połączenie kozy z owcą to będzie "geep" czy "shoat"? #heheszki #zzr


połączenie kozy z owcą to będzie "geep" czy "shoat"? #heheszki #zzr


Zaloguj się aby komentować
Bhagwan Buddha Mao Feng – herbata niecierpliwa? Należy do typu herbat wytwarzanych z młodych, omszonych pączków i pierwszych listków. Jednocześnie ważne jest terroir: wilgotne góry, jak w przypadku najsławniejszej Huangshan Maofeng z Gór Żółtych. Ta konkretna herbata nie została jednak wytworzona w Chinach — ani jednych, ani drugich — lecz w Nepalu. Pierwsza część nazwy odnosi się do Buddy, ale w tym wypadku nie jako konceptu teologicznego (?), lecz do statuy znajdującej się opodal ogrodu herbacianego w regionie Ilam, na wysokości 1600–1800 m, przy granicy z Indiami.
O herbatach czasem wspomina się, że są cierpliwe, mając na myśli to, że dobrze znoszą nieoptymalne warunki zaparzania — np. zielona herbata zaparzona w 90°C wciąż da smaczny napar. Bhagwan Buddha to jej odwrotność. W przypadku lekkiego przekroczenia optimum natychmiast pojawia się gorycz katechin i innych polifenoli. Dodatkowo ilość suszu musi być skalibrowana precyzyjnie: jeśli będzie go za dużo, gorzko tego pożałujemy. No i czas! Bez stopera się nie obędzie; przekroczenie widełek sprawi, że herbata zdecyduje się być jedynie gorzka. Nie jestem pewien wpływu zjawisk astronomicznych, takich jak zakończenie retrogradacji Jowisza, zaćmienie i pełnie Księżyca, Lirydy, Eta Akwarydy czy koniunkcja Wenus z Jowiszem — ale ta herbata zachowuje się tak, jakby każde z nich wpływało na produkcję katechin. Na pewno wpływ ma jej pochodzenie: herbata jest mniej słodka od chińskich, z większą ilością garbników.
Ta herbata musi być zaparzona w temperaturze od 65 do 67°C przy pierwszym zaparzeniu, w proporcji 3 g na 360 ml, przez 90 sekund. Wtedy — pisząc fachowo — znajdujemy punkt równowagi, w którym uwalniamy wystarczająco dużo aminokwasów, by zrównoważyć garbnikowy charakter herbaty. A tylko spróbujcie inaczej: bądźcie kreatywni, a w nagrodę herbata odwdzięczy się płaskim, gorzkim smakiem. Jeśli zrobicie wszystko poprawnie, a pisząc niefachowo — układ gwiazd będzie wam sprzyjał, poczujecie smak Mao Fenga z Ilamu: warzywny, strączkowy, a także ziołowy. Lekko mineralny. Finisz zawsze gorzkawy. W kolejnych zaparzeniach — nr 2 i 3 — smak jest mniej ziołowy, a może wręcz bardziej kwiatowy. Można je przygotować w temperaturze 70–74°C i wydłużyć czas zaparzania do dwóch minut.
Przechodząc do podsumowania: skoro herbata jest niecierpliwa, to jej konsument(ka) musi być cierpliwy(-a). Wymagało to kilku prób, a ze względu na jej charakter były to gorzkie lekcje, ale w końcu współpraca z tą herbatą okazała się satysfakcjonująca. Bhagwan Buddha Mao Feng smakuje jak łupek łyszczykowy.
#herbata #zielonaherbata


Zaloguj się aby komentować
Kudłacz prosi o doping bo w 30 stopniach bedzie dziś ciężko, mam plan zboczyć z trasy 80m do pobliskiego strumyka na chłodzenie. Liczę na 2-3 petle po niecałe 5km( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#psy #bieganie

Zaloguj się aby komentować
Toyota yaris to taki SUV dla karłów. Ktoś o wzroście 180 cm siedzi w tym wysoko, ale z głową pod sufitem. Świateł nie widać, ręce wysoko.,wszystko za blisko jeśli chodzi o zasięg. Żeby nie było, yaris jest super, szczególnie w mieście. Ale dla niższych osób. Już wiem, czemu się o tym mówi, że to auto dla kobiet. Żadnego auta nie stygmatyzuję, ale on jest po prostu ciasny i to dlatego.
#przemyslenia #motoryzacja
Zaloguj się aby komentować
nic dodać nic ująć
batyr dla korzyści politycznych i wylizania d⁎⁎y jebniętym konfiarzom uważa, że lepiej skłócić nas politycznie i dać paliwo kacapskiej propagandzie na tacy
#bekazpisu #polityka




Zaloguj się aby komentować
21 861,28 + 4,40 + 6,40 + 12,10 = 21 884,18
Pierwszy tydzień recovery po półmaratonie, zabawa funkcjami nowego zegarka, i rozbiegiwanie nowych butów. Przesiadłem się z Hoka Clifton 10 na Asicsy Gel-Nimbus 28. Wydaje mi się że są trochę twardsze, ale za to idealnie pasują do kształtu mojej stopy.
No i zapisałem się (żona nas zapisała) na kolejny półmaraton xD Widzimy się w Gdańsku.
#sztafeta #bieganie
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
321 674 + 62 = 321 736
Jak chce się jeździć w znośnej temp. to trzeba wstać rano. Brak ruchu na drogach to rekompensuje.
#rowerowyrownik #rower
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#niemcy #morze #sassnitz #ciekawostki Odbudowa mola w Sassnitz odbywa się z kasy sponsorów. Za około 350 euro możesz kupić sobie deseczkę na którym wyfrezują Twoje imię i nazwisko, ksywkę czy nazwę firmy. Całość kasy jest przeznaczona na odbudowę molo.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
21 czerwca:
Pierwszy Dzień Lata
Dzień Deskorolki
Międzynarodowy Dzień Jogi
Światowy Dzień Żyrafy
Święto Muzyki
Światowy Dzień Selfie
Światowy Dzień Hydrografii
Międzynarodowy Dzień Celebracji Przesilenia
#nietypoweswieta #kalendarz #ciekawostki #lato #latonapierdalaj #deskorolka #joga #zyrafa #muzyka #selfie #przesilenie

Zaloguj się aby komentować