Typ w robocie tak chrapie że ochujeć idzie... Spać nie daje
#zalesie
Typ w robocie tak chrapie że ochujeć idzie... Spać nie daje
#zalesie
Zaloguj się aby komentować
Ostatnio pisałem o przykrej sytuacji związanej z psiną ( https://www.hejto.pl/wpis/psina-bedzie-miala-prawdopodobnie-w-nastepnym-tygodniu-usuwane-kly-wiec-troche-s )
pora na część drugą.
Dzisiaj miała zabieg i jest lżejsza o 9 zębów (pies 7 lat). Weterynarz nam wytłumaczył o co chodzi i niestety nawet regularną pielęgnacją tylko oddaliliśmy różne stany zębów w czasie, przez (niestety) predyspozycje genetyczne. Były ropnie w różnych miejscach (bez prześwietlenia większość niemożliwa do ustalenia). Mówił też, że chodzi o tzw. "kieszonki" i wiele psów małych rasowych ma problem, gdzie bakterie + kamień robią pod dziąsłem rozpierdol. Ona jest mieszańcem, ale chcąc nie chcąc ma w sobie sporo jamnika.
Najważniejsze, że już po zabiegu, była bardzo dzielna. Jutro wizyta kontrolna i pokierowanie na przyszłość.
Oczywiście jeżeli dzień jest wyjątkowy to coś jeszcze musi się zdarzyć. Kocioł gazowy stwierdził "dzisiaj nie będzie mycia w ciepłej wodzie, i ogólnie, po co wam ciepła woda", więc trzeba wołać serwisanta.
Ah, przynajmniej kapu kapu na parkingu z samochodu to tylko klima
#psy #pokazpsa #zalesie #zyciezyciejestnobelo

Zaloguj się aby komentować
K⁎⁎wa jestem trochę w kropce w życiu xD A mianowicie
Pracuję zdalnie, bo mieszkam w mieście 100k ludzi i nie ma tu roboty. Perspektywy mojego zatrudnienia to wyłącznie praca zdalna. Pracuję w branży IT/E-Commerce/Marketing i na tym się znam. Moje całe doświadczenie zawodowe kręci się wokół tych branż.
I teraz tak: Odczuwam wszystkie negatywne skutki home office. Nie pomaga mi też mój choleryzm, ekstrawertyzm i ADHD. Co prawda jestem handlowcem (i accountem w jednym, bo mała firma), ale spotkania mam różnie - czasem zdalnie, czasem na żywo (auto służbowe). Ale to wiecie, jedno do dwóch dziennie. I teraz moje negatywne skutki to:
1.Izolacja społeczna i poczucie samotności,
2.Rozmycie granic między życiem prywatnym a zawodowym
3.Trudności z koncentracją w domu
4.Poczucie wypalenia.
No czasem k⁎⁎wa nie mam do kogo ryja odezwać aż do weekendu, bo na siłkę też chodzę sam (kumple trenują inne sporty). Cały dzień się czuję, jakbym nie miał pozytywnych bodźców.
Mimo to, czemu nie chcę wy⁎⁎⁎ać do innego miasta pracować stacjonarnie
1.Mam tu przyjaciół, wszystkich + rodzinę, a zimą wziąłem psa, którego nie zostawię
2.Mam tu pół domu 90m2 do urządzenia, a tam musiałbym płacić 20-30 % wypłaty na wynajem kawalerki
3.To niewiele da, bo będę żyć dalej praca-dom, tyle że biuro-wynajęta klitka, a weekendami albo będę sam, albo będę kłaść hajs na paliwo na powroty do domu
I tak źle i tak nie dobrze. Na dobitkę jestem singlem, a 90 % lasek, które tu zostały, to karyny.
Generalnie co nie zrobię, to problemu się nie pozbędę. Mała liczba bodźców (zbyt mała jak na adhdowca), samotność, poczucie stagnacji życiowej....
Co mam zrobić, żeby było dobrze?
#przemyslenia #pracbaza #gownowpis #praca #homeoffice #pracazdalna #zalesie #takaprawda
@Lopez_ jeżeli Cię to zadręcza, a trochę widać, że tak, to mimo wszystko szedłbym w temat przeprowadzki do większego miasta i pracy z biura (przynajmniej częściowo). Ofert pracy w większych miastach jest sporo w działce, którą się zajmujesz i samo przebywanie w ogromnej masie ludzi, których każdego dnia będziesz spotykał na ulicy będzie tu pomocne. Sprawdź oczywiście jak dużo więcej mógłbyś dostać po przeprowadzce i jak się to ostatecznie skalkuluje, ale z tego co widzę, to praca zdalna Cię dojechała i warto coś z tym tematem podziałać, żeby nie brnąć dalej w sytuację, która jest po za Twoją strefą komfortu. Pieniądze i sytuacja finansowa nie zawsze są najważniejsze, a zdrowie psychiczne masz tylko 1.
@Lopez_ dlaczego nie możesz zminimalizować czasu pracy (zaczynać wcześniej, efektywnie wykonywać zaplanowane zadania jeżeli masz zadaniowy tryb pracy), a potem lecieć na sport z kolegami, garncarstwo, kurs jogi, naukę nowego języka w grupie czy po prostu z psem na wybieg dla psów pochillować z innymi właścicielami?
Zaloguj się aby komentować
Eh jak ten czas leci, dopiero co bylo lato Bozenko, a juz swieta! #pdk
No pojebalo ich. A dopiero, co pisalem we wpisie @Dziwen o swiatecznych piosenkach. Jeszcze nawet Halloween nie bylo, co roku wczesniej wystawiaja, jak tak dalej pojdzie to na Wielkanoc juz Mikolaje beda staly
#uk #zalesie #nieheheszki



Zaloguj się aby komentować
Dziś mój syn poszedł na rozpoczęcie do swojej nowej szkoły - prywatnej.
Decyzja nie była łatwa oczywiście ze względów finansowych, bo to przecież koszt około 30 tysięcy rocznie ale chyba nie było innej drogi.
Syn zmaga się z niedostosowaniem społecznym, ma adhd i trudności w nauce, niestety zwykła szkoła publiczna była dla niego wyzwaniem a szkoła specjalna jest zbyt „specjalna” - dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo, a mój syn poza trudnościami w nauce jest całkowicie zwykłym chłopcem.
Niestety moje zarobki nie są wystarczające żeby opłacać taką szkołę ale na szczęście nasze obie rodziny zmobilizowały się i zaproponowały że będą dokładać do czesnego.
No i dziś był na rozpoczęciu swojej klasy, zawrotna liczba 4 uczniów.
Mam nadzieję że będzie mu lepiej, że nie będzie musiał słuchać że jest „niegrzeczny” albo tak jak mi nauczyciele mówili że będę zamiatał ulice.
Muszę tylko znaleźć sobie lepiej płatną pracę bo obecnie mam 5k PLN na stanowisku biurowym w Warszawie a mam już ponad 10lat doświadczenia.
#szkola #praca #chwalesie #zalesie #warszawa

Zaloguj się aby komentować
Halo, panie @RogerThat. Poranna dwójka bez pana contentu się nie uda. Proszę nas poratować karteczką z kalendarza. Bo nie wiem co dzisiaj się stało... Zwłaszcza w '39.
Albo, że hiszpański fort Sancti Spiritu, będący pierwszym na terenie Argentyny, został zrównany z ziemią przez tubylców w 1529. Jak widać już wtedy obawiali się emigrantów z Europy Zachodniej, bo wiedzieli co się będzie święcić za 416 lat.
Albo, że amerykańsko-francuska ekspedycja odkryła Tytanica dopiero w 1985 r. I po co to robili? Mogli go zostawić, bo tam ciągle gra muzyka.
Albo, że w 1895 r. urodził się Engelbert Zaschka. Niemiecki wynalazca mięśniolotu (w 1927 pierwszy koncept). Czyli takiego helikoptera-samolotu napędzanego siłą mięśni. Aby nie zapomnieć o dniu nóg.
Albo, że zmarł... No dużo ludzi niestety zmarło, zwłaszcza w 1939.
Pozdrawiam cieplutko.
#heheszki #zalesie #ciekawostkizdupy #ciekawostki
#hejtobry


Zaloguj się aby komentować
Nie wiem czy zwróciliście uwagę jak skomplikowane jest oznaczenie zestawów z pociągami na brickset.com. Mam tu na myśli główne linie produktowe, a nie jakieś pojedyncze wypusty jak Horizona Express czy Maesk Train.
Najnowsze zestawy z Powered Up, Power Function oraz RC są w kategoriach City -> Trains https://brickset.com/sets/theme-City/subtheme-Trains
Zestawy 9, 12 i 4.5V, czyli pobierajace prąd z torów w Trains -> 9V, 12V lub 4.5V https://brickset.com/sets/theme-Trains
Logiczne, nie? W sumie dałoby się lepiej, ale z grubsza tak. A takiego c⁎⁎ja..
Dwa zestawy pociągów 9V znajdują się w World City -> Trains https://brickset.com/sets/subtheme-Trains/theme-World-City. Zatem jeśli zafiltrujecie tylko podkataegorię Trains to je zobaczycie, ale jak sobie wybierzecie 9V to już nie. Da fak!?!
O jakiejkolwiek kategorii spinającej wszystko możecie zapomnieć.
Bricklink tu wygrywa, ale nie pozwala tego zbytnio sensownie filtrować. I w ogóle mam wrażenie, że rozwój tego portalu po przejęciu przez LEGO się w zasadzie zatrzymał
https://www.bricklink.com/catalogList.asp?pg=1&catString=124&sortBy=Y&sortAsc=A&catType=S&v=1
#lego #zalesie




Zaloguj się aby komentować
Fajną mam kamerkę w aucie. Taką co nie nagrywa
A co do kamerki to jest z 2015 roku. Czas na nią - okazało się że coś się stało z kartą w nią włożoną,i gdy na 16GB karcie jest jeden plik 500MB to zarówno kamerka jak i laptop pokazują, że jest pełna
#polskiedrogi #zalesie #samochody #elektronika #zwierzaki
Zaloguj się aby komentować
Ale ten rok zapierdala jak skurwol po mięsnym. Dopiero byl sylwester a juz jest pierwszy września i dzien coraz krótszy. Z takim tempem życia to niedługo trzeba bedzie sobie trumne chyba kupować xD
#zalesie #oswiadczenie #takaprawda #rozkminy #przemyslenia
Zaloguj się aby komentować
Jadźka się obraziła i nie pali cylindra nr 3.
Wymienię jej świeczki a jak to nie pomoże to oddam do mechanika. Ehh hobby xD
#motocykle #zalesie
Zaloguj się aby komentować
No to zacząłem sobie dwa tygodnie temu tag #stefekpatrzywtalerz Że niby o moim jedzeniu. Nawet zaplanowałem miesiąc/półtora na zrzucenie wagi, miało być do końca września.
I tak piękny plan poszedł sobie w....
Trochę będzie #zalesie a trochę notatka dla samego siebie - po tygodniu redukcji się przeziębiłem, no i redukcja poszła w diabły. Po prawie tygodniu przeziębienia - mimo niewielkiej aktywności i rozdrażniony tym, że nie chciało przejść - nawet zwiększyłem kaloryczność, żeby szybciej przeszło.
Zatoczyłem koło i jestem w punkcie wyjścia: gdzieś w tym tygodniu zacznę redukcję; jeśli uda się do końca września zejść ~1kg, to będzie super, jak nie - to zostaję z celem utrzymania wagi gdzieś do grudnia, albo i do lutego (za daleko to, żeby się zastanawiać).
W każdym razie nadal trzymam średnią (hehe) 69 kg z groszami, w poprzednich latach już raczej byłoby ponad 70, więc nie będę siedział i narzekał na to, że nie zrzuciłem więcej - jest super, bo wciąż poniżej 70kg.

Zaloguj się aby komentować
#zalesie
Szkurwa, to jeszcze jednak sufit do malowania...

Zaloguj się aby komentować
Ale mnie wkurwia jak w pracy zostawiaja po całym biurze po 10 butelek z niedopitym łykiem wody zamiast dopić i wyrzucić co to ma byc 😡
#zalesie

Zaloguj się aby komentować
O boże, youtube jest już spierdolony na amen.
Szukałem jakiegoś filmu, znalazło jeden film o bardzo podobnym tytule, po czym wysrało mi jakieś 30 shortów (o losowej tematyce) przed następnym wynikiem. To jest porażające. Czuję się co raz częściej tak, jakbym scrollował 4chana. Ostatnimi czasy mam tak, że wyszukuję coś, patrzę na to gówno i wyłączam aplikację XD Nie sprawdzam nawet, co mi znalazło
#zalesie #youtube
Zaloguj się aby komentować
To sobie k⁎⁎wa upiekłem placka. Podejrzewałem że coś od kilku dni się święci z prądem bo migalo światło przy włączaniu obciążenia w kuchni. Ale myślałem ze w gniazdku czy puszcze bedzie problem a nie w zabezpieczeniu przedlicznikowym. Dobrze ze mam uprawnienia to moge sobie naprawić
#elektryka #gownowpis #konstruktorelektrykamator #zalesie

@wonsz łęcina przecież powtarzałem my nie robimy w elektryce. https://youtu.be/Wz2zs8BFGVI?si=ei4AaRjc83kqwezW
Zaloguj się aby komentować
K*wa mać, #chcesiewyzalic #zalesie przepraszam, że tak rozpoczynam wpis, ale jeszcze jestem w nerwach.
Prowadziłem samochód jadąc niespiesznie przez wioseczkę, jako pierwszy w kolumnie kilku aut. Samochód za mną zaczął mnie wyprzedzać przed przejściem dla pieszych, przy nadjeżdżającym z przeciwka, jadąc na czołowe. Mignęło mi "co on robi, przecież się nie zmieści" po czym już trąbiłem uciekając do krawędzi jezdni, bo typ zajechał mi drogę mijając mnie o grubość lakieru....a przynajmniej wtedy tak to odczułem. Wyprzedziłem, pomachałem, żeby się zatrzymał, zjechaliśmy na bok. Wysiadł facet ok. 70-letni, poczuł się do winy, opatyczyłem go z umiarem, bo człowiek wiedział gdzie był jego błąd.
W domu tknęło mnie i obejrzałem samochód. Okazało się, że jednak obtarł mi auto, błotnik nad kołem, samą oponę i przedni zderzak. Zupełnie tego nie poczułem. Gdybym miał świadomość kolizji, obejrzałbym jego samochód, porobił zdjęcia, spisał protokół.
Tyle, że mam nagranie z rejestratora. Ale kto mi uwierzy, że obtarcia nie było wcześniej....
Zaloguj się aby komentować
Ja: Kurde, sadło mi urosło, trza się zacząć odchudzać.
Też ja, 5 minut później: O kurła, na Too Good To Go jest paczka w Sweet Factory (。◕‿‿◕。)
Mam ostatnio poważne problemy z samokontrolą
#zalesie #toogoodtogo #slodycze

Zaloguj się aby komentować
Panie Cthulhu, daj mi siłę, aby nie zamordować tych ludzi przez telefon, nie j⁎⁎⁎ąć robotą spontanicznie w czasie szkolenia, które za chwilę poprowadzę, i bez żadnych "anomalii" doklepać do jutrzejszego poranka...
#gownowpis #zalesie
Zaloguj się aby komentować
@PanNiepoprawny Nigdy. Never ever za darmo na OLX. Są lokalne grupy fejsbukowe typu "śmieciarka jedzie" - oddaję tam, zwłaszcza, że mam w miarę szybką możliwość weryfikacji czy oddaję komuś udzielającemu się, potrzebującemu czy zwykłemu łowcy fantów. Na OLXie nigdy więcej, bo połowa imbecyli nie umie czytać. Oddawałem pralkę, za free, z wielkim szyldem PRALKA USZKODZONA, BĘBEN SIĘ NIE KRĘCI. I 3/4 telefonów/wiadomości - "pralka działa"? Na pytanie, czego nie zrozumiał w pierwszej linijce ogłoszenia i tytule, to większość odpowiedziała "wie pan ja to nie czytam tylko dzwonię od razu bo darmo".
Zaloguj się aby komentować
Mam dość. Tyle.
#zalesie
Zaloguj się aby komentować