt nie myśli, że chorowity 66 latek spędzi w pracy więcej niż 3 miesiące na rok.)
#polityka #neuropa
#antykapitalizm

Zaloguj się aby komentować
Oglądanie zdjęć tych budynków daje mi niesamowite uczucie mieszanki nostalgii, melancholii i tęsknoty za czymś czego nigdy w praktyce nie doświadczyłem. Jednocześnie mam wrażenie, że te dwie wieże w jakiś sposób symbolizowały ameryke lat 80 i 90. Ich zniszczenie było w pewnym sensie końcem pewnej epoki. To, że zdarzyło się na samym początku nowego milenium można też potraktować bardzo alegorycznie. World Trade Center w polskim tłumaczeniu znaczy też "Światowe Centrum Handlu". Znowu więc symbolika narzuca nam skojarzenia z kapitalizmem tamtej epoki, który po upadku ZSRR wydawał się osiągnąć swój szczytowy sukces. Rynek działał wtedy jednak na innych zasadach. Nie było wtedy jeszcze społecznościowych, a internet ciągle był w fazie rozwoju. Nie było więc jeszcze influencerek które by sprzedawały wodę z wanny. Zamach na nie więc uznałbym za datę rozpoczęcia wejścia w okres późnego kapitalizmu z jakim spotykamy się dziś. Cytat "The world you were born in no longer exist" często pojawia się wpisany właśnie w zdjęcie WTC. Lata 90 często ludziom kojarzą się z pewnym optymizmem i wiarą w przyszłość. Obecne czasy, szczególnie po pandemii są dużo bardziej depresyjne. Może więc stąd bierze się to unikalne uczucie którego obecnie doświadczam. Taka luźna moja dygresja.
#antykapitalizm #filozofia #revoltagainstmodernworld #przemyslenia

Depresyjne dlatego, że daliśmy się wpędzić w spiralę strachu. Strach to najlepszy środek kontroli. Nie będę dawał przykładów bo tego pełno. Świat się zmienił i będzie zmieniał a to se ne wrati.. Trzeba się w nim po prostu umościć na tyle wygodnie ile się da. Dla mnie to też symbol zmiany ale pozytywnej takiej w stylu never give up. W 2008 gospodarka USA i EU były podobne a dziś ta pierwsza jest 2x wieksza. Każdy upadek prowadził mądrych ludzi do powstania i bycia silniejszym...
Zaloguj się aby komentować
Kiedyś spotkałem się z opinią, że należy uczyć marksizmu w szkole, by młodzież nie była zlewaczała, by skończyły się próby wdrażania kolejnego komunizmu zakończonego śmiercią 100 milionów osób. Ciągle też słyszę argumenty przeciwko ideom lewicowym "to niezgodne z naturą ludzką", ale nigdy nie dowiaduje się od drugiej osoby, czym jest natura ludzka. No i jakieś pierdolenie w stylu zaradności, lenistwa w socjaliźmie, w którym żyjemy pod rządami PiSu.
Trochę zhiperbolizowałem, ale prawdopodobnie, są nawet na Hejto osoby, które by tak mogły powiedzieć.
I zgodziłbym się z tą opinią: niekoniecznie w szkole, ale uczmy marksizmu młodzież!...
Konfederaci powiedzą wam, że są merytoryczną, konkretną opcją polityczną, bo szanują wolny rynek, kapitalizm i wolność. Haczyk polega na tym, że szanowanie nie oznacza zrozumienia. Gdybym chciał przeprowadzić reformy w duchu wolnorynkowego kapitalizmu, to powierzyłbym robotę największym przeciwnikom systemu. Skoro znają jego wady, podchodzą do niego krytycznie, nawet obsesyjnie, to mają też kompetencje by całkowicie przeprowadzić taki eksperyment. Albo go nie przeprowadzić i powiedzieć jaki będzie rezultat.
#przemyslenia #polityka #bekazkonfederacji #bekazprawakow #antykapitalizm

Zaloguj się aby komentować
Mam podejście naukowe. Ogłaszam piątkę anty-konfederacji:
Nie chcemy:
burżujów
nazioli
Putina
nierówności
wyzysku
Trzeba to powiedzieć ludziom, że ten pracodawca założy wam chomąto i będzie orał wami pole. Ja bym nie chciał żeby taki janusz założył mi chomąto i orał mną pole.
*Co do powyższych poglądów, to nie są moje poglądy. Tylko debil mógł pomyśleć że to są moje poglądy. Są to wyrwane z kontekstu wypowiedzi, które odnoszą się do tego jak należy mówić do ludzi mnie plusujących.
#bekazprawakow #antykapitalizm #mentzen
Wiem do czego nawiązujesz, ale co do tych punktów to takie wanilliowe poglądy?
Kto będzie popierał nierówności, wyzysk fiutina albo nazioli?
Co do burżujów to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - jak ktoś ma mieszkania to dla wielu już jest bogolem.
Nie chcemy:
burżujów
nazioli
Putina
nierówności
wyzysku
@Matkojebca_Jones
> A kto będzie popierał podatki? Albo domagał się gejów i żydów?
lewica?
geje i żydzi spoko, ale z tymi podatkami - to tylko pod warunkiem że najpierw będzie odpowiedzialność urzędnicza - typu odebranie emerytury i długoletni pierdel za defraudację środków
> Mam rozwinąć?
wydawało mi się, że jasno się wyraziłem w pierwszym zdaniu
Zaloguj się aby komentować
Żałośni "antykonfiarze" i ich "antykonfiarskie" poglądy:
opozycja u władzy z socjalnym hamulcem w postaci Konfederacji mogłaby być czymś naprawdę dobrym
by @smierdakow (wyborca P0)
A potem libek jeden z drugim z platformy (np. @Wyrocznia ) lamentują że ludzie myślą że konfiarze znają się na gospodarce
#bekazprawakow #bekazpo #po #konfederacja #antykapitalizm#bekazlibka #bekazkucy
Zaloguj się aby komentować