Ta cała akcja z Ukrainą to dla mnie zaplanowany scenariusz. Nie wierzę w taki przypadek że miesiąc przed konferencją na rzecz odbudowy i w momencie przed przekazaniem technologii dronowej oni podejmują taki ruch który doskonale wiedzą ile wywoła zamieszania w Polsce. Przez 4 lata nie musieli robić takich rzeczy ale akurat teraz tak się złożyło. Ciekawe czy to był ich pomysł że jakieś inne kraje na to wpadły.
@Enzo Jest jeszcze jedna opcja, trzeba robić plany, jak funkcjonować po zakończeniu wojny.
Będzie trzeba otworzyć granicę. Boją się odpływu ludności, ale też chcieli by powrotu tych, którzy wyjechali. Może to mało finezyjna metoda, ale celowe psucie relacji może w tym pomóc. Ponad 1,5 mln ludzi (zwłaszcza młodych) to coś bardzo cennego dla państwa.
Mały protip dla oszczędnych [̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]
Pod koniec pracy giełdy kwiatowej hurtownicy sprzedaja taniej żeby nie musieć pakować na auta i wracać do siebie, całość niecałe 360zł a czego same 60 sadzonek lawendy 210 ziko. Już się nie mogę doczekać sadzenia ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
Tak się zastanawiam czy nie zrobić czasem materiału tekstowego/video z poradnikiem modowania do NFS U1/U2/MW/Carbon/Pro Street wraz z gotową paczką modów. Wcześniej miałem już o U2 i MW, ale trochę to odświeżyłem i może warto trzasnąć taką kompilację?
Czy ma ktoś doświadczenie z meblami wykonanymi ze sklejki 18mm?
Jak się zachowuje ten material, jakie ma wady, jakie zalety?
Planuje sam wykonać proste szafy, niewysokie (max 140cm), z drzwiami, może jakieś szuflady w środku.
Myślałem o sklejce, bo nie trzeba obrabiać boków po cięciu, a odpowiednio zaimpregnowana lub zabejcowana potrafi wyglądać pięknie.
Zastanawia mnie tylko rdzeń z drzewa kauczukowego. Czy to dobry materiał na komody? Nie powichruje się czy nie zaskoczy mnie negatywnie w inny sposób?
Cena wydaje się przystępna, szczególnie że proste cięcie w ramach zamówienia.
Będą to pierwsze meble robione przeze mnie, zapewne nie obędzie się bez pomyłek, ale chciałbym popełnić ich jak najmniej, szczególnie przy doborze materiału.
Kiedyś przerabiałem malowanie tego żeby jak najlepiej zachować kolor. Bo ja chciałem żeby został naturalnie taki jak był tylko zabezpieczyć przed słońcem i brudem. Jedyne co najlepiej zdało egzamin to Bejca Olejna biała Osmo 3111 w rozcieńczeniu z bejcą naturalną 3519 i na Wierzch Twardy wosk olejny Osmo 3062. (Nawet znalazłam jeszcze konkretne numery) Kolor został prawie taki jak był i jest dobrze zabezpieczony przed brudem można zmywać. Trzeba robić próbki i testować jak się zachowuje bo można całkiem zepsuć kolor. Chyba że chcesz zamalować na kryjący kolor to wtedy nie ma problemu.
@tegie Pamiętam, że żeby zachować naturalny kolor, dawałem więcej tej naturalnej bejcy niż białej. Białej szło tylko trochę, żeby drewno nie żółkło tak szybko od słońca.
Tylko, że ja robiłem to na sklejce brzozowej, więc na innym drewnie efekt może być trochę inny. Najlepiej zrobić próbkę, bo łatwo niechcący zepsuć kolor. A już na pewno nie można od razu normalnego oleju jakiegoś tańszego używać bo całkowicie ciemnieje sklejka i brzydko wygląda. Jeśli to nie będzie wystawione na jakąś wilgoć to może nawet nie ma potrzeby używać na wierzch tego 3062.
Jako materiał dość dobra. Dość Twarda i sztywna a 18mm ciężka. Powierzchnię szlifowałem papierem chyba 180 albo 240 (nie pamiętam) bo była troszkę chropowata.
@tegie Robiłem niewielkie meble (stoliki, szafki nocne, komoda) ze sklejki 18mm i materiał jest naprawdę super. Dużo lepiej się z tym pracuje niż z tym syfem wiórowym z którego wszystkie meble teraz robią. Jeśli ogarniasz trochę "fizykę mebli" i ogarniesz gdzie wstawić wzmocnienia, odpowiednie zastrzały itd. to nie ma bata żeby taki mebel się jakkolwiek odkształcał. Ogólnie polecam bo jak dla mnie, poza ceną, materiał bez wad i mega przyjemny w pracy.
@tegie sklejka od dawna jest materiałem na meble, szczególnie w stanach. Materiał jak materiał ale pamiętaj że jeżeli sam będziesz ciał to musisz mieć pole z podcinaniem bo i szczęk poszarpiesz krawedzie.
Akurat sklejki z drewna kauczukowego nie znam. Podejrzewam, że to jakaś azjatycka, ekonomiczna odpowiedź na droga Europejska sklejkę. Może mieć problem ze stabilnością.
Od niedawna mam psa, rasy kundel... To znaczy tak mi się do niedawna wydawało.
Ze dwa tygodnie temu wpadł do mnie pożyczyć wkrętarkę znajomy z pracy. Gadamy sobie na podwórku, Bandit próbuje udawać groźnego i ujada ale jak kumpel chce go pogłaskać to zaraz wywala bandzioch na wierzch do drapania. Znajomy się mnie pyta ile dałem za tego psa. Ja odpowiadam zgodnie z prawdą że nic nie dałem, dostałem go od sąsiada. Kumpel nie dowierza. Mówi że na pewno ściemniam bo psy tej rasy są bardzo drogie i nikt za darmo takie szczeniaka nie daje i pewnie dużo kasy wydałem.
Wczoraj natomiast spotkałem sąsiada za płotu, który na co dzień w Niemcach robi, zjeżdża raz w miesiącu na tydzień i pierwszy raz mojego wilczura widział na oczy.
Gadamy sobie i on pyta się mnie czy ten pies duży będzie. Mówię że jak go brałem to liczyłem że mały będzie bo matka też mała była ale będzie jaki będzie. Sąsiad odpowiada że po łapach widać że to duży pies będzie, zresztą psy tej rasy tak mają.
I tak mój czystej krwi, 100% rasowy kundel stał się psem rasowym... Rasy kundel.
Po 2 km złapał mnie deszcz co i tak nie powstrzymało mnie żeby dobiec do 16km. Trochę odzywają mi się kolana, raz lewe a raz prawe(tak już od 4-5lat). Do domu wróciłem kompletnie przemoczony ale zadowolony z treningu.
#sztafeta #bieganie
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin
Dzień dobry wszystkim ♥️
Wielkimi krokami zbliża się nasze pierwsze #hejtoogniskowroclaw więc pora na szczegóły
🔥🔥🔥
Gdzie: Wrocław, Las Osobowicki https://maps.app.goo.gl/EySyAxB1uKPPVuin6
Kiedy: sobota 27 czerwca, 18:00
🔥🔥🔥
W planach mamy ognisko 🔥, grilla 🥩 oraz raczenie się trunkami alko 🍺 i bezalkoholowymi 🧃
Ze swojej strony zapewniam pieczywo, kiełbę, napoje oraz wszystko co potrzeba aby nie jeść z ziemi itepe xD
Pewnie nawymyślam coś jeszcze, więc prowiantu nie braknie 😅 ale potrzebuję abyście wypełnili teraz ankietę, abym wiedziała na ile osób wstępnie mam się szykować
Dodatkowe informacje organizacyjne:
W dniu ogniska dodam posta pod tagami:
#hejtoogniskowroclaw #hejtopiwowroclaw #wroclaw
w którym będziemy się nawzajem informować na temat spotkania i będę tam wrzucać bieżący status
Nie przegapcie go, bo mogą się tam pojawić ważne informacje
W razie jakichś wątpliwości, dodatkowych potrzeb, piszcie PW, jestem dla was ♥️
Zapraszam wszystkich serdecznie i widzimy się za tydzień 👋😊
@Shivaa jeżeli nie zostanie odwołane (pogoda już chyba zamówiona? ) i gruz się nie rozleci po drodze to będę. Napisz jeszcze czy wziąć coś ze sobą, żebyś miała mniej wożenia/noszenia.
Ah, i proszem pani, grafika do poprawy sobota 27 czerwca, 18:00 to nie to samo co "Wrocław 26 czerwca 2026"
@Shivaa a jeszcze jedno pytanko, był tam opał w postaci wiekszych kłód drewna suchego których nikt za bardzo nie użył bo były za duże, żeby je złamać na kolanie?? wtedy zabiorę odpowiedni sprzęt do ich przygotowania.