
Nowe okoliczności katastrofy kolejowej w Otłoczynie z ostatniej dekady PRL. Co robiła na szlaku lokomotywa parowa? Czy to prawda, że przed katastrofą padło zasilanie w rejonie katastrofy? #pociagi #pociagiboners #kolej #katastrofykolejowe #otloczyn #torun #historia
@Afterlife ściemnia, że niby dopiero wstał z drzemki a tu jest nagranie jak czeka by dokonać napaści.
#halloween #torun
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

To miała być jedna z największych inwestycji państwa w dziedzinie kultury. Ministerstwo wycofuje się z dalszego finansowania Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. W artykule historia projektu, sposób jego finansowania, przedstawione straty oraz zagrożenia i wątpliwości co do uzasadnienia...
18+
Kontrowersyjna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Kiedy z-------sz przez całe miasto niczym koń na rodeo - k--w i piach, żeby nie spóźnić się na j----y pociąg do Lublina, po czym okazuje się że coś się z-----o i pociąg będzie za kilkanaście minut. Możesz iść po p--o do Żaby

Zaloguj się aby komentować
Postanowiłem zainstalować jakąś aplikację do zarządzania trasami rowerowymi w okolicach Torunia. Wybór padł na Komoot. Fajne, ale toporne. Jest niby sporo atrakcji, ale regiony są mocno płatne. Niby jeden tylko dostępny bezpłatnie do pobrania offline. A jakie są Wasze przemyślenia? Może polecacie coś innego? #rower #kujawskopomorskie #torun #komoot #android #oprogramowanie

Zaloguj się aby komentować
Piłeczka zamówiona, będzie grane na boisku w Toruniu, na starym mieście. Skopie różowemu d⁎⁎e 1:1.
Zdjęcie jumane z neta.
#pilkanozna #torun

Zaloguj się aby komentować

Za wywołanie pożaru w wieżowcu przy Szosie Lubickiej w Toruniu, wskutek którego zmarła 68-letnia pani Maria oraz oszukanie 6 towarzystw ubezpieczeniowych Maciejowi B. grozi nawet dożywocie. Oskarżony ubezpieczał w nich pracowników, z których 5 potem zginęło w dziwnych okolicznościach. W większości...
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

W wyniku wieloletnich badań wykopaliskowych, prowadzonych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu w północno-wschodniej części toruńskiego poligonu wojskowego, dokonano istotnych odkryć związanych z późnym paleolitem. Badania, realizowane w latach 2015-2023 w ramach projektu „Późnopaleolityczne osadnictwo...
Na ulicy Łaziennej w #torun mieści się piękna, XIXw (była) loża wolnomularska "Pod pszczelim gniazdem", obecnie przejęta przez kurię.
Planuję podejść jak będzie otwarta, żeby zwiedzić budynek w środku i dowiedzieć się nieco o historii tego miejsca. Dam cynk, jak tam wtargnę.
Jeśli chodzi o tematy z kategorii 'cyrkiel i węgielnica' to nie jest to jedyne miejsce w tym mieście, gdzie można znaleźć symbolikę. Kościół Mariacki, kamienica na Piernikarskiej również pokazują conieco.
Myślę, że obejrzałem już prawie wszystkie kamienice na starówce i kilka na bydgoskim (bydgoskie to oddzielne uniwersum), głównie z zewnątrz. Od teraz przez kilka miesięcy, będę starał się dostać do niektórych z nich.
#historia #architektura #polska



Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Odwiedziłem dzisiaj z młodą zlot Citroëna w #torun , nie wiem dlaczego nie była zainteresowana, przecież ma już dwa i pół roku. #motoryzacja #uwagaklasyk



Zaloguj się aby komentować
Ktoś chce na Poland & Rock jutro wyjechać po 15 z #torun? Jeszcze dwa miejsca mam w aucie. Potencjalnie z okolic #bydgoszcz mozna kogos tez zgarnąć#polandrock #woodstock
Chyba ze jakaś ekipa będzie na miejscu to możemy sie złapać

Zaloguj się aby komentować
Tomki, jadę nad morze A1 i pokazuje skurwolański korek z powodu prac remontowych i dostępny jest objazd przez miejscowość Skórcz. Jechał ktoś ostatnio? D radę tym objazdem bez problemu przejechać? Nie raz przejechałem się na mapach Google 🙂
#amberone #autostrada #torun
Zaloguj się aby komentować

Pierwsza wędrówka w Polsce po powrocie z głównej w danym sezonie wyprawy, która się odbyła w dalekim, obcym kraju, zawsze jest dla mnie cudownym doświadczeniem. Z reguły wracam późno i wędrówka taka odbywa się w październiku lub listopadzie, natomiast po powrocie z Japonii z początkiem września...
Ja pierdycze, moj pierwszy wentylator na pilota. Zabarykadowalem sie, pozaslanialem okna i sobie klikam. Inaczej sie udusze. Powietrze na starowce w #torun stoi.
#lato #goraco

Zaloguj się aby komentować
Głośne bziuuum za oknem o 6 rano normalnie powoduje u mnie niezłego nerwa... No chyba, że to akurat jakiś piękny turboprop zniża na moje klepisko. Rower między nogi i za 3 minuty taki widok

Zaloguj się aby komentować