Tak w kontekście ostatnich wyborów:
Mój dom murem podzielony
Podzielone murem schody..
https://www.youtube.com/watch?v=_vw2K0AgFF0
#muzyka #polska #wybory #90s
Tak w kontekście ostatnich wyborów:
Mój dom murem podzielony
Podzielone murem schody..
https://www.youtube.com/watch?v=_vw2K0AgFF0
#muzyka #polska #wybory #90s
Zaloguj się aby komentować
Dorwał się chyba do butaprenu.
https://www.facebook.com/reel/10037635722958801
#polityka #sikorski #wybory #coonpierdoli


Zaloguj się aby komentować
Pierwszy screen to artykuł po sondażach, drugi to artykuł który jest widoczny obecnie, po ogłoszeniu wyników.
Co dziennikarze wyborczej mają w głowach? Czy takie artykuły mają ludzi spolaryzować i wkurwić (jak to clickbait), czy oni tam naprawdę wierzą, że ktoś będzie warszawiaków po rękach całować? Jeśli to drugie, to ten kubeł zimnej wody może ich wreszcie otrzeźwi...
#polityka #wybory


@Konto_serwisowe może to sponsorowany deweloperki? XDD
"Mieszkańcy nowych osiedli Donna Twoja Stara es Chujoczita z Warszawy prawie zdecydowali o wyniku wyborów prezydenckich. Jest to prawdziwa śmietanka tego miasta, która wybrała najlepsze warunki, jakie oferuje nowe budownictwo tego miasta. Z pełną ofertą mieszkań DTSC możesz zapoznać się w Twojej Starej za piątaka"
Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory #memy #bekazpisu #bekazlewactwa #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory
Słuchając pobieżnie "komentatorów" mediów głównego nurtu mam wrażenie że oni nie rozumieją co się stało. Podobnie działacze kolacji rządzącej.
Przygotowywanie jakiś ustaw, robienie czegokolwiek dla ludzi nic nie zmieni jeśli chodzi o ich poparcie wyborcze.
Prawda jest taka że większość społeczeństwa całkowicie odrzuciła media głównego nurtu. Ogląda tylko "swoje" media, czyta "swoje" portale, przegląda w internecie "swoje" grupy.
Tusk mógłby zrobić z Polski najbogatsze państwo na świecie ale wyborcy się tego nie dowiedzą. Będą myśleli że to dzięki PiS.
PO była kiedyś partią programowo niemal identyczną jak dzisiejsza Konfederacja. Czyli ekonomicznie liberalną a obyczajowo konserwatywną. Nie spełniła obietnic i straciła wyborców. Potem żeby się odbudować poszła w lewą stronę i wchłonęła elektorat lewicy. Tylko że wyborców lewicowych jest zbyt mało żeby tylko na nich bazować.
Jeśli PO nie odbuduje poparcia centrum, ludzi o umiarkowanych poglądach, chcących "normalności" to nie ma szans na dalsze rządzenie.
Na moim przykładzie, chciałem oglądać TVP Info. Odpalam 19:30 i słucham jak to papież i Kościół popierają LGBT-y. Wypowiada się długo jakiś koleś, potem operator oddała kamerkę i dostrzegam że ten koleś cały czas obmacywał się podczas mówienia z innym kolesiem. Normalnie gwałt na moich oczach, myślałem że się porzygam. Nigdy już potem nie dałem szansy TVP Info.
Jeśli PO chce wygrać wybory to powinno stworzyć dwa kanały TVP Info. Jedno dla lewaków i drugie dla normalnych. Te drugie powinno być bez zielonizmu, genderyzmu, in-vitryzmu, bez atakowania Kościoła i księży, bez pouczania przez warszawskie elity.
@pss8888 KLD czyli prequel Platformy przypominał Konfederację. Swoją drogą pamietam jak w tamtych czasach poszedłem się zapisać do UPR gdzie jakiś działacz straszył mnie że paliwo będzie po 5 zł za litr co uznałem za taką bzdurę (kosztowało poniżej 2 zł) że uznałem ich za niepoważnych. Dzisiaj jest po 6 i często wspominam tego proroka :).
@pss8888
Współczuję byczq.
Widać że komentujący nie przeczytali ze zrozumieniem i wyliczają zalety in vitro, podczas gdy meritum jest takie że przy ogólnoeuropejskim konserwatywnym skręcie w prawo koalicja rządząca pali narrację wypchaną lewicowymi farmazonami.
Tak w ogóle to oni zaczęli przegrywać jeszcze zanim wygrali ostatnie wybory. Dzięki bałwaństwu takich gwiazd jak Sterczewski czy Szczerba.
Zaloguj się aby komentować
Winni Zandberg i Hołownia, bo mieli czelność wystartować w wyborach xD
Najlepsze, że Lis najpierw dziękował Hołowni za poparcie Trzaskowskiego (na początku i tak go obrażał), a teraz podaje dalej takie bzdety.
Ci klakierzy to jacyś fanatycy partyjni xD
#polityka #wybory

Dokładnie ta samą narrację wielu ma choćby na Hejto. Winni mieszkańcy wsi, których nienawidzą. Winny wschód kraju. Winni mało wykształceni. Winni młodzi kuce zapatrzeni w konfę. Wszyscy winni tylko nie my sami bo nas Duda blokował i nic nie można było zrobić, bo Sikorski czy ktoś inny by nie był lepszym kandydatem, a w ogóle to wszyscy się pier...
Zwyzywać innych, pobrażać i być przekonanym o swojej racji pomimo przegranej. Inteligencja.
Jedynym winnym porazki jest Trzaskowski i jego sztab, ktory nawet przez chwile nie probowal dotrzec do mlodych wyborcow i odklamac wszystko, co wylewala na nich Konfederacja i PIS, a takze wytlumaczyc przyszle skutki porazki. Nie zmienili nic w swoim podejsciu do elektoratu od 20 lat.
Nie potrafia wytlumaczyc swoich decyzji, nie kontaktuja sie ze spoleczenstwem, nie maja rzecznika rzadu. Przez 20 lat niczego sie nie nauczyli i ponosza tego konsekwencje. My rowniez.
Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory #heheszkipolityczne

Zaloguj się aby komentować
Jacuś zapowiada już swój powrót, nie możecie się doczekać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://x.com/niewiadomo_who/status/1927709810331439597
#polityka #wybory #polska #heheszkipolityczne
Myślę, że gra na miękko się już skończyła. Żeby ponaprawiać ten kraj to widocznie trzeba z buta, bo inaczej ludzie nie rozumieją, że też coś musi potrwać - bo prawo itp (niestety). Teraz słyszę, że były naciski, żeby Brauna nie aresztować za gaśnicę i zniszczenie flagi bo eskalacja. Myślicie, że pis by miał opory?
Zaloguj się aby komentować
Tusk to teraz powinien zaserwowac Polakom taki socjal na hardkorze, zeby sami w krotkiej perspektywie odczuli konsekwencje swoich wyborow
Mysle, ze mozna zaczac od 2000+ i 18 emerytur w roku. Potem obnizenie wieku emerytalnego do 50 lat i podniesienie placy minimalnej do 10000 zl miesiecznie i wprowadzenie obowiazkowego 10% podatku na Kosciol. Potem podniesienie dwukrotne wszelkich podatkow przedsiebiorcom i zlozenie naszej polityki zagranicznej Trumpowi do dyspozycji.
Nawrocki odrzuci? No to cyk, nie chce dac Polakom pieniedzy, nie lubi Kosciola i wypycha Ameryke z Europy
Nawrocki podpisze? No to super, zobaczymy jak dlugo gospodarka nam pociagnie
Koalicja moze potem sama sie rozwiazac i ogladac z Brukseli jedzac popcorn jak ten kraj sie zapada na wlasne zyczenie ameb pisujacych
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory #senyszyn #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Jako że Hejto to portal na którym jest wielu ludzi po 30, pewnie mających dzieci - mam dla was ankietę i temat polityczny który może jakimś cudem nas nie podzieli ,
Mnie jak byłem dzieckiem, rodzice często zabierali na wybory do lokalu, pozwalali wrzucić głos do urny. Później chodzenie na wybory było kontynuacją tej czynności. Teraz sam biorę dziecko do lokalu wyborczego, pozwalam mu postawić krzyżyk i wrzucić głos, a jak u was?
#polityka
#wybory #rodzicielstwo #dzieci #patriotyzm

Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory
Czy ktoś mi może wytlumaczyć, czym kierował sie Trzaskowski (i jego sztab) odpalając taką fetę po ogłoszeniu exit poll?
Przecież różnica 0,6% to tyle co nic a historia polazywała już wcześniej że exit polle byly nietrafione.
Gość, który bawi sie w polityke juz parę lat, chyba tylko przez swoją butę i pychę, wystawia siebie, żonę i całą partię na śmieszność, bo chyba wiekszość miała obawy czy uda się dowieźć zwycięstwo.
Z konieczności na niego zagłosowałem, ale te obrazki z jego sztabu, jego przemowy, ktore wczoraj zobaczylem zaraz po 21:00 po prostu mnie wkurwi*y i mi sie to w głowie nie mieściło.
Wyżaliłem się, pozdro
Aktualizacja: chciałbym dodać, że pytanie w pierwszym zdaniu było retoryczne 😉
@qwedud bo to jest polityka. Jak by wyglądał biadoląc że "no może wygrał, może nie wygrał, w sumie nie wiadomo, nie cieszcie się ludzie, nie ma się z czego cieszyć", szczególnie na tle Kaczyńskiego grzmiącego jak to oni nie wygrali, mimo że, według danych na dany moment, to kaczor przegrał a Trzaskowski wygrał?
Dziwią mnie takie pytania, tak samo jak ludzie się dziwili że Ukraina ukrywała jakieś swoje porażki na froncie - to jest PR i podnoszenie morale. Głosujący chcieli się cieszyć z wyniku, i to dostali. A że wyszło jak wyszło - cóż, takie życie, taki kraj.
@Odczuwam_Dysonans nie mogę się z tym zgodzić. Mógł oczywiście wyrazić radość i podziękować wszystkim ale darowac sobie te wycieczki że sie ciągle uczy (aluzja do Dudy), to skandowanie na rzecz pierwszej damy itp. Po prostu zrobic to w sposób bardziej umiarkowany, żeby sie nie ośmieszyć. Z resztą najlepiej spojrzeć na minę Tuska jaką momentami miał 😁
Zaloguj się aby komentować
To co, emocje chociaż trochę już opadły?
Pragnę zwrócić uwagę na pewną rzecz. Skończyły się czasy "zabierz babci dowód", tym razem prezydenta wybrali młodzi. No i teraz łatwo powiedzieć "dla tego kraju nie ma ratunku" czy "młodzi i głupi" i iść płakać w kąt, bo moja agitacja wyborcza na portalu ze śmiesznymi obrazkami dla starych ludzi nie wystarczyła.
Znacznie trudniej zastanowić się: dlaczego tak jest?
Po trzasku dupsk wnioskuję, że ciężko zrozumieć perspektywę ludzi z zupełnie innymi życiowymi przekonaniami, w szczególności ludzi młodych. Na tym portalu jest sporo ludzi o liberalnych poglądach, do których sam się zaliczam, i również ciężko mi to zrozumieć. Postarajmy się nie mówić banałów że "głupi, z podstawowym wykształceniem", "zmanipulowani", "efekt szczucia pisu" etc. A może my sami jesteśmy zmanipulowani? Co jeśli my sami się mylimy? Dlaczego konserwatyzm staje się tak atrakcyjny dla młodych ludzi? Co jeśli liberalna strona zwyczajnie nie jest już atrakcyjna dla ludzi?
Oglądałem film, który wrzucam w linku na dole, dawno temu i odświeżyłem sobie go dzisiaj. Według mnie Matczak ma tu sporo racji, a jako dowód możemy zobaczyć wyniki pierwszej i drugiej tury - choćby zaskakująco wysokie wyniki Mentzena i Brauna.
Warto się zastanowić. A kto ma się zastanowić nad sobą, jak nie ludzie o otwartych umysłach?
https://youtu.be/PuT_Hk9R1ng?feature=shared
#polityka #wybory


A może za dobrze mają? Nic nie muszą, wszystko mogą, każdy się jak z jajkiem obchodzi, same prawa, żadnych obowiązków.
Do tego mniej lub bardziej subtelne manipulacje "konserwatywne" przekazem influencerskim, popularyzacją patologii oraz muzyką.
Następnie praktyczny brak szkolnictwa zawodowego, niechęć do nabywania "twardych" umiejętności, mało inspirujący rynek pracy w Polsce, promowanie zawodów prostych, niewymagających szczególnych zdolności intelektualnych.
No i patostreamerzy, którzy szczególnie szkodliwą i krecią robotę robią.
Z drugiej strony brak wzorców moralnych i nie tylko. Kościół zepsuty, złodziejstwo polityków. Zarobieni starzy, ktorzy guzik z tego mają. Młodzi jednak to dostrzegają i na swój sposób interpretują.
Według mnie tu nie ma jednego czynnika, tylko całe spektrum oddziaływań i zaniedbań.
@kitty95 No spoko, czyli klasyczek - wyniki wyborów są winą wyborców.
Nie tego, że za programem Rafała Trzaskowskiego nie stoi żadna akcja którą miał czas wykonać (rękoma rządu) i wypromować przez ostatnie 1,5 roku jako sukces którego powtarzania Polacy mogą się spodziewać.
Nie tego, że RT nie był w stanie dotrzeć do tych wyborców tam gdzie można ich znaleźć trzymając się metod zdobywania poparcia sprzed powstania internetu.
Nie tego, że kampania RT opierała się w dużej mierze na mówieniu o Karolu Nawrockim (Zapraszam do przypomnienia sobie wyborów USA 2016, żeby powtórzyć sobie czemu to jest tragiczny pomysł - Donald Trump zawłaszczył wtedy na różne sposoby całą sferę medialną, co pozwoliło mu zostać prezydentem z najniższymi wskaźnikami poparcia po objęciu władzy w historii (dwa razy)).
Tu trzeba postawić sprawę jasno - Wynik wyborów u młodych ludzi jest wyłącznie zasługą tego, że sztab Rafała Trzaskowskiego nie był w stanie dotrzeć do wyborców z tej grupy wiekowej i żeby być w stanie iść do przodu w przyszłych wyborach, kiedykolwiek by one nie były, muszą rozpoznać własną winę w tym wyniku, wyciągnąć z niej wnioski i wykonać dużo pracy u podstaw, żeby zmienić to w przyszłości. Partie polityczne w Polsce mają obecnie dostęp do bardzo silnych narzędzi opiniotwórczych, muszą się nauczyć je wykorzystywać prawidłowo, bo inaczej ktoś inny będzie je wykorzystywał na ich niekorzyść
@kama2 pytanie było czemu młodzi idą w prawo, a nie czemu RT zawalił. Jak już wymieniasz czemu, to dodaj, że nie miał tak skutecznej szczujni jak kanał zero przykładowo. Ogólnie w Internetach go nie było.
Sam RT, poza tym, że jest wykształcony i obyty w świecie, to jest postacią dość mdłą - ja sam jako warszawiak za nim nie przepadam, bo za bardzo skręca w kierunku ekstremów.
Trzeba pamiętać, że dużo młodych to tzw. "przegrywy", które winą za swój przegrywizm obarczają mityczne lewactwo i wielkomiejskie zepsucie. Do tych RT co by nie robił, to by nie trafił - wystarczyło wejść na dowolne prawicowe fora i zobaczyć jaka tam jest nagonka na RT.
Także owszem, z jednej strony zawalił, z drugiej nie wiem czy by coś ugrał bez dość radykalnej zmiany podejścia do niektórych tematów, a na to to go raczej nie było stać
@ZohanTSW Myślę, że neoliberalizm się wyczerpał a promowanie progresywnych ideologii wywołuje opór w dużej części młodych. Tak samo wyczerpał się podziw dla Europy Zachodniej. 20lat temu Europa to był ideał i model życia o jakim mogliśmy tylko pomarzyć. Młodzi zupełnie nie czują takiego sentymentu jak my ani nie pamiętają czasu sprzed UE i biedy lat 90'. Niebezpiecznie myślą, że dobrobyt wynikający z bycia członkiem UE jest raz na zawsze dany. W ich oczach Polsce teraz nie jest tak daleko materialnie do Zachodu a znajdujemy się w znacznie lepszej sytuacji jeśli chodzi o bezpieczeństwo, szczególnie w kontekście imigrantów z MENA.
Ponadto w ostatnich latach (post covidowych) odczuwalne jest pogorszenie się zamożności społeczeństwa i to powoduje silny egoizm, który wpływa m.in na niechęć do obcokrajowców, w szczególności Ukraińców (bo przyjeżdżajo i kradno piniondze i zasoby prawdziwym Polakom!) to w połączeniu z ww. obawami o bezpieczeństwo wpływa na postawy izolacjonistyczne i nacjonalistyczne.
Gorsza sytuacja materialna ma też wpływ na rozkład głosów konserwek. Część młodzieży liczy na pisowski socjalizm, reszta za to wierzy, że dzięki Mentzenowi zaraz zostaną paróweczkowymi milionerami.
@ZohanTSW Korupcja obozu władzy.
Przykład Jacek Sutryk.
To jak traktuje się drugą nie-liberalna stronę, przecież TVP to była telewizja Trzaskowskiego xD
A jednak przegrał.
Kompletne nie zrozumienie.
Wygląda na to, że Kaczor złapał sposób na odbicie tego dzielenia na "wykształconych-dobrych-ludzi vs złych-bez-wykształcenia-debili"
I to odstrzeliło raniąc w twarz przy wyborach.


Zaloguj się aby komentować
2 tygodnie temu porównywałem głosowanie na Nawrockiego w 1 turze do głosowania w referendum akcesyjnym do unii europejskiej w roku 2003 w poszczególnych gminach. Dzisiaj porównam top 20 gmin w których poszczególni kandydaci w drugiej turze otrzymali najwięcej głosów do rankingu opartego o wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin.
Aby potwierdzić albo obalić tezę, że najbiedniejsi głosują na pis.
Warszawa jest jako całość, nie ma podziału na poszczególne dzielnice jak przy wyborach. Mogą być błędy w miejscach bo nie ma podanych powiatów w statystykach.
Karol Nawrocki
gmina powiat województwo wynik Miejsce w rankingu najbogatszych gmin Miejsce w rankingu najbiedniejszych gmin
Godziszów janowski lubelskie 94.66% 2368 110
Chrzanów janowski lubelskie 94.40% 2122 356
Kulesze Kościelne wysokomazowiecki podlaskie 93.31% 1945 533
Dzwola janowski lubelskie 92.82% 2312 166
Przytuły łomżyński podlaskie 92.72% 2469 9
Jeżowe niżański podkarpackie 92.63% 2454 24
Kobylin-Borzymy wysokomazowiecki podlaskie 90.93% 2333 145
Brańsk bielski podlaskie 90.76% 2394 84
Trzebieszów łukowski lubelskie 89.97% 758 1720
Kamień rzeszowski podkarpackie 89.88% 2288 190
Batorz janowski lubelskie 89.70% 1878 600
Klukowo wysokomazowiecki podlaskie 89.54% 1671 807
Kołaki Kościelne zambrowski podlaskie 89.27% 2323 155
Laskowa limanowski małopolskie 88.89% 1675 803
Wielopole Skrzyńskie ropczycko-sędziszowski podkarpackie 88.69% 2440 38
Poświętne białostocki podlaskie 88.26% 1704 774
Nowe Piekuty wysokomazowiecki podlaskie 88.15% 1815 663
Osiek starogardzki pomorskie 88.13% 1354 1124
Potok Górny biłgorajski lubelskie 88.04% 2476 2
Domaradz brzozowski podkarpackie 88.04% 2411 67
Rafał Trzaskowski
gmina powiat województwo wynik Miejsce w rankingu najbogatszych gmin
Wilanów (Warszawa) Warszawa mazowieckie 77.72% 26
gm. Komorniki poznański wielkopolskie 73.48% 59
Ursynów (Warszawa) Warszawa mazowieckie 73.11% 26
gm. Suchy Las poznański wielkopolskie 73.03% 11
Żoliborz (Warszawa) Warszawa mazowieckie 72.84% 26
gm. Dobra (Szczecińska) policki zachodniopomorskie 72.77% 125
m. Poznań Poznań wielkopolskie 72.73% 87
m. Sopot Sopot pomorskie 72.52% 55
gm. Dopiewo poznański wielkopolskie 72.27% 116
Mokotów (Warszawa) Warszawa mazowieckie 72.19% 26
gm. Tarnowo Podgórne poznański wielkopolskie 71.81% 14
gm. Rokietnica poznański wielkopolskie 71.67% 360
gm. Osielsko bydgoski kujawsko-pomorskie 70.34% 63
m. Wisła cieszyński śląskie 70.13% 242
m. Puszczykowo poznański wielkopolskie 70.05% 81
m. Gdańsk Gdańsk pomorskie 70.03% 113
m. Gdynia Gdynia pomorskie 69.94% 210
Ochota (Warszawa) Warszawa mazowieckie 69.90% 26
m. Karpacz karkonoski dolnośląskie 69.63% 27
Śródmieście (Warszawa) Warszawa mazowieckie 69.60% 26
Dla wyników Trzaskowskiego nie odwracałem wyników bo nie było sensu.
Widać pewne odkształcenie, ale przełożenie ekonomiczne w top20 nie ma wpływu na to jak głosowały gminy.
#ekonomia #wybory #polityka #statystyka
Źródła:
https://otoprzetargi.pl/storage/bgLVboHkOH93w0SvlbzM6BWdgxroD87sx1BKcJHY.pdf
https://www.gov.pl/web/finanse/wskazniki-dochodow-podatkowych-gmin-powiatow-i-wojewodztw-na-2024-r


Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory #trzaskowski
Ocena kampanii Trzaskowskiego przez prof. Marka Migalskiego,politologa
Ten sam kandydat, co pięć lat temu. Ten sam sztab, co pięć lat temu. I ta sama banalna kampania, co pięć lat temu. Co zatem mogło pójść nie tak? Żarty jednak na bok, poważnie potraktujmy kampanię Rafała Trzaskowskiego. Zaczęła i skończyła się fatalnie.
Najpierw zajmijmy się owym początkiem. Działacze KO gremialnie, bo stosunkiem 75% do 25%, właśnie jego wskazali jako swojego kandydata. I to był fundamentalny błąd, bo na elekcję rządzoną przez prawicową agendę, wybrali polityka liberalno-lewicowego, ikonę progresywizmu, ekologizmu, walki o prawa osób LGBT i bezpieczeństwo uchodźców z całego świata.
Wszystkiego tego nienawidzą, a przynajmniej boją się, wyborcy opozycji, a to ich jest dzisiaj (i było przed pół rokiem) więcej w Polsce.
Działacze KO mogli wskazać na Radosława Sikorskiego, który o wiele lepiej poradziłby sobie w takiej atmosferze, bo ma nieco bardziej konserwatywny profil ideowy, niż włodarz stolicy.
Mogli postąpić jeszcze sprytniej i wybrać na przykład profesora Pawła Kowala, posła KO (kiedyś w PiS), robiącego dobre wyniki (i przy okazji dobrą robotę) na…Podkarpaciu, mateczniku partii Jarosława Kaczyńskiego. Ale nie, oni woleli swojego Rafała. No to mają za swoje.
A jak zakończyła się kampania Trzaskowskiego? Kuriozalną fetą w wieczór wyborczy na jego cześć, jego żartami, że on ciągle się uczy, oklaskami i wzajemnymi gratulacjami sztabowców i polityków PO. A przecież można było uczciwie i poważnie potraktować widzów – wyrazić radość, podziękować wyborcom i wezwać do spokojnego poczekania na oficjalne wyniki.
Wybrano cyrk i celebrację rzekomego zwycięstwa, które przejdą do historii polskiego obciachu i będą ciągnąć się za ich bohaterami przez lata. Rzeczywiście, Trzaskowski (i jego ludzie) ciągle się uczą – teraz będą mieli dużo czasu na ową naukę. Radzę się z tym zadaniem nie spieszyć.
A co było między fatalnym początkiem, a ośmieszającym końcem kampanii? Szereg wtop i wpadek – od nieszczęsnej organizacji ustawki medialnej z Karolem Nawrockim w Końskich, po numer, który wywinął sztabowcom PO Zenek Martyniuk, który na początku rywalizacji o najwyższy urząd w państwie zrobił sobie filmik z Trzaskowskim, by zakończyć ją występując w filmiku, na którym popiera Nawrockiego. Ale bądźmy szczerzy – nie ma kampanii bez błędów, więc takich drobnych nie dało się uniknąć.
Jednak najważniejszym błędem Trzaskowskiego był sam Trzaskowski. Jego zalety jako prezydenta Warszawy uczyniły go niewybieralnym w skali całego kraju. Czy do trzech razy sztuka? A kto upartemu zabroni? Czyli za pięć lat ten sam kandydat, ten sam sztab i ta sama kampania? Co może pójść nie tak?
Info
powtórzę: w POKO są wyszczekani debile. Jak ktoś był całe życie debilem, to nagle nie stanie się mędrcem. Kandydat "wielkomiejski" Trzaskowski nie miał szans na prowincji, a tej prowincji to jest jednak trochę więcej - i o nią nie zawalczył. Teraz Donek mówi, że całą naprzód, będą wielkie rzeczy - a gdzie one były do tej pory...? Staje się po prostu niewiarygodny.
@Gumaturbo poza tym że się zgadzam to gówniany artykuł
co było między początkiem a końcem ? szereg wpadek... ale w sumie nie dało się ich uniknąć - czyli było dobrze?
największym problemem był sam Trzaskowski, którego zalety jako prezydenta Warszawy uczyniły go niewybieralnym w skali kraju - yy... to jakiś skrót myślowe? jakie zalety sprawiły niewybieralność?
Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory
Kurde bele, Ludzie, co z Wami?
Zawsze uwazalem hejto za taki lepszy Wykop, gdzie mozna napisac wlasciwie cokolwiek o sobie i nie zderzyc sie od razu z nawalem bezrefleksyjnej krytyki. A teraz patrze na komentarze powyborcze i oczom nie wierze. O ile taki @Wyrocznia juz od dawna przejawial objawy manii, tak @bartek555 i kilku jemu podobnych to dla mnie zaskoczenie.
Uprzejma prosba o zluzowanie majtow i uswiadomienie sobie, ze:
te wybory nie maja wplywu na to, czy Wasza rodzina Was kocha
te wybory nie maja wplywu na to, czy Wasze dzieci sa zdrowe
te wybory (raczej) nie maja wplywu na Wasze zarobki, kariere itp.
za 5 lat beda nastepne
Od razu mowie, ze nie glosowalem na zadnego z kandydatow, bo uwazam, ze nie znam sie na tyle, zeby sie za kims opowiadac, a poza tym szkoda by mi bylo zostawiac zonie bande dzieci na glowie tylko po to, zeby powiekszyc czyjs dorobek o 0,00001%.
Pozdrawiam cieplutko i trzymajcie sie!
Cwiartka
@Cwiartka138.75
te wybory nie maja wplywu na to, czy Wasza rodzina Was kocha
-był wpis o odcinaniu się wujka PiSowca od bliskich
te wybory nie maja wplywu na to, czy Wasze dzieci sa zdrowe
-mają, bo katotalib w imię chrześcijaństwa będzie trzymał się linii zmuszania kobiet do rodzenia inwalidów i mutanów
te wybory (raczej) nie maja wplywu na Wasze zarobki, kariere itp.
-z prezydentem PiSowcem wątpię, że przejdzie cokolwiek dla JDG co by mnie interesowało
za 4 lata beda nastepne
-prezydenta wybieramy niestety co 5 lat

@DirtDiver
Skoro wygral jego kandydat, to moze tym razem sie wujek PiSowiec nie odetnie. Swoja droga, ten wujek/dziadek PiSowiec to chyba podobny charakter do "Kolegi geja", ktorego maja prawicowcy.
Prezydent Cie raczej do niczego nie zmusi. Musialby miec jeszcze rzad po swojej stronie, a do tego (jeszcze) nie doszlo.
Pewnie nie przejdzie, ale aktualnie w Polsce jest calkiem dobra legislacja to prowadzenia JDG (przynajmniej w dziedzinie import/eksport, na innych sie nie znam).
Zedytowane. Dzieki za uwage.
te wybory nie maja wplywu na to, czy Wasza rodzina Was kocha
@Cwiartka138.75 Te wybory nie, ale polityka tak. Przez agresję (wywołaną oglądaniem 8h/dobę starego TVP i innych Republikopodobnych), moja matka zaczęła atakować różne osoby z rodziny, w tym mnie. Po kolejnym napastliwym telefonie politycznym z jej strony stwierdziłem, że koniec, zrywam kontakt, i przestaję odbierać. Tak więc niestety polityka, nawet jeśli Ci się wydaje, że nie ma na Ciebie wpływu, wejdzie Ci z buciorami do życia.
Pozostałe faktycznie nie mają na mnie wpływu, bo wyprowadziłem się z Polski w czasie, kiedy Morawiecki zaczynał wdrażanie nowego wału.
Natomiast radykałom trzeba stawiać granicę, i trzeba ich tępić, bo jeśli radykalni populiści dochodzą do władzy i nikt im nie mówi stop, to zaczynają się tragedie ludzkie, nieraz na wielką skalę.
Zaloguj się aby komentować
#heheszkipolityczne #wybory #polityka #trzaskowski
Zaloguj się aby komentować
Smieszy mnie tlumaczenie Platformy, ze Trzaskowski lepiej wypadał w badaniach niz Sikorski. Ciekawe czy z tych badań im wyszlo, ze konfa i Braun mają razem 21%?
#wybory #polityka #bekazplatformy
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować