Zaloguj się aby komentować
wyniki u mnie na wsi
xD
#wybory #polityka

Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory
Obstawiamy czy w 2027 piso-konfa będzie miała większość konstytucyjną? xD

Nie konstytucyjną ale IMHO wygrają kolejne wybory. KO zwyczajnie nie dowiezie obietnic wyborczych. Dotąd mogli tłumaczyć się wrogim prezydentem, ale teraz już muszą się pogodzić z sytuacją i zrealizować program mimo Nawrockiego jako prezydenta. Ciężko im będzie dowieść właściwie wszystko - obniżenie składki zdrowotnej, rozliczenie rządów PiS, ustabilizowanie sądownictwa. Jeśli aferzyści PiS w trakcie kampanii wyborczej w 2027 nie będą w więzieniach, to nie oddam głosu na KO bez względu na ułaskawienia albo inne wymówki. Jeśli składka nie zostanie przywrócona do poziomu sprzed PiS to również (zamiennie, mogą to być inne obniżki podatków). Analogicznie z odbudową autorytety Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego - muszą to zrobić mimo gangusa prezydenta, albo na nic nie zagłosuję.
Podobnie z funduszem kościelnym, zniesieniem niedziel nie-handlowych, zmianami w służbie zdroiwa, liberalizacją aborcji choć niezrealizowanie części tych postulatów im wybaczę.
@ColonelWalterKurtz to było po pierwszej turze widać już.
Doklei się do nich braun albo inny psl i jechane.
Zrobią z lidera konfy premiera i dopchają się znów.
To pewne.
Koalicja wygrała parlamentarne ale jest tylko przerywnikiem.
Potem wjadą i znowu będzie zagęszczanie betonu że wszystkie podwyżki opłat i podatków to wina tuska i jego rządu i ciemnota uwierzy a pis znowu 2 kadencje sobie zapewni.
Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory #heheszkipolityczne #zajebanezfacebooka


Zaloguj się aby komentować
Nie mogę się pozbierać ze smutku po tych wyborach. Wiecie co dziwnego zauważyłem? Że na patusów często wcale nie głosują źli ludzie. A nawet wręcz przeciwnie. Ale patusy nie mają żadnych zahamowań w korzystaniu z wielkich słów, obietnic bezpieczeństwa, frazesów o wolności, nie sprzedawaniu Polski i wielu innych kłamstw. Ludzie dobrzy - są naiwni. Łakną tych bajek. Niestety to chyba jest aż takie proste. I pomijając betonowy elektorat partii szaleńca, reszta zagłosowała kierując się jak najlepszymi intencjami o przyszłość Polski.
Ale ok - wybrali swoją reprezentację. Natomiast sytuacja wygląda tak, że w roku 27, PIS przejmie władzę z Konfederacją. A ludzie jak teraz nie chcą się rozmnażać, to wówczas ten trend się jeszcze pogłębi z uwagi na bezpieczeństwo kobiet. Ludzie powoli przestają chcieć tu żyć. Polska wybierając sobie prezydenta z takimi "problemami" dyskwalifikuje samą siebie jako dobre miejsce do życia. Może to i lepiej. Niech za 30 lat 2/3 kraju będzie imigrantami. Najlepiej jeszcze niech dużo z nich będzie mulatami
Taki los czeka upadające państwo. Dzięki #pis i #konfederacja
#wybory #polityka #bekazpisu #bekazkonfederacji

Zaloguj się aby komentować
W zalewie różnych komentarzy odnośnie wyborów prezydenckich, ten podoba mi się najbardziej.
https://youtu.be/W9jpZPCb9ak?si=U4OOOqMoDeNBcIcd
Te wybory pokazały jak bardzo jesteśmy podzieleni. Szkoda, że żaden z polityków nie spojrzy na to tak jak Czukiewski.
#polityka #wybory
@SzalonyBombardier Pomijając to,że trudno zniszczyć coś prawie już zupełnie zniszczone to jednak rozbraja mnie wasza wiara w niepokalanego Tuska i niepokalane KO.Z czegoś się ten "elektorat negatywny" bierze i naprawdę poza żelaznym elektoratem PiSu nie jest to wpatrzenie w Kaczyńskiego i Maowieckiego jak w obrazek.
Zaloguj się aby komentować
Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
#polityka #wybory
@alucard To nie Polacy są głupi (no chyba,że wyzywają akurat drugą stronę od głupków zamiast spróbować zrozumieć o co chodzi tym których od tych głupków wyzywają)
Polacy są tylko podzieleni. Głupcami rozpieprzającymi jakąkolwiek wspólnotę i łamiącymi przy tym prawo ku uciesze Putina i nie tylko to są nasi niemiłościwie nam panujący politycy.Głupcami albo wręcz zdrajcami.
Zaloguj się aby komentować
Skoro alfons, gangster, kibol i wyłudzacz mieszkań od staruszków został prezydentem, to oczywistym jest, że musieli na niego głosować ludzie, którym te profesje są bliskie sercu, czyli gangusy, ku*wy, patusy i oszuści, których jak widać w tym kraju mamy całkiem sporo..
Ciekawe czy teraz Mazurek ze Stanowskim będą grillowali Nawrockiego o każdą pierdołę, tak jak to robili przez ostatnie miesiące z Trzaskowskim?
#polityka #wybory

@spinorbital @Okrupnik Da Bóg nie zostaniemy - głównie dlatego,że drugiego Łukaszenki brak. Są tylko starzy aspirujący do pozycji Orbana i Łukaszenki pajace - Kaczor i Donald. oraz żrące się między sobą ich przydupasy. Poza nimi to są w obu partiach takie miernoty że tylko wyznawcom obu partii i wybieraniu "mniejszego zła" zawdzięczamy powtórkę z rozrywki.
Przecież w KO na ostatniego w miarę kompetentnego wyrasta "Thank You USA" Sikorski (którego super-dyplomatyczna postawa wyklucza jakiekolwiek układy Tuskowego rządu z Trumpem) a PiS ? Do opisywania PiSu akurat osoby które go nie lubią nie są za dobre,ale przecież taki Sasin to nie jest wyjątek od reguły a jej potwierdzenie...
Miałem nie iść. I wstyd mi,.że ostatecznie poszłem i poparłem bandytę. No ale druga strona zaczęła na ostatniej prostej w niedzielę odpierdalać tak bandyckie rzeczy że wyjścia nie było.Zanim zaczniecie kurwować zapoznajcie się z poniższymi materiałami
Niczym na Białorusi rząd zabrał się za popierającego Nawrockiego Wocha dzień po poparciu Nawrockiego. Niby że mobbing,ale akurat dzień po i na podstawie uwaga: anonimu ?! : https://polityka.se.pl/wiadomosci/kandydat-na-prezydenta-w-duzych-opalach-powazne-oskarzenia-prokuratura-w-akcji-aa-Dm4z-dL8M-Zuxh.html - ale przypadek,no prawie jak u Aleksandra Ryharowicza Łukaszenki i Władymira Władymirowicza **utina. [dopiero w weekend zauważyłem,że to jakieś pieprzone anonimy i zacząłem sobie zadawać pytanie czy to już Białoruś w Polsce ?! ]
Media propisowskie w Niedzielę (czy tylko ?) informowały odnośnie jakichś machlojek z zaświadczeniami do głosowania poza miejscem zamieszkania: https://www.radiomaryja.pl/informacje/wybory-prezydenckie-2025-pkw-podalo-iz-czlonkowie-komisji-moga-weryfikowac-zaswiadczenia-o-prawie-do-glosowania-w-internecie-pojawiaja-sie-informacje-o-autokarach-wyborczych-i-turystyce-wy/ , i było coś na ten temat w innych mediach też: https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,31987813,wybory-prezydenckie-2025-kontrowersje-wokol-aplikacji-i-zaswiadczen.html , https://wpolityce.pl/polityka/731184-skandal-w-komisji-w-warszawie-tlum-z-zaswiadczeniami - no ewidentny skandal a ta pani z Gdańska to powinna chyba siedzieć.
Patrząc na powyższe i na fakt,że z afery odnośnie prostytutek wyszedł jeden śmierdzący Murański i cisza w mediach co dalej plus dodając do tego "ustawę o mowie nienawiści" której przeforsowanie miał umożliwić Trzaskowski no to sorry - osobiście miałem nie iść,ale jak ma mi grozić za to,że nie popieram "jedynie słusznej" opcji KOwsko-lewicowej nie jakiś ban tutaj a więzienie... bo skoro jest ryzyko że "obrońcy demokracji" bronią jej tak,że są gotowi nam zafundować Białoruś - w "święto demokracji" widać,że również ich przedstawiciele naruszają prawo a chcą jeszcze więcej uprawnień umożliwiających im zastąpienie (i tak kulawej) demokracji tyranią teraz w 2025 a nie w 2027 co dopiero wtedy może spróbować robić PiS... to sorry moi drodzy,tak się ku**a nie bawimy !
Ponadto do naruszeń dochodzi postawa TVNu TVP i Republiki: https://wydarzenia.interia.pl/wybory/prezydenckie/news-walka-o-frekwencje-nietypowe-paski-informacyjne-w-czasie-cis,nId,21823724
Batyr prezydentem a Tusk premierem zablokuje póki co jakiekolwiek działanie, ale moim zdaniem to przyszłość powinna teraz należeć do Konfederacji vs koalicjantów KO a oboma partiami - KO i PiSem powinien się po tych wyborach zainteresować prokurator (gdyby tylko prokuratury były niezależne - o czym wiemy,że tak nie jest). Wybory zaś powinny zostać powtórzone ale BEZ kandydatów KO i PiSu.
Wstyd mi - głęboko wstyd że wbrew planom poszedłem poprzeć jakiekolwiek "mniejsze zło",ale wy też poparliście jak widać oszustów tylko z drugiej strony - oszustów których ktoś powinien powiesić teraz za jaja. To co się działo w niedzielę bynajmniej nie ze względu na zwycięskiego kandydata czy decyzje uczciwie głosujących wyborców - ale ze względu na postawę obu partii było haniebne. Na tym etapie Republika i TVN24 powinny być zamknięte,a PiS i KO zdelegalizowane.
PS: Zapomniałem o "drobiazgu" - cenzurowanie "obcych wpływów" za kampanią Trzaskowskiego. W Rumunii kandydat rzekomo "prorosyjski" za takie coś stracił możliwość kandydowania. U nas ponieważ to były zachodnie wpływy lewicowo-liberalne wybory kontynuowano bez oburzenia i bez niczego.
https://polskieradio24.pl/artykul/3524487,afera-ze-spotami-i-nask-wyjasniamy-krok-po-kroku
Tak,ta kampania i te wybory to jedna wielka robota dla prokuratury.
https://polskieradio24.pl/artykul/3524487,afera-ze-spotami-i-nask-wyjasniamy-krok-po-kroku
Zaloguj się aby komentować
Tusk składa wniosek o wotum zaufania. Ciekawe kto z koalicji się wyłamie i czy je otrzyma. Jeśli nie, to nowy premier.
Myślę, że i tak do 2026 roku będą nowe wybory.
#polityka #wybory
Nikt sie nie wylamie bo wylom oznacza wynik ponizej progu wyborczego. To normalne zachowanie Premiera w tej sytuacji.
Rzad doturla sie do konca kadencji. W nastepnych wyborach wygra PIS z Konfederacja i wtedy dopiero sie zacznie samo geste i turbo rozpierdol panstwa, w tym sady kapturowe. Oni nie beda sie ceregielic z opozycja tak, jak robi to obecny rzad. Kluczowe pytanie czy Kaczynski utrzyma do tego momentu wladze i jak bedzie wygladac struktura hierarchii w Konfederacji. W kazdym razie zmierzamy w mrok.
@100mph niech dociągną te 2 lata tyle dokładnie potrzebuje by stąd wypierdolić na stałe i przestać sie przejmować w którym kierunku ten pierdolnik 30 letniego duopolu zmierza. A za dwa lata życzę im nawet większości dla Konfederacji niech takie tuzy wolnościowe jak Krzysiu, Wipler i inne wariaty z szafy dobiora sie do wladzy absolutnej.
@iNoodles Jako zwolennik "wariatów z szafy" powiem,że jeśli w opozycji zamiast KO i PiSu będzie cała reszta oprócz PSLu to może być w cholerę chaotycznie ale o ile nie będzie z tego wojny domowej jakaś restrukturyzacja tego gnijącego państwa może z tego być i w takim wypadku może nawet będziesz miał jakimś cudem gdzie wracać jak co.
Pamiętam czasy przed PO-PiSem. To nie PO i nie PiS wprowadziły Polskę do inaczej wyglądającej wtedy i będącej wówczas nadzieją na lepsze jutro UE. Było zamieszanie,bywało i bardzo źle - ale nie był to żaden mrok jak to pisze @100mph - Polska wtedy jednak się dynamicznie zmieniała. A teraz ? Od 15 lat może i "spokój" ale stagnacja i stary chlew. Tu potrzeba dynamicznej dyskusji lewicy z prawicą tak by iskry leciały - o CPK o energetyce o k***a wszystkim. A nie stare leśne dziadki bredzące "a za KO to"/"a za PiSu to" kłócące się o jakieś ideologie czy "aborcję " nie zmieniające w kluczowych życiowych sprawach tak naprawdę nic i dla młodzieży czy ludzi w średnim wieku - czy robotnik czy lekarz mający ofertę "niech jadą".
Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory
Chciałbym przypomnieć o zdjęciu millera jak je mleko z tubki
"Mleko zagęszczone słodzone gostyńskie. Kto nie zna tego smaku..."

Zaloguj się aby komentować
Tak naprawdę to teraz zaistniała sytuacja, która jest mocnym [SPRAWDZAM] dla rządu, KO i Tuska.
Wiedzieli, że będzie na żyletki, wiedzieli, że szanse są 50/50.
Teraz okaże się czy mają strategię na niekorzystny wynik wyborów. Czy rządzą nami ludzie, posiadający plan B. Czy istnieje planowanie w perspektywie różnych warunków...
#polityka #wybory #wiadomoscipolska
Zaloguj się aby komentować
@SirkkaAurinko Czesi przypatrywali się co stanie się w Polsce. Na jesień też u nich wybory parlamentarne. I mają bardzo podobny burdel u siebie.
Populiści rosną, proeuropejska koalicja słabnie.
Zaraz cała grupa Wyszehradzka będzie znów sterowana przez "prawicowe" populizmy.
Orban z wyrzutka europejskiego urośnie na przewodniczącego Europy Środkowej.
Putin otwiera szampana za szampanem, nie nadążają z donoszeniem kawioru.
Zaloguj się aby komentować

Bardzo dobra analiza polityczna dlaczego Nawrocki a nie Trzaskowski.
Co bardziej zaskakujące, Tymochowicz nagrał ten materiał 19 maja i trafnie przewidział co się stanie i dlaczego.
My tu dzisiaj rozdzieramy szaty, zastanawiamy się, co poszło nie tak i generalnie jesteśmy zaskoczeni, a Tymochowicz...
czekam na pierwsze zdjęcia nawrockiego z orbanem, fico, simionem i całą śmietanką pachołków kremla. nic mnie tak nie zażenowało przy tej całej szopce jak twierdzenie że nawrocki to silny człowiek na trudne czasy, bo "z takim putinem to musi ktoś twardy rozmawiać". to jest tak głupie, że aż nie do uwierzenia.
znowu będę musiał czytać, że sojusznicy putina typu orban to tak naprawdę tylko chcą bronić chrześcijańskich wartości, rodziny itd przed lewacką dekadencją, a naszą racją stanu jest iść razem z nimi w jednym szeregu. Polska wreszczie ponownie dumnym "przedmurzem chrześcijaństwa".
szkoda że po drugiej stronie muru.
#polityka #gownowpis #wybory


Zaloguj się aby komentować
Jedyna nadzieja #heheszki #heheszkipolityczne #wybory #ufonapowaznie #ufo

Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory
Wiecie co? Jakby Gierek wstał z grobu i zobaczył co tu się odjaniepawla to by powiedział
1-Nie za taką polskę walczyłem
2-Jakbym wystartował w wyborach to połowa ludzi by mi wypominała, że byłem w PZPR
3-Chciałem dobrze
4-Nawet nie marzyłem, że Polska będzie w NATO i UE
To jest k⁎⁎wa dramat

Zaloguj się aby komentować
może jednak pora rozważyć ponowną naukę języka niemieckiego, póki jeszcze jestem stosunkowo młody... hmmm...
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
Prawda jest taka, że jak się koalicja nie potrafiła ze soba dogadać i pokazać się jako sprawna władza wprowadzająca zdecydowane decyzje i skoro nie potrafili wybić się ponad partyjniactwo wystawiając po raz kolejny Trzaskowskiego to teraz poniosą nie tylko odpowiedzialność polityczną ale i karną.
PIS wygra kolejne wybory i ich PO prostu powsadza do więzienia. Tym razem nie będą przejmowali się żadnym prawem ani protestami, bo nie będą musieli.
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
Co zrobił PiS w tej kampanii
-Stworzył strategię polegającą na tym, że Nawrocki to kandydat bezpartyjny i obywatelski
-Stworzył wizerunek silnego gościa z trudną przeszłością, który jest "silnym chłopem na trudne czasy i ma charakter"
-Przygotował sobie Kanał Zero i wytresował Mariuszy
-Oblodził z połykiem elektoratowi Mentzena i Konfederacji
-Zmobilizował elektorat, który na niego nie głosuje (+10 % od Hołowni czy Zandberga)
-Zmobilizował narodowców, którzy prawdopodobnie w przypadku II tury typu Hołownia/WKK vs Nawrocki byliby dużo bardziej bierni
-Zmobilizował Polskę powiatową i wieś
Co zrobiła/nie zrobiła PO w tej kampanii
-Grzała tematy afer Nawrockiego bez twardych dowodów (nawet jeśli to prawda, zabrakło jawnych świadków i materiałów)
-Olała totalnie elektorat lewicowy
-Puścili oczko do prawicowców, ale zupełnie nic im nie obiecując
-Jak wykopali naprawdę dobrą aferę Nawrockiego z półświatkiem, to na końcu Tusk zniszczył pracę dziennikarzy i publicznie powołał się na Murańskiego, czym się skompromitował
-Nie zdobyli żadnej nowej grupy odbiorców, cały czas bazowali na dużych miastach
-Nie jeździli po Polsce powiatowej
-Wycofywali się z debat w Republice
-Olali totalnie Kanał Zero, który ma większe zasięgi niż nie jedna stacja TV
-Olali totalnie mężczyzn i cały czas gadali o kobietach i aborcji
-Wyłożyli lachę na młodych, a było 2,9 miliona wyborców Mentzena do zgarnięcia
No cóż. Jakich efektów się spodziewaliście?
#polityka #wybory
@Lopez_ prawda jest taka, ze wiekszosc narodu wybrala kandydata, z ktorym sie najbardziej identifykuje. Zlodzieja i patusa. Ponad polowa Polakow to po prostu bydlo i sciek, sorka ale liczby nie klamia
Dostali to co chcieli i na co zasluzyli. Jak to cofnie Polske, szczegolnie jesli PiS znow dojdzie do wladzy to nawet nie ma sensu tlumaczyc.
Zaloguj się aby komentować
Był czas, by wyjaśnić wam jak wygląda głosowanie z perspektywy młodych:
https://www.hejto.pl/wpis/a-teraz-wytlumacze-wam-dlaczego-mlodzi-mezczyzni-skrecili-ostro-w-prawo-na-podst?commentId=64662a2e-f8aa-4315-9338-b5d59b46ba69
Teraz wam wyjaśnię, dlaczego Nawrocki wygrał w następujących grupach
Klasa robotnicza i chłopi:
-PiS za swoich rządów nagrodził elektorat za wygrane wybory i po prostu podniósł znacząco ich poziom życia. Podniesienie płacy minimalnej było naprawdę kluczowe, bo w latach 2011-2015 za minimalną to szło gówno, a nie przeżyć i ludzie robili za psie grosze i martwili się o to, czy będą mieli co włożyć do gara
-Wprowadzenie programów socjalnych - 500 plus na dzieci oraz 13 i 14 emerytura
Mężczyźni
-My jako Polacy mamy już trochę dość kompleksu zachodu. W ostatnich latach, niezależnie od rządów, ten kraj naprawdę się rozwinął (nie jest to zasługa rządzących). Dodatkowo przeżywaliśmy wiele sukcesów sportowych. W ostatnich 15 latach Polacy uwierzyli, że Polak potrafi, nie jest gorszy od kogoś z zachodu i stać nas na sukcesy. Pojawienie się na rynku dużych marek (Inpost, 4F który ubierał olimpijczyków z innych krajów), sportowców (Świątek,Lewandowski,Siatkarze itd) mocno łechtało ego Polakom.
W kampanii wyborczej PO dalej dało się wyczuć przekaz, że musimy być jak zachód - nowocześni i europejscy, że odstajemy, że nasz kurs to kurs na zachód. PiS i Konfederacja w tym czasie przez lata grzali mit Wielkiej Polski, choć sami dobrze wiedzą, że zależni jesteśmy albo w iwększym stopniu od UE albo USA, ale po prostu o tym mówili. Efekt propagandowy. Ale czasami nawet głupia propaganda ma pozytywne skutki i jak naród zaczyna czuć się wartościowy, to ludzie progresują.
PO miała jeszcze ten problem, że chciała przekonać wszystkich po trochu i nie przekonała nikogo. Czasem skręt w prawo, czasem w lewo, ale nikogo nie kupili. A uczeń trójkowy, co jest wybitny z dwóch przedmiotów, odniesie w życiu większy sukces niż ten, który jest dobry z każdego po trochu, taki na 4,5 ze wszystkiego po kolei.
Właściwie to nie jest tak, że Polacy chcieli na prezydenta gangusa. Oni po prostu w PO widzą kłamców, ludzi niezdecydowanych, niepewnych siebie, niewiarygodnych, zależnych od kogoś i tak dalej.
A Kaczyński i PiS? Oni po prostu dotrzymują często słowa. Jak naobiecują, to potem realizują te obietnice. Nawet jeśli 90 % z nich ma ch⁎⁎⁎wy skutek, to dowożą i ludzie pamiętają to, że ktoś ich nie zawiódł, a nie to jaki to miało efekt dla np gospodarki. Proste.
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować