Postaram się ograniczyć tylko do jednego komentarza ws. wczorajszych wyborów.
#polityka #wybory

Postaram się ograniczyć tylko do jednego komentarza ws. wczorajszych wyborów.
#polityka #wybory

Zaloguj się aby komentować
Jacek "Po moim trupie" Kurski cała nocka w sztabie Karola... niezależny kandydat na prezydenta
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
Po pierwszej odklejce Batyra za granicą większość jego wyborców będzie sobie pluć w brodę, ale grunt, że teraz lewakuf boli d⁎⁎a. Mental polskiego prawicowca chyba ogranicza się do nasrania na korytarzu i podniecaniu się jak postronni narzekają na smród.
#polityka #bekazpisu #bekazprawakow #wybory
Zaloguj się aby komentować
A mógł Tusk wyjść grzecznie na środek i powiedzieć "ZGŁOSILIŚMY USTAWĘ O KASTRAT OD 3 MIESZKANIA ORAZ PRZEZ NASTĘPNE 2 LATA NIE WPROWADZIMY DOPŁAT DO KREDYTÓW, PAN PASZYK ZOSTAŁ DZISIAJ WYJEBANY NA BRUK"
A potem mógł tego i tak nie zrobić albo duda by go zblokował.
ALE ON K⁎⁎WA NIC NIE ZROBIŁ
#wybory #polityka
Zaloguj się aby komentować
O curva, okładka SuperExpressu dzisiaj. Myślałem, że to fotoszop xD
#wybory #polityka

Zaloguj się aby komentować
Przyznam szczerze, ze te wybory nastrajaja mnie jednak pozytywnie.
To pokazuje tylko, ze jak nisko bym nie upadl - myslac, ze jestem na samym dnie gdzie nie moze byc juz gorzej - moge byc pewien, ze spotkam tam jakiegos Polaka z lopata probujacego przekopac sie nizej
To jest tak surrealistyczny timeline, ze az zabawny
#wybory #polityka
@Rudolf najbardziej bawi mnie jedna rzecz. Jestem z Poznania i nie wiem czy to kwestia regionalna, ale za mojej mlodosci ludzie jechali po sobie od rumunow. Ktos byl brzydko ubrany - rumun. Ktos powiedzial cos glupiego - rumun. Ktos cos odjebal - rumun.
I wychodzi na to, ze przecietny rumun jest wart wiecej niz przecietny polak, bo mozgu zdecydowanie maja wiecej.
Zaloguj się aby komentować
Była mobilizacja ale nie pykło. Więcej więzień i mieli by wygraną

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
@30ohm dla mnie tez,ale sprawdzilem w netach.
Kinga Gajewska,znana miedzy innymi z tej zenady: https://www.money.pl/gospodarka/biora-dwie-doplaty-na-jedno-mieszkanie-na-ile-starcza-oto-ceny-w-warszawie-7077307734522848a.html
Zaloguj się aby komentować
Życzę wyborcom pisu długiego życia, chociaż wiem że nie są w stanie skojarzyć przyczyny ze skutkiem.
#polityka #wybory
Wielu z nich ma dziś 20-30 lat więc jest szansa że dożyją skutków tego wyboru. A czy skojarzą? Wątpię. Wielu wyborców do dziś nie jest w stanie skojarzyć negatywnych skutków rządów PO-PSL i ich zaniedbań z tym że przegrali większość wyborów od 2015 roku. Ja myślę że fakt nierozliczenia niektórych polityków PiS będzie za 20 lat porównywane z brakiem rozliczenia komunistów w latach 90.
@jajkosadzone Bardzo możliwe, a przynajmniej zgadzam się że to był istotny czynnik. Jednak dziś nie przeszkadza to tym którzy wywodzą się z kadr solidarnościowych krytykować tego że takiego rozliczenia nie było. Za 20 lat jak historycy będą analizować 8 lat rządów PiS, to mogą się sprzeczać czy brak rozliczenia niektórych polityków nie doprowadziło do znaczniej erozji standardów w polityce. I nie narzucam tutaj narracji czy te rządy były dobre czy złe, ale dość obiektywnym jest że część polityków ma na koncie działania budzące poważne wątpliwości prawne.
Zaloguj się aby komentować
Mam mieszane uczucia. Jako aspirujący do klasy średniej, bezdzietny, żyjący bez ślubu i tak byłbym j⁎⁎⁎ny bez różnicy kto by wygrał.
#wybory #polityka

Zaloguj się aby komentować
Karol Nawrocki tych wyborów nie wygrał. Uzyskał najlepszy wynik, ale stwierdzenie, że je wygrał jest dla mnie sporym nadużyciem. Te wybory zostały przegrane na kilku polach.
Wybory przegrał Tusk. 1.5 roku rządów to było oczekiwanie na nowego prezydenta. Po drugiej stronie sączył się jad w stronę rządu, a on nie dał niczego co mogłoby wzbudzić wątpliwość u wyborców po prawej stronie.
Wybory przegrało KO. Niewystawienie Sikorskiego, przymilanie się do prawej strony. Nudna jak flaki z olejem kampania. Dziennikarze robili co mogli, żeby przedstawić Nawrockiego w pełnej krasie, a Ci jakby spali.
Wybory przegrała demokracja i my jako społeczeństwo. Osoba o takim życiorysie nie powinna pełnić tej funkcji. Serio. Juz bym Czarnka wolał na tej pozycji.
Wybory przegrał Trzaskowski i Hołownia. Obaj byli pewni, że skoro było tak dobrze w 2020 roku, to teraz też będzie. Tylko, że kurde nie było xD
Wybory przegrał Morawiecki i jakiekolwiek umiarkowane skrzydło w PiS. Skręt w prawo już zostanie w tej partii.
Jest kilku wygranych. Kaczyński znowu wykreował prezydenta i to jeszcze bardziej niż ostatnio. Dosłownie kibola zrobił prezydentem. Zażegnał widmo rozpadu partii na długi czas.
Mentzen wygrał. Smuci mnie to, ale wygrał. Należy oddać mu szacunek.
Wygrała polaryzacja. Akurat w domu rodzinnym byłem przed wyborami i powiem wam, że jest źle. Ja lubię dyskutować o wszystkim, ale bolało mnie że ja chciałem o konkretach, o faktach. Bez sympatii, bez propagandy. Nope, nie dało się.
A! No i wygrało coś czego nienawidze od dziecka. Wygrała narracja, że jak nie wygra mój kandydat, to kraj już do końca sprzedadzą i wróci to co było 20 lat temu. Nie wróci.
Smutny dzień. A teraz zbieram się do pracy. Właśnie zaczęło padać, więc rowerem nie pojadę. Smutek podwójny.
#polityka #wybory
@Jarem
i wróci to co było 20 lat temu.
No nie wróci, bo 20 lat temu nie było ograniczeń w ilości spożywanego mięsa jako "celu ambitnego", stref wolnych od biedoty w sojowych centrach "wielykych miast", przyklejającej się do asfaltu szurlandii, która bezpiecznie po wszystkim wracała do domu, czy innych ekozamordystycznych wysrywów.
@Jarem Nie wiem skąd ta wiara w Sikorskiego, jest dobrym dyplomatą, ale jako polityk mający zjednać sobie sympatię zwykłych ludzi z prowincji jest słaby. On z natury jest bufonem i prędzej czy później pokaże swoją prawdziwą twarz. Jego ostatni wywiad w Kanale Zero pokazał jak bardzo jest odklejony w rzeczywistości. Niech go wystawią jako twarz w następnych wyborach, wtedy przekonany o jego mitycznej sprawczości.
Zaloguj się aby komentować
W sobotę, z d*py franc, wpadł mi do głowy mem pt. "Karol, człowiek który został prezydentem". To miał być żart żeby postraszyć co to będzie jeśli specjalista od spraw spadkowych samotnych alkoholików przypadkiem wygra, ale moderacja go (słusznie!) błyskawicznie usunęła, bo takie pomysły w czasie ciszy wyborczej to słaby pomysł.
Także, gdyby ktoś miał wątpliwości: to mój mem! Proszę go kraść..
No ale, kur**, to miał być żart.
#wyboryprezydenckie2025 #wybory #heheszkipolityczne #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Teraz festiwal klasizmu i wyszydzania ludzi ze względu na gorsze wykształcenie czy pochodzenie ze wsi/polski powiatowej. Tak jakby wyborcami Nawrockiego był prawie wyłącznie stereotypowy plebs, a Trzaskowskiego wyłącznie elita. Czyli narracja od 2005 roku ta sama, a potem zdziwko, że nikt nie chce na nich głosować i zamykają się w bańce.
A prawda jest taka, że przy aż 10,6 miliona głosów, Nawrockiego poparło jednak "trochę" ludzi wykształconych i przedsiębiorców i nie zmieni tego żaden gówno sondaż, który służy celom propagandowym i paliwie na następną kampanię. Co są warte sondaże, to widzieliśmy całą kampanię.
Runął też mit o tym, że poparcie Nawrockiego to babcie wracające z Kościoła rano, a Trzaskowskiego młodzi Polacy, bo jak mamy być konsekwentni i tym sondażom wierzyć, to z drugiej strony właśnie RT przegrał w obu najmłodszych grupach wiekowych: 18-29 i 30-39. To jest idealny materiał do analizy i wyciągnięcia wniosków na 2027, co się oczywiście nie stanie, bo już leci przekaz, że młodzi to debile i są gówno warci xD Czyli standardowo obrażanie, zamiast próba podebrania do siebie.
Czyli jednak budowanie całej kampanii wokół kobiet i aborcji przyniosło ch⁎⁎⁎we skutki. Najpierw przekonała się o tym Biejat, co przerznęła z Zandbergiem, a teraz Trzaskowski zebrał owoce polityki PO w ostatnich latach. Zresztą, nawet w tej kampanii palnął, że kobiety są lepiej wykształcone, lepiej pracują i ogólnie są lepsze od mężczyzn xD Więc teraz dostał rachunek za te słowa, bo wśród mężczyzn przejebał do wiwatu.
Obserwując Hejto i Wykop widzę, że większość nadal nie kuma przyczyny porażki i co warto zmienić pod kampanię w 2027, bo jest dalej szukanie winnych wszędzie, tylko nie wśród swoich i ostry hejt na każdego, kto ośmielił się (W DEMOKRACJI) zagłosować inaczej niż wy xD Czy to w I czy II turze. No cóż.
#polityka #wybory
Nic nie runęło. Tak trochę z wykształceniem poparło ale widać jak na dłoni co przeważało.
Pokazywanie faktów to nie wyszydzanie. Ja wiem że ci co są słabo wykształceni mają ten ten kompleks ale to właśnie tacy najczęściej o tym mówią.
Tu nie ma przyczyny. Prezydent jest odzwierciedleniem kraju obywateli. Cwaniak lawirant który zrobił dzieciaka nieletniej. Ot taki jest nasz kraj
P.s. tu sprostowanie. Dzieciak jego żony nie jest jego. Także za błąd przepraszam. To w sumie bardzie pasuje to naszego kraju
@kodyak co do wykształcenia masz rację, tak samo co do bycia cfaniakiem itp, szczegolnie (moim zdaniem) w grupie ludzi pamietajacych komune, ale @Lopez_ ma rację co do młodych.... w jakimś tam innym komentarzu wyjaśnił jak to wyglada z perspektywy młodych chociaż typa średnio trawie to sie z nim zgadzam xP
Zaloguj się aby komentować
Siema! mój pierwszy post, bo i okazja wyjątkowa.
Nie jest to poniedziałek, który chciałem przeżyć. Jest to poniedziałek ch⁎⁎⁎wy, a podobno mówią, że to nie poniedziałki są ch⁎⁎⁎we, tylko praca. Może dzień powyborczy jest wyjątkiem.
Suweren tak wybrał, jak wybrał. Perspektywy są złe, a jak bardzo to się dopiero okaże. Żyjemy w czasach postprawdy i kreacji, merytoryki w tym nie ma i po prostu czas się z tym pogodzić. Możecie teraz wymieniać się diagnozami na lewo i prawo, ale w sumie to niewiele wnosi, bo przyczyn jest mnóstwo, a nie jedna. Tusk nie powinien się włączać do kampanii, powinni schować partyjnych krzykaczy do szafy, może kandydat powinien być inny. Może kandydat powinien lepiej próbować zagospodarować elektorat konkurencji, a może swój i koalicjantów. Może kandydat nie powinien wykręcać w rejony światopoglądowe, które nie są mu po drodze, tylko skupiać się na swoich.
A może to bardziej wina pisu, stworzenia prywatnej machiny propagandowej i alternatywnej rzeczywistości. Siania nienawiści do mniejszości, straszenia "inżynierami" i eurokołchozem. Może to przez upolitycznienie Kościoła. Może przez prywatne interesy poszczególnych osób.
Pewnie po trochu z każdego i prawdopodobnie jest tego więcej i o ile rozumiem potrzebę szukania przyczyny, to szczerze odradzam. Polecam raczej skoncentrować się na tym, jakie to niesie konsekwencje, a są one trudne. Wykręciliśmy jeszcze bardziej w kierunku bogoojczyźnianego kraju węgla i chorób płuc, denializmu nauki. Elekt nie ma pojęcia o tym jak wygląda system podatkowy w tym kraju, po cholerę są i czym są szczepienia, jak działa podatek katastralny i całkiem prawdopodobne, że na dowolny, inny temat również. Nie liczę więc na jakiekolwiek, progresywne zmiany, ani w zakresie ekonomicznym, ani społecznym, a co więcej, spodziewam się kursu na lodowiec i powtórki z rozrywki 8 lat pisu. W obecnym scenariuszu konfederacja idzie na koalicję z pisem w '27 (wywracanie stolika XDDD), a do tego momentu mamy paraliż rządu. Nie ma żadnych przesłanek ku temu, żeby Nawrocki szedł na niezależność wobec swojego mocodawcy, a nawet jeżeli, to kierunek jest ten sam.
Ale Wy to już wszystko wiecie, więc po co ten wywód? Żebyście dali sobie spokój, dla zdrowia Was samych. Idźcie na spacer albo weźcie się za robotę, wyłączcie sosziale i przede wszystkim nie wyżywajcie się na ludziach z drugiej strony. Rozumiem sentyment, być może nawet się z nim miejscami zgadzam, tylko, że to w niczym nie pomaga. Dajcie sobie przestrzeń na oddech i wróćcie później, ten burdel będzie tu na Was cierpliwie czekał.
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czyli przegrana kandydata KO ma też pozytywne skutki
#wybory #heheszki #polityka #heheszkipolityczne

Zaloguj się aby komentować
Muszę przyznać, że się myliłem. Sądziłem, że rządy PiS były momentem słabości, gorszym epizodem, czymś, co nie powinno być miarą naszej moralności. Okazuje się jednak, że prawdziwym wypadkiem przy pracy były wybory w 2023, a my, jako naród, jesteśmy mentalnie częścią Wschodu, a nie Zachodu. Że nie przeszkadza nam zawłaszczanie państwa przez rządzących, zamienianie organów ścigania w narzędzia polityczne, bezkarność elit, mafijne metody rządzenia, ustawianie życia pod religijne urojenia, miliardowe defraudacje, trupy w szafach polityków, bezczelna propaganda, chamstwo i buta - byle tylko machać nam przed oczami flagą oraz sprzedawać bajki o Wielkiej Polsce i zgniłym Zachodzie próbującym nas zniszczyć.
Polacy wybrali i nie pozostaje mi nic innego jak ten wybór uszanować, oraz przyjąć do wiadomości jasny komunikat, że osoby, takie jak ja, które czują się moralnie, cywilizacyjnie i kulturowo częścią Zachodu, nie są tu mile widziane i nie mają tu czego szukać.
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
Wcale nie było tak, że Duda mógł zostać zasypany ustawami, które by odrzucał. Wtedy pokazujesz problem, że prezydent blokuje, jesteś sprawczy ale leci Makao za każdym razem i motywujesz elektorat.
Nic nie rób półtora roku, teraz - zamiast bloków ustaw będziesz mial prezydenta blokersa a ko i pis to niech na śmietnik historii zasuwają.
Od dzisiaj wybory prezydencie maks pierwsza tura.
#wybory #polityka
Zaloguj się aby komentować